Kontractor

Chupacabra

<< předchozí 1 2 3
    • 20.10.2016  10:27
    Mr. Church (2016)

Eddie Murphy je po dlouhé době opět v kondici. Příběh kuchaře, který dostane neobvyklou zakázku na dobu šesti měsíců po jejichž dobu se musí postarat o matku s dcerou a změnit jejich životy. Dnes už obvyklá, krásná vizuální stránka filmu podobná filmu Brooklyn s atmosferou šedesátých let v doprovodu jazzu vytváří poutavou podívanou se zářivými momenty. Jedná se o prosté drama, někdo by řekl až přímočaré, což mu neubírá na síle emocí v něm promítnutých.

• 29.7.2014  17:44
    Noe (2014)

Nějak obdobně by dopadl Pán Prstenů, v rukách Terrence Malicka. Nádherný vizuál dnes není známkou kvality filmu jak již přesvedčil mnohé Sucker Punch a ani herecké výkony RC film nezachrání z plamenů pekelných nebo chcete-li vodovodních splašek. Noe jakožto zarputilý ochránce přírody chráníci zvěř namísto lidí, kteří jsou všichni do jednoho špatní se vydá na cestu za staříkem s plameným mečem, milujícím borůvky, aby zachránili poslední dobré na tomto světě. Emmička vypadající na patnáct je díky dokonalé antikoncepci vhodnou sexuální obětí stařšího (nevlastního) bratra. Zatímco další pouze můžou jen závidět. Jedná se o velkou nudu s velkým rozpočtem a scénářem za který by si Darren sám měl dát pár facek. Možná kdyby se děj odehrával pouze a jen v lodi, kde byla psychopatická atmosféra více rozvíjena pak by byl film o poznání zajímavější...

• 24.10.2013  13:55
    Mafiánovi (2013)

Kdyby nebylo cca pěti výpadků zvuku, posunutého dějě a několika výpadků obrazu dalo by se lépe o hodocení tohoto filmu diskutovat. Nicméně i přes toto úskalí za než se nám slečna na projekci omluvila je nový film od Bessona spíše průměrem s občasnými do extrému hnanými vtipy, které ve výsledku nikdo neřeší s tolika deus ex machina v scénáři, že by si skrz něj mohl sám Besson strouhat sýr, mezítím co by si při scénách s Diannou Agron ždímal mokré gatě.

• 9.7.2013  12:34
    Aku no hana (TV seriál) (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem četl mangu musím říct, že použití stereoskopie dopadlo dobře, nicméně postavy jsou až příliš realné a normální, takže lze řící, že zde jedná o experimentalní anime, než co jiného. Bohužel díky této skutečnosti, žádná z postav není příliš sympatická, narozdíl od předlohy. V celkovém měřítku se jedná o romanci s prvky drama, ale jako reklama pro mangu to slouží dobře.

• 9.7.2013  12:28

Běžná robukome pro relaxační účeli, co neurazí a člověk se u ní parkárt zasměje. Prvky harému, fanservisu a kawaii holčiček jsou vhodným dávkován pro sezonu, kde toho moc koukatelného nebylo...

• 25.6.2013  08:12

Největší problém tohoto filmu je nekonstantnost. Příběh nám vytváří několik poměrně zajímavých linií, některé zůstanou nezodpovězené, jiné si musí divák domyslet a zbytek? Ten je vyřčen natolik šosácky, že poutavé kouzlo backgroundu je přebito krákáním Doda Ineptuse. Doporučuji op/en písně, jenž svojí kvalitou převyšují standartní (romantickou filmovou hudbu. Stručně řečeno příběh je milostným trojúhelníkem školáků, kteří se postaví vzrůstajícímu systému pod vedením *nově nastupujícího studenta* ovládajícího určité superčuper husté síly! V každém případě můžete tedy očekávat báječný vizuál při němž slečny na festivalu budou ronit slzičky. Lásku, která je na dvě věci ostatně jako vždy a spoustu nicneříkajících řečí s trochu divným koncem. Nu mohl to být skvělí film, nebýt Japonské potřeby uspokojit kategorii všech návštevníků tím, že tam narvou, co můžou z populárních žánrů, pak si dají tři, čtyři láhve saké a pustí to do kina a modlí se, aby to *yntelktuánové* nepochopili a ze zmatenosti dali lepší ratingy.

• 3.6.2013  17:20
    Podfukáři (2013)

Není to vyloženě špatné, spíš si nejsem jist, jestli tento film patří na filmová plátna pro díváka bez popcornu a pití. Lépe se mu bude dařit určitě na DVD. Jesse Eisenberg spolu s Woody Harrelsonem natolik vyčnívají, že zbytek týmu zloděju zůstane zastínen. Oceňuji herecký výkon Ruffala jakožto *neinteligetního* Colomba vyšetřující případ a samozřejmě nesmím opomenout Michael Caina, jenž je perličkou v téměř každém filmu. Bohužel silné napětí ze začatku díky zhuštěnému konci opadá. Kouzla nebo-li podvody se stávají nudnými. Scénář má několik silných děr, které to malé množství vtipných okamžiků nezalepý. Výborný motiv, jenž v rukách jiného režiséra mohl být opravdovým nářezem! Na závěr bych vytkl překlad názvu Podfukáři, jelikož je ve filmu několik odkazů *Now you dont* kdy nevidíte všechno jak byste měli vidět a až spatříte vše jak je, mužete říct: Now You See Me.

• 1.6.2013  12:27
    Namiučigiwa no Muromi-san (TV seriál) (2013)

Jako gag krátké anime to kupodivu funguje. Samozřejmě jsou zde otřepané fráze, 0% intelektu, přesto jako jednohubka před vyprázdněním ranní stolice..proč ne.

• 1.6.2013  12:13

Guilty pleasure...

• 1.6.2013  12:10
    Kakumeiki Valvrave (TV seriál) (2013)

Na to, že se jedná o anime od tvůrců Code Geass musím s politováním říci, že je to natolik špatné jak se to tváří, vypadá a funguje.

• 1.6.2013  12:06
    Photokano (TV seriál) (2013)

Jako fotograf toto anime vetuju. To co fungovalo v jeho předchůdcích se zde změnilo v blátivou břečku.

• 5.5.2013  11:33

Asi tak jediné, co člověk mohl vidět je: http://www.youtube.com/watch?v=JHNWtgL0pTU

• 5.11.2012  23:49

Vlastnš se jedná o pohádku, ukazující dětem jen to pěkné a přes eskalující zavěr je to stále jen melancholický příběh, který má probudit pocit dobroty a přátelství. Animace je výborná, tedy až na začatek s autem, kde mi to trochu vadil počet snímku. Scénář využívá osvěčené postupy a zvraty, přesto je toto milé odskočení z reality do Japonské fantazie v nečem poutavé....

• 9.10.2012  11:22
    Suki tte iina jo. (TV seriál) (2012)

Mei už od dětství byla mimo kolektiv, kvůli neblahé události z které jí děti obvinili. A tak se dál plouží životem neviděná, nemluvná a občas šikanovaná. Tedy do té doby než se o ní začne zajímat nejkrásnější a nejpopulárnější kluk na škole. Ano, je to klišé a podobá se to X dorama a jinych anime, ale co naplat, když si dívky zapláčou a budou držet palce, aby jim to přátelství a pak láska vydrželi, tak to bude mít úspěch.

• 9.10.2012  10:01
    Sakurasó no pet na kanodžo (TV seriál) (2012)

Sorata je mladý student, který je díky své starostlivosti o opuštěné kočky donucen bydlet na ubytovně, která je vyčleněná pro kritické případy problémových lidí. Jednoho dne dostane do péče krásnou dívku, jenž je neschopná pohnout prstem (jako by vylezla z aristokratické rodiny 17. stoleti) a tak začíná slet ecchi vtipu a trapných okamžiků jimiř si musí projít, aby jak se domnívám nakonec získal lásku oné děvy. Autoři trefně míří na otaku komunitu, jinak bych neviděl důvod proč každá z postav v ubytovně dělá něco v onom odvětví. Zatím nic moc, ale díl, dva tomu ještě dám.

• 8.10.2012  13:49

Napsat scenar o cestovani v case je osemetna vec, zvlaste kdyz nemate pojem o tom jak casoprostor funguje nebo ste nikdy neslyseli o motylim efektu...Spatne vtipy, spatne dobove kostymi a jeste horsi reklamy na desitky vyrobku. Eva Josefíková je možní sympatická, ale to je asi tak všechno. Celý tento film je jedno velké kliše s kyčem obmotaným kolem krku. Jednu hvězdu za několik dobrých záberů kamerou a pana Vašuta...važně Mádl by neměl spolupracovat na scénáři, ale spiše by se mel naucit behat, kdyz uz to dela ve filmu, tak at aspon nevypada jako blb.

• 8.10.2012  10:36
    Btooom! (TV seriál) (2012)

Pro mně po prvním díle zatím nejzajímavější anime sezony. Tak jako v SAO byli hráči uvěznění v online rpg, tak i zde se několik lidí ocitá na opuštěném ostrově, aby bojovali na život a na smrt, ovšem v realitě (ano, je to trošku Kitanova Battle Royale). A otázka zní proč? Nu, protože jsou nejlepší z nejlepších...hráčí hrající online hru podobnou HALO s různými typy výbušnin namísto zbraní. A tak se zde probudí i náš hlavní hrdina, aby zabíjel a přežil.

• 8.10.2012  01:31
    Čúnibjó demo koi ga šitai! (TV seriál) (2012)

Chūnibyō je záhadná nemoc, která infikuje studenty uprostřed jejich puberty. Můžeme jí poznat tak, že nakažení jedinci náhle získají (nebo si to alespon mysli) nadprirozene schopnosti! Hlavní hrdina této komedie je čerstvě vylečen a raduje se, když může nastoupit na novou školu, kde ho nikdo nezná, avšak k jeho smůle potká dívku u niž je tato nemoc v plném proudu a jako by toho nebylo málo, dívka se od něj nechce odtrhnout! Po prvním díle mužu říci jen, že anime vypadá lehce ujetě, což není na škodu. Několikrát jsem se zasmál a ženské heroině musím přiznat značnou dětisnkou roztomilost. Hodnocení jako takové budu upravovat, tudíž ho neberte příliš vážně.

• 6.9.2012  22:11
    Sněhurka (2012)

Perfektni kostymy nestaci, kdyz vezmu v potaz preskakujici strih, prazdny scenar a strasne herecke vykony...ano obcas jsem se usmal, ale vic jsem brecel, co to Tarsem udelal....

• 11.8.2012  22:37
    Kokoro Connect (TV seriál) (2012)

Kdyby to bylo více temné a psychologicke s trochou paranoii mohl by to byt skvělí serial, co tu dlouho nebyl.

• 10.8.2012  12:09
    3-iron (2004)

Souhlasím s Civalem. Film je absurdní, ale ne tak, aby dokázal vytvořit jak sen tak realitu. Spíše je neschopen rozlišit v jaké scéně, co použít. Nic nevíme o postavách, nejsou nám známi věci, které dělají a proč je dělají...V Koreii je asi bežné vloupání, ale upřímě...realita by měla mít nějaký logický řád...FIlm bez mluvení hlavních postav byl asi inspirován Kitanovymi Sceny u more, ale i tam je vysvetleno proc postavy nevedou dialog...Navic po vyslechu na policejni stanici nakonec z mladika dostanou informace aniz by neco rekl? Tim se borti cela struktura scenare....

• 9.8.2012  18:48

Začátek je poněkud unylý, ale velmi mnoho dialogů a špetka akce dodává filmu na uvěřitelnosti a namísto akce z něj vytváří spíše triller, jenž se snaží vysvětlit organizaci a její kroky proti agentům, kteří přes emocí zbavující výcvik jsou stále lidmi, jenž chtějí žít svůj život.

• 9.8.2012  18:41

I film ktery je bez sloziteho scenare a je primitvni, naivni a dojemny ma presto sve kouzlo...Pretty women s Rain manem moderní doby.

• 13.7.2012  22:23
    Čitose Get You!! (TV seriál) (2012)

Jedná se vlastně o 4-koma kratas. Mala Chitose má staršího bratra, kterého si chce vzít za muže o čem pořád brblá. Vtipné situace odehrávájící se převáýne ve škole, bohužel nefunguji a tak je to naprosto nepotřebný titul...Dropity..dropity..drop po druhem dile.

• 11.7.2012  11:00

Na zemi zautočí tvorové z jiné planety zvaní *Beta*, během několika let lidstvo utrpý zdrcující porážku a je téměř vyhlazeno....jedinou nadějí je nový typ mechů, kteří jsou schopni zástupy nepřátel poškodit, či alespoň zpomalit...Příběh se točí okolo jedné dívky z vysoce postavené rodiny a jejího letitého souboje od nováčka po profesionálního zabijáka stvůr. Nejsem zastánce plastické počítačové animce v anime, zvláště když je do očí bijící a kazí celkový dojem, přesto je příběh natolik zajimavý, že jsem ochoten fakt pc mechů a monster prominout a být zvědav na další díly. Bohužel se po pátem dílu anime odklonilo od zajimave linie a snaží se vypadat jako přatelská harémovka, což mu snížuje hodnocení :/

• 9.7.2012  16:21
    Hagure júša no Aesthetica (TV seriál) (2012)

Na zemi existuje mnoho bran do různých dimenzí. Do těchto bran bylo vtaženo několik tisíc lidí a ti, kteří se vrátili nazpět, vládli nadliskými schopnostmi. Jedním z nich je i *Hrdina*, jenž zlikvidoval nejvyšší zlo kouzelné země. Ovšem lidstvo, které se obává těchto super lidi se rozhodlo tyto individuáli shromáždit pod organizaci, jenž by je mohla kontrolovat. A tak se náš hrdina ocitne v Babelu...spolu s dívkou, jenž nepatří do našeho světa. S dívkou, co by každý viděl nejraději mrtvou. Opět tu máme akční soubojovku, plnou magie, drsnáků a ecchi scén...uvidíme, co to zase bude...

• 8.7.2012  13:13

Mladý leč zámožný synek zesnulého majitele obrovské korporace musí splňit poslední přání svého tatínka, aby mohl převzít rodinný podnik a to je trochu problém, obzvláště když to přání zní: Do konce studia si najít a vzít za ženu jednu dívku z akademie, kde dříve otec studoval...A tak se nezkušený hoch vydá do školy, aby zjistil, že po něm pokukuje příliš mnoho devčat, které možná už potkal, ovšem...zatracená ztráta paměti z nehody mu nedá vzpomenout...Tak a máme tu další robukome s ecchi prvky, která vypadá na průměrné anime na které si za pár měsíců nikdo nevzpomene.

• 4.7.2012  15:46

Arcana Famiglia je vytvořena podle mafianské rodiny, jenže na místo thomsnů mají katany, nože, bazuky a abych nezapomněl...super schopnosti podle Tarotových karet. Tato rodina, která chrání ostrov s jeho obyvateli před všemožným nebezpečím je na narozeninovém večírku *Otce* konfrontována s návrhem o předání velení, vítězi zápasu všech uživatelů super sil a k tomu navíc, ještě dostane jeho krásnou dceru! Jak originální, uznejte sami... a tak se všichni budou v několika dalších dílech párat a možná se i zamilují... .Dá se říci, že se jedná o klasický shounen žánr, který kromě prostředí Itálie nepřínáší naprosto nic nového.

• 2.7.2012  14:15
    Tari Tari (TV seriál) (2012)

Klon K-onu, aneb co by se mohlo dobře prodávat a mít sledovanost. Moe moe postavy dívek s líbivě čarovnou grafikou nás zavedou na střední školu, kde si jedna z dívek založí hudební klub, poté co jí není dovoleno zpívat ve sboru. Jediné, co zbývá je sehnat 5 členů, vyplnit formulář a obstát před školní radou...nebude to tak jednoduché jak to vypadá...Re: Nakonec jsem to přežil celé. Sborové písně jsou kupodivu líbivé a snesitelné, příjemně rytmické a často uchu lahodící. Škoda té naivity.

• 26.6.2012  16:48

Goro nám zase trochu povyrostl a už se nesnaží udělat vlastní film s vlastním režijním rukopisem. Tentokrát si vybral střední cestu, jenže i přes skvělou animaci a pomoc svého otce, není schopem zpracovat dobře předlohu, kterou si zvolil. Hudba je perfektní, nicméně děj je příliš naivní a jednoduchý, prostý silných emocí a fantazie na níž jsem byl vždy u studia Ghibli zvyklí...Nebylo to zklamání a dobře se na to kouká, jenže...čekal jsem trochu více...Bojím se dne kdy odejde Miyazaki do důchodu a přenechá firmu synovi. Kam pak zmizí ony detské, srdcehřejné příběhy, jenž mne vždy dokázali pohltit a co je nahradí? 70%

<< předchozí 1 2 3