corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 170 338 507 675
    • 23.5.2020  17:55

Viacej inklinujem k takýmto starosvetsky pôsobiacim ( a tvoreným ) fantasy dielam, ako k dnešným digitálnym sprchám z rovnakej krajiny. Je tu proste cítiť hmotu. Ale napíšem, boli časy.

• 23.5.2020  16:01

Takýto scenár. Mal mať minimálne nomináciu na Oscara. Lenže chabá réžia, robí svoje. A preto som so svojim hodnotením, trochu triezvejší. Herecké výkony fajn, ale nie super. To čo tento snímok povyšuje, je spomínaný príbeh, ktorý má svoje plusy.

• 23.5.2020  14:11

Scenáristicky klišovité céčko ( kde situáciu zachraňuje vedec /sexy blondínka/ s bazukou, pričom na titulného dina nestačí ani americké letectvo ). No čo, točia sa aj horšie veci. A točiť budú.

• 23.5.2020  11:28
    Mrtvý bod (2000)

Podobne ako iné podradné fláky, v ktorých sa Treat Williams na začiatku nového milénia objavil, aj tento vykráda ako straka, Vlastne kradne. Všetky akčné sekvencie sú tu vystrihnuté a použité z iných, veľkorozpočtových filmov ( dve od Rennyho Harlina a jeden od Petera Hyamsa ). Toto nie. Keby to aspoň bavilo, ale ani to nieje vlastnosťou tohto filmu(?).

• 23.5.2020  09:52

Bavil som síce na úkor tvorcov, ale aj to sa počíta nie? Ktorý režisér si to nepraje, aby jeho film zabával, možno nie tak ako si to vysnil, ale v konečnom dôsledku je to to isté. Krásny príklad Ztkového filmu, ktorý môže slúžiť ako jeden z materiálov na študovanie, ako to spraviť celé zle. V tomto prípade by to bolo za jedničku s hviezdičkou.

• 15.5.2020  16:49

V posledno desaťročí, sa žánre lámali, s väčším či menším úspechom. Tak napr. taký americký Rom-com začal dostávať novú tvár. Len neviem, či to bolo vylepšenie vizáže. Každopádne nastupovala nová mladá generácia divákov a tým sa trebalo zadosťučiniť. Nejde o zlý snímok, má romantické a dojímavé momenty a nejaký ten humor, ale je plytký a bez gradácie. No okruhu divákov, pre ktorých bol natočený, sa bude páčiť rozhodne viac a tým pádom to možno považovať za úspech.

• 15.5.2020  14:52

Mierne rozporuplné pocity. Na jednej strane ide o nezvyčajný a nezvyčajne pojatý snímok. Na strane druhej, ale predsa len nafúknutá prázdna bublina. Pekný dizajn, skvelý herecký výkon Scarlettky a jedna silná, dojímavá scéna. Na to, ako sa o tomto filme rozpráva a píše, dosť málo.

• 15.5.2020  12:45

Coolový, brutálny a sexy anime, ktorému to proste pristane. Vizuálne. Príbeh mi, tak ale akosi nesadol. Možno to mohlo byť trochu menej komplikované, aspoň na svoj žáner, ktorý podobné výstrelky nepotrebuje. Ale ako animák samotný, je to pecka.

• 15.5.2020  10:00

Tento snímok je plytký a povrchný. Ale u akčného žánru, by som to nemal brať ako výčitku a ani to tak neberiem. Skôr mám výčitku voči akčným scénam, ktoré proste v dobe Johna Wicka nepredstavujú nič originálne. A to problém je. Takže ide len o neoriginálnu ( v akčných sekvenciách ) jednohubku, ktoré Netflix vyrába ako na bežiacom páse.

• 13.5.2020  12:31

Viem to. Proste som sa vrátil takmer 30 rokov naspäť, kedy váľal u nás program Walt Disney uvádza. A v tomto prípade, v indianajonesovskom móde, plus nejaký ten príbeh z 100 a jednej Noci. Skvelé.

• 13.5.2020  10:27
    Golok setan (1984)

Tú odvahu a nasadenie, dať divákom to, čo ešte nevideli, je naozaj to najcennejšie, čo si z tohto braku zobrať. Kto tu rieši scenár? Nikto. Kto tu rieši herecké výkony? Nikto. Kto tu rieši scény dovedené občas až do ad absurdum? Všetci. Tvorcovia nepoľavovali v ničom, čo by mohlo diváka iritovať, ale rozhodne šli na to tak, aby zarobili poriadne bankovky. Chvála za to.

• 12.5.2020  20:54

Prečo som vlastne čakal od Franca niečo iné, ako som zhliadol? Lebo ma vie občas prekvapiť? Ale mnohokrát nie. Takže vlastne prehliadka bobrov v lacných sexuálnych scénach ( asi len o to tu išlo ) a pokus o nejaký presah. Lenže Franco nebol umelec na takej úrovni, aby točil niečo s intelektuálnym zmyslom.

• 12.5.2020  17:29

Oživené smrteľné hriechy v plnej poľnej, v podaní režiséra Ferdinanda Zeccu. Meliésovské, zábavné a morálne.

• 12.5.2020  17:11
    Hora (2009)

Prečo chceli tvorcovia tento námet zasadiť do rádoby cool prednesu? Myslím, že exploitation má vyhradené mantinely a za nimi to už nieje ono a príde to trápne. A hlavne je to nuda.

• 12.5.2020  15:33
    Malé ženy (2019)

Nová adaptácia tejto známej knižky, proste v dnešnej dobe vzniknúť musela. Bolo to nevyhnuteľné. Rúcajú sa bariéry, či už spravodlivo, alebo nie. A tento námet do dnešnej doby pasuje. Neviem ako k téme pristupovali predchádzajúce verzie tohto príbehu a ani neviem akým štýlom bola napísaný samotný román, ale myslím, že je tu až príliš cítiť cielenú angažovanosť, proste agitka, ktorá smeruje len jedným smerom. A je to škoda, pretože snímok je natočený zručne, má mnoho režijne skvelo spracovaných scén a samotný vizuál je trefný. No ale, čo už, doba si žiada niečo, čo musí byť proste preferované, a to len jedincami, aby sa ostatné miliardy divákov sledovali ich PR.

• 11.5.2020  18:04

Dobovka, kde pán Méliès potvrdzuje, že vie dať obyčajnému príbehu vizuálny zmysel.

• 11.5.2020  17:43

Možno to brať, ako progres, ale aj ako znehodnotenie v zombie žánru. A je už len na vás, ako to pojmete.

• 11.5.2020  15:58

Tá doba a hudba, to je moje. Skvelé herecké výkony a hlášky, ktoré sú presným rukopisom Blakea Edwardsa. Proste film, ktorý baví, má skvelý cveng a niečo také, už na plátnach kín neuvidíte. Ono, vlastne ho už asi nikde neuvidíte. Snáď sa ale mýlim. Chcel by som.

• 10.5.2020  18:03
    Video Dead (1987)

Chyba určite nebude vo vašom prijímači. Teda ak sa vám film nezapáči. Je to osemdesiatkové lízatko, ktoré príliš dlho stálo v plastovom obale. A jeho chuť sa stratila primerane plynúcim rokom.

• 10.5.2020  16:08

Príbehy sú na pomedzí zlého sna a skutočnosti, ale animácia tomu dáva skvelé grády. Groteskný prejav, skvelý dizajn. Čo viac napísať? Možno len to, že to mohlo ísť ešte ďalej. V stop motion a mysterióznom žánri, sú stále dvere doširoka otvorené.

• 10.5.2020  14:52
    Time to Love (2015)

Nevyváženosť s filmu len tak tečie, nie kvapká podotýkam, ale tečie. Romanca je to obstojná, ako komédia - je to proste ázijský prístup ku komike, ako dráma to má niekoľko dobrých drsných momentov a akčných scén, ale všetko je to hodené do kotla, ktorý sa odstavil príliš skoro z varenia.

• 10.5.2020  12:52

Myslím, že niektorý ( hlavne prudérny ) diváci, museli byť z toho filmu v tej dobe riadne znechutení. Totižto miera násilia a erotiky ( samozrejme ale nie príliš explicitnej ), je na film spred 50tich rokov celkom slušná. Iné umelecké abnormálnosti, ale v toto prípade už neregistrujem. Kult, ale možno mierne nadcenený.

• 9.5.2020  17:53
    Démon (1981)

Mexiko na talianský spôsob. A celkom vydarený. Prečo nie? Obe krajiny tu majú vizuálne zastúpenie jak po naratívnej, tak po technickej stránke, a to sa u mňa dalo. Kino look a béčkový drajv. Nemôžte odmietnuť.

• 9.5.2020  15:43
    Klute (1971)

Ako dobre, že sa niekedy objaví snímok, ktorý vám dá odpoveď. Či už na to, že sa dajú písať skvelé scenáre, alebo že herci vedia hrať, resp. niekedy to vedeli lepšie. A odpoveď, že technická stránka filmu je tak brilantná, že si to proste zaslúži aj ČB spracovanie, pretože práca so svetlom a tieňom, je v tomto prípade, jedna z najlepších počinov, aké som kedy videl, K dokonalosti chýbala už len tá povestná dynamika rozprávania, ktorá takýmto príbehom vie prištemplovať punc jedinečnosti.

• 9.5.2020  13:46

Pre mňa rozhodne utrpenie. A to mám zádumčivé filmy celkom rád. Toto ale nemá ani hlavu a ani pätu a pokiaľ si niekto myslí, alebo v tom dokonca niekto vidí nejaké paralely s realitou ( inkluzíve tvorcovia ) tak sú len zapálený intelektuáli, ktorí sa na intelektuálov len hrajú. Remeselne zdatne spracovaný, nudný maďarský folklór.

• 9.5.2020  11:17
    Docteur M. (1990)

Už len slabý odvar, kedysi slávneho námetu. Pokus o ( v tej dobe ) moderný háv sa trošku vymkla kontrole. Je tu skôr cítiť atmosféru pádu Berlínskeho múru, ako nejaký cit pre budovanie napätia okolo postavy Dr. M a jeho schopností. Je len veľká škoda, že je to jeden z mnohých veľkých projektov, ktoré stroskotali hlavne kvôli tomu, že boli plánované v hollywoodskom štýle, ale pach európskej porevolučnej doby, si zanechali ( viď EST IST NICHT LEICHT EIN GOTT ZU SEIN ).

• 3.5.2020  16:26

Mám rád Francove filmy a aj tie zlé, tie ale svojím spôsobom. A tak som očakával, že Mabuse v jeho prevedení, bude lahôdka, už jedno akým spôsobom. A Jesús to dokázal, hlavne svojou neohrabnou filmárskou formou a kamerovými finesami, za ktoré by sa nehanbil ani Sam Raimi.

• 3.5.2020  15:03

Keby tak bolo to širokoúhle podanie vyplnené akčnejším príbehom, ako je táto ukecaná báchorka so smiešnym Frankensteinovým monštrom, aj keď to má súvislosť s pointou ( dalo sa to ale vytvoriť efektnejšie ). Kamera a výprava sú totiž skvelé a je škoda, že sa minuli na tak nudný, aj keď atmosférický horor.

• 3.5.2020  13:32
    Spielberg (TV film) (2017)

Aj napriek úctyhodnej stopáži, nieje tento dokument vyčerpávajúci a nemá tú potrebnú dynamiku, ktorá by zaujala aj diváka laika. Takže asi skôr niečo len pre filmových fajnšmekrov.

• 2.5.2020  17:51

No neviem, možno som niečo prehliadol, ale tá mystika a fantasy, akosi nefunguje. Ak to vôbec nazvať týmito výrazmi. Druhá časť na mňa pôsobila lepším dojmom, ale to len preto, lebo je opulentnejšia.

<< předchozí 1 2 3 4 170 338 507 675