Vražda prvního stupně (1995)

Bacon exceluje a Slater mile překvapil, ale Marc Rocco je bohužel dost špatný režisér a o nic líp na tom není ani scénář. Se zručnějším režisérem a scénáristou to mohl být nezapomenutelný kousek, takhle je to pouze sterilní soudní drama, co nejvíc zaujme úvodníma titulkama.

Tajný život Marilyn Monroe (2015) (TV film)

No rozhodně to mohlo být i horší, specielně na TV adaptaci, které v případě biografií Marilyn Monroe, ještě nikdy nezvěstili nic dobrého. Casting je celkem ok, Sarandon jako Marilynina matka je skvělá volba, Emily Watson je možná ještě lepší, ale v případě Kelli Garner už to není, tak jednoduché posoudit, ona totiž holka místama, tak trochu přehrává. Je vidět, že Marilyniny gestikulace řádně nastudovala, jenže nezdá se mi, že by je dokázala vhodně využít a takhle její výkon (hlavně v první části) místami působí spíš jako nějaká karikatura MM. Ale rozhodně nemůžu jenom kritizovat, ba naopak si v klidu dokážu představit, že spousta lidí, co se o pravou MM nikdy nějak moc nezajímali, budou tvrdit, že to je úplně ona, což rozhodně není, přesto bych Garneřinu "Marilyn" označil jako druhou nejlepší (po Michelle Williams). Poslední scéna je mimořádně silná a v některých momentech, tu z profilu Garner vážně téměř vypadá jako MM, ovšem zbytek dvoudílného filmu je strašně nesourodý. Některé části Marilynina života jsou líčeny daleko lépe, než v kterékoli jiné biografii na druhou stranu, téměř celá druhá část je naprostý chaos, kde je všechno páté přes deváté, hlavně aby se to stihlo vecpat do hoďky 24. Kupříkladu celé manželství Marilyn s Arthurem Millerem je tu zobrazeno špatně, zkratkovitě a nepřesně (Marilyn objevila Millerův zápisník s hanlivými poznámkami o ní, již na svatební cestě v Británii, ne těsně před natáčením Mustangů, to už bylo jejich manželství dlouho v crashi). Dost mě zamrzelo, že se tvůrci rozhodli vůbec nezahrnout Marilynin "útěk do New Yorku", Actors studio a Strasbergovic rodinu. Některé pasáže měli asi zůstat ve střižně a jiné zase jakoby prostě chyběli, takže můj dojem je takový neúplný, každopádně mohla to být katastrofa a místo toho je to průměrná biografie s výbornými herci a ještě lepšími kostýmy.

Šílený Max (1979)

První Mad Max je levný, skoro až brakový film. Je to tragédie, jak po scénáristické, tak technické stránce, dokonce ani Gibson tu za moc nestojí. Do postapa to má daleko, narozdíl od skvělého Bojovníka silnic.

Avengers: Age of Ultron (2015)

A je to v prdeli. Druzí Avengers postrádají jakýkoliv wow efekt jedničky (jak by asi napsal POMO) a místo toho se vše snaží zachránit nehorázným množstvím přeplácané a místami až nezajímavé akce. O scénáři se ani nemá smysl bavit, ten osobně u superhrdinské týmovky, za až tak důležitý nepovažuju, co ale zamrzí je neúčast Alana Silvestriho, kterému Brian Tyler ani Danny Elfman nesahají po kotníky. No a pak je tu CGI záporák Ultron, který je bohužel až moc patrně digitální a vůbec mě nezaujmul, což je oproti Lokimu samozřejmě obrovský pokles. V podstatě jediným zajímavým aspektem ve filmu je vztah mezi Black Widow a Hulkem, kteří připomínají klasický motiv krásky a zvířete, jinak opravdu nic nového. Marvelovský vesmír rozšířil leda o pár v podstatě zbytečných postav a mě nezbývá než doufat, že třetí Avengers s Thanosem, budou filmařsky úplně někde jinde, než Age of Ultron.

Cold Dead Hand with Jim Carrey (2013)

Kvůli slintalům z Fox news přidávám i tu pátou. Btw "nič nehovoriace dielko" to rozhodně neni.

Americký sniper (2014)

Strhující, napínavé, technicky perfektní a vůbec, velmi silné. Pevně doufám, že tohle nebude poslední film pana Eastwooda, ale i kdyby byl, tak se rozhodně nemá za co stydět.

Ida (2013) odpad!

Tož Radko ty vieš.

Divočina (2014)

Po loňském "Klubu poslední naděje" jsem si od Valléeho sliboval hodně a o to jsem zklamanější. Je to už nějakej ten pátek, co jsem naposled viděl ani ne dvouhodinový film, co by trval takhle dlouho. Reese Witherspoon nechci nějak podceňovat, ale tu nominaci na oskara, glóbus a nevim co ještě by si spíš zasloužila Jessica Chastain za "Zmizení Eleanor Rigby".

Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni (2014)

Společná verze filmu už bohužel ztrácí kouzlo samotného ženského a mužského pohledu na vztah hlavních hrdinů a kromě brilantní kamery, hudby a hereckých výkonů nepřichází s ničím novým, než řada jiných filmů na podobné téma. Možná kdybych "Oni" viděl dřív než "Ona" a "On" byl bych spokojenější, takhle musím spíš doporučit rozdělené verze filmu.