corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 70 138 207 275
    • 19.4.2018  17:51

Tak isto, ako toto ,,niečo,, neprinieslo do audiovizuálneho média nič, tak aj môj komentár bude o ničom.

• 19.4.2018  17:48
    Broken Night (2013)

Tak teda tá ženská fakt vedela kam zhavarovať. Ďalší príklad toho, že ak cestovať po Amerike, tak asi len lietadlom.

• 19.4.2018  17:37
    Dead Friends (2011)

Musím uznať, že ústredná detská herecká dvojica odviedla veľký kus práce na tom, aby tento námetovo skvelý, ale nejako nemastný neslaný kraťas nespadol do podpriemeru.

• 19.4.2018  17:24
    Waterborne (2014)

DO NOT DRINK THE WATER! Ako keby ľudia nevedeli, že zvieratá nevedia čítať. Nekonečná je ich hlúposť.

• 19.4.2018  17:14

Občas máme všetci nočné mory. Niekto ale stelesnené. Tento skvelý kraťas si zaslúži uznanie za pekne šrubovanie napätia a (ne)jednoznačný záver.

• 19.4.2018  17:03

Dobré masky. No neviem čo viac za 8 minút vo vlkodlačej téme hľadať. Príbeh prostinký, ešteže tak.

• 19.4.2018  16:55

Kiežby niektoré okultné celovečeráky mali toľko energie a ´´hnusu´´, ako tento krátkometrážny horor. Hustá atmosféra a neskrývané násilie a erotika.

• 19.4.2018  16:20
    8 Days Later (2008)

Všetci v tom vidíme všemožné inšpirácie, ale to nám nemôže pokaziť celkom príjemný dojem z kraťasu, ktorý sa nehrá na nič viac, ako na parodickú poctu.

• 19.4.2018  16:07

Nesmierne ma to pobavilo. Je to amaterina najamatérskejšia z najamatérskejších. Ak ale zistím, že aj napriek tvrdeniam, že išlo o chcenú paródiu, to všetci brali aspoň z časti vážne, mením hodnotenie na odpad.

• 19.4.2018  15:44
    Tin & Tina (2013)

Dve detičky, ktoré si zrejme odbehli zo snímku MESTEČKO PREKLIATÝCH, neradi jedia pyré a rady sa hrajú na vankúšovú bitku. A ešte niečo patrí medzi ich záľuby...

• 19.4.2018  15:25

Myslím si, že takmer každý kto tento snímok hodnotí viac než kladne, toho nemá z tejto kombinácie žánrov napozeraného dosť, alebo vôbec. Nemôže tak konštatovať, že okrem niekoľkých technicky dobre spracovaných scén, ide o nudný blábol. A porovnávanie s FONTÁNOU? Tá je na podstatne inej méte, po všetkých aspektoch.

• 18.4.2018  17:15

Táto tradícia je v USA obľúbená. Treba si ale dávať pozor, na ktorého mliečnozubého natrafíte.

• 18.4.2018  17:09

Je to za max, pretože táto pocta ( niekoľkým ) ´´ejtís´´ monštrám, sa aspoň po atmosférickej stránke nesmierne vydarila.

• 18.4.2018  17:05

Skúšam si predstaviť, že ide len o fragment, hoc aj len trojminútového filmu. Ináč to ani nejde.

• 18.4.2018  16:59

Jednoznačne sa to nemohlo skončiť tak, ako sa to začalo. Americký ´´Church´´ by to nedovolil. Pokrytectvo.

• 18.4.2018  16:54

Technicky vzaté, sa tento espagna kraťas má čím chváliť. Na rozdiel od príbehu, ktorý je nudný a po väčšinu minutáže ide len o dialógové finesy. Záver už ale parádička. Dokopy, niečoho veľa, niečoho málo.

• 18.4.2018  16:34
    Don't Do It! (2016)

Nudná konverzačka, ktorá má ale výborný záver. Okolo týchto jednotvárnych 6 minút, je zbytočné sa rozpisovať.

• 18.4.2018  16:19
    Paralyzed (2011)

Tento zaujímavý hororík trebalo iba doviesť do zdárneho konca, z ktorého naozaj nevyplýva nič, čom by sa dalo diskutovať.

• 18.4.2018  16:08
    Selfie (2015)

Neviem teda, kto koho vykrádal, ale SELFIE je na 95 % podobný nemeckému kraťasu SELFIE FROM HELL. Technicky vzaté, sa tento krátkometrážny snímok z Veľkej Británie objavil už o pol roka skôr, ako ten germánsky. Ale kto vie. Suma sumárum by som ho teda mal okomentovať rovnako, teda nič moc, ale s tým rozdielom, že ženská predstaviteľka je predsa len sympatickejšia a menej arogantne vyzerajúca, ako tá z NSR.

• 18.4.2018  15:55

Technicky je to príliš amatérske, svojím spôsobom ale okúzľujúce. Nápad neskonale bludný, ale zase to má ´´myšlienku´´. Akúsi.

• 18.4.2018  15:46
    Rest (2011)

V skutočnosti som čakal podobnú, ale vo svojom vyznení odlišnú pointu. Táto je romantickejšia. Ale neviem, či lepšia.

• 18.4.2018  15:30
    Killer Kart (2012)

Baviť sa pri filmovačke a hlavne následne pobaviť publikum, to je gro filmového priemyslu ( teda okrem hrabivosti ). Týchto 15 minút pobavilo naozaj dobre a bavilo určite aj filmárov ( je to proste cítiť ).

• 18.4.2018  15:12
    Lullaby (2009)

Ako zákusok po nejakom lepšom ( a dlhšom ) horore, je tento krátkometrážny snímok ideálny. Má všetko, čo pravá žánrovka mať má, len v o niečo slabšom prevedení. Ale ako hovorím, na dezert fajn.

• 18.4.2018  14:42
    Leyenda (2011)

Legendy sú možno naozaj založené na nejakej, aspoň z časti skutočnosti. Hlavne ale stále očekujte človeka, ktorému chcete pomôcť s pokazeným autom.

• 18.4.2018  14:23
    Noroi (2005)

Dokumentarista sa nezaprie. A v tých najvyhrotenejších a najtragickejších chvíľach ( záverečné minúty ), nepustí kameru z ruky. Ale to je len logický faux pas, ktoré obsahujú aj tie najlepšie Found footage kúsky. Tu ide skôr o nezaujímavý dej, ( pre mňa ) takmer vôbec strašidelné scény a minutáž, ktorá je ( ak je to nudné ) pre tento žáner katastrofálna. Prečo to nemalo rovno tri hodiny?

• 18.4.2018  11:00

Taký nejaký malý zázrak. Už som to spomínal niekoľkokrát ( pričom so to formuloval podobne, resp. rovnako ), ale niekedy ak nečakáte nič, dostanete veľa. Napriek niektorým logickým trápnostiam ( farebná fotka z roku 1956 ) a záveru až maniakálne utrhnutému z reťazí, je to seriózny a seriózne natočený horor, ktorý má vynikajúce ľakačky a temnú atmosféru ( spôsobenú síce len kamerovým filtrom, ale pôsobivým ).

• 17.4.2018  10:49
    Tunnel, The (2011)

Také nemastná neslaná koncentrácia hororových tém, ktorá pôsobí technicky dobre, ale námetovo proste nezaujme.

• 17.4.2018  10:41

Spravodlivosť v podobe Santu. Buďte dobré detičky!

• 17.4.2018  10:34

V prvom rade, ktorá ženská sa líči do postele? Snáď jedine tá predávajúce svoje telo ( musel som to napísať takto, pretože v dobe #MeToo je už aj oficiálny výraz urážkou ). V druhom rade, obdivuje toho týpka Duncana za jeho neskonalé sebavedomie. Za tretie a v skratke, amatérsky bordel.

• 17.4.2018  08:55
    Rammstein: Du hast (hudební videoklip) (1997)

Snáď už ide o legendu ( a to hlavne po audio stránke ), pri ktorej sa mi ani nechce veriť, že ubehlo už viac ako 20 rokov.

<< předchozí 1 2 3 4 70 138 207 275