Kontractor

Chupacabra

<< předchozí 1 2 3
    • 20.10.2016  10:27
    Mr. Church (2016)

Eddie Murphy je po dlouhé době opět v kondici. Příběh kuchaře, který dostane neobvyklou zakázku na dobu šesti měsíců po jejichž dobu se musí postarat o matku s dcerou a změnit jejich životy. Dnes už obvyklá, krásná vizuální stránka filmu podobná filmu Brooklyn s atmosferou šedesátých let v doprovodu jazzu vytváří poutavou podívanou se zářivými momenty. Jedná se o prosté drama, někdo by řekl až přímočaré, což mu neubírá na síle emocí v něm promítnutých.

• 29.7.2014  17:44
    Noe (2014)

Nějak obdobně by dopadl Pán Prstenů, v rukách Terrence Malicka. Nádherný vizuál dnes není známkou kvality filmu jak již přesvedčil mnohé Sucker Punch a ani herecké výkony RC film nezachrání z plamenů pekelných nebo chcete-li vodovodních splašek. Noe jakožto zarputilý ochránce přírody chráníci zvěř namísto lidí, kteří jsou všichni do jednoho špatní se vydá na cestu za staříkem s plameným mečem, milujícím borůvky, aby zachránili poslední dobré na tomto světě. Emmička vypadající na patnáct je díky dokonalé antikoncepci vhodnou sexuální obětí stařšího (nevlastního) bratra. Zatímco další pouze můžou jen závidět. Jedná se o velkou nudu s velkým rozpočtem a scénářem za který by si Darren sám měl dát pár facek. Možná kdyby se děj odehrával pouze a jen v lodi, kde byla psychopatická atmosféra více rozvíjena pak by byl film o poznání zajímavější...

• 9.7.2013  12:34
    Aku no hana (TV seriál) (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem četl mangu musím říct, že použití stereoskopie dopadlo dobře, nicméně postavy jsou až příliš realné a normální, takže lze řící, že zde jedná o experimentalní anime, než co jiného. Bohužel díky této skutečnosti, žádná z postav není příliš sympatická, narozdíl od předlohy. V celkovém měřítku se jedná o romanci s prvky drama, ale jako reklama pro mangu to slouží dobře.

• 9.7.2013  12:28

Běžná robukome pro relaxační účeli, co neurazí a člověk se u ní parkárt zasměje. Prvky harému, fanservisu a kawaii holčiček jsou vhodným dávkován pro sezonu, kde toho moc koukatelného nebylo...

• 1.6.2013  12:10
    Kakumeiki Valvrave (TV seriál) (2013)

Na to, že se jedná o anime od tvůrců Code Geass musím s politováním říci, že je to natolik špatné jak se to tváří, vypadá a funguje.

• 5.5.2013  11:33

Asi tak jediné, co člověk mohl vidět je: http://www.youtube.com/watch?v=JHNWtgL0pTU

• 24.10.2013  13:55
    Mafiánovi (2013)

Kdyby nebylo cca pěti výpadků zvuku, posunutého dějě a několika výpadků obrazu dalo by se lépe o hodocení tohoto filmu diskutovat. Nicméně i přes toto úskalí za než se nám slečna na projekci omluvila je nový film od Bessona spíše průměrem s občasnými do extrému hnanými vtipy, které ve výsledku nikdo neřeší s tolika deus ex machina v scénáři, že by si skrz něj mohl sám Besson strouhat sýr, mezítím co by si při scénách s Diannou Agron ždímal mokré gatě.

• 1.6.2013  12:27
    Namiučigiwa no Muromi-san (TV seriál) (2013)

Jako gag krátké anime to kupodivu funguje. Samozřejmě jsou zde otřepané fráze, 0% intelektu, přesto jako jednohubka před vyprázdněním ranní stolice..proč ne.

• 1.6.2013  12:13

Guilty pleasure...

• 1.6.2013  12:06
    Photokano (TV seriál) (2013)

Jako fotograf toto anime vetuju. To co fungovalo v jeho předchůdcích se zde změnilo v blátivou břečku.

• 3.6.2013  17:20
    Podfukáři (2013)

Není to vyloženě špatné, spíš si nejsem jist, jestli tento film patří na filmová plátna pro díváka bez popcornu a pití. Lépe se mu bude dařit určitě na DVD. Jesse Eisenberg spolu s Woody Harrelsonem natolik vyčnívají, že zbytek týmu zloděju zůstane zastínen. Oceňuji herecký výkon Ruffala jakožto *neinteligetního* Colomba vyšetřující případ a samozřejmě nesmím opomenout Michael Caina, jenž je perličkou v téměř každém filmu. Bohužel silné napětí ze začatku díky zhuštěnému konci opadá. Kouzla nebo-li podvody se stávají nudnými. Scénář má několik silných děr, které to malé množství vtipných okamžiků nezalepý. Výborný motiv, jenž v rukách jiného režiséra mohl být opravdovým nářezem! Na závěr bych vytkl překlad názvu Podfukáři, jelikož je ve filmu několik odkazů *Now you dont* kdy nevidíte všechno jak byste měli vidět a až spatříte vše jak je, mužete říct: Now You See Me.

• 2.5.2012  13:16
    AKB0048 (TV seriál) (2012)

Je všeobecně známo, že japonské dívčí skupiny mají velké zastupy fanouškou, ať už to jsou otaku, kteří si koupí 100x jejich CD s nadějí, že vyhrajou lístek a podají si s nimi ruku, či milovnící sladké hudby a načechranách šatiček. Ať je situace jakákoliv můžeme říci, že AKB48 jsou nejvetší (a asi i nejznámější) skupinou mimo ostrov vážek. Proto se zdá jako finančně výhodný plán o nich udělat anime, zvláště když tuto práci odvede studio Satelight, které jak musím se svěšenou hlavou uznat, odvedlo vynikající práci, již by si spíše zasloužila jiná zajímavější scifi adaptace...K hudebnímu podkladu se netřeba vyjadřovat, protože na něm se snaží anime stavět, pakliže pomineme přiběh třech kamarádek trpících pod zlovulí utopistické společnosti, která zakázala zpívat a válčí s teroristickou organizací zpívajích *idolů*, jenž by se svým vybavením obstáli vedle mechů z NGE či GUNDAMu. Je to naivní a dětinské, ale nemohu mu odepřít snahu udělat z přiblbléhlo námětu, alespoň něco koukatelného. Hodnotit to nebudu, sice mne to vyloženě neuráží, ale přesto to není můj šálek kávy...

• 6.2.2012  10:37
    Amagami SS+ (TV seriál) (2012)

Pokračování úspešné balící romance je tu, ovšem již si nedrží úroveň, kterou měl jeho předchůdce. Tvůrcům musím vytknout to, že z původních 4 episod na jednu dívku snížili počet na 2, což je ze scénáristického hlediska velice málo, protože nejsou schopni rozvinout žádnou zajímavou zápletku a jedná se tedy spíše o speciály, odehravající se po první serii se snahou dokreslit fungující/nefungující vztahy...ovšem pro ty, kdo si hrdiny oblíbili je toto chvilkové nahlednutí do soukromí postav zábavným spestřením titulu Amagami...Re: Po skončení serialu upravuju na 3.

• 23.3.2012  09:27
    Ano nacu de matteru (TV seriál) (2012)

Bylo nebylo...tak nějak to v pohádkách začiná...chlapec potkal dívku svých snů a zamiloval se...Všechno by bylo v pořádku, jenže to by nesměla být dívka z vesmíru..A tak se několik dobrých kamarádu rozhodne natočit film a tuto starší spolužačku vzít do hlavní role, aby jí jeden z chlapců mohl nabalit....Přiběh je melancholický s klasickými prvky..skutečně není to nic úžasného, ovšem co je hodno obdivu je kresba a návrh postav, + pisen nazpívaná Nagi Yanagi. Nějak mi to připomnělo Hanasaku Irohu

• 4.7.2012  15:46

Arcana Famiglia je vytvořena podle mafianské rodiny, jenže na místo thomsnů mají katany, nože, bazuky a abych nezapomněl...super schopnosti podle Tarotových karet. Tato rodina, která chrání ostrov s jeho obyvateli před všemožným nebezpečím je na narozeninovém večírku *Otce* konfrontována s návrhem o předání velení, vítězi zápasu všech uživatelů super sil a k tomu navíc, ještě dostane jeho krásnou dceru! Jak originální, uznejte sami... a tak se všichni budou v několika dalších dílech párat a možná se i zamilují... .Dá se říci, že se jedná o klasický shounen žánr, který kromě prostředí Itálie nepřínáší naprosto nic nového.

• 9.8.2012  18:48

Začátek je poněkud unylý, ale velmi mnoho dialogů a špetka akce dodává filmu na uvěřitelnosti a namísto akce z něj vytváří spíše triller, jenž se snaží vysvětlit organizaci a její kroky proti agentům, kteří přes emocí zbavující výcvik jsou stále lidmi, jenž chtějí žít svůj život.

• 8.10.2012  10:36
    Btooom! (TV seriál) (2012)

Pro mně po prvním díle zatím nejzajímavější anime sezony. Tak jako v SAO byli hráči uvěznění v online rpg, tak i zde se několik lidí ocitá na opuštěném ostrově, aby bojovali na život a na smrt, ovšem v realitě (ano, je to trošku Kitanova Battle Royale). A otázka zní proč? Nu, protože jsou nejlepší z nejlepších...hráčí hrající online hru podobnou HALO s různými typy výbušnin namísto zbraní. A tak se zde probudí i náš hlavní hrdina, aby zabíjel a přežil.

• 17.4.2012  10:35
    Curitama (TV seriál) (2012)

Originální scěnáře jsou duležitá věc a Tsuritama je podobně originální jako Mawaru Penguin Drum. Je zde vidět jistá inspirace studiem Shaft, co se openingu týče a celkové grafické zpracování vypadá na velmi vysoké úrovni. Nyní k příběhu. Yuki Sanada bydlí s babičkou a kvůli její práci se často stěhují. Přestože je zvyklí na přesuny není schopen se vypořádát s kritickými stresovými situacemi jako je například představování se nové třídě. V takových to chvílích se doslova ztrací v hlubinách. Poté, co nastopí do nové třídy se seznámí s druhým novým žákem, který je ještě zvláštnější, než on a aby toho nebylo málo jsou zde navíc tři další lidé, kteří jsou nebo budou s těmito chlapci *zvlaštně* propojeny. Zní to podivně? Určitě ano a koho by napadlo, že půjde o rybaření nebo snad záchranu světa? Uvidíme, co nám toto anime nabídne.

• 9.7.2012  16:21
    Hagure júša no Aesthetica (TV seriál) (2012)

Na zemi existuje mnoho bran do různých dimenzí. Do těchto bran bylo vtaženo několik tisíc lidí a ti, kteří se vrátili nazpět, vládli nadliskými schopnostmi. Jedním z nich je i *Hrdina*, jenž zlikvidoval nejvyšší zlo kouzelné země. Ovšem lidstvo, které se obává těchto super lidi se rozhodlo tyto individuáli shromáždit pod organizaci, jenž by je mohla kontrolovat. A tak se náš hrdina ocitne v Babelu...spolu s dívkou, jenž nepatří do našeho světa. S dívkou, co by každý viděl nejraději mrtvou. Opět tu máme akční soubojovku, plnou magie, drsnáků a ecchi scén...uvidíme, co to zase bude...

• 4.4.2012  08:49
    Hněv Titánů (2012)

Hněv je strašné zlo, co by nemělo existovat. To i jednička byla lepší. Protože tu není žádná dějová linka jen se přeskakuje ze sceny do sceny (nebo z pouste do lesa) , aby nakonec rekli, ze tvuj nepritel muze byt kamos i kdyby te chtel rozmaznout stromem (či zabit cely prvni dil) a nebo, že když delas neco kvuli rodine, ktera drzi spolu prekonas vsechno. Ani jedna zabavna scena, pripomnelo mi to Forresta, kde na neco zavzpominal a pak to ta sama postava rekla ve flashbacku (coz byt skveli priklad stupidity), jenže tady to je jina uroven (Schovejte se tamhle Chimera Vas vidi...nepovidej). Ženská lučišnice, kterou zamestnali, aby tam aspon byla jedna zenska...minotaur, kteryho vykradli z *Legendy* a roztresena kamera s mlhou, vybuchy, kourem, kde clovek nevi, co se deje (stejne je to jedno, protoze se tam nedeje nic).

• 11.8.2012  22:37
    Kokoro Connect (TV seriál) (2012)

Kdyby to bylo více temné a psychologicke s trochou paranoii mohl by to byt skvělí serial, co tu dlouho nebyl.

• 8.7.2012  13:13

Mladý leč zámožný synek zesnulého majitele obrovské korporace musí splňit poslední přání svého tatínka, aby mohl převzít rodinný podnik a to je trochu problém, obzvláště když to přání zní: Do konce studia si najít a vzít za ženu jednu dívku z akademie, kde dříve otec studoval...A tak se nezkušený hoch vydá do školy, aby zjistil, že po něm pokukuje příliš mnoho devčat, které možná už potkal, ovšem...zatracená ztráta paměti z nehody mu nedá vzpomenout...Tak a máme tu další robukome s ecchi prvky, která vypadá na průměrné anime na které si za pár měsíců nikdo nevzpomene.

• 10.1.2012  16:03
    Kontraband (2012)

Film vhodný pro večerní sledování, kdy chcete bez myšlení přikusovat křupky a jen sledovat pomalu se táhnoucí sekvence. Nic úžasného, nic pro náročného diváka, ale nijak mne to neurazilo..do kina bych na to nešel, ale pustit si to v obyváku? Proč ne, pokuď to nebude vícekrát...

• 6.4.2012  09:31
    Medaka Box (TV seriál) (2012)

Cerstve jmenovana přecedkyne Medaka, ktera je ve sve dokonalosti temer nadclovek, studentum slibi pomoc s resenim jejich problemu, aby se mohli soustredit na plneni svych snu. V tomto smeru ji pomaha kamarad z detstvi, ktery neni tak perfektni a spise to dela nedobrovolne. Nu, kazdopadne je toto nove anime prvnim kandidatem na drop. Graficke zpracovani a animace je na dnesni pomery slabsi (stejne jako napr u anime R-15). Muzeme zde nalezt nekolik ecchi prvku, jenz uz se staly standartem a par bojovych scen a pokusu o vtip a intelektulni motivaci mladeze. Re: Druhý díl mne usvědčil v tom, že existujou pořád věci nekoukatelné...

• 11.7.2012  11:00

Na zemi zautočí tvorové z jiné planety zvaní *Beta*, během několika let lidstvo utrpý zdrcující porážku a je téměř vyhlazeno....jedinou nadějí je nový typ mechů, kteří jsou schopni zástupy nepřátel poškodit, či alespoň zpomalit...Příběh se točí okolo jedné dívky z vysoce postavené rodiny a jejího letitého souboje od nováčka po profesionálního zabijáka stvůr. Nejsem zastánce plastické počítačové animce v anime, zvláště když je do očí bijící a kazí celkový dojem, přesto je příběh natolik zajimavý, že jsem ochoten fakt pc mechů a monster prominout a být zvědav na další díly. Bohužel se po pátem dílu anime odklonilo od zajimave linie a snaží se vypadat jako přatelská harémovka, což mu snížuje hodnocení :/

• 11.4.2012  13:00
    Nacuiro kiseki (TV seriál) (2012)

Pokuď bychom přeložili název anime dostali bychom něco jako: Léto zbarvené zázrakem, ovšem barvitý zázrak to zatím rozhodně není spíše naopak..Máme zde čtyři kamarádky, které mají svoje sny, avšak díky okolnostem bude jejich přátelství podrobeno zkoušce...Mohlo by se jednat o Slice of Live nebýt jistého prvku, jenž mi vyrazil dech a jehož přítomnost bych viděl spíše v nějakém mahou shoujo žanru. Zdržím se spoilerů a pouze naznačím, že se jedná o kouzlo provázané s přátelstvím, které anime kategorizuje do věkové úrovně 10-15 let, což už je mimo můj záběr a ani použití mého oblíbeného stylu kresby s tenkou čarou jako (jak často zmiňuji) nalezneme u Hanasaku Iroha to nezachraní...

• 8.4.2012  23:12
    Nazo no kanojo X (TV seriál) (2012)

Nazo no kanojo X je uchylné...Mohli bychom ho zařadit do kategorie robukome s pervezním fetišem, ovšem jako celek neztrací na kvalitě...Nebo je to snad druh hardcore fanservisu pro *creepy otaku*, težko říci. Každopadně k příběhu...Tsubaki je mladý panic, který sní o tom, až bude mít přítelkyni, což by nebylo nikterak zvláštní, pokud by se nezamiloval do dívky, která pravděpodobně trpí jistou sexuální deviací...A tak tento *weirdo* pár začně objevovat krásu mládí, lásky a kdo ví čeho ještě...Návrh postav je zastaralý (připomíná kresbu používanou pro charaktery okolo roku 2003), ovšem anime za to nemůže, protože se drží manga předlohy z roku 2006, která stále vychazí jako ongoing..Dále nesmím opomenout vyborně zvolenou hudbu dokreslující napětí a atmosferu okolí.....Pro zájemce: Není to Seikon no Qwaser je to více určité a sexuálně vyspělější a protože nechci spoilerovat, kdo chce, ať se podívá :) Ještě třešníčka na závěr: Dabing Urabe Mikoto je první rolí mladé Ayako Yoshitani, ale její hlas je podobný jiné seiyuu...

• 25.6.2013  08:12

Největší problém tohoto filmu je nekonstantnost. Příběh nám vytváří několik poměrně zajímavých linií, některé zůstanou nezodpovězené, jiné si musí divák domyslet a zbytek? Ten je vyřčen natolik šosácky, že poutavé kouzlo backgroundu je přebito krákáním Doda Ineptuse. Doporučuji op/en písně, jenž svojí kvalitou převyšují standartní (romantickou filmovou hudbu. Stručně řečeno příběh je milostným trojúhelníkem školáků, kteří se postaví vzrůstajícímu systému pod vedením *nově nastupujícího studenta* ovládajícího určité superčuper husté síly! V každém případě můžete tedy očekávat báječný vizuál při němž slečny na festivalu budou ronit slzičky. Lásku, která je na dvě věci ostatně jako vždy a spoustu nicneříkajících řečí s trochu divným koncem. Nu mohl to být skvělí film, nebýt Japonské potřeby uspokojit kategorii všech návštevníků tím, že tam narvou, co můžou z populárních žánrů, pak si dají tři, čtyři láhve saké a pustí to do kina a modlí se, aby to *yntelktuánové* nepochopili a ze zmatenosti dali lepší ratingy.

• 8.10.2012  13:49

Napsat scenar o cestovani v case je osemetna vec, zvlaste kdyz nemate pojem o tom jak casoprostor funguje nebo ste nikdy neslyseli o motylim efektu...Spatne vtipy, spatne dobove kostymi a jeste horsi reklamy na desitky vyrobku. Eva Josefíková je možní sympatická, ale to je asi tak všechno. Celý tento film je jedno velké kliše s kyčem obmotaným kolem krku. Jednu hvězdu za několik dobrých záberů kamerou a pana Vašuta...važně Mádl by neměl spolupracovat na scénáři, ale spiše by se mel naucit behat, kdyz uz to dela ve filmu, tak at aspon nevypada jako blb.

• 12.4.2012  20:47

Nishimi Kaoru se díky zaměstnání svého otce často stěhuje a nikdy nezůstane dlouho na škole, aby si stihl udělat přátele a navázat vztahy. Jako nejlepší student a intelektuál se navíc cítí uzavřený a hromadí v sobě strach. Jednoho dnes se objeví u své tety a nastoupí na školu, kde se seznámí s obávaným školním recividistou Sentarou, avšak právě kvůli Sentarově lehkomyslné povaze zjistí, že je onen rváč jedním z mála osob vedle niž se cítí uvolněně. A navíc oba dva mají stejný koníček, hudbu...Vzhledem k tomu, že sám sebe považuji za milovníka piana a hudby jako takové, tak toto anime mi přímo sedlo do noty a pro mou osobu se jeví jako favorit na nejpůsobivější seriál této sezony.

<< předchozí 1 2 3