Čelisti IV: Pomsta (1987)

Miluju Čelisti, bohužel, ale čtvrtému dílu jsem už narozdíl od těch ostatních plný počet dát nemohl. A to vypadal hned od začátku skvěle (aspoň pro mě, pro ostatní to bylo v hajzlu nejspíš už při uvodních titulcích), když začala slavná melodie a chvíli po tom žralok sežral prvního ze synů Brodyových. A jak ho sežral :) Ale k tomu záporu. Podle mě se od již zmíněné první scény už skoro nic neděje a žralok nedostal vůbec prostor. No k filmu jsem se vrátil po sedmi letech, abych ho konečně dokoukal a čekal jsem tak nějak víc, i přes strašné hodnocení, to nejspíš proto, že mě všechny minulé díly včetně trojky náramě bavily. Ale co no, bavil jsem se a byl jsem napjatej, takže celkem spokojenost.

Tintinova dobrodružství (2011)

Úžasná animace a prvních 20 minut vypadalo dobře, ale pak se cosi zvrtlo a ja zbytek filmu hnil na gauči nudou.

Prometheus (2012)

Samozřejmě celý Česko i Slovensko se rozhodlo, že si bude hrát na velký kritiky a svrhne tento film. Mám vážně velké obavy jak to tady s Prometheusem dopadne. Jenom pro srovnání, v době kdy píšu tento komentář tu má Prometheus 70% a na IMDB 7,6/10.

Americké psycho (2000)

Tohle je fakt zajímavý: zdejší hodnocení 65%, hodnocení na IMDb 7,5/10. Já už tomu tady opravdu nerozumim.

Krvavé žně (2004) odpad!

Že já vůl, radši nešel spát.

Midnight Movie (2008)

Nápaditý slasher s docela děsivě vypadajícím záporákem a logicky chovajícími se charaktery. Navíc pár opravdu mimořádně podařených killů. Na film jsem narazil ůplně náhodou a velmi mě překvapil, protože jsem očekával nějaký nekoukatelný trash. Takže pro mě velmi příjemné překvapení, od kterého bych, možná i očekával pokračování, jinak mi nezbývá než film vřele doporučit.

Voják (2006)

Cena tu ještě nevipadá, jako takovej kretén a docela slušnej záporák. Já nevim no, ale nějak jsem se celkem nenudil, ačkoliv film je jedno velký klišé.

Kauza CIA (2006)

Po herecké stránce naprosto perfektní (velmi překvapil Lee Pace, který na mě zapůsobil ze všech nejvíce, ačkoliv výborní byli všichni), ovšem film jako takový, až tak kvalitní nebyl. První polovina mě moc neoslovila, dokonce jsem skoro ani neudržel pozornost (jediné pozitivum bylo pár šokujících scén), ale druhá polovina mi přišla opravdu skvělá. Je pravda, že film by bez těchto hereckých výkonů byl slabý, ale to na mém hodnocení nic nezmění.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

SPOILER: Teda sledovat jak umírá Cyclops, Profesor X a Phoenix, nebo jak přichází o moc sám Magneto, bylo pro mě poměrně dost srdcervoucí, ale to se právě na filmu povedlo, sice to dopadlo, dalo by se říct dobře, ovšem žádnej velkej happy end se nekonal, což se mi právě tak moc líbilo. Jasnejch pět hvězdiček.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Podle mě o dost lepší než Hulk a Edward Norton nebyl vůbec špatnej, ačkoliv Mark Ruffalo z Avengers se na roli Hulka hodil nesrovnatelně víc. Ovšem to už je jiná kapitola.