corpsy

Slovensko
filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 57 114 170 226
    • 25.5.2017  18:09

Je patrné, že minulá totalitná doba našej krajiny, bola sexuálne a názorovo frustrovaná. Proste žiadne, ani len náznaky nejakého erotického dusna, či vlastný pohľad na svet. A predsa sa niekto vedel vyblázniť. VALÉRIA A TÝDEN DIVÚ je práve takýto ventil doby, keď sa verejne nerozprávalo o sexuálnych praktikách ( napr. bozkávanie sa medzi ženami ), o prvých menštruačných skúsenostiach, znásilneniach či cirkevnej pedofílii. Tento snímok je skôr, z prihliadnutím na rok vzniku, jedno veľké WTF a ako film taký, nieje zrovna jedným z tých najlepších. Možno naňho pozerať, ako na raritu vzniklú pravdepodobne s rebelanstva.

• 22.5.2017  17:12

Síce návrat ku koreňom, ale oproti slabej dvojke sa toho až tak veľa nezlepšilo. Je pravda, že lasvegaské kasína sú atraktívnejšie, ako európske múzeá, ale do tohto prostredia trebalo napísať lepší scenár, teda aspoň svižnejší.

• 22.5.2017  14:42

Neatraktívny námet spravil z tohto filmu iba nudné pokračovanie skvelého snímku. Čo už, vo svetovej kinematografii sa nenájde veľa výnimiek o sequeloch prekonávajúcich svojho predchodcu.

• 22.5.2017  11:45

Nečudo, že sa snímok stal vo svojej dobe obrovským svetovým hitom. Nasvedčovalo tomu už iba hviezdne obsadenie. A ku tomu svižný scenár, ktorý nenechá vydýchnuť a štýlový soundtrack. A to všetko bez nejakých okázalých trikov a akčných scén. Niekedy sa vystačilo aj bez toho ( že je tak PODFUKÁRI ? ).

• 21.5.2017  21:35

Scéna, ktorá mohla už dosť nevýrazný snímok aspoň osvetliť. Ale ono sa radšej viac strihá, ako pridáva. Kedy si tvorcovia konečne uvedomia, že divácky najúspešnejšie snímky všetkých čias mali plus mínus 3 hodiny?

• 21.5.2017  19:11

Buranská komédia, ktorá je buranská iba v tom, že je úprimná. Ak má niekto problém s prijatím vecí, ktoré ho v tomto filme primäli k smiechu ( či hoci len úsmevu ), má možnosť spovede v najbližšom kostole. A kto to vníma ako niečo ešte horšie, prosím, príďte s niečim lepším. A kto sa rád baví a berie život ako niečo, čo si proste treba užívať a nevadí mu zábava, ktorá je len proste taká ľudská ( pričom v konečnom dôsledku neznehodnocuje ), tak ste na správnom mieste.

• 21.5.2017  19:00

Raz za čas, sa z hlbín stoky vynorí hovno, ktoré nesmrdí. Prepáčte za výraz, ale toto je zrejme najpríkladnejší popis snímku, ktorý tu komentujem. Ak sa niekto strašne mocne sústredí na akčne vystavaný príbeh a rozumie kinetike tohto žánru, nemôže sa to minúť účinku. Je to skladačka klišé akčného remesla posledných rokov, ale mimoriadne pútavá.

• 21.5.2017  10:38

Ridley Scott kecal! Ako jeden z mojich najočakávanejších filmov tohto roku, ma paradoxne neočakávane hlboko sklamal. Kecy od Scotta, že sa poserieme strachom plus dobre strihnuté ukážky, boli len veľká, prázdna bublina, pretože pán veľký režisér sa od ( pre mňa vynikajúceho ) PROMETHEA zľakol a vykročil smerom, ktorý by uvítal každý fanúšik tejto série. Alebo aj nie. To, že sa dočkáme Xenomorfa, ešte neznamená, že pôjde o biják plný tejto slávnej príšerky. Ja som ten film vlastne celý pretrpel. Obludne nudné metakecy, nevýrazné ľakačky a gore, ktoré tak netlačí na pílu, ako sa z trailerov mohlo zdať. Ridley zobral všetko to najhoršie z celej série a natočil podľa toho nevydarený film. A ja sa sám sebe čudujem, že som išiel na tri hviezdy ( pričom každý jeden z predchádzajúcich filmov má u mňa max, dokonca aj ALIEN VS PREDATOR časti majú i mňa po 4 ). Ale čo už, keď zaslúžene.

• 19.5.2017  18:31

Životný herecký výkon Barbary Steele, atmosféra, ktorá robí tomuto žánru to najlepšie a úprimne povedané, nevyhovujúca pointa, spadajúca do kategórie ´´ááále no tááák´´. Striedmy v brutálnych hororových ingredienciách, ale fungujúci v tom ostatnom ( teda okrem toho zavŕšenia ).

• 19.5.2017  16:41

Ak vietor zafúka tým správnym smerom, vyvolá zvuk, ktorý človeka zamrazí. A práve tento gothic, je postavený ( nielen ) na tomto smere. Tutovky žánru ( Barbara Steele, výprava, režisér Freda ) sa spárili do klbka, ktorý prináša potešenie, nie však zadosťučinenie. Koľkokrát si divák musí povedať, že toto by mohlo byť ináč a tamto hentak. Nadpriemer ale istý, dokonalosť ale ďaleko.

• 19.5.2017  15:02

Hororové prehánky v prečudesnom tripe, ktorý viacerý nerozchodia. Len som zvedavý, dokedy by vydržalo to Liline odmietanie prostých radostí života ( ku ktorým určite patrí aj sex s milovanou osobou pred svadbou, tanec a dokonca aj obyčajné láskyplné objatie - veci, ktoré bigotná kresťanská kultúra odmieta ako hriech, pričom sami na ne myslia...), ak by po viacerých menštruáciách dostala chuť plodiť...výzva jak sviňa.

• 18.5.2017  14:26

KRÁĽ ARTUŠ je prazvláštnym filmom. Idúc ešte ďalej, ako námetovo rovnaký, fantasticky podaný EXCALIBUR. Ide o fantasy chuťovku, ktorú musí prijať každý fanúšik žánru, pretože niečo tak majestátne sa na plátne len tak nevidí. O to horšie padne jeho komerčné fiasko, ktoré predčasne ( verím ) zastavilo niekoľkodielnu ságu. Vyhliadky po tomto spektákli, by boli nádejné.

• 15.5.2017  18:25

Ak by mal byť nejaký snímok zapísaný do šlabikára gothic hororu, tento by bol medzi prvými. Výprava, masky, kamera. No čo už, sú dokonalé. Možno sa dalo ešte niečo spraviť so scenárom, hlavne v akčnejšom móde, aby sme občas nezývali, ale atmoška aj tak robí svoje.

• 15.5.2017  16:29

Niekto ( režisér, scenárista ) sa tu strašne snaží napodobiť Jess Franca. Hlavne v tom zlom. Galéria bobrov, halucinačné scény, kde neviete čo je skutočnosť a čo je Francova...pardon Batzelliho myseľ na štreke do neznáma a nejednoznačný záver, pri ktorom aj Fulci musel zapnúť všetkú šedú mozgovú kôru. Ale aby som nepreháňal, proste blud, ktorý vo svojej dobe musel pomáhať drogovo závislým v tom, aby fetovali ešte viac.

• 15.5.2017  14:51

Ak vám na celom tomto spektákli budú pripadať najlepšie tie rebelantské kikkiny, niekde bude problém. Netuším, či je to mojou prívetivosťou ku krásnym ženám, alebo proste len averziou voči nudným ducharinám, ktoré spoliehajú viac na kecy, ako na činy. Priemer, pri ktorom sa rozhodne nepos€riete od strachu a to aj keby ste boli napr. taký nyktofobik.

• 14.5.2017  19:24
    Vlčice (1983)

Drahý spolukomentujúci, nehnevajte sa na mňa, ale pokladať tento snímok za horor znalí svojho mena, niečo, čo viacerí užívatelia nazývajú hororom svojej doby ( aspoň teda čo sa týka železnej opony ), je véééľmi nadnesené. Nevidel som tam nič strašidelné, nič za gule trhajúce, nič čo by mi sprostredkovalo zážitok, hodný tohto žánru. Nemám nič proti východoeurópskym pokusom o temný horor ( príklad za všetky PANNA A NETVOR ), ale tento proste nevyšiel.

• 14.5.2017  17:27

Tie mačičky ( s výnimkou kocúra, ktorý je tu na strašenie ), po príchode do zdedeného domu ( jednou z nich ) začnú po ňom podnikať dievčenské túry, hľadajúc čo sa hodí do šatníku a čo do peňaženiek. Ach, tie ženy! Netušiac, že v dome má nárok na majetok aj pôvodný obyvateľ. A čo je horšie, netreba sa mu sr@ť do kocúra. Ináč máte problém. V dobách dávnych, sa ( väčšinou ) európska hororová kinematografia sústreďovala na príbehy, kde sa najkrajšie ženy sveta potýkali s hrubou, neznámou silou. V tomto prípade určite nejde o výnimku, ženy sú nádherné, sila je strašidelná ( aj keď iba tušená ) a ten kocúr, určite nebol kvôli svojmu zjavu obľúbeným medzi svojimi rovesníkmi.

• 14.5.2017  14:57
    Zpívej (2016)

Nebyť silnej druhej polovice ( resp. záverečnej šou ), nemrzelo by ma ohodnotiť to nižšie. Tento animák totižto spočiatku stroskotáva na prílišnom vlezdoprdelkovania a to či už malým alebo veľkým divákom. Vznikajú z toho nudné až trápne momenty. Nakoniec ma to ale predsa dostalo, aj keď už bolo takmer neskoro. Nabudúce zrejme nebudem taký trpezlivý a vľúdny.

• 13.5.2017  17:21

Upírsky film snažiaci sa o presah. Chce to mať look snímkov ako THE HUNGER, alebo NEAR DARK, vo vizuálnosti však dosť zaostáva. S prihladnutím na dobu vzniku filmu, skvelé upírie chrupy a synth soundtrack je to pohodovka na neskorý a nudný sobotný večer.

• 13.5.2017  15:40
    Znamení Vlka (TV film) (1972)

Samozrejme si musíme uvedomiť, že ide o TV snímok z roku 1972. Nečakajte teda žiadne prsatice utekajúce pred dokonalo namaskovaným likantropom, ktorý s ich telami následne spraví krátky, mäsotrhajúci proces. Ide skôr o atmosféru, očakávania a detektívne vyšetrovanie okolitých vrážd. Celkom slušné.

• 13.5.2017  14:18
    13. znamení (2000)

Ak sa chce, tak sa dá. Za peňažné poukážky natočené veľdielo, ktoré bude pre laikov silnou skúškou odvahy a trpezlivosti. Viditeľná snaha natočiť niečo, čo vydrží filmové veky, stroskotalo práve na prílišnej vážnosti. A to nehovorím a nadživotnom amatérisme.

• 12.5.2017  15:06

Bavovmu snímku LISA AND THE DEVIL nepomohol ani tuning, ktorý šiel do kín pod názvom THE HOUSE OF EXORCISM. Nudiť som sa nudil rovnako, akurát pribudlo pár záberov na vtedy populárnych bobrov a nejaké tie reganine nadávky a hrachová polievka, ako výpomoc.

• 12.5.2017  12:47

Po vrchole väčšinou prichádza pád. Sú výnimky potvrdzujúce pravidlo, je ich však málo. A potvrdenie mojej prvej napísanej vety, sa pokračovaním jednej z najlepších marveloviek iba viac betónuje. Kým hit roku 2014 bol nesmierne odľahčeným produktom, ponúkajúcim okrem tradične dobrých trikov a akčných scén aj niečo, čo sa vo filmových komiksovkách dovtedy veľmi nenosilo. A to nadhľad a agresívny humor. Toto všetko, však v tomto pokračovaní pôsobí kŕčovito a nasilu. Napchať čo najviac hlášok na minútu kubickú prinieslo iba odpor voči strojovému, akémusi nutnému spôsobu zaujať. Veľká ľútosť nad zahodenou šancou priniesť spektákel hodný odporúčania a hodného zápisu medzi diela spoločnosti Marvel, ktoré budú nesmrteľné na veky vekov. Jedničke sa to podarilo, dvojka je pre obdivovateľov Strážcov skôr utrpením. Aj napriek drsnému komentáru dávam ´´tuctové´´ štvorhviezdičkové hodnotenie, pričom dúfam, že sa to časom opäť zlepší. P.S. Najlepšie 3D za posledných veľa veľa rokov.

• 10.5.2017  21:39

Množstvo a množstvo filmov doplatilo na svoju dĺžku. Hlavne preto, že minutáž nebola naplnená tým, čo divák očakával. Možno by mi preto sadla skôr exportovaná, anglicky dabovaná verzia, ktorá je o takmer 20 minút kratšia. Skúsil som to ale s originálom. A narazil. Ak sa doktor stane titulným Seddokom, je krásne ohavný a súci na maniakálne vraždenie a strašenie. Ibaže scén toto ponúkajúcich, je trestuhodne málo. A v kombinácii s dobrou výpravou, ČB vyzážou a s toho vyplývajúcou výbornou atmosférou, im to mohlo pristať náramne. Ďalší gothic, ktorý ma sklamal.

• 10.5.2017  16:31

Ak by sa tvorcovia sústredili viac na akciu na Marse, rozvinutie celej tej krátkej pasáže so zaniknutou civilizáciou, mohlo ísť o slušný sci-fi. Opäť vážne bratá nuda.

• 10.5.2017  15:04

Čím realistickejšie založené boli vedecko fantastické snímky rokov 50. tým nudnejšie bolo ich sledovanie. A nejde ani tak o námet, ktorý má od reálnosti ešte v dnešnej dobe ďaleko, ale skôr o pohľad na žáner. Žiadne mimozemské invázie, žiadne monštrá ničiace Zem, žiadny šialení vedci so svojimi zmutovanými poskokmi. Iba partička vedcov a letcov, ktorí iba bádajú skúšajú, tápajú a nakoniec niekoľko z nich letí do vesmíru, aby sa aspoň na pár minút titulný námet stal skutočnosťou.

• 9.5.2017  18:34

Pokračovanie, ktoré pôsobí lepšie, ako predchádzajúca časť, pričom sa na nej podieľal o dosť horší režisér. Tentoraz, ale vyhráva na body. Potešujúci je fakt, že to vyzerá podstatne komiksovejšie, čiže prikláňa sa svojou atmosférou viac k predlohe a špeciálne masky sú o stupienok kvalitnejšie. Takže dve dôležité veci, ktoré snímky takéhoto druhu predstavujú.

• 9.5.2017  16:47

Veriť sa nechce, že Wes Craven natočil vecičku s nadnárodne blbými dialógmi, s make-up trikmi z rokov 50. a bez gore, či strašidelnej atmosféry. Plynie to ale rýchlo, nenudí a ak sa viete baviť na zlých filmoch aj poteší. Od veľkého žánrového režiséra, som ale niečo také nečakal.

• 8.5.2017  21:15

Trojka varí z vody. Dalo sa to čakať. Po výbornej dvojke už hádam nikto nečakal nič lepšie. Má ale svetlé momenty, niektoré sa dali dotiahnuť do konca ( viď nevyužitý Harvey Keitel ), poprípade rozvinúť niektoré interakcie medzi postavami. Divák sa na tom rozhodne nenarehlí, na to snímok nieje až tak dobrý, ale zopár úsmevov z vás vytlačí.

• 6.5.2017  12:48

Franco sa teda nezaprel. To, že patril k najhorším režisérom všetkých čias, dokazuje väčšina jeho filmografie. A čoho sa tu vlastne dočkáme? Toho, čo vedel najlepšie. Poskladať z hovna...hovno. Mizerné gore, erotika ( z ktorej sa ale málokomu postaví) a debilné dialógy. A je to tak neodolateľné.

<< předchozí 1 2 3 4 57 114 170 226