Born2BeAlone

Born2BeAlone

m. p.

okres okres Praha
amatér

Twitter: Born2BeAlone

4 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Opus magnum mistra Nolana. Jakoby všechny předchozí filmy byly předehrou pro tohle představení, ve kterém se nešetřilo penězi na efekty, časem na výběr hudby, hereckými výkony a už vůbec ne temnou atmosférou. Skoro to vypadá, že u Batman Begins testoval Nolan mantinely a divacký vkus a dle odezvy doladil nedostatky (třeba Katie :-)) a rozjel to naplno... a vyplatilo se! Heath Ledger je famózní. Snad jediné, v čem udělal rytíř krok dozadu oproti BB, jsou precizní bojové scény. Po první projekci jsem odcházel z kina jako opařený a věděl jsem jediné - tenhle film chci vidět znova a znova!

 • poster

  Kmotr (1972)

  Na žádný jiný film nesedí označení kult, jako právě na Kmotra, který vytvořil nový filmový žánr a změnil moje způsoby přemýšlení, vystupování a oblekání. Tříhodinový herecký, režísérský a hudební koncert, který ani po 40-ti letech neztratil nic ze svého lesku a stále má co říct. Puzzova kniha byla dokonalá a Coppola jí při oživování posunul ještě o patro výš.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Nenapadá mě nic, co bych The Shawshank Redemption vytknul. Perfektně odvyprávěný příběh o lidské vůli přežít, ikdyž se všechno sype proti vám. Hlavní herecké duo funguje skvěle. Několik nezapomeutelných scén - práce na střeše a žádost o pivo, pouštění gramofonové desky, Brooksova nepovedená rehabilitace do běžného života, ranní kontrola cel "bez" Andyho a samozřejmě ta nejsilnější na konec. To vše a mnohem víc posunulo tento snímek na pomyslný Olymp hodnocení uživatelů CSFD a stejně tak do mojí TOP10.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

 • poster

  Láska nebeská (2003)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  Láska přes internet (1998)

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Dámy a pánove, přijměte prosím pozvání do Londýna koncem 19. století a vychutnejte si celoživotní kouzelnický duel na život a na smrt. A pokud by Vás snad naši mágove dostatečně nezabavili, stále je tu ještě krásná Scarlett Johansson. Jo a abych nezapomněl, dívejte se pozorně! Ale tak teď vážně: Donalý trik není úplně dokonalý film, ale mě dokonale dostal. The Prestige je rozhodně jeden z těch filmů, které je potřeba vidět alespoň dvakrát, aby si člověk poskládal všechny dílky.

 • poster

  Toy Story: Příběh hraček (1995)

  Animák, který navždy změnil svět kresleného filmu. Ano - od té doby se objevilo a objevuje mnoho propracovanějších a vtipnějších celovečeráků, ale Toy Story bylo první a opravdu nápadité.

 • poster

  Poslední skaut (1991)