Koyaanisqatsi (1982)

K vyjadreni velkych veci, netreba slov. Staci se jenom pozorne divat kolem sebe.

Soudný den (2008)

Kdyz uz nic, tak se clovek alespon nenudi. Jakoby sam Neil Marshall dostal toho vira a byl hladovy po zbesile akcni podivane, plne chaotickeho strihu, naprosto NEcool hudbe, lidskeho kanibalismu a spouste mrtvol. Kdybych mel tento opus prirovnat k nejakemu filmu, kteremu se alespon trosicku priblizuje, nenasel bych ho. Doomsday je totiz smesici: Sileneho maxe, Rychle a zbesile, Usvitu mrtvych, Underworldu, Masu a krvi, Resident Evilu.......... tech filmu je cela rada. No proste tim chci rict, ze tam neuvidite nic, co byste uz nekde nevideli. Od modernich obrnenych tanku az po rytire na konich, od kanibalismu az po tanecek kankanu v podani obtloustlych psychopatu v umastenych tilkach, od tvrdackych reci az po vynuceny citovy vyjev. A je to vsechno tak nejak chaoticke, ze mate pocit, jestli jste taky nechytili nejakeho toho "holovira"

REC (2007)

Nikdy bych neveril ze dam hororu pet hvezdicek. Ac odpurce tohoto zanru, vsak musim objektivne priznat, ze [REC] splnuje vsechny atributy tohoto desiveho druhu umeni. A to premenu kapalneho skupenstvi krve na skupenstvi pevne, dech se zrychluje a vase srdecni ozvy jsou rychlejsi nez taxametry vsech prazskych taxikaru dohromady. Kdyz mam shrnout jednou vetou sve pocity: Byl jsem podelanej strachy vic jak holinky blaznivyho jezedaka z Hostic.

Obyčejní lidé (1980)

Velice silny psychologicky snimek debutanta na reziserske sesli v podani Roberta Redforda a hned oskar. A myslim ze popravu. To co rozehrava hned v jeho prvotine nepatri zrovna do kategorie "tak to sjedeme na prvni zaber a deme domu !" Pan reziser nam ze zacatku, kdy se film pomalu rozjizdi, predstavuje jednotlive charaktery hlavnich hrdinu, aby nam posleze naserviroval poradne rodinne psychologicke rozpory ve vztazich mezi jednotlivymi cleny. No a to na prvotinu neni zrovna lehky ukol. A povedlo se a odmenou za to byli 4 sosky. No neni tohle sen kazdeho rezisera?

Skafandr a motýl (2007)

Je to krasne, lidske, hrejive a dojemne dilo. Ovsem jsou filmy, ktere po shlednuti videt znovu nemusim. Bohuzel, je to prave tento pripad. Mrzi me to, protoze citim v tomto dile silu, silu lidske vule a odhodlani i odevzdani a beznadeje jednoho lidskeho zivota, ktery dostal necekany spad. Paradni scenar Ronalda Harwooda a precizni kamera Janusze Kaminskiho.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

"Ani to nehledej, je tam nejaka cerna dira nebo co" Super kousek, velice originalni. Mam rad ROAD MOVIE filmy, neni to zadna nuda a kazdy zaber prinasi neco noveho.

Sbohem, baby (2007)

Nemohu jinak. Pokud nebude sjizdet lajny, ceka Bena velka budoucnost a to na direktorske zidli. Nejen ze spoluvytvoril jeden z nejlepsich scenaru co jsem kdy slysel, ale navic dal dohromady partu hercu, ktera vytvorila film, jehoz dej a predevsim jeho moralni vyvrcholeni je neco neuveritelneho. A aby si to u me zaslouzilo plny bodovy pocet, nesmi chybet hudebni podkres. A ten se povedl. Harry Greegson Williams splodil hudbu, ktera dava pribehu punc vznesenosti a pritom plne podporuje jeho moralni zamer. A co bude dal Bene?

Sirotčinec (2007)

K tomu se da malo co vytknout. To napeti a strach z neznama a temna je naprosto dokonaly. Navic film nepostrada dokonaly pribeh s famozni pointou. Cely film se tresete hruzou, abyste na konci uronili nejednu slzu dojetim. Pro me filmovy majstrstych na kterem si moc reziser Bayona asi nepodilel. Vsadim se ze ac jen jako produkcni, si film defakto zretiroval sam Guillermo del Toro. Tudy by se mel Guillermo vydat cestou Pan's Labyrinthu a El Orfanato a zapomenout na hollywoodske Hellboye a podobne slataniny tech totiz mame az moc.