Kontractor

<< předchozí 1 2 3
    • 1.6.2013  12:13

Guilty pleasure...

• 8.10.2012  10:36
    Btooom! (TV seriál) (2012)

Pro mně po prvním díle zatím nejzajímavější anime sezony. Tak jako v SAO byli hráči uvěznění v online rpg, tak i zde se několik lidí ocitá na opuštěném ostrově, aby bojovali na život a na smrt, ovšem v realitě (ano, je to trošku Kitanova Battle Royale). A otázka zní proč? Nu, protože jsou nejlepší z nejlepších...hráčí hrající online hru podobnou HALO s různými typy výbušnin namísto zbraní. A tak se zde probudí i náš hlavní hrdina, aby zabíjel a přežil.

• 12.4.2012  20:47

Nishimi Kaoru se díky zaměstnání svého otce často stěhuje a nikdy nezůstane dlouho na škole, aby si stihl udělat přátele a navázat vztahy. Jako nejlepší student a intelektuál se navíc cítí uzavřený a hromadí v sobě strach. Jednoho dnes se objeví u své tety a nastoupí na školu, kde se seznámí s obávaným školním recividistou Sentarou, avšak právě kvůli Sentarově lehkomyslné povaze zjistí, že je onen rváč jedním z mála osob vedle niž se cítí uvolněně. A navíc oba dva mají stejný koníček, hudbu...Vzhledem k tomu, že sám sebe považuji za milovníka piana a hudby jako takové, tak toto anime mi přímo sedlo do noty a pro mou osobu se jeví jako favorit na nejpůsobivější seriál této sezony.

• 18.1.2012  22:09
    Začátky (2010)

Netřeba slov, stačí se jen dívat a vnímat hloubku, emoce a hudbu....Vynikajicí!

• 11.1.2012  23:49

Dlouhé, nicméně zájímavé. Surové až za hranice Finchera se snahou přivést Zodiaca znovu na plátno.

• 18.11.2011  22:43

Vemte kladivo a pojďme rozbíjet atomy na atom, až se zatřese celý ring a Zeus padne na kolena. Přesné rány Jackmana bijou do srdce a emoce proudí všude kolem. Perfektní film, který kombinací mecha a boxu vytvořil nejlepší mainstream tohoto roku a zárověn ukázal Transformermerům jak se perou drsný roboti!! Jinak soundrack do Danny Elfmana je také velmi vydařený.

• 25.10.2011  09:59
    Mawaru Penguindrum (TV seriál) (2011)

Toto anime je z velké stránky artová záležitost. Bizarní? Určitě...Připomíná mi to mé oblíbené studio Shaft a jejich Arakawa under the bridge nebo anime NHK ni Yokoso. Soudtrack je geniální. Neřekl bych, že se v dějí člověk ztratí, pakliže jste již zvykli na tento styl. Scénář se zdá, že není složitý, ovšem nakonec se pomalu rozplétá a přidává nové poznatky a je originální, což oceňuji. Na druhou stranu to opravdu není pro každého, už jenom pouze parodování mahou shoujo mimozemským kloboukem je po grafické a animační strance perfektně zpracováno, ale bez znalostí realií to někdo muže považovat za kýč. Komediální prvky příjmně doplňují atmosféru a rozdilnost charakterů je skutečně zřetelná. Po skončení seriálu dávám 5.

• 18.10.2011  14:14

Vizuální masterpiece, co dotat...

• 17.10.2011  21:31

Jakožto člověk milující Paříž její literaturu, malíře a 20. léta jsem zhltal každý naservírovaný moment., až samou radostí mé poetické srdce zaplesalo.

• 7.10.2011  18:45
    Boku wa tomodači ga sukunai (TV seriál) (2011)

Když nemáte kamarády a máte strach někoho oslovit a nebo Vás milně považují za delikventa není lepší řešení něž založit klub, který by Vám pomohl tyto lidi nalézt. Ovšem nic není tak jednoduché jak se zdálo, když se k Vám přidá školní kráska číslo 1 , kterou všichni nenávidí a nebo nový blonďatý student, kteho se všichni bojí a Vy se dokážete normálně bavit pouze s dívkou ze vzduchu, jíž jste si vytvořili, abyste se necítili sami. A tak se v letošním roce po druhé setkáváme s Burikiho mangou, poprvé to byla adaptace od firmy Shaft, díla Denpa Onna to Seishun Otoko, jenž vyvolala rozporuplnou vlnu reakcí, ovšem tomodachi, který je považován za jeden z posledních nezpracovaných klenotů otaku světa nás snad mile překvapí povedeným šíleným humorem...

• 2.9.2011  17:01
    NHK ni jókoso! (TV seriál) (2006)

Jsem zoufalec? Jsem Hikki? Jsem sebevrah? Ne je to všechno plán jedné velké organizace N.H.K, která se mně snaží dostat...ujeté? Ne, téměř dokonalé :)

• 25.7.2011  16:11
    Usagi Drop (TV seriál) (2011)

Pro mně zatím nejmilejší překvapení letní sezóny. Stejně jako ve výborném Aishiteruze Baby se příběh točí okolo malé holčíčky, která se dík nepřizni osudu ocitá opuštěná. V tomto případě se jedná o umrtí v rodině a malá Rin zůstane na krku přibuzným, avšak ti mají již své vlastní životy a ambice, tudíž se nikdo z nich nepere o opatrovnictví, ba naopak...Dívky se tedy ujímá svobodný 30-letý mládenec Daikichi Kawach, který jako jediný po jejich prvním setkání na pohřební sešlosti o Rin projeví zájem. Zde začíná jejich dlouhá pouť, plná překážek každeního života jako je školka, dětské oblečení, kariéra v práci, ale také vzájemné sbližování a vytváření silného pouta. Animace a kresba je velmi přijemná, hudební doprovot jak bysmet, ovšem nejbáječnější je seriozní humor ze života, doprovázený situacemi, jenž vám na tváři vykouzlí úsměv.

• 26.5.2011  17:27

Upřímně se Vám divím, že to sledujete když se Vám tenhle styl nelíbí a nebo tomu nerozumíte, či snad chcete zkritizovat Vámi nenáviděný žánr. Já jsem věděl, co od toho čekat a byl jsem naprosto spokejný...nejde tam o vyslovování sprostách slov, ale o konfrontaci slušné dívky vs eroge herní svět. Je to hard ecchi komedie trefně ukazující jak to chodí ve studiu při tvorbě her, což ovšem lidé, kteří nikdy nehráli nějakou eroge hru nepochopí, takže je celkem zbytečné něco vysvětlovat. Nikdo tam nesouloží - jelikoř to je o dabingu! (erotické scény tam jsou pouze v dabovaných hrách s cenzurou). Protože dost slavných Seiyuu začínali jako dabéři eroge her a stále se k ním vrací, lze zde nalézt vynikající námět, pro kuriozní vtipné anime...Musím říct, že jsem se dlouho takhle nezasmál a nepobavil 5. PS: Pokuď Vám vadí sprosta slova a erotika, tak se divím, že se při dnešní mainstreamové tvorbě ještě na něco díváte...

• 20.10.2016  10:27
    Mr. Church (2016)

Eddie Murphy je po dlouhé době opět v kondici. Příběh kuchaře, který dostane neobvyklou zakázku na dobu šesti měsíců po jejichž dobu se musí postarat o matku s dcerou a změnit jejich životy. Dnes už obvyklá, krásná vizuální stránka filmu podobná filmu Brooklyn s atmosferou šedesátých let v doprovodu jazzu vytváří poutavou podívanou se zářivými momenty. Jedná se o prosté drama, někdo by řekl až přímočaré, což mu neubírá na síle emocí v něm promítnutých.

• 5.11.2012  23:49

Vlastnš se jedná o pohádku, ukazující dětem jen to pěkné a přes eskalující zavěr je to stále jen melancholický příběh, který má probudit pocit dobroty a přátelství. Animace je výborná, tedy až na začatek s autem, kde mi to trochu vadil počet snímku. Scénář využívá osvěčené postupy a zvraty, přesto je toto milé odskočení z reality do Japonské fantazie v nečem poutavé....

• 8.10.2012  01:31
    Čúnibjó demo koi ga šitai! (TV seriál) (2012)

Chūnibyō je záhadná nemoc, která infikuje studenty uprostřed jejich puberty. Můžeme jí poznat tak, že nakažení jedinci náhle získají (nebo si to alespon mysli) nadprirozene schopnosti! Hlavní hrdina této komedie je čerstvě vylečen a raduje se, když může nastoupit na novou školu, kde ho nikdo nezná, avšak k jeho smůle potká dívku u niž je tato nemoc v plném proudu a jako by toho nebylo málo, dívka se od něj nechce odtrhnout! Po prvním díle mužu říci jen, že anime vypadá lehce ujetě, což není na škodu. Několikrát jsem se zasmál a ženské heroině musím přiznat značnou dětisnkou roztomilost. Hodnocení jako takové budu upravovat, tudíž ho neberte příliš vážně.

• 11.8.2012  22:37
    Kokoro Connect (TV seriál) (2012)

Kdyby to bylo více temné a psychologicke s trochou paranoii mohl by to byt skvělí serial, co tu dlouho nebyl.

• 9.8.2012  18:48

Začátek je poněkud unylý, ale velmi mnoho dialogů a špetka akce dodává filmu na uvěřitelnosti a namísto akce z něj vytváří spíše triller, jenž se snaží vysvětlit organizaci a její kroky proti agentům, kteří přes emocí zbavující výcvik jsou stále lidmi, jenž chtějí žít svůj život.

• 9.8.2012  18:41

I film ktery je bez sloziteho scenare a je primitvni, naivni a dojemny ma presto sve kouzlo...Pretty women s Rain manem moderní doby.

• 26.6.2012  16:48

Goro nám zase trochu povyrostl a už se nesnaží udělat vlastní film s vlastním režijním rukopisem. Tentokrát si vybral střední cestu, jenže i přes skvělou animaci a pomoc svého otce, není schopem zpracovat dobře předlohu, kterou si zvolil. Hudba je perfektní, nicméně děj je příliš naivní a jednoduchý, prostý silných emocí a fantazie na níž jsem byl vždy u studia Ghibli zvyklí...Nebylo to zklamání a dobře se na to kouká, jenže...čekal jsem trochu více...Bojím se dne kdy odejde Miyazaki do důchodu a přenechá firmu synovi. Kam pak zmizí ony detské, srdcehřejné příběhy, jenž mne vždy dokázali pohltit a co je nahradí? 70%

• 8.4.2012  23:12
    Nazo no kanojo X (TV seriál) (2012)

Nazo no kanojo X je uchylné...Mohli bychom ho zařadit do kategorie robukome s pervezním fetišem, ovšem jako celek neztrací na kvalitě...Nebo je to snad druh hardcore fanservisu pro *creepy otaku*, težko říci. Každopadně k příběhu...Tsubaki je mladý panic, který sní o tom, až bude mít přítelkyni, což by nebylo nikterak zvláštní, pokud by se nezamiloval do dívky, která pravděpodobně trpí jistou sexuální deviací...A tak tento *weirdo* pár začně objevovat krásu mládí, lásky a kdo ví čeho ještě...Návrh postav je zastaralý (připomíná kresbu používanou pro charaktery okolo roku 2003), ovšem anime za to nemůže, protože se drží manga předlohy z roku 2006, která stále vychazí jako ongoing..Dále nesmím opomenout vyborně zvolenou hudbu dokreslující napětí a atmosferu okolí.....Pro zájemce: Není to Seikon no Qwaser je to více určité a sexuálně vyspělější a protože nechci spoilerovat, kdo chce, ať se podívá :) Ještě třešníčka na závěr: Dabing Urabe Mikoto je první rolí mladé Ayako Yoshitani, ale její hlas je podobný jiné seiyuu...

• 7.4.2012  23:13
    Sankarea (TV seriál) (2012)

Furuya je podivný mladík zajímající se o zombie tématiku se vším všudy (určitě viděl i L.A. Zombie :D ). Vzhledem k tomu, že žije bez matky, váží si všech členů rodiny, dokonce i toulavé kočky, které se však jednoho dne stane nehoda a tak Furuya příjde s šíleným plánem, jenž má vše vyřešit v jeho *creepy* stylu. Během příprav se seznámí s dcerou ředitele dívčí školy jménem Sanka, která si chodí emočně ulevovat (rozuměj křícet) do studny a rozhodne se využít jejího návrhu na spolupráci. Anime je opravdu zajímavé, už uvodní znělka od mé oblíbené kapely Nano.Ripe upoutala moji pozornost. Grafické zpracovaní je kolísavé, přesto je to víc než průmer, avšak musím pochválit návrh postav (hlavně Sanka Rei) s vybornš našlápnutým komicko mysterioznim scénářem jako byl napr u Nyan Koi! (třebaže to pak upadalo).. Zatím je zbytečné dělat po prvním dílu nějaké závěry, avšak jednu přípomínku mám a to je střih, kterého je dle mého nazoru příliš (alespoň z počátku)...uvidíme jak si toto anime povede dál, ovšem držím mu palce.

• 27.3.2012  23:51

3D je tu naprostý nesmysl, díky záběrům v mistnosti dochazí k tomu, že film je povětšinou potemnělý jako to bylo u posledního Pottera. Brutalita některých zaběrů (u seppuku) mi příjde neefektivní a jistě by to šlo udělat taktněji s daleko lepším výsledkem. Ebizô Ichikawa je jasný tahoun filmu. Občas je zde nedotažený střih, kdy jednotlivé scěny jsou při zaběru utnuté prilis brzo či zas *umělecky* ponechány v dlouhem snímani. Síla příběhu tkví v myšlence zabyvajici se rozdilem mezi starými,bojem zocelenymi samuraji proti nove mlade generaci honosici se dedicnymi tituly, vyuzivajic politickych machinaci namísto cesty cti a mece. Libilo se mi pouziti flashbacku, ktere emocionalne dokreslovaly ponurou atmosferu pribehu a otviraly novy smer pohledu na zneucteni, lidskost a tradici. Za me 70%

• 24.3.2012  08:29

Takhle dlouho jsem se nezasmal, opravdu vyborne, karikaturni, dokonce i pri erotickych scenach. Kdo nezná Japonskou tvorbu bude v tom hledat neco, co v tom neni (Je to parodie na Japonskou pornografii, legendy, na lidi, a samozrejme na choreografii). Ctyri hvezdy, protoze na muzikal tam je malo pisni a prechody do hudby/tance jsou ohybane pres koleno.

• 26.10.2011  23:01

K celému filmu mám pouze dvě pčipomínky, které mu ubírají na kvalitě 1) Kapitán je natolik výrazná postava, že Tintina tlačí do pozadí a nedává mu příliš prostoru (stejně tak pes) a za 2) je tu několik technických nedostátků v podobě rozbíjejících se lahví, zatímco jindě zůstávají v pevném stavu a hlavně k 3D animaci, která mi zde přišla naprosto zbytečná (Díky potemnění obrazu je v některých scénách dosti na obtíž). Vynikající 4 hvězdy.

• 23.10.2011  13:12
    Guilty Crown (TV seriál) (2011)

Guilty Crown je dokonalý příklad anime, které vykrádá spoustu jiných předchůdcu v dobrém slova smyslu. Dívky (jak jinak) jsou pěkné. Z díla je cítít náznak drsnější atmosféry a postavy nevypadají jako klaďasové...přesto, to nevypadá zle. Zatím **** po druhém dílu a uvidíme jak se to vyvrbí.

• 25.7.2011  17:05

Největší problém vidím ve vnímání Menmy, protože když si jí zošklivíte je jasné, že se Vám Anohana nebude líbit...Mne osobně přišla roztomilá, dále ocenuji peknou kresbu s hudbou. Příběh se třeba nikam neposouvá, ale já od toho nečekám mindf*ck jako někteří...a tvrzení víte, co příjde...pokuď při sledování děje myslíte nad tím, co bude. Je možné si konec domyslet, nicméně, proč si kazit seriál, to si rovnou můžu pustit poslední díl...Je to drama o přátelství a o dětství o snech a jejich splňění, tudíž lidé, kteří takové přítelství znají z dětství se usmějou nad melancholií a překonáváním pout a poznání nevyřčených vzájemných citů, co si hrdinové příběhu v sobě nesou...tolik ke kouzlu díla. Kdyby byla Anohana tak nudná jak tu lidé popisují nepořádali by teď v Akihabaře výstavu s přesnou replikou jejich dřevěné skrýše a ostatními zajímavostmi z tvorby..asi tak

• 25.7.2011  16:40

Celý příběh se odehrává koncem 19 století v Paříži. Setkáváme se zde s několika postavmi pan Oscar, bývalí kovář, nyní cestoval a proutník se vrácí z obchodní cesty z Japonska a přiváží sebou maličkou dívku Yune, která přišla pracovat do jejich rodinné kovárny na vývěsní štíty v pomalu krachující pasáži Du Roy jako poutačka, nebo-li hlasatelka, co před krámem láká klienty, aby obchod navštívili. Další ústřední postava je pan Claude, vnuk Oscara a aktuální majitel kovárny snažící se podnik zachránit jak může. Tato působivá trojce, plná kontrastů a jiných národních tradic se spolu musí naučit žít...Kresbá je oslňující a připoutá vás a plně vtáhne do roztomilého dějě, až si jen bude opakovat jak sladká je Yune, zatímco Vás naladí dojemný hudební doprovod z něhož si jistě opatřím OST. Opět skvělá série letní sezóny, jenž je tento rok nabitá několika dech beroucími anime. Na závěr přidávám opening: http://www.youtube.com/watch?v=o9sgDkleyBM

• 10.5.2011  11:28

Dětská fantasie je nekonečná a pakliže máte dost přátel můžete dokázat vše. Trochu mi to připomnělo O myších a lidech (Jejich je králoství nebeské), kde se také lidé vyrovnájí s nemilosrdným osudem. V tomto případě je proti drsné ruce reality postavena naivita, vtip a nezkaženost, kterou mohou oplývat pouze děti s velkým srdcem. Film Vás melancholicky ukolébá, aby pak ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, luskl prsty a probudil Vás z okouzlení. Vynikající! Madhouse u mně opět boduje.

• 10.5.2011  09:37

Přemýšleli jste někdy nád názvem pestrobarevný? Jak je ve filmu vysvětleno jedná se o škálu barev, různorodost. Máme zde odcizení, šikanu, prostituci, ošklivost, souznění, umění, uvědomění atd. Tento film není pro všechny, protože někdo dokáže ohodnotit pouze jednu linii bez toho aby vnímal ostatní křivky...Hudební doprovod byl zajiímavý (to, že vám to připomíná Křemílka není důvod k tomu to znehodnotit, jelikož Japonci těžko tento večerníček znají). Řemeslná stránka byla vynikající už při první scéně, kdy duše není vidět a pouze odpovídá přenosem myšlenek vyjádřeným textem, toť vše doprovazeno pohyby obrazu, například při přitakávání. Jedinou věc bych přesto vytknul a to je konec, jelikož už od poloviny je celkem jasná hlavní zápletka a tedy i závěr...Nicméně, přesto stojí za shlédnutí, pokuď jste schopni vnímat smutek jednotlivých postav tohoto barvytého příběhu..

<< předchozí 1 2 3