Interpelace (2011) (pořad)

Jako show je to hrozný a nevkusný a jako politicko-společenská diskuze je to docela nezajímavé. U druhého dílu stejné chyby a stejná rozpačitost jako u prvního.

Black Rock Shooter (2010)

Tak tohle bylo super! Trochu jednoduchý příběh o velkém přátelství, ale moc hezky vyprávěný. Animace na velké úrovni a hudba nepřekvapivě taky. Akční scény ve snovém světě byly dost dobré. Všechno to bylo opravdu moc povedené a ta hodina uplynula fakt rychle. Takže jsem spokojený. ;-) 90%

Jahodová proklamace (1970)

No nevím, v porovnání s knihou je to docela zlý, ale cením si na filmu toho, že mi jako první zprostředkoval audiovizuální putování po americe šedesátých let se soudobými studentskými nepokoji a se stavem myšlení tehdejší společnosti v celém jejím rozsahu, ať už to bylo povedené nebo ne. Nebylo, proto docela mírných 60%

Magická hlubina (1988)

Mrzí mě, že si Magická hlubina nedokázala udržet dramatický nádech po celou dobu filmu a že je zde tak často střídáno s komedií až taškařicí. Zase tak moc za zlé to tvůrci sice nemám, ale přecejenom to výsledný dojem docela sráží. Také se lehce přikláním k hanění hereckého výkonu Rosanny Arquette, který byl opravdu nedostatečný. Naopak vyzdvihuju výkon obou hlavních mužských rolí, zejména Marca Barra. Poslední podmořskou scénu si osobně zapisuji jako jednu z nejpůsobivějších scén co byly kdy na plátně viděny. 80% Komentáře: POMO, Ajantis

Wolf's Rain (2003) (seriál)

Skvělé dílko, jehož největší silou je atraktivita prostředí, poměrně silný příběh a zajímavé postavy jak jejich charaktery, tak jejich formou (jsou to vlci). Občasné odlehčení je taky docela fajn, ale hlavní náplní tohoto anime to rozhodně není. Co mi na celé sérii více vadilo je snad jen ten závěr (jako každému druhému). Já nemůžu říct, že bych se nudil, ale naštval mě. Utahané a přehnaně patetické scény mě naštvaly jako nic jiného a pokazily mi tak jinak velmi dobrý dojem z celého anime. Ale aby se mi úplně znelíbilo, to zase ne. Wolf's rain doporučuju a myslím si, že si svou popularitu, kterou za ty roky získalo, docela zaslouží.

Working!! - Season 1 (2010) (série)

Humor je docela dobrý (zvlášť v druhé polovině), postavy jsou celkem zajímavé a má to bezva opening. Není tady žádná větší zápletka a příběh se točí víceméně jen kolem dvou postav a jejich komplexů. Taková ryzí oddechovka, kterou je vhodné vrazit mezi nějaké dvě propracovanější anime.

K-ON! (2009) (seriál)

Fajn lehké a odpočinkové anime, které dokáže celkem slušně zabavit a leckdy i dobře pobavit, i když humorné situace nejsou zrovna dvakrát špičkové. Prostě je to taková milá a příjemná zábava, u které se sice nepotrháte smíchy, ale usměv budete mít na tváři docela často. K-On! taky výrazně nahrává fakt, že hrdinky jsou strašně kawaii a hudba, kterou na nás občas vychrlí taky není vůbec špatná. Zejména opening je bezva a ending vlastně taky. 70%

Angel Beats! (2010) (seriál)

Na tolik příběhů a postav je třináct dílů prostě málo. Za tu dobu jsem si k většině z nich nedokázal najít žádný silnější vztah, a proto byl prožitek a finální loučení jen odvar z toho, co mohlo být, kdyby série měla těch dílů 26. Z toho jsem poněkud zklamán, ale Angel Beats! funguje dobře i tak. Z některých motivů a některých ryze konkrétních věcí zapáchala napodobenina a měl jsem ten silný pocit, "že tohle už tu bylo několikrát", ale co je mi po tom. Když to fungovalo, byl jsem schopen to mnohdy překousnout, zopakovat si a někdy to bylo i docela fajn. Mohlo tam být méně zbraní a střílení a méně na anime provařených fóru a mohlo by to mít po většinu času mnohdy vážnější tón - to je moje hlavní výtka a místo, ve kterém strhávám pomyslné body. Teď zase trochu chvály - vzpomínky postav. Ač u většiny nebyly odhaleny, ty co byly - super! Zejména zavalení v tunelu bylo fakt dojemné a byla to taky epizoda, kterou jsem si přehrál hned dvakrát. Poslední tři epizody (předposlední, kde dochází k vyvrcholení toho všeho i slaďák na konec) jsem shlédnul před malou chvílí na jeden tah a ač jsem byl nakonec opět nepřekvapen (!!!) kýčovitou scénou, vlastně mi už vůbec nevadila. Na konec ještě vychvaluju zvuk a animaci. Silné čtyři.

Kick-Ass (2010)

Tenhle komentář píšu trochu zpětně. Pořád mám ale film docela živě v paměti, takže myslím, že až tak nesprávně nečiním... Musím říct, že zpočátku se mi film docela líbil (aspoň na silné tři), stejně tak na mě působily i úvodní scénky Hit Girl s Big Daddym (které byly opravdu skvělé). Jak ale minuty ubíhaly, film začal rychle ztrácet prakticky na všem. Vzpomínám si, jak jsem kroutil hlavou a v duchu nechápal, co se stalo v poslední půlhodině se scénářem. Ale nejenom s ním; poslední půlhodina byla hrozná po všech stránkách a už vůbec nebyla "cool" ani "in". Nebyla zábavná, působivá ani vkusná, jako spíš a pouze těžce otravná, asi bych už to podruhé dokoukat nezvládl. Film jde na můj vkus až moc na ruku moderními mladému divákovi (zejména geekům) a je v něm cítit taková ta "nová internetová doba", možná to je to, co mě od filmu postupem času začalo tak silně odpuzovat. 30-40% Komentáře: docela Flipper

Smrt čeká všude (2008)

Oskary beru pořád tak trochu vážně, takže jsem čekal poměrně dost. I když jsem vlastně, jak si teď uvědomuji, měl předem jisté pochybnosti, díky ne zrovna pozitivním ohlasům pár lidí, jejichž názory sleduji a obvykle se ztotožňujeme. Takže, když jsem ve videopůjčovně narazil na Smrt čeká všude, vzal jsem ji přednostně s tím, že se na ní večer kouknu. Po shlédnutí filmu se ve mě mísily celkem pozitivní dojmy se silně negativními. Rozepíšu se: nemám rád dokumentární styl ve filmech, nepovažuji to sice za nic zvráceného, jako někteří legrační lidé, které znám, ale prostě to nemám rád. Nepozdává se mi taky onen válečný patos (ve většině válečných filmů mi zase tak nevadí, ale tady mi nevím proč lezl strašně na nervy) a s čím jsem se nestotožnil snad vůbec byla ona pointa a vůbec celé poselství filmu - válka je droga. O tomhle bych se mohl rozepsat i ve vztahu k současnosti, dotyčné válce i dalším válkám na blízkém východě, ale neudělám to. Takže, jak se mi může v konečném důsledku líbit film, u kterého značně nesouhlasím už jen se základní myšlenkou? Líbila se mi naopak syrovost, je hezké, že film se nesnaží dvakrát nic přikrášlovat, takže alespoň tohle výrazně oceňuji. Postupný psychologický vývoj hlavní postavy mě celkem bavilo sledovat, i když s tím koncem jsem pořád ještě tak trochu na pochybách (viz. nahoře). Co se mi moc líbilo, hlavně z hlediska zpracování, byla asi desetiminutová scéna v poušti + ostřelování nepřátelské pozice (tohle byla asi jediná část filmu, kde jsem na malou chvíli dokázal zapomenout na dokumentární styl a film mě pohltil). Nijak moc jsem si nestihl všimnout hudební složky a herecké výkony byly dobré. Film mi jednoduše nepadl do noty, neoslovil mě a na oskara za nejlepší film '09 bych si dokázal představit hned několik jiných filmů. Lehký nadprůměr. Komentáře: Cervenak, Subjektiv, Fhilipo