Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Cele dobre. Koniec, aký si každý fanúšik prial. Akčnosť, humornosť, emocionálnosť - všetko vyvážené, nič neprehnané. Bál som sa, že celý dej bude o bojoch medzi dobrom a zlom, ono to však bolo celkovo vyvážené. Jedine mi prekážal epilóg po 19tich rokoch, kde som im jednoducho neuveril, že majú o dvadsať rokov viac. 92%.

Pařba v Bangkoku (2011)

Priemer. Nebolo to zlé, ale ani lepšie ako prvá časť. Pár skvelých vtipov, samozrejme najlepšie boli fotky na konci filmu. Veľká chyba, že to bola kópia jednotky. 80%.

Šípková Růženka (2011)

Vôbec filmu nerozumiem. Fuj. Nuda. Dve hviezdy jedine za Emily.

Umělec (2011)

Nemé filmy by v dnešnej dobe nemali byť takto zneužívané. Takéto kúsky sa natáčali už pred 80mi rokmi a toto mi príde ako obyčajná napodobenina. Jediné plus vidím v hereckom stvárnení.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Musím povedať, že to nebola najlepšia časť celej série, ale ani najhoršia. Celý film sa niesol v tej správnej atmosfére. Niečo vyše dvoch hodín ubehlo veľmi rýchlo, vôbec som sa nenudil a to aj napriek tomu, že obsahoval veľa tichých pasáži, kde medzi hrdinami prevládala nevraživá nálada zmiešaná s trápnym tichom. Bolo tam však všetko: akcia - vizdvihujem zábery so siedmimi Pottermi na oblohe a chytanie lapačmi v lese; precítené momenty - Dobbyho smrť; vtip a aj trocha lásky. Skvelé bola zobrazená rozprávka o Daroch smrti. Na druhej strane mi však chýbala Potterova hliadka. Pre tých, čo knihu nečítali, nemusí prísť hneď jasné o čo ide Voldemortovi. A nechápem ako Harryho vôbec neprekvapilo, že v zrkadle vídaval oko neznámeho človeka, tváril sa akoby to bola úplne bežná vec. Film hodnotím na 80%.

Já, padouch (2010)

"Podobnosť s realitou je len čisto náhodná" :D Jeden z najlepších animákov aké som kedy videl.

Kick-Ass (2010)

Nesmierne humorný film. Na prvý pohľad sa tento počin zdá ako ďalšia paródia na superhrdinov. On aj takou je, ale ak si k tomu pridáte nečakané zvraty, prekvapivé momenty, skvelé akčné scény a množstvo vtipov, ktoré toto dielo obsahuje nespočet. Musí Vám prísť na rozum ako prvé Kick-Ass. Úplne ma dostala scéna s Nicolasoim Cageom a jeho filmovou dcérou, kde do nej úplne ľahostajne vpáli guľku - ako keby si menil ponožky - tak banálna situácia. Počas takmer dvoch hodín som sa vôbec nenudil, dej bol svižný a zaujímavý. Percentá strhávam za prehnané finále a za prílišnu americkosť. 85%.

(K)lamač srdcí (2010)

Veľmi vtipné, priamočiaré.. také aké mám rád. 80%.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Tak "debilný" spôsob ako ovládnuť všetkých zlobrov, ale ono to k tomu príbehu proste padne. Šialené a zábavné. Je to lepší počin ako trojka avšak na prvé dve časti nemá. 70%.