piranha

Česko
věčný kritik

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 1.10.2019  11:22
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Ve filmu sice bylo zobrazeno pár zajímavých vztahů - např. Lenka a její otec, Ondřej a jeho otec - ale na druhou stranu... ústřední téma bylo zobrazeno dost pofidérně. Spíš se o něm mluvilo, než aby bylo vidět. Některé aspekty mi moc nedávaly smysl. A taky si myslím, že po deseti letech problémů s alkoholem by ten člověk už byl poněkud větší troska.

• 1.10.2019  11:08

V komentářích spřízněné detektivky Po stopách krve si někteří komentující postěžovali, že jim tam chybí Hrušínského tradiční parťák Brzobohatý, tak jsem se těšila, že to s těmito dvěma bude dvojnásobná nálož napětí, ale kdeže. Brzobohatý mi tam přišel jen tak navíc - takovej podržtaška. Na nic důležitého sám nepřišel a pořádně ho ani k ničemu nepustili. Takže tam byl asi jen pro připomenutí, jakej to byl tehdy fešák. :-)

• 1.10.2019  11:03

Vyšetřovatelem je normální člověk a ne žádná zkrachovalá existence se sklony k workoholismu, což se teda hlavně v novějších detektivkách moc nevidí, já to ovšem oceňuju.

• 11.9.2019  09:57
    Planeta opic (1968)

Já v tom vidím hlavně tu myšlenku. Když si ve filmu místo opic představíme lidi a místo lidí zvířata, je docela jasně vidět, jak zbytečně přezíravě a krutě se chováme ke zvířatům a planetě jako celku v domnění, že máme patent na inteligenci. A přitom jsme tak slepí. Na rozdíl od filmu si ale myslím, že až skončíme s touto planetou, nepomůže nám už ani návrat na stromy, jelikož bude zřejmě kompletně neobyvatelná.

• 11.9.2019  09:40
    Cizinka (2010)

Pro mě naprosto nepochopitelné chování rodiny, ale přitom nesmírně zajímavé pozorovat, jak je pro ně nemožné (nebo prostě nežádoucí) oprostit se od svazujících konvencí a od strachu před pohrdáním okolí, takže nakonec je nejjednodušší obrátit se proti vlastní dceři / sestře. I my máme jistě nějaké strašáky ve skříni, přesto si myslím, že v otázkách svobod rodinného štěstí jsme poněkud dále. Kolikrát jsem měla chuť hlavní hrdince říct, ať už se na ten svůj zářný etalon podporující rodiny vybodne a odstěhuje se někam daleko, ale asi to prostě není jednoduché.

• 2.9.2019  07:34
    Domov (2013)

Někteří lidé prostě dokážou vytvořit domov.

• 16.8.2019  14:26
    Parazit (2019)

Neotřelý a někdy skutečně exotický humor, který se dokáže v mžiku ztratit a bez jediného varování být nahrazen brutálním thrillerem. Až člověku spadne brada a přemýšlí, jak to, že je to tak absurdní směska a přece to tak dobře funguje. No není to sám život? V jednu chvíli vtipný a hned za chvíli může být k pláči. Celou dobu napínavé a zábavné a přece ne úplně bez myšlenky.

• 16.8.2019  14:05

Podle mě docela milá, elegantní, lehce nadprůměrná a dokonce vtipná komedie. Byť to má hlavně na začátku svoje slabé chvilky a na politicky nekorektní humor si Francouzi moc netroufli, když se do věci vloží holohlavý černoch s vypoulenýma očima, začíná to být docela sranda. Některé vtipy byly tak dobré, že je mi až líto dávat jen tři hvězdičky, jenže čtyři už je zase moc... a tak zůstávám s tímto dilematem, ale ke zhlédnutí určitě doporučuju.

• 2.8.2019  08:10
    Krávy (1992)

Ve filmu byla spousta jednotlivých zajímavostí, ovšem dohromady to vytvořilo změť beze smyslu.

• 29.7.2019  11:58

Já se prostě nedokážu vcítit do toho, že by taková šílenost s uhozeným námětem, nesympatickými herci a nezřetelným dějem mohla někoho bavit byť v dětství. Já jsem u toho prakticky pospávala a stejně jsem se strašně nudila, dokonce i trapně mi z toho bylo.

• 16.7.2019  07:52
    Zvětšenina (1966)

Ponaučení zní, že větší rozlišení snímače je k nezaplacení a ušetří mnoho pochybností. Hledání dalšího smyslu této splácaniny je příliš vysilující.

• 15.7.2019  14:54

Překvapilo mě, jak dobře dokáže Lady Gaga hrát a jak dobře umí Bradley Cooper zpívat. Akorát nevím, kde jsem zaslechla tu fámu, že Lady Gaga ve filmu hrála sama sebe, jelikož to vůbec není o ní.

• 15.7.2019  14:46

Kecy, kecy, samý kecy. Bože, jak já nesnáším tohleto plytké, křečovité kecání o ničem. A přece není možné, aby tohle dělaly všechny postavy ve filmu, takže tím vyplní celou stopáž! Někde přece musí být nějaká rovnováha! Pod nánosem pseudofilozofie se ukrýval primitivní příběh s nevýrazným dějem, takže za mě nakonec jen jedna hvězdička.

• 10.7.2019  15:06

Tak to bylo perfektní! Tady tedy naplno vynikl komediální talent Oldřicha Nového a Nataši Gollové. Skvělý nadčasový humor. Bavila jsem se od začátku až do konce a myslím, že tento kousek má potenciál pobavit i při vícerém shlédnutí.

• 3.7.2019  12:32

Pozor, obsahuje nadstandardně inteligentní akci! Jen mě pobavilo, když Jason Bourne během automobilové honičky ve vteřině sklopil opěradlo předního sedadla, aby mohl předat řízení, a já si představila, jak by to asi dělal s moderním elektrickým pohonem, který ta sedadla posunuje opravdu extra pomalu. :-)

• 21.6.2019  13:50
    Favoritka (2018)

Na to, že byl film zasazen do královského dvora, v něm moc elegance nebylo. Což mu rozhodně nevyčítám, ale stejně to byla zvláštní směsice dvorních mravů a zvrhlých choutek. Od jisté doby byl děj průzračně předvídatelný jako lesní studánka. Poslední záběr radši ani nekomentuju, ten byl jako z první lekce editování videa v Movie Makeru a jeho vyšší smysl si dovoluju přinejmenším zpochybnit.

• 21.6.2019  13:41

SPOILER: Nechat se sežrat bandou hladových bezdomovců je závěr vskutku neotřelý, nicméně zas tak moc mě nenadchnul.

• 14.6.2019  07:35

Jestli tam byla nějaká metafora, tak mi zůstala záhadou. Každopádně to byla nejnudněji a nejdivněji prezentovaná myšlenka, co jsem v poslední době viděla. Nesedly mi postavy ani jejich chování, sympatická tam byla jen služebná Rosa. Prvoplánově vypjaté scény mě nechávaly zcela chladnou. Hlavní hrdinka Ana byla celou dobu totálně dřevěná. Občas se dokonce vyskytla vtipná scéna, ale celkově příliš zadumaný film.

• 10.6.2019  12:54

Mě to teda hodně bavilo. Teda až na toho Hemswortha, kterýmu nikdy nemůžu přijít na jméno, ten tam přišel pouze prezentovat svou horní půlku, jinak jsem mu nevěřila ani nos mezi očima. Bez něj to mohlo pokračovat stejně mysteriózním stylem jako dosud a bylo by to naprosto dokonalý.

• 10.6.2019  12:21

Napětí celkově v průběhu filmu upadalo a ten konec už byl fakt divnej, místy lehce nepochopitelnej, ale i když jsem si uvědomovala to závěrečné dilema, už mě to příliš nezaujalo.

• 5.6.2019  13:44
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Děsivé připomenutí toho, jak málo stačilo, aby se to fatálně dotklo nás všech.

• 22.5.2019  11:41
    Iron Man (2008)

Hlavně ze začátku je to fakt svěží, vtipné, neotřelé. Pak to ztrácí grády a křečovité „jiskření“ s dlouholetou sekretářkou nefunguje. Závěrečné akční scény naštěstí neprotahovali do nekonečna, jelikož žádnou invenci v nich neprojevili. Trochu se bojím, že další díly už nebudou mít co nabídnout.

• 22.5.2019  11:34
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Na mě teda až moc velká konspirace. Tomu, že zápletka spočívá v odříkání přednášky o zednářích, neříkám krimi. Dvořák s Geislerovou působí jako značně nesympatická dvojice vypitých diletantů, kteří nejsou schopni profesionální akce, takže Hádek se musí tvářit jako opravdu usilovný dement, aby z toho v porovnání s nimi vyšel hůř. Přičemž nakonec velké zklamání. Přece jen jsem čekala trochu světštější konec a ne to všechno svést na tajemné síly a mít vyřízeno.

• 5.5.2019  14:51
    Free Solo (2018)

Ten chlap je teda dostatečnej magor. A taky asociál. Jinak by to asi nemohl dělat. A byť mi z toho bylo půlku filmu špatně, napínavější akčňák jsem už dlouho neviděla. Zajímavý byl i pohled štábu, jak je emocionálně náročné u něčeho takového být.

• 29.4.2019  12:56

Četla jsem knihu. Ten film by sám o sobě nebyl špatný, ale v porovnání s předlohou je to dost slabé. V knížce to zdaleka není tak černobílé. Tady ubrali hloubku, zploštili to, v nepochopitelných úsecích to nepochopitelně zamotali, z některých postav se zajímavým charakterem udělali k uzoufání trapné hollywoodské předlohy a ve snaze o dobrý konec to přesladili. Ani zdaleka to nemá požadovanou atmosféru. Nad vodou to drží hlavně Octavia Spencer a Jessica Chastain.

• 26.4.2019  14:22
    Spoutej mě! (1989)

To je zase tak absurdní úchylárna, že to člověk dokouká silně zmaten, jestli je to díky tomu geniální, nebo naopak naprosto blbý. Prostě Almodóvar. Už jsem od něj dlouho nic neviděla, a tak jsem skoro zapomněla, co mě vlastně čeká. :-)

• 15.4.2019  14:26
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Tohle je dokonalost sama! Každý jednotlivý herecký výkon je mistrovstvím komedie. Zvláště se mi líbila štramácká babka Rosůlková.

• 15.4.2019  12:10

Ty španělské reálie ze začátku filmu bych mohla sledovat klidně celé dvě hodiny. Možná to byl ten typ filmu, kterému velmi sluší, když se v něm za celou dobu nic nestane. Protože posléze se objevivší zápletka mi teď z odstupu nepřijde zase tak slavná. Nebylo to krimi, řešily se tam prakticky jen vztahy. A pro řešení vztahů mě to krimi na pozadí zase moc nebaví.

• 15.4.2019  11:59
    Fúsi (2015)

Jako člověk bych si přála trochu optimističtější konec. Jako divák jsem na vážkách, jestli to nakonec takto nebylo realističtější. Každopádně tam byli vyobrazení lidé se všemi svými rozličnými divnostmi, a to tak samozřejmě a přirozeně, že to prostě musím vyzdvihnout.

• 4.4.2019  08:19

Sice nechápu, proč se první půlhodinu Stallone tvářil jako Terminátor se zaraženými prdy, ale pak už to bylo jenom lepší.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13