corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 75 148 222 295
    • 22.6.2018  17:41
    Enya: Orinoco Flow (hudební videoklip) (1988)

Jeden z vrcholov New Age, ako po stránke hudobnej, tak videoklipovej. Myslím, že to vtedy pohlo s každým, kto mal aspoň minimálny pojem o hudbe ako takej.

• 22.6.2018  17:38
    Don't Worry, Be Happy (hudební videoklip) (1988)

Komediálna paráda, ktorú zosobňujú Robbin Williams a Bill Irwin je oporným bodom, No a samozrejme aj bosý Bobby McFerrin.

• 22.6.2018  17:35
    Limahl - NeverEnding Story (hudební videoklip) (1984)

Samozrejme, že nosným motívom tohto klipu sú ukážky z nezabudnuteľného filmu. Pomohlo to aj videu? Myslím, že nie.

• 22.6.2018  17:15

Ak by som mal vystihnúť klady a zápory tohto shortu, tak by som musel kopírovať, poprípade citovať komentár pána kolegu SOLOMa. A to by sa nemalo.

• 22.6.2018  16:57
    Creak (2012)

Nevidím súvislosti. Prečo sa s niečim takýmto namáhať? Bolo to jasné už od prvého záberu.

• 22.6.2018  16:41
    We Are What We Eat (2012)

Zombies, ale prečo sú zombies? No nechajme úvahy a hoďme sa na tento kraťas. A vlastne by to aj bola strata času, pretože takéto bludy sú mi nepríjemné. Kvalita žiadna, herci sú deti, ktoré točili cez prestávku vo vyučovaní, no a ich režisér zrejme nebol starší. Ale nie to, je jeho problém.

• 22.6.2018  16:28

Síce nie originálny námet, ale niečo sa z neho predsa len dalo vyťažiť. Tvorcovia ale vsadili hlavne na kartu obludne zlých hereckých výkonov.

• 22.6.2018  16:22
    M is for Master (2013)

Najkrajšie buchty akéhosi amerického zapadákova, v hlavných úlohách kraťasu, ktorý je práve týmto spôsobom realistický. Ideálna sexy kosť by sa do takejto šlamastiky zrejme nedostala. Tá pýta kredit karty a nie minerálky.

• 22.6.2018  16:16
    M is for Matrimony (2013)

Bomba pre tých, ktorí sa vyžívajú v kvalitách podobných tomuto snímku. Schválne nenapíšem podrobnosti, tým pádom sa ukáže, kto z vás do tejto skupiny patrí.

• 22.6.2018  16:07

Presne to, čo sa nazýva making of. My sme tí best a náš film, by to mal potvrdiť. Síce nepotvrdil, že je výborným zástupcom žánru, ale potvrdil, že Eliza je jednou z jeho najsexy príspevkov.

• 22.6.2018  16:01

Niektorý filmový ´´umelci´´ by mali radšej maľovať obrazy. Vo vizuálnom poňatí je plus aj mínus. Teda, ako kde. Vo filmovom umení je to ,,fifty fifty,, a preto sa takéto odozvy nejakého žánrového štýlu stretnú buď s prijatím, alebo takmer nenávistným opovrhovaním. Ja som tam ako fifty fifty, teda o čosi nižšie.

• 22.6.2018  15:31
    Antibody (2008)

Kto už nepoužil tému ´´walking dead´´ vo svojich krátko, či dlhometrážnych snímkoch? Keď bolo sucho, nikto sa o tieto najlepšie hororové ´´osobnosti´´ nezaujímal ( viď 90te roky ). Ale zrazu sa tu rojí dielo za dielom. Pokrytci. A tak vám treba, keď ste nechceli prijať Fulciho, tak ja nepríjmem vás.

• 22.6.2018  15:08

Štúdio Disney stále točilo filmy pre celú rodinu. Každé obdobie bolo chvíľkou vzostupu a pádu. Na konci 70. rokov spoločnosť ponúkala síce komerčne pomerne zdravé filmy, ale ich kvalita napovedala tomu, že je to len pásový, vykalkulovaný produkt ( tak, ako v tomto tisícročí, keď sú tržby stamiliónové, ale pozitívna úroveň je skôr v propagačnej kampani ). Tento ich prepis kultovej novely Marka Twaina je presne tým opusom, ktorý poteší iba tých mladších, tých nezadaných s filmovým umením a niekym, kto má rád historické príbehy okorenené niečim nadprirodzeným. Samozrejme ale zase musia byť z jednej z tých kategórií.

• 22.6.2018  12:59
    Underworld (1985)

Nudiť sa dá pri všetkom, aj pri technicky zdatnom snímku. Ono previesť na plátno solídny námet, na to netreba iba chuť, na to treba aj talent. Film, ktorý sa snaží skĺbiť noir a horor ( dva naprosto odlišné poňatia filmových príbehov ), ponúka trpkú skúsenosť so strihačovými nožničkami, ktoré nefungovali.

• 22.6.2018  10:11
    The Twonky (1953)

Televízia, najlepší priateľ človeka. Aj dnešní jej diváci, sú ňou zmanipulovaní a zmagorení, síce nie tak sci-fisticky ako tu, ale o to manipulatívnejšie. Ako si teda vysvetliť, že veľké programové h0vn0 má takú gigantickú sledovanosť, napriek svojim (ne)kvalitám? Tento zrejme už aj zabudnutý snímok, kľakol hlavne vďaka tomu, že jeho humor nieje sarkastický, ale len trápny. Teda paradoxne presne také isté kvality, aké majú dnešné TV príspevky.

• 22.6.2018  08:39

Kým JURSKÝ SVET bol vďačnou ( a hlavne skvelou ) kópiou JURSKÉHO PARKU, je JURSKÝ SVET : ZÁNIK RÍŠE kópiou STRATENÉHO SVETA : JURSKÉHO PARKU ( a opäť vďačnou ). Som proste človek, ktorý má rád veľkofilmy v každom žánri a v každej podobe a toto opätovné stretnutie s obľúbenými ´´príšerami´´ ma vôbec neurazilo. Maximálne hodnotenie je síce nadnesené, pretože film má viacero negatívnych vlastností ( spomínanú recykláciu námetov, alebo niekoľko vyložene nudných pasáží ), ale prečo sa neodovzdať prítmiu kinosály a vydať sa na trikovú jazdu horskou filmovou dráhou.

• 21.6.2018  14:50
    Public Image Limited - Rise (hudební videoklip) (1986)

Až z toho takmer doslova cítiť britskú atmosféru. Do toho skvelý hudobný podmaz, ktorý ohúri.

• 21.6.2018  14:48
    Björk - Big Time Sensuality (hudební videoklip) (1993)

Dobrý režijný nápad a speváčkino odhodlanie. Myslím, že málokto z nás by to zvládlo bez hanby, aj keď samozrejme nejde o nič zakázané. Je to proste len o pocite.

• 21.6.2018  14:42
    Jay-Z - Hard Knock Life (Ghetto Anthem) (hudební videoklip) (1998)

Jeden nádherný slnečný deň v komunite. Jay-Z sa vyznal.

• 21.6.2018  14:41

Vtedy to v hip hope blikalo a bolo to veselšie, hlavne vo videosfére. A to práve dnes chýba. Nadhľad. Nech sa páči SUNSHINE.

• 21.6.2018  14:39
    Prince Ital Joe feat. Marky Mark - United (hudební videoklip) (1994)

Klip sa nemôže pochváliť niečim novátorským, remeselne dynamickým ba ani priemerným technickým prednesom, ale jeho sila sa skrýva v takmer dokonalej symbiózy audia a videa.

• 20.6.2018  17:43

Ak vaša strašidelná produkcia proste nefunguje, nezabudnite nabudúce povedať slečne herečke, aby si zobrala na svoj zadoček priliehavejšie šortky, aby sa aspoň na niečo dalo pozerať.

• 20.6.2018  17:33

No deťom to nebude pôsobiť traumu, ak ich na to pripravíte. Ale musíte sa aj vy pripraviť na to, aby vám to nespôsobilo traumu. Ale rozhodne nie zo strachu.

• 20.6.2018  17:18
    Timbaland - Apologize ft. OneRepublic (hudební videoklip) (2007)

Ono, v tomto prípade ani nejde ani tak o videoklip ( ktorý je tuctový ), ako o skladu. Záleží na tom, ako si to zoberieme. V tomto prípade má audiovizuál akurátny prednes.

• 20.6.2018  17:14
    Nelly Furtado ft. Timbaland - Say It Right (hudební videoklip) (2007)

Len klasicky strihnutý videoklip, ktorý má podporiť už tak skvelú skladbu. Nič objavné, ale aspoň efektné.

• 20.6.2018  17:08

Zrejme to tu nikto nepochopil, resp. neocenil režijnú stránku, ktorá na míle vzdialená dnešným výkalom, alebo sú to možno len hateri, ktorí proste diagnostikujú odpad len na základe veku videa ( trápne a hlavne neznalecké ).

• 20.6.2018  17:00
    Miley Cyrus - Party in the U.S.A. (hudební videoklip) (2009)

Nie som na tento spôsob podania hopsacej skladby, ale predsa len Miley pôsobí o dosť lepšie, ako vo svojich ´´hustokur€vských´´ klipoch v nasledujúcej dekáde.

• 20.6.2018  16:56
    Ke$ha - TiK ToK (hudební videoklip) (2009)

Zrejme tým to začalo. Že stačí byť...proste...ako to napísať, aby ma feťáci, feministky a anarchisti neukameňovali...teda dúfam, že len oni...neprispôsobiví. V tomto je dnešná dekáda unikátna. Ale veď baviť sa dá aj...ale kto to dneska pochopí...škoda rečí.

• 20.6.2018  16:52
    The Black Eyed Peas - Boom Boom Pow (hudební videoklip) (2009)

Trochu za gule ťahajúci, hudobne aj vizuálne. A predsa hit. Cesty konzumentov sú nevyspytateľné.

• 20.6.2018  16:46
    Fergie feat. Ludacris - Glamorous (hudební videoklip) (2007)

Dotyk klipu a piesne je pekne zosúladený a ponúka niekoľko vizuálne okúzľujúcich momentov. A nestačí?

<< předchozí 1 2 3 4 75 148 222 295