Tomizzi

maniaco cinematografico

homepage

• 15.2.2012  00:11
    The Artist (2011)

Nemé filmy by v dnešnej dobe nemali byť takto zneužívané. Takéto kúsky sa natáčali už pred 80mi rokmi a toto mi príde ako obyčajná napodobenina. Jediné plus vidím v hereckom stvárnení.

• 28.11.2011  00:56

Vôbec filmu nerozumiem. Fuj. Nuda. Dve hviezdy jedine za Emily.

• 21.7.2011  16:35
    Komparz (TV seriál) (2005)

Už som sa bál, že tento humor ma nedostane, ale druhá séria to napravila. Super! 85%.

• 14.7.2011  02:00

Cele dobre. Koniec, aký si každý fanúšik prial. Akčnosť, humornosť, emocionálnosť - všetko vyvážené, nič neprehnané. Bál som sa, že celý dej bude o bojoch medzi dobrom a zlom, ono to však bolo celkovo vyvážené. Jedine mi prekážal epilóg po 19tich rokoch, kde som im jednoducho neuveril, že majú o dvadsať rokov viac. 92%.

• 27.5.2011  20:18

Priemer. Nebolo to zlé, ale ani lepšie ako prvá časť. Pár skvelých vtipov, samozrejme najlepšie boli fotky na konci filmu. Veľká chyba, že to bola kópia jednotky. 80%.

• 1.4.2011  01:36
    Katka (2009)

Helena Třeštíková po úspechu svojho prvého časozberného dokumentu „Marcela“, za ktorý dostala v roku 2007 ocenenie za najlepší európsky dokument, prišla s ďalšími dvoma podobnými projektami. Jedným z nich bol „René“, tým ďalším bol „Katka“. Štrnásť rokov sa 19-ročná Katka nechala natáčať popri svojej drogovej púti, počas ktorej chcela niekoľkokrát s narkotikami skoncovať, opakovane im však prepadla. Dokument zachytáva jej smutný príbeh –ženy s kopou ideálov a snov. Tento svet sa však ubiehajúcimi rokmi a mesiacmi mení na život bez nádeje, plný zúfalstva, biedy a doháňa hlavnú hrdinku do situácií, v ktorých si bežných ľudí nevieme predstaviť. Do situácií takých, že varenie knedlíkov a fotenie na občianku vzíde pre Katku to najnormálnejšie, čo v živote urobila. Hlavná dejová línia sa pomaly mení a jemne vytvára ten pravý dojem zdrvenosti závislého človeka so všetkými hlavnými príznakmi, ako je nervozita, častá dezorientovanosť alebo nedbanlivosť. Katka otehotnie a zrazu stojí pred ťažkým rozhodnutím. Tá vôľa pre slušný a čistý život tam možno je, lenže človek svoju pravidelnú dávku heroínu nikdy alebo veľmi ťažko dobrovoľne nevymení za dávku zodpovednosti. Akonáhle sa dokument prehúpne do svojej druhej polovice a Katka sa dostáva stále viac do hlbín závislosti, vytvára sa určitý stereotypný úsek filmu, ktorý si každý divák vie aj sám predstaviť. Počas nakrúcania sa filmárom približne na dva roky Katka stratí, tento úsek je v dokumente vidieť a citeľne chýba. Film sa premieta v školách a ako materál prevencie proti drogám u mladistvých si myslím, že je to dostačujúci snímok. Odpudzujúcim článkom môže byť depresia vyžarujúca z filmu, ktorú môže sám divák vstrebať a tak ho prinútiť zmeniť svoj pohľad na danú problematiku.

• 5.1.2011  00:59

Toľko lásky a humoru v jednom filme... dokonalá romantická komédia. 91%.

• 4.12.2010  00:34
    Já, padouch (2010)

"Podobnosť s realitou je len čisto náhodná" :D Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl.

• 19.11.2010  23:28

Tak "debilný" spôsob ako ovládnuť všetkých zlobrov, ale ono to k tomu príbehu proste padne. Šialené a zábavné. Je to lepší počin ako trojka avšak na prvé dve časti nemá. 70%.

• 18.11.2010  00:44

Musím povedať, že to nebola najlepšia časť celej série, ale ani najhoršia. Celý film sa niesol v tej správnej atmosfére. Niečo vyše dvoch hodín ubehlo veľmi rýchlo, vôbec som sa nenudil a to aj napriek tomu, že obsahoval veľa tichých pasáži, kde medzi hrdinami prevládala nevraživá nálada zmiešaná s trápnym tichom. Bolo tam však všetko: akcia - vizdvihujem zábery so siedmimi Pottermi na oblohe a chytanie lapačmi v lese; precítené momenty - Dobbyho smrť; vtip a aj trocha lásky. Skvelé bola zobrazená rozprávka o Daroch smrti. Na druhej strane mi však chýbala Potterova hliadka. Pre tých, čo knihu nečítali, nemusí prísť hneď jasné o čo ide Voldemortovi. A nechápem ako Harryho vôbec neprekvapilo, že v zrkadle vídaval oko neznámeho človeka, tváril sa akoby to bola úplne bežná vec. Film hodnotím na 80%.

• 10.11.2010  14:22
    Kytice (2000)

Kniha od českého autora Karela Erbena – Kytice poukazuje na vtedajší život na dedine. Väčšina jeho príbehov sa odohráva v prostom a jednoduchom prostredí a námety zbiera z prežívania tých najsmutnejších epizód svojho bytia. Takým príkladom môže byť predspev Kytice alebo povesť Polednice. Autor využíva hlavné znaky balady, t.j. smútok, tragický koniec, miestami je cítiť morbiditu, hrôzu a strach. Príbehy majú niekedy poučný koniec a obsahujú množstvo nadprirodzených prvkov. V porovnaní filmu s knihou, musím kvitovať, že film sa podľa môjho názoru, držal svojej predlohy. Niektoré pasáže, ktoré sa mi zdali v knihe nepredstaviteľné alebo z mojej strany nepochopené, boli vo filmovom spracovaní jasne ukázané. Zaujala ma hlavne hra s farbami, kde každá balada mala tú svoju. Film mal svoje lepšie aj horšie časti, záležalo to od balady, ktorú práve opisoval. Jednotlivé príbehy mali svojú atmosféru ale ako celok to bolo neohrabané a pre mňa to nebolo ani presvedčivé. Po obsahovej stránke má najviac zaujala balada Vodník. Už po prečítaní knižnej predlohy som očakával ako to režisér filmu pojme. Príbeh bol skvelý, vyžaroval strach, mal v sebe morbídnosť. Žena v ňom čelí ťažkému rozhodnutiu medzi láskou k synovi a láskou k matke. Je zúfalá a nevie, čo má robiť. Vodník – jej manžel – je nadprirodzenou súčasťou balady a práve on za to, že jeho manželka ho neposlúchne, zabije ich spoločné dieťa. Ďalšia balada, ktorá má zaujala bola Zlatý kolovrát. Tento príbeh mal skôr poučný charakter. Bolo to klasické stretnutie dobra a zla, kde dobro zvíťazilo. Veľmi nápadne mi to pripomína známu rozprávku Tri oriešky pre Popolušku, avšak s rozdielom, že toto dielo využíva prvky balady, absurdnosti a morbidity. 70%.

• 31.10.2010  23:21

Jeden z filmov, na ktorý som sa tento rok tešil najviac. Nesklamal. Eisenberg zahral skvelé arogantného Zuckerberga. Celkovo veľmi zaujímavo podaný príbeh. Trocha som sa obával, že to bude len dokument so zápletkou, ale nebol. Fincher opäť bodoval. 84%.

• 31.10.2010  12:34

Nestotožňujem sa s takými ľuďmi a čo sa týka filmu, bolo to miestami nudné. 50%.

• 31.10.2010  12:17

Originálne, zábavné a strašne uletené. Odporúčam si to pozrieť. 80%.

• 24.10.2010  11:09

Veľmi vtipné, priamočiaré.. také aké mám rád. 80%.

• 7.10.2010  23:08

To bolo tak divné, až dobré. 90%.

• 3.10.2010  20:17

Najprv som si myslel, že to bude ďalší film typu Dannyho jedenástky. No nie je tomu tak. Vykrádanie skončilo niekde v polovici a potom už ide o niečo viac. Tým, že je to točené podľa skutočnej udalosti, dáva tomu filmu ten správny nádych. Štatistiky skorumpovaných vládnych činiteľov a policajtov, zobrazené na konci, má úplne dostali. 80%.

• 2.9.2010  11:04
    Revanš (2009)

Veľmi slabé, celý čas som čakal, čo sa stane no nič. Zasmial som sa asi až dva-krát a koniec? Aký? Ten sa musel niekde stratiť. Ináč toľko cunt, pussy, fuck.. som vo filme v živote nevidel. 40%.

• 29.8.2010  02:16
    Memento (2000)

Well, i'm chasing this guy... 84%.

• 28.8.2010  23:35
    Podfu(c)k (2000)

Najlepšia hláška :D: 86 karats.. Where? London. London? London. London? Yes, London. You know? Fish, chips, cup of tea, bad food, worst weather, Mary fuckin' Poppins... London! 82%

• 25.8.2010  01:16
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Každou novou epizódou si ma seriál získava viac a stále je veľmi humorný. Musel som zmeniť svoje hodnotenie a pridať ešte jednu hviezdičku. Ináč parádny soundtrack. 88%.

• 25.8.2010  00:24
    Mlha (2007)

Stephen King je proste majster, ten koniec ma dostal úplne. 82%.

• 23.8.2010  01:10
    Spláchnutej (2006)

Tak dobry príbeh som u animáku dlho nevidel. Dej bol živý, rýchly. Postavičky sa vyrovnali tým pixarovým. Bolo to veľmi vtipné a zábavné. Hudba chytľavá a tie slimáky nemali chybu. Dávam pekných 80%.

• 28.7.2010  13:23
    Harry Brown (2009)

Bravúrne spracovaný príbeh. Miestami tvrdý, drsný, možno príliš neslušný, ale ak nám chcel takto režisér priblížiť existenciu a správanie anglickej skazenej mládeže, tak sa mu to jednoznačne podarilo. Film sa rozbiehal pomaly, začalo to dvoma penzistami, ktorý vo svojom voľnom čase hrajú šach a pijú pivo, ale ešte pred začiatkom prvej tretiny sa to pekne vygradovalo a svoje tempo si udržalo až do konca. Škoda ešte menej výraznej Emily Mortimer, no jej nedostatky zakryl svojím výkonom Michael Caine. Vtiahol ma celého do deja a vo finále som mu bol oddaným fanúšikom. 95%.

• 28.7.2010  13:22

Requiem za sen je jeden z filmov, ktorý vo mne zanechal hlbokú stopu. Ešte dva dni po zhliadnutí naň myslím a nemôžem ani prestať. Minimálne jedno má film zo všetkých najlepšie - a to je hudba. Clint Mansellova Lux Aeterna doň neuveritelne zapasovala, sprevádzala celý dej a bolo to len a len dobré. Čo sa týka deja, na konci som neveril, ako sa môže z tak bezstarostnej Sári Goldfarbovej (Ellen Burstyn) stať úplna troska. Život mala plný obyčajných radostí a situácií, aké zväčša zažívajú penzisti. Áno, bol tam hneď na začiatku náznak synovej závislosti, ale vyzeralo to, že má všetko pod kontrolou. Neskôr môžme vidieť, čo spôsobí neprítomnosť drogy, aj keď to na prvý pohľad ako droga nevyzerá. Matka, syn, priateľka, kamarát sa staňu závislými. Je zaujimavé sledovať, čoho všetkého je človek schopný sa vzdať, čo všetko urobiť pre trocha svojej drogy. Perfektne zostrihaný, hudobne podkreslený film sa nám predstavuje ako jeden pevný celok. Dávam mu 90%.

• 28.7.2010  13:20
    Kick-Ass (2010)

Nesmierne humorný film. Na prvý pohľad sa tento počin zdá ako ďalšia paródia na superhrdinov. On aj takou je, ale ak si k tomu pridáte nečakané zvraty, prekvapivé momenty, skvelé akčné scény a množstvo vtipov, ktoré toto dielo obsahuje nespočet. Musí Vám prísť na rozum ako prvé Kick-Ass. Úplne ma dostala scéna s Nicolasoim Cageom a jeho filmovou dcérou, kde do nej úplne ľahostajne vpáli guľku - ako keby si menil ponožky - tak banálna situácia. Počas takmer dvoch hodín som sa vôbec nenudil, dej bol svižný a zaujímavý. Percentá strhávam za prehnané finále a za prílišnu americkosť. 85%.