corpsy

filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 60 119 178 237
    • 22.9.2017  11:00
    Terror (1978)

Aj napriek tomu, že vata v tomto filme je riadne hustá, ´´terror´´ scény a hlavne záver ma ujistili, že ide o nadpriemerného hráča na poli hororu. Neznámeho, prekvapujúceho, odvážneho ( Norman J. Warren zrejme vedel, ako na to ).

• 21.9.2017  18:21

Miniatúrna minutáž dodáva filmu svižnosť, kecy tú niesu ktovieako zbytočné ( a na počudovanie ich nieje až toľko, ako som čakal ) a stále sa niečo deje. Takže moja spokojnosť.

• 21.9.2017  17:03
    Prey (1978)

Skĺbenie alien hororu a erotického filmu má svoje kúzlo. Vo svojej dobe určite odvážny ( sexuálny motív a jeho pomerne explicitné prevedenie na plátno ) a inovatívny. A na to, aký mal rozpočet, by som na výsledku ani nebadal, že ide o independent a nie o áčkovú produkciu.

• 21.9.2017  15:37

Rok 1983 musel pre fanúšikov Sword nad Sorcery predstavovať jeden veľký zmätok. Vzniklo totižto 8 snímkov napodobujúcich Conana a väčšina pochádzala z Talianska. Vrátane THORA. Vychádza však zo všetkých najsmutnejšie a najlacnejšie. Spichnutý za pár lír v nejakom miestnom lesíku, s minimom dialógov ( zato s maximom monológov šamana Etnu, ktoré pôsobia dosť rušivo ) a nejakou tou rezanicou.

• 21.9.2017  13:50

Je mi ľúto, že Kinského ego nedovolilo natočiť priame pokračovanie jeho NOSFERATU ´79 a vznikol snímok, ktorý viac bdie, ako funguje naplno. Zbytočne sa rozpisovať. Nuda.

• 20.9.2017  18:02

Ja naozaj len dúfam, že tento ďalší kraťas, je neschopný len kvôli neangažovanosti Denisa Villeneuvea. Ináč mám značné obavy ohľadom nadchádzajúceho BLADE RUNNER 2049.

• 20.9.2017  17:53

Vzhľadom na vzťah k nasledujúcemu ( a predchádzajúcemu ) BLADE RUNNERovi, ide iba o málo platný, čiže zbytočný kraťas, ktorý mohol byť ( bude ? ) kľudne použitý vo filme. Pre mňa málo temné, tmavé a minimálne upršané ( áno naozaj ).

• 20.9.2017  17:44
    Robo Vampire (1988)

Unikajúca štvrtá, piata hviezda, je spôsobená nemálo negramotnosťami. Tak budem blbý totálne, alebo vôbec ( myslené vzhľadom na film ). Pamätáme Indonézsku LADY TERMINÁTOR? Názov tu recenzovaného snímku mi to pripomenul. A niečo podobné som aj čakal. Ale keďže LADY mala neskonalé kúzlo napodobeniny, ROBO sa o to len snaží. Snímok podľa receptu Psíka a Mačičky sklamal aj ako film, aj ako možnosť.

• 20.9.2017  15:29
    Orme, Le (1975)

Rešpektujem názory ostatných. Sú vo vytržení z niečoho, čo mne, aj napriek jeho nepredvídavosti a totálnej mystickosti, skôr zaľahlo v ušiach. Nemal som v tomto smere chuť na žiadnu detektívku, ale na takto zmätenú estrádu, kde sa nedočkám ničoho, čo čakám...Hovorím nie. Záver je pomerne nejednoznačný, riešiteľný z každej možnej strany, ale dopracovanie sa k nemu, čo to trvá, čas je totižto relatívny...Ách jo!

• 19.9.2017  18:32
    Bílý bizon (1977)

Akčné scény s Bizónom sú určite highlightom tohto snímku. Je ich však málo a dá sa povedať, že pre odchovancov CGI, ktorí čakajú monštrum v celej kráse, budú tieto sekvencie na smiech ( samozrejme, že v tej dobe sa zábery na animatronické modely museli točiť s prihladnutím na ich pomernú nedokonalosť ). Tá vata medzi tým ma veľmi nezaujala a je smola, že sa radšej tvorcovia neodhodlali na viac zábavy s rohatým bielym diablom.

• 19.9.2017  16:47
    Monster A Go-Go (1965)

V podstate snímku ublížila jeho neblahá produkcia, pri ktorej sa nedokončený snímok jedného, dostal do rúk druhého. A symbióza nefungovala. Je to však stále lepšie, ako keď sa natočí niečo od niekoho, ktorý si film drží pevne v rukách a poserie to sám. Lenže mnoho a mnoho takýchto prípadov, dopadlo v štýle - tak zlé, až je to dobré - a získali kultový status ( viď Ed Wood ). MONSTER A GO-GO je tragický prípad pravého opaku.

• 19.9.2017  15:23
    Zaat (1975)

Ťažko hodnotiteľný brak. Niekto sa tu usilovne pokúšal aj o námetový presah, ale aj o veľmi typický hororový výplach v štýle Mad Doctor ( ktorý tu všetkú ,,vyskúmanú,, moštruozitu nechá na seba ). A hlavne, ide o veľmi smiešny snímok, nesúc v sebe to najlepšie zo zlých filmov, ´´naozaj´´ sa snažiacich hercov ( viď prvý útok na rodinku pri rybolove ) a masku spomínaného zmutovaného jedinca, ktorá dala zabrať nejednému špecialistovi na make-up efekty ( myslené ironicky ). Odpad dať nemôžem, stred je málo na ´´guilty pleasure´´, takže teda...

• 19.9.2017  13:33

Jeden z najväčších svetových hitov toho roku, ANTARCTICA, je majestátnym filmom. Trošku síce spomaleným zbytočne dlhou minutážou ( avšak aj tak posúvajúcou dej dopredu ), ale technická stránka veci je geniálna. Nepostrehol som žiadny vizuálny trik ( zrejme až na štúdiové zábery, ale tie boli aj tak In Camera ) a žiadny špeciálny efekt, poďme pekne do zimy a točme. Herecké výkony dvojnohých tu niesu vôbec zaujímavé, to čo robí film umeleckým skvostom, sú tie psie. A buď boli herecky talentované od prírody, alebo mali perfektných trénerov. A ešte jedna vec. Ide o ďalší dôkaz toho, že Vangelis je neskonalým, hudobným pánom Majstrom.

• 18.9.2017  18:29

Obstojný námet sa utopil v siahodlhých dialógoch, počas melodramatickej ´´úvodnej´´ hodinky. A keď sa už divák zmieri s tým, že teda aspoň posledné akčné minúty napravia chuť, potopia to tentoraz triky, ktoré pôsobia na krajinu pôvodu ( ak porovnáme s takou Československou CESTOU DO PRAVEKU s roku predchádzajúceho ) a áčkový look filmu pomerne úboho. Keby bol ostal za nimi zvažovaný ( tvorca námetu ) špecialista Willis H. O'Brien ( STRATENÝ SVET, KING KONG ), určite by to dopadlo oveľa lepšie.

• 18.9.2017  16:59
    Moonchild (1974)

Úvodný mashup gospelovej riekanky a diskotékových gitarových rifov ma navnadilo, že to zrejme bude úlet. Ale že to bude blud bludov, bez nejakého zrozumiteľného dej, unudím sa na kosť a budem sklamaný, ako už dávno nie, tak to som naozaj nečakal. Horor? V čom? P.S. Mimochodom ten plagát patrí rovnomennému werewolf snímku z roku 1994, ktorý tu na ČSFD je. Tým pádom zavádzajúca práca človeka, ktorý to tu pichol.

• 18.9.2017  15:36
    Angst (1983)

Amíci sa museli čudovať ( a naďalej čudovať musia ), že tie najväčšie extrémy na poli psychologického ( nefantastického ) hororu, prichádzali spoza oceánu, už jedno z ktorej svetovej strany. Spomeňme nedávnu ( už zaniknutú ) New French Extremity, alebo CAT III hongkongskej kinematografie. A čuduj sa svete, aj v našom okolí vznikol snímok, ktorý trhá gule intelektuálom, zviera nohy ženám ( feministkám ) a trápi nočným desom labilnejších jedincov.

• 18.9.2017  13:14

Sovieti, ak boli technicky zaplatení, vedeli robiť divy ( a čary ). Kašľať na príbeh, ktorý zaujme iba tak 5 ročné decko, ide tu o mimoriadnu štylizáciu, kompozíciu obrazu, výpravu, triky. Ak by sa Oscary udeľovali celosvetovo, tento má minimálne nominácie za spomínané aspekty.

• 17.9.2017  18:09
    Nue zhi lian (1993)

Akýsi nepriami klon NOCÍ S NEPRIATEĽOM, s tou výnimkou, že tu ide o riadne drsný pohľad na psychické a fyzické týranie nežnejšej polovičky jedného manželského páru ( ako si ju ale nalákal na sobáš, bola pre mňa zrejme najväčšia záhada celého snímku ).

• 17.9.2017  16:29

No čo už, doba je doba. Pre mňa najväčšie negatívum, otrasný pesničkový soundtrack ( ale dnes strááááááááááááášne moderný ). Skladby zabíjali každú možnú skvelú scénu a dostali snímok tam, kde som ani nečakal, že skončí. Odhliadnuc od tohto hudobne umeleckého braku, ide o hustú zábavu, kde sa originalita nezaprie a hlášky sú patrične skvelé ( viď tie od Kapitána Smeka s hlasom Stevena Martina ).

• 17.9.2017  14:19

Srdce mi nedovolilo dať odpad. Prečo? Ono niekto tým chcel niečo povedať, ale jeho remeselné filmové znalosti ostali niekde medzi amaterizmom, odhodlaním a sexuálnym postavením v spoločnosti. Hviezda iba za vieru v seba samého ( myslím tým tvorcu ).

• 17.9.2017  13:35
    Versus (2000)

Neviem, prečo potreboval režisér Kitamura takúto jednoduchú báchorku natiahnuť na dve hodiny. Po úvodných 20 minútach ,,zoznamovania,, mala prísť nejaká trištvrtehoďka zombie akcie, potom nejaké 10 minútové finále a 5 min titule. Takto to má zbytočne o pol hodinu viac, ako bolo potrebné. A po čase, to príde už naozaj únavné.

• 16.9.2017  18:22

Každý je len človek, napriek všetkým odhodlaniam. A v rámci viery, to platí dvojnásobne. Pánko farárko sa snaží zmieriť s tým, že jeho výsostná poklona všemohúcemu, patrí do starého železa. Odporúčam nesledovať bigotným kresťanom, spolu s náchylnými ateistami. Poklona, ale rejžovy za nestranný pohľad a remeselnú hodnotu.

• 16.9.2017  16:33
    Hud (1963)

Človek čaká a čaká. Chce, aby to v tej a tej scéne dopadlo ináč, aby sa tá a tá postava urobila niečo iné, ako by sme chceli. Snímok, ktorý ma prekvapil svojím zarytým pesimizmom ( teda, ako sa to vezme ) a hlavne hereckými výkonmi, pri ktorých sa ani nečudujem tým nomináciám na Academy Awards.

• 16.9.2017  14:34

Čo na tomto snímku najviac zaujme, je jeho nekompromisne strhujúca vizuálna stránka ( myslím, že ,,len,, tá nominácia za špeciálne efekty, nieje až také zadosťučinenie ) a temný pohľad na vec. Samozrejme, že nejde o nijak brutálny snímok, ale samotné obrazové kompozície naznačujú, že nejde o malinovkovú melodrámu, ale o dospelácky dobrodružný príbeh. Zadaptovať to v dnešnej CGI dobe, by určite nemalo takú silu a pôsobivosť.

• 16.9.2017  12:48

Tak režisér Colin Eggleston, musel mať toho napozerané od Stevena Spielberga neúrekom. A to nemyslím len námetovo, ale hlavne technicky. Ta práca s kamerou, svetlom a farbami, je pre spomínaného hviezdneho režiséra typická. A presne toto robí z filmu niečo viac, než len brutálne tupú vykrádačku Dr. Jonesa Jr. a stavia snímok na piedestál akurátne zábavných rip-offov známych hitov.

• 15.9.2017  18:20

Scenár napísaný, ako sa hovorí - počas nočnej pijatiky - veľa nápadov a nevadí, že veľmi nesúvisia ( Kopija Osudu a ázijska krajina ), ( non-stop ) akcia, pri ktorej som čakal už len mimozemšťanov a hrdinovia, ktorí zo začiatku pôsobia ako znudení neohrabanci, meniaci sa počas deja na profesionálnych supermanov ( fyzicky aj psychicky ). Ale o tom to je. Mať to lepšiu réžiu a trošku viac korenia, dám viac.

• 15.9.2017  16:04

Čo možno čakať od kultového D´Amata? Buď porno, alebo non-stop akčný výplach, plný ,,originálnych,, vsuviek a nápadov. Ale keďže pán Joe bol pri svojich filmoch rýchlokvas, je badateľné, že sa zrejme točilo v tých istých lokáciách, ako jeho predchádzajúci opus 2020 TEXAS GLADIATORS a to je pre mňa najväčšia škoda. Vidieť teda prakticky tie isté akčné scény, ako minule, len s iným ( možno ) postavením kamery, je aj pre mňa ( priaznivca takýchto bizarností ) smutné. P.S. Carlo Maria Cordio zrejme poznal soundtrack BLADE RUNNERa naspamäť.

• 15.9.2017  14:15

Zo začiatku som mlsal, ako decko pri torte. Verneovský ( alebo ak chcete steampunkový ) dizajn, napínavé objavovanie samotného kontinentu a skvelé postavy. Potom sa spomínaná stratená zem nájde a...začne to nudiť. Ono vlastne dlhú dobu nič nedeje a nakoniec už strhujúci koniec nedokáže zachrániť zdĺhavú prostrednú tretinu. Je to šikovné, ale nie celkom dotiahnuté.

• 15.9.2017  11:35

Zrejme najstrhujúcejší úvod v sci-fi žánri 50. rokov. Ale potom prichádza pád. Síce pozvoľný, ale badateľný. Vedel som, že nejdem do projektu, ktorý mal byť klišovitým pohľadom na téma mimozemskej invázie ( viď UFO ÚTOČÍ! ), čiže som nečakal žiadne extrovertné trikové orgie a ani akčné scény. Lenže napätie snímku pomaly vedlo a môj záujem tiež. Morálne posolstvo bolo ale zbytočné ( dobový Zlatý Glóbus za Najlepší film podporujúci medzinárodné porozumenie ), pretože ešte aj v dnešnej dobe je ľudstvo dvakrát horšie a trikrát nepoučiteľnejšie. Skrátka naozaj treba, aby vskutku niekto z neznáma priletel a kopol tých nukleárnych bastardov do gúľ.

• 14.9.2017  18:34
    Solaris (2002)

Hollywoodsky zjednodušená ( rozumej o desiatky minút kratšia než predchádzajúce ruské adaptácie ) verzia románu Stanislawa Lema. Nudná opäť k popukaniu ( zrejme románová predloha bude asi jedinou možnou verziou, ako si tento príbeh užiť ), mávajúca hviezdnym hercom, hviezdnym režisérom a hviezdnym producentom.

<< předchozí 1 2 3 4 60 119 178 237