Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Cele dobre. Koniec, aký si každý fanúšik prial. Akčnosť, humornosť, emocionálnosť - všetko vyvážené, nič neprehnané. Bál som sa, že celý dej bude o bojoch medzi dobrom a zlom, ono to však bolo celkovo vyvážené. Jedine mi prekážal epilóg po 19tich rokoch, kde som im jednoducho neuveril, že majú o dvadsať rokov viac. 92%.

Láska nebeská (2003)

Toľko lásky a humoru v jednom filme... dokonalá romantická komédia. 91%.

Já, padouch (2010)

"Podobnosť s realitou je len čisto náhodná" :D Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl.

Podfu(c)k (2000)

Najlepšia hláška :D: 86 karats.. Where? London. London? London. London? Yes, London. You know? Fish, chips, cup of tea, bad food, worst weather, Mary fuckin' Poppins... London! 82%

Ajťáci (2006) (seriál)

Každou novou epizódou si ma seriál získava viac a stále je veľmi humorný. Musel som zmeniť svoje hodnotenie a pridať ešte jednu hviezdičku. Ináč parádny soundtrack. 88%.

Harry Brown (2009)

Bravúrne spracovaný príbeh. Miestami tvrdý, drsný, možno príliš neslušný, ale ak nám chcel takto režisér priblížiť existenciu a správanie anglickej skazenej mládeže, tak sa mu to jednoznačne podarilo. Film sa rozbiehal pomaly, začalo to dvoma penzistami, ktorý vo svojom voľnom čase hrajú šach a pijú pivo, ale ešte pred začiatkom prvej tretiny sa to pekne vygradovalo a svoje tempo si udržalo až do konca. Škoda ešte menej výraznej Emily Mortimer, no jej nedostatky zakryl svojím výkonom Michael Caine. Vtiahol ma celého do deja a vo finále som mu bol oddaným fanúšikom. 95%.

Requiem za sen (2000)

Requiem za sen je jeden z filmov, ktorý vo mne zanechal hlbokú stopu. Ešte dva dni po zhliadnutí naň myslím a nemôžem ani prestať. Minimálne jedno má film zo všetkých najlepšie - a to je hudba. Clint Mansellova Lux Aeterna doň neuveritelne zapasovala, sprevádzala celý dej a bolo to len a len dobré. Čo sa týka deja, na konci som neveril, ako sa môže z tak bezstarostnej Sári Goldfarbovej (Ellen Burstyn) stať úplna troska. Život mala plný obyčajných radostí a situácií, aké zväčša zažívajú penzisti. Áno, bol tam hneď na začiatku náznak synovej závislosti, ale vyzeralo to, že má všetko pod kontrolou. Neskôr môžme vidieť, čo spôsobí neprítomnosť drogy, aj keď to na prvý pohľad ako droga nevyzerá. Matka, syn, priateľka, kamarát sa staňu závislými. Je zaujimavé sledovať, čoho všetkého je človek schopný sa vzdať, čo všetko urobiť pre trocha svojej drogy. Perfektne zostrihaný, hudobne podkreslený film sa nám predstavuje ako jeden pevný celok. Dávam mu 90%.

Kick-Ass (2010)

Nesmierne humorný film. Na prvý pohľad sa tento počin zdá ako ďalšia paródia na superhrdinov. On aj takou je, ale ak si k tomu pridáte nečakané zvraty, prekvapivé momenty, skvelé akčné scény a množstvo vtipov, ktoré toto dielo obsahuje nespočet. Musí Vám prísť na rozum ako prvé Kick-Ass. Úplne ma dostala scéna s Nicolasoim Cageom a jeho filmovou dcérou, kde do nej úplne ľahostajne vpáli guľku - ako keby si menil ponožky - tak banálna situácia. Počas takmer dvoch hodín som sa vôbec nenudil, dej bol svižný a zaujímavý. Percentá strhávam za prehnané finále a za prílišnu americkosť. 85%.

Komparz (2005) (seriál)

Už som sa bál, že tento humor ma nedostane, ale druhá séria to napravila. Super! 85%.