corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 60 119 178 237
    • 25.9.2017  18:54

Úroveň tohtoročných veľkorozpočtových pokračovaní ( STRÁŽCOVIA GALAXIE VOL. 2, XXX : blablabla, ALIEN : COVENANT, či TRANSFORMERS : blablabla ) klesla oproti predchádzajúcim výletom o etáže dole. KINGSMAN : blablabla, v tomto smere pokračuje. A tu by som mohol moju recenziu ukončiť, pretože je jasné, že to nebolo to pravé nutty. Povedzme si prečo. Prečo teda trebalo natiahnuť snímok na skurv€ných 140 minút ( aj s titulami ), prečo sa náramne coolové postavy ( Bridges , Tatum ) stávajú vedľajšími, doslova na pár minút štekajúcimi psami a prečo sa vlastne po skurv€ne nadupanom začiatku už len ide dolu vodou ( čo sa týka akcie )? Zato tu majú priestor, trápna Moore, ešte trápnejší Elton John a soundtrack, ktorý nepasuje. Nabudúce chlapci ( som s vami )!

• 25.9.2017  12:51

Milo naivné dielo, v ktorom ešte ťažko badať Griffitha, ako neskoršieho tvorcu nemých spektáklov. Zmysel pre akciu a napätie však už mal.

• 25.9.2017  11:12
    Bolšoj Tyll (1980)

Krvavé orgie v animovanom kraťasovi, ktorý doslovne spĺňa požiadavky fanúšikov brutálnych stredovekých eposov, okorenených fantasy motívmi.

• 25.9.2017  10:52
    Prokletí (2008)

Drahí, zmanipulovaní bohabojní kresťania, dodržiavajúci božie zákony rovnako často, ako ateisti, vidíte sa? Vaše srdcia sú plné nenávisti a nie lásky! No, ale k filmu. Potešenie na mojej strane. Až na pár hluchých miest, ide o perfektný, aj keď remeselne nie vždy dokonalý príspevok do hororového žánru. S minimom krvi, zato s maximom tajomna a desivej atmosféry.

• 24.9.2017  18:38
    Zlato (2016)

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá iba potvrdzuje hamižnosť veľkých finančných zvierat ( tu by som vymenoval pár animálnych druhov hodiacich sa, ale nechcem urážať ich pôvod a nevinnosť ), rozkradnúť ,potopiť, zakopať, zničiť ( a všetky obdobné synonymá obsahujúce podobné znenie ), ostatných, čo i len trošku sa snažiacich jedincov vo vlastnej ( milionárskej kariére ). Výborné herecké výkony, niekoľko nezabudnuteľných scén a posolstvo, ktoré nepohlo nikým vtedy, ani po 30tich rokoch, ani po nasledujúcich 300.

• 24.9.2017  18:28
    Úkryt v zoo (2017)

Téma pripomenie podobné ,,útrapy,, Oskara Schindlera, za odhodlanie pomôcť židovským utečencom. Lenže Niki Caro nieje Steven Spielberg a jediné, niečo nervydrásajúce, je poprava dvoch žien priamo na ulici, ostatné zverstvá sa páchajú mimo kameru. Ale samozrejme, sme na pľaci PG-13 snímku, stálo nás to ,,až,, 20 melónov, takže nechceme riskovať. Hovädá. Producenti. Druhýkrát natočte o hrôzach 2. svetovej vojny disneyovku. To bude pecka.

• 23.9.2017  18:18
    The Manster (1959)

Kašľal som na príbeh, išlo mi o spracovanie. O nebezpečnom smrťákovi, z ktorého sa pomaličky kľube jeho zlé ja, pričom v tých najsvetlejších ( najstrašidelnejších ) chvíľach z neho trčí ohavná hlava a má neskutočnú chuť masakrovať hlava nehlava, je ( ako takmer vždy ) najlepší koniec. Pekne štylizovaný, brutálny a ´´suspenseful´´. Pred tým som si musel užiť obavy a neistoty japonského ´´mad doctora´´ a strasti hlavného monštra ešte v ľudskej koži. A poviem vám, nuda jak bejk.

• 23.9.2017  16:25

Pre mňa prekvápko, čakal som akýsi trápny zlepenec hovadín pre teenagerov, ale nakoniec som zhliadol napínavý dospelácky sci-fi thriller prispôsobený hlavne mladému publiku. Jednoducho, pred 30 - 35 rokmi sa točilo pre mladých, ktorí mali rozhodne vyššiu inteligenčnú kvótu ( dnes, som si pri tom nie tak istý - vidno na filmovej produkcii ) a podľa toho aj snímok vyzerá.

• 23.9.2017  13:27

Mnoho sci-fi diel 50. rokov minulého storočia sa nepokúšalo len o prehliadku trikov a deštrukcie, ale snažilo sa komorným poňatím sprostredkovať nejakú tu myšlienku. Úprimne vám poviem, že ja radšej nejaké to ničenie New Yorku. Avšak v tomto prípade sa rozhodne nejedná o nejaké fiasko, film je napínavý ( teda v rámci ) a svižný ( teda v rámci ) a aj vďaka al dente minutáži zbehne ako voda.

• 23.9.2017  11:30

Nebyť Borisa Karloffa, na ktorého sa dobre pozerá aj v jeho dosť pokročilom veku, zrejme idem ešte nižšie. Pozoruhodný námet mohol byť využitý aj lepšie ( napr. explicitnejšie poňatie ) a mohol v divákovi zanechať nejakú tú stopu. Tak je to len nudný blábol.

• 22.9.2017  11:00
    Terror (1978)

Aj napriek tomu, že vata v tomto filme je riadne hustá, ´´terror´´ scény a hlavne záver ma ujistili, že ide o nadpriemerného hráča na poli hororu. Neznámeho, prekvapujúceho, odvážneho ( Norman J. Warren zrejme vedel, ako na to ).

• 21.9.2017  18:21

Miniatúrna minutáž dodáva filmu svižnosť, kecy tú niesu ktovieako zbytočné ( a na počudovanie ich nieje až toľko, ako som čakal ) a stále sa niečo deje. Takže moja spokojnosť.

• 21.9.2017  17:03
    Prey (1978)

Skĺbenie alien hororu a erotického filmu má svoje kúzlo. Vo svojej dobe určite odvážny ( sexuálny motív a jeho pomerne explicitné prevedenie na plátno ) a inovatívny. A na to, aký mal rozpočet, by som na výsledku ani nebadal, že ide o independent a nie o áčkovú produkciu.

• 21.9.2017  15:37

Rok 1983 musel pre fanúšikov Sword nad Sorcery predstavovať jeden veľký zmätok. Vzniklo totižto 8 snímkov napodobujúcich Conana a väčšina pochádzala z Talianska. Vrátane THORA. Vychádza však zo všetkých najsmutnejšie a najlacnejšie. Spichnutý za pár lír v nejakom miestnom lesíku, s minimom dialógov ( zato s maximom monológov šamana Etnu, ktoré pôsobia dosť rušivo ) a nejakou tou rezanicou.

• 21.9.2017  13:50

Je mi ľúto, že Kinského ego nedovolilo natočiť priame pokračovanie jeho NOSFERATU ´79 a vznikol snímok, ktorý viac bdie, ako funguje naplno. Zbytočne sa rozpisovať. Nuda.

• 20.9.2017  18:02

Ja naozaj len dúfam, že tento ďalší kraťas, je neschopný len kvôli neangažovanosti Denisa Villeneuvea. Ináč mám značné obavy ohľadom nadchádzajúceho BLADE RUNNER 2049.

• 20.9.2017  17:53

Vzhľadom na vzťah k nasledujúcemu ( a predchádzajúcemu ) BLADE RUNNERovi, ide iba o málo platný, čiže zbytočný kraťas, ktorý mohol byť ( bude ? ) kľudne použitý vo filme. Pre mňa málo temné, tmavé a minimálne upršané ( áno naozaj ).

• 20.9.2017  17:44
    Robo Vampire (1988)

Unikajúca štvrtá, piata hviezda, je spôsobená nemálo negramotnosťami. Tak budem blbý totálne, alebo vôbec ( myslené vzhľadom na film ). Pamätáme Indonézsku LADY TERMINÁTOR? Názov tu recenzovaného snímku mi to pripomenul. A niečo podobné som aj čakal. Ale keďže LADY mala neskonalé kúzlo napodobeniny, ROBO sa o to len snaží. Snímok podľa receptu Psíka a Mačičky sklamal aj ako film, aj ako možnosť.

• 20.9.2017  15:29
    Orme, Le (1975)

Rešpektujem názory ostatných. Sú vo vytržení z niečoho, čo mne, aj napriek jeho nepredvídavosti a totálnej mystickosti, skôr zaľahlo v ušiach. Nemal som v tomto smere chuť na žiadnu detektívku, ale na takto zmätenú estrádu, kde sa nedočkám ničoho, čo čakám...Hovorím nie. Záver je pomerne nejednoznačný, riešiteľný z každej možnej strany, ale dopracovanie sa k nemu, čo to trvá, čas je totižto relatívny...Ách jo!

• 19.9.2017  18:32
    Bílý bizon (1977)

Akčné scény s Bizónom sú určite highlightom tohto snímku. Je ich však málo a dá sa povedať, že pre odchovancov CGI, ktorí čakajú monštrum v celej kráse, budú tieto sekvencie na smiech ( samozrejme, že v tej dobe sa zábery na animatronické modely museli točiť s prihladnutím na ich pomernú nedokonalosť ). Tá vata medzi tým ma veľmi nezaujala a je smola, že sa radšej tvorcovia neodhodlali na viac zábavy s rohatým bielym diablom.

• 19.9.2017  16:47
    Monster A Go-Go (1965)

V podstate snímku ublížila jeho neblahá produkcia, pri ktorej sa nedokončený snímok jedného, dostal do rúk druhého. A symbióza nefungovala. Je to však stále lepšie, ako keď sa natočí niečo od niekoho, ktorý si film drží pevne v rukách a poserie to sám. Lenže mnoho a mnoho takýchto prípadov, dopadlo v štýle - tak zlé, až je to dobré - a získali kultový status ( viď Ed Wood ). MONSTER A GO-GO je tragický prípad pravého opaku.

• 19.9.2017  15:23
    Zaat (1975)

Ťažko hodnotiteľný brak. Niekto sa tu usilovne pokúšal aj o námetový presah, ale aj o veľmi typický hororový výplach v štýle Mad Doctor ( ktorý tu všetkú ,,vyskúmanú,, moštruozitu nechá na seba ). A hlavne, ide o veľmi smiešny snímok, nesúc v sebe to najlepšie zo zlých filmov, ´´naozaj´´ sa snažiacich hercov ( viď prvý útok na rodinku pri rybolove ) a masku spomínaného zmutovaného jedinca, ktorá dala zabrať nejednému špecialistovi na make-up efekty ( myslené ironicky ). Odpad dať nemôžem, stred je málo na ´´guilty pleasure´´, takže teda...

• 19.9.2017  13:33

Jeden z najväčších svetových hitov toho roku, ANTARCTICA, je majestátnym filmom. Trošku síce spomaleným zbytočne dlhou minutážou ( avšak aj tak posúvajúcou dej dopredu ), ale technická stránka veci je geniálna. Nepostrehol som žiadny vizuálny trik ( zrejme až na štúdiové zábery, ale tie boli aj tak In Camera ) a žiadny špeciálny efekt, poďme pekne do zimy a točme. Herecké výkony dvojnohých tu niesu vôbec zaujímavé, to čo robí film umeleckým skvostom, sú tie psie. A buď boli herecky talentované od prírody, alebo mali perfektných trénerov. A ešte jedna vec. Ide o ďalší dôkaz toho, že Vangelis je neskonalým, hudobným pánom Majstrom.

• 18.9.2017  18:29

Obstojný námet sa utopil v siahodlhých dialógoch, počas melodramatickej ´´úvodnej´´ hodinky. A keď sa už divák zmieri s tým, že teda aspoň posledné akčné minúty napravia chuť, potopia to tentoraz triky, ktoré pôsobia na krajinu pôvodu ( ak porovnáme s takou Československou CESTOU DO PRAVEKU s roku predchádzajúceho ) a áčkový look filmu pomerne úboho. Keby bol ostal za nimi zvažovaný ( tvorca námetu ) špecialista Willis H. O'Brien ( STRATENÝ SVET, KING KONG ), určite by to dopadlo oveľa lepšie.

• 18.9.2017  16:59
    Moonchild (1974)

Úvodný mashup gospelovej riekanky a diskotékových gitarových rifov ma navnadilo, že to zrejme bude úlet. Ale že to bude blud bludov, bez nejakého zrozumiteľného dej, unudím sa na kosť a budem sklamaný, ako už dávno nie, tak to som naozaj nečakal. Horor? V čom? P.S. Mimochodom ten plagát patrí rovnomennému werewolf snímku z roku 1994, ktorý tu na ČSFD je. Tým pádom zavádzajúca práca človeka, ktorý to tu pichol.

• 18.9.2017  15:36
    Angst (1983)

Amíci sa museli čudovať ( a naďalej čudovať musia ), že tie najväčšie extrémy na poli psychologického ( nefantastického ) hororu, prichádzali spoza oceánu, už jedno z ktorej svetovej strany. Spomeňme nedávnu ( už zaniknutú ) New French Extremity, alebo CAT III hongkongskej kinematografie. A čuduj sa svete, aj v našom okolí vznikol snímok, ktorý trhá gule intelektuálom, zviera nohy ženám ( feministkám ) a trápi nočným desom labilnejších jedincov.

• 18.9.2017  13:14

Sovieti, ak boli technicky zaplatení, vedeli robiť divy ( a čary ). Kašľať na príbeh, ktorý zaujme iba tak 5 ročné decko, ide tu o mimoriadnu štylizáciu, kompozíciu obrazu, výpravu, triky. Ak by sa Oscary udeľovali celosvetovo, tento má minimálne nominácie za spomínané aspekty.

• 17.9.2017  18:09
    Nue zhi lian (1993)

Akýsi nepriami klon NOCÍ S NEPRIATEĽOM, s tou výnimkou, že tu ide o riadne drsný pohľad na psychické a fyzické týranie nežnejšej polovičky jedného manželského páru ( ako si ju ale nalákal na sobáš, bola pre mňa zrejme najväčšia záhada celého snímku ).

• 17.9.2017  16:29

No čo už, doba je doba. Pre mňa najväčšie negatívum, otrasný pesničkový soundtrack ( ale dnes strááááááááááááášne moderný ). Skladby zabíjali každú možnú skvelú scénu a dostali snímok tam, kde som ani nečakal, že skončí. Odhliadnuc od tohto hudobne umeleckého braku, ide o hustú zábavu, kde sa originalita nezaprie a hlášky sú patrične skvelé ( viď tie od Kapitána Smeka s hlasom Stevena Martina ).

• 17.9.2017  14:19

Srdce mi nedovolilo dať odpad. Prečo? Ono niekto tým chcel niečo povedať, ale jeho remeselné filmové znalosti ostali niekde medzi amaterizmom, odhodlaním a sexuálnym postavením v spoločnosti. Hviezda iba za vieru v seba samého ( myslím tým tvorcu ).

<< předchozí 1 2 3 4 60 119 178 237