corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 62 123 183 244
    • 21.11.2017  11:06

Ako dokonale by filmu sadlo expresionistické pojatie. Sú tu len náznaky. Krátka poviedka by tým získala na sile ( viď expresionistické horory točené niekoľko rokov pred tým ). Nešlo by len o snovú poetiku, ale o nočnú moru geniálne nasvietenú a nasnímanú ( viď NOSFERATU ). Takže radšej gothic verziu od Cormana ( 1960 ).

• 20.11.2017  17:37

Zrejme vyčerpanosť námetu spôsobila, že Dr. Mabuse už nieje takým stredobodom pozornosti a nieje taký krutý ´´badass´´, ako minule. Exotickejší prístup pripomína bondovky a tým pádom je všetko čo séria ponúkala ( mysteriózno, hororové, či sci-fi prvky ) v čudu, resp. v minimálnom množstve. Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať, ale vysvetlite to producentom, keď niečo stále zarába.

• 20.11.2017  15:56

Pri tejto časti som sa nudil náramne. Ono ako keby to ani nepatrilo do vtedy zabehnutej série a skôr vzbudzovalo zívanie, ako kusanie do pier pri napínavých scénach. Kinski bol vo svojej dobe fenomén už sám o sebe, ale tu sa zatiaľ jeho herecké exhibície neprejavili, chýbal mi tu Gert Fröbe, resp. Lex Barker. Teda chlapíci, ktorí svojou charizmou a sympatiami viedli sériu.

• 20.11.2017  13:46

Remake Langovej pecky rovnakého názvu, ide v šľapajách akčných kriminálok rokov 60. a nie mysterióznych thrillerov, akými boli prvé dva filmy o Dr. Mabusem. Stále však ide o starú dobrú, old schoolovú zábavu, ktorej už len tá pravá ´´šesťdesiatková´´ hudba dáva švih.

• 20.11.2017  11:03

Týmto dielom, sa divákom dostalo zatiaľ najfantastickejšieho dobrodružstva s Dr. Mabusem. Neviditeľný muži rozhodne nepatria do krimi žánru, ale tajuplnosť série ostala zachovaná. Lex Barker ako tajný agent, sa môže opäť vrhnúť do ´´Neviditeľných pazúrov Dr. Mabuseho´´.

• 20.11.2017  09:30

Zo začiatku som myslel, že sa práve pozerám na modernú vianočnú klasiku, ktorá ale bude mať pri zaraďovaní medzi ne trošku problém ,,vďaka,, svojej nemorálnosti a nekorektnosti. Mala však vianočného ducha. Následne, sa to ale zvrhne v klasickú americkú odrhovačku plnú všetkého, čo americká kultúra príliš pokrytecky neprijíma ( ale je to na každom rohu ). Drogy, prostitúcia a arogantná ignorácia nižších pracujúcich tried. Ale aspoň to má vianočného ducha.

• 20.11.2017  09:25
    Ploty (2016)

Náučno-výchovný, poradenský snímok? Stav ústrednej rodiny, možno aplikovať do akejkoľvek národnosti a kultúry, nie len do tej černošskej. Myslím, že každý, kto uvažuje nad rodinou, či je bohatý, či je chudobný, bi si mal nájsť pred tým, než sa do toho pustí, dve hodinky svojho času a zhliadnuť tento film. Možno aj pomôže. Genialita réžie a hereckých výkonov je v tomto prípade už len čerešničkou na torte.

• 18.11.2017  18:39

Okrem Čiernych dier a nedávno objaveného Chladného Bodu, existuje vo vesmíre ešte jedna, zatiaľ nevyriešená záhada. Prečo sa DCčkárom nedarí na filmovom plátne tak, ako Marvelákom? A keďže je to anomália ( v komiksovom svete sú konkurenčný hrdinovia rovnako populárny, dá sa povedať, že niektorí úspešnejší, ako tí druhí ), zrejme to musia vyriešiť len ´´veľké hlavy´´ vedecké. Vzorec je u oboch značiek rovnaký - maximálne populárna predloha, obrovské rozpočty, superhviezdne herecké obsadenie ( pričom takmer žiadny z nich sa nejde pretrhnúť od ,,umeleckej,, námahy ), viac ako talentovaní tvorcovia a dobré načasovanie premiér, teda aspoň v Amerike. Takže? Lúštenie rébusu sa môže začať!

• 18.11.2017  18:31

Našim otcom a matkám, by sa snímok páčil. A to aj v dnešnej dobe. Je to presne podľa šablóny štylizovaná kriminálka, ktorá nepotrebuje ohromujúce akčné, či trikové scény, ale len starý dobrý, napínavý príbeh plný vrážd, vyšetrovania a stíhania zločincov. Stačí to. Ale Fritz Lang mal predsa len v rukách lepšiu taktovku.

• 18.11.2017  11:03

Nielen ´´mayovkami´´ a ´´walaceovkami´´ bola nemecká kinematografia 60. rokov živá. Svoj návrat slávil aj jeden z najslávnejších zločincov strieborného plátna, Dr. Mabuse. A kto iný mohol niekoľkodielnu sériu naštartovať, ako jeho filmový otec Fritz Lang. Práve táto postava urobila z režiséra megahviezdu, takže to bolo akosi samozrejmé. Nečakajme však atmosférickú pecku, ako Langove predchádzajúce snímky z rokov 1922 a 1933, ale skôr akčnú kriminálku, ktorá nezošľapne príliš z plynu po celý čas. Myslím, že pán veľký umelec sa s filmovaním rozlúčil viac, ako dôstojne.

• 16.11.2017  18:31

Fritz Lang sa k návratu k jednému zo svojich najväčších filmov, odhodlal s tou najväčšou vervou. A natočil kriminálku, pri ktorej môžu žasnúť aj dnešný násťročný a čerstvý dvadsiatnici ( pokiaľ im to svedomie dovolí ), pretože niektoré scény mi pripadali, ako keby sa premiestnili z doby dnešnej, do dôb tamojších ( viď prestrelka v brlohu kriminálnikov ). Majstrovsky prevedené akčné sekvencie, ´´creepy´´ scény s Dr. Mabusem ( tá maska ja fakt strašidelná ) a stále napínavý dej.

• 16.11.2017  16:12

Divák si až pri sledovaní takýchto starých flákov uvedomí, že filmárčina je drina a v minulosti sa epické scény netočili v teple štúdia a za pomoci počítačov. Príkladom sú tu minimálne dve scény. Prechod konvoja cez rieku a jeho následné zlaňovanie sa po zráze, kde sú v jednom realistickom zábere spolu pokope ľudia, vozy a zvieratá. Klobúk dolu a verím, že bezpečnosť pri práci, bola vtedy asi každému šuma fuk. Teda už len po formálnej stránke ide o majstrovské dielo. Obsahovo je to klasicky vystavaná westernová melodráma, aby sa potešili aj dámy.

• 16.11.2017  13:37
    Gandahar (1988)

Napadlo ma, čím všetkým sa GANDAHAR inšpiroval a čo všetko sa následne inšpirovalo GANDAHAROM. Tak či tak, niekto tu vytúroval mozgové bunky do červena a natočil vizuálne bohatú sci-fi rozprávku, snáď pre všetky divácke kategórie ( aj keď niekto radšej MY LITTLE PONY ).

• 15.11.2017  18:12

Málo zábavných ( a zapamätania hodných ) gagov, čo je pre kaliber typu Roscoe feat. Buster neprípustné.

• 15.11.2017  17:45

Tento snímok patrí medzi najpodivnejšie vecičky od Roscoe Arbuckleho čo som mal možnosť vidieť. Striedajú sa tu viac ,,vážne,, pasáže s klasickou groteskou a s až montypythonovským humorom. Zvláštne.

• 15.11.2017  17:15

Úvod - bomba. Spád však padá v titulnom sanatóriu a ani Buster Keaton mi nevylepšil priemerné dojmy z tejto grotesky.

• 15.11.2017  16:35

V dnešnej dobe sa nielenže takéto snímky netočia, ony sa točiť v dnešnej dobe ani nevedia. To, čo dnes možno pôsobí ako brak, bol vo svojej dobe prestížny projekt a aj keď sa wallaceovky točili v 60. rokoch ako na páse, mali punc kvality. Nemôžem povedať, že som na ne expert ( toto je moja zatiaľ iba druhá po TAJOMNOM MNÍCHOVI ), ale verím, že nemajú veľkú kolísavosť akosti. Na začiatku, keď sa objavil prvý záber na titulného psa, som trochu zmrzol, ale nie od strachu, ale od toho, že to vlastne nebude ono a pôjde skôr o nechcenú paródiu PSA BASKERVILLSKÉHO. Následné napätie a celkom svižný dej, ktorý podkresľuje skvelá hudba ma našťastie vyviedol z omylu.

• 15.11.2017  15:06
    Derrick (TV seriál) (1974)

S prihliadnutím na okolnosti, čo nám vlastne TV ponúkala v ďalekej minulosti, tak to bola pecka. Zažiť nejaký večer ďalší ´´pekelný´´ tajomný prípad, ktorý s prehľadom pán komisár vyrieši, na to sa netešil málokto.

• 15.11.2017  14:56

Design snímku ma bavil, jeho dej totálne nie. Vizuálne nápady tohto štýlu som obdivoval stále a tento snímok je z tohto pohľadu chuťovka. Príbehom som sa ale prebil, akoby to bolo za trest ( aj keď mi to pripomenulo môj obľúbený seriál LES MONDES ENGLOUTIS, trpel som ). Ak by nebolo skvelej formálnej stránky a hudby, pre mňa katastrofa.

• 15.11.2017  13:25

Rozhodne nezdieľam filozofiu ,,gangsta rapu,, a texty, ktoré sa v začiatkoch N.W.A. produkovali ( a na ktorých vyrástla celá generácia budúcich hudobných hviezd ) ťali ozaj do živého, čo prinieslo trochu toho zmätku v spravodlivosti medzi oboma ,,stranami,, hudbu mám ale rád ( rozhodne je viac od srdca a má lepšiu inštrumentalizáciu, ako dnešné (s)hity ) a vytvára vo mne nielen spomienky na minulú dobu. A popri tom, snímok je teda natočený šmakovne. Neviem, čo všetko je založené na pravde a historických súvislostiach, ale spraviť z možného nudného biografického diela, turbulentný, pomerne akčný snímok, bolo skvostné rozhodnutie.

• 14.11.2017  21:06

Miestami to zadrháva a niektoré záverečné scény sú pritiahnuté za vlasy, ale Griswoldovi sú proste Griswoldovi ( hlavne papá Clark ) a úroveň zábavy predsa len neklesla oproti predchádzajúcim častiam tak veľa.

• 14.11.2017  18:07

Je pravda, že Branagh dbal skôr na vizuálne pozlátko a na hercov sa ,,vykašľal,, ale pre mňa to bola príjemná staromódna jazda ( CGI efekty nechám stranou ), detektívka ktorú si málokedy vychutnáte na veľkom plátne a hviezdny ansámbel detto.

• 14.11.2017  12:40

Vcelku nuda. Je viditeľné, že pokiaľ Buster nedostáva veľa priestoru, nieje to až tak ono. Netvrdím ale, že Fatty nebol talent.

• 14.11.2017  11:38

Ako podľa šablóny. Jednoduchý príbeh, nejaká ta naháňačka a kaskadérske kúsky utrhnuté z reťazí.

• 14.11.2017  10:51
    Rvačka (1917)

Úvodná scéna s horiacou posteľou je geniálna, potom to už ale ide dole vodou. A ani záverečná ´´klasická´´ naháňačka medzi dobrými a zlými nie je vrámci talentovaných tvorcov nič šťavnaté.

• 14.11.2017  10:28

Čo všetko sa dá zažiť v lete v Luna Parku. Strhujúca groteska s gumovými mužmi Arbucklem, Keatonom a Al St. Johnom.

• 13.11.2017  18:15

Pripomína to ruskú klasiku VIJ ( takisto Gogol ), ale jeho vizuálne prevedenie rozhodne nieje neoriginálne. Síce ide o tradične animovanú tvorbu tej doby, ale fantázia tvorcov je skvostná.

• 13.11.2017  17:28

Máme tu ďalších, prepečený steak neobľubujúcich, olympijských bežcov na krátke trate, ktorých v slovníku nájsť pod menom zombies ( pod upgradeom nového tisícročia ). Jak ja nemám rád tie ich ranné rozcvičky. 500 metrov tam a späť. Čo je na tom, len tak sa blúkať, strácať pri chôdzi nejakú tú zhnitú svalovinu a svoju obeť dostihnúť v tom najneočakávanejšom okamihu? Zlatý Fulci a Romero.

• 13.11.2017  15:26
    Dying Breed (2008)

Jeden z mnohých. Subžáner ,,hixploitation,, má priaznivcov, aj odporcov. Odporcov zrejme z radov ,,vidlákov,, nespokojných z ich ( takmer ) reálneho prednesu masám. Verím, že to nerobia, špinavý a negramotní ale sú, to jest fakt. Tento ďalší ´´jeden z mnohých´´ je celkom napínavým a tajomným prírastkom do rodiny ,,hillbillies,, spektáklov, nešetriaci krvou a násilím. Netreba veriť filmom, treba veriť v to, čo ukazujú.

• 13.11.2017  13:30

Na počudovanie nejde o žiadnu vojnovú melodrámu, ktoré boli v tých rokoch v kurze, ale o čistokrvný, takmer non-stop akčný snímok. Vždy sa niečo deje, niečo vybuchuje, niekto niekoho naháňa a po niekom strieľa. Škoda len tej zbytočne premrštenej minutáže.

<< předchozí 1 2 3 4 62 123 183 244