Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Animovaný

Před úsvitem (1995)

Jako čekala jsem to dle popisu “děje” horší, rozhovor i myšlenky ze začátku filmu mi přišly ok, utíkalo to, ale později se ústřední dvojice už začala na můj vkus propadat do bezbřehých pseudofilozofických tlachů a některý věci mi tam moc neseděly (třeba způsob získání láhve vína). Taky nechápu, čemu se Celine pořád smála, když ten její novej kámoš zase takovým vtipem neoplýval.

Osvícení (1980)

Staré horory ještě snesu. Tohle mě námětem vcelku mile překvapilo, ale hrozně se mi to táhlo. Příliš mě nebavily rozhovory v druhé půlce filmu - to byla vždycky tutovka, že to bude na dlouho, oslovení v každé větě a za každou promluvou řádná pauza.

Dogman (2018)

První část se mi líbila - zajímavé prostředí i atmosféra. Jenže mi tam začala významně chybět špetka logiky v chování hlavní postavy. Konec už byl tím pádem nekoukatelně absurdní.

plakát

Rise of the Footsoldier (2007)

Některé pasáže mi přišly přehnané - třeba scéna s rozzuřenými fotbalovými fanoušky v metru, kteří si na rvačku přinesli mačety a sekery. Chvílema jsem se ztrácela v postavách a na obtíž se to ukázalo být zejména v závěrečné pasáži. Její zajímavost byla vystavěna na několika verzích děje, které jsem nedokázala docenit, jelikož jsem mezitím ztratila ponětí o tom, kdo je kdo.

Totálně našrot (2012)

Toto je naprostá šílenost, které dávám tři hvězdičky, protože se fakt nemůžu rozhodnout, jestli je to tak geniální, nebo tak dementní.

25. hodina (2002)

Zajímavé téma, které jsem ještě neviděla zpracované. Co prožívá odsouzený člověk v posledních hodinách na svobodě.

Akumulátor 1 (1994)

Pro mě dost rozporuplný dojem. Některé scény jsou dost dobrou parodií akčních filmů, myšlenku jsem taky identifikovala, ale pořád nevím,co si o tom celkově myslet. Možná kdyby tam bylo víc Zdeňka Svěráka a těch jeho hlodů, mohlo to být lepší.

Řím (2005) (TV seriál)

Velmi dobře koukatelný seriál obsazený herci, které jsem předtím moc neznala, ale teď musím ocenit jejich výkony. Někdy toho na mě teda bylo už moc - to ve chvílích, kdy se zdálo, že v antickém Římě se pořád jenom vraždí nebo souloží - a v některých dílech skutečně padlo za vlast dost velké množství hlavních postav, ale na druhou stranu mi připadá úžasné, jak prakticky nikdo nebyl čistě jen kladný, nebo čistě záporný. Postava, která je vám sympatická, v další minutě ukáže, jak umí bezohledně intrikařit, a naopak velice nesympatická osoba projde během pár dílů tak nenápadným vývojem, že se později s překvapením přistihnete, jak jí fandíte.

Vlastníci (2019)

Vzhledem k příznivému hodnocení ostatních uživatelů bylo moje očekávání teda trochu vyšší, byť už námět mi přišel podezřele chabý. Ale takový odpad jsem nečekala. To, co asi měly být vtipy, bylo pod úrovní humoru nejnižších inteligenčních vrstev obyvatelstva. Někdy už vyloženě daleko za hranicí vkusu. Zejména Dagmar Havlová musela být hodně zoufalá, když vzala takovou hloupě napsanou roli.

plakát

Umění tančit v dešti (2019)

No to byla tedy nehorázná blbost! Především se mi vůbec nelíbilo, jaké myšlenky tvůrci přisoudili tomu nebohému psovi a jakým způsobem je prezentovali. Jako milovník psů bych ocenila prezentaci psa jako psa, ne jako člověka s hlubokými filozofickými úvahami naprosto nepodobnými svému druhu. K Enzovi se jeho vnitřní promluvy naprosto nehodily a kazily tu "psovost",kterou mohl film obohatit. Navíc nebyl bez těch monologů vůbec zajímavou postavou, neustále jen někde seděl nebo ležel a koukal. Zbytek příběhu byl nudnou fraškou, snažící se - podle mě marně - hrát na city diváka až k přepětí. Předvídatelný děj byl protahován do úmoru, jedno klišé za druhým, přehnané situace a celková přeslazenost, ze které až bolí zuby. Prezentovaná dokonalost psa, manželky a její neutuchající podpory manžela... neshledávám v tomhle nic zajímavého, spíš další věc, které se prostě nedá uvěřit. No a ty další absurdní situace, jako jít běhat s víc jak desetiletým psem, nebo zapomenout zvíře doma na několik dnů, to snad ani nemůžu komentovat.