corpsy

filmofil

<< předchozí 1 2 3 4 174 346 519 691
    • 9.5.2021  14:55
    Beethoven 5 (2003)

Vylepšenie oproti hroznej ´´trojke´´ a ´´štvorke´´. Má to spád, humor má vtipné momenty ( obyvatelia mestečka ), nechýba akcia a nejaké to ´´mystérium´´. Aj keď o nejakom znovuzrodení sa tiež nedá písať.

• 9.5.2021  13:26
    Beethoven 4 (2001)

Pekne sa nám to vrší. Bétovenovská séria sa nám prepadáva z rodinnej zábavy do nehumorného sitcomu, ktorý by mal vraj baviť...no koho, to teda neviem.

• 9.5.2021  11:02
    Beethoven 3 (2000)

SÁM DOMA 3 na kolesách, plus jeden bernardýn. Nevtipné a vkus asi nechali tvorcovia na záchode.

• 6.5.2021  16:46
    Beethoven 2 (1993)

Sympatický snímok, ktorý sa sústreďuje na morálne hodnoty ( rodina, pravá láska ), ale vie aj pobaviť. Oproti prvému dielu trošku zošup, ale aj tak je to film ktorý sa snaží nebyť ničím viac, ako chcel byť.

• 6.5.2021  15:04

Dolfíku, Dolfíku, peniažky sú peniažky a filmová skúsenosť tak isto. No ale aspoň si v minulosti po sebe zanechal skvelé opusy, na ktoré žánrový fanúšik nedá dopustiť. Toto tu, je na oplátku jedna tvoja veľká hanba.

• 6.5.2021  13:21
    Krysy (2003)

Zmeska zlých CGI a celkom slušného námetu, ktorý ale vyšumel do stratena. V skratke, jednohubka, ktorá nemá na to, aby bola zhliadnuta aj druhýkrát.

• 6.5.2021  10:49

Surrealisticky pôsobiaca hororová blbina, ktorá sa necháva unášať podobným štýlom ako NOČNÁ MORA, ale Gašparkov humor je rozhodne mimo vtipnosť a ide len o našrubované scénky s humorom na hranici vkusu. Gore újde, vďaka aspoň za to a za niektoré celkom podarené scénky a narážky.

• 5.5.2021  13:06
    Frankenstein (TV film) (2004)

Režisér vždy vedel narábať s obrázkami, kompozíciami. Je to vlastne režisér hudobných videoklipov a toto jeho remeslo mu ostalo. Väčšinu jeho filmov považujem za vizuálne lahôdky, pričom príbeh ma akosi v podstate nezaujímal ( vlastne točil iba remaky, rebooty, takže príbeh bol známy ). V tomto prípade ide o nejaký poloremake, poloreboot a dej je podobne veľmi známy, ale vo svojej novej podobe nie veľmi berúci. Takže vlastne ostalo iba pozlátko.

• 5.5.2021  10:47

Klasicky vystavené hororové béčko, ktoré v 80tkách tak efektne váľali. A občas aj búrali tabu a naratívum. Tento síce ponúka viac klišé, ale pointa celkom zaujme a má to hlavne spád, takže nudiť sa rozhodne nebudete. Odporúčam ale skôr tým, ktorí sa väčšinou maznali s horormi minulých dekád.

• 4.5.2021  17:00
    Edith Piaf (2007)

Jeden z tých životopisov, z ktorých nebudete mať dobrý pocit. Zrejme každá veľká osobnosť, si prešla okamihmi, na ktoré nestačil ani morfín. Úspech, ak ho neovládnete, je tým pádom pádom. Lásky sa hrnú, ale vyjdú do stratena. Smútok prevláda. Sebavedomie klesá. A to všetko slečna Cotillardová dokázala vo filmových obrázkoch ukázať a dokázať. A dokázali to aj zaslúžene oscaroví maskéri.

• 4.5.2021  10:54

Úloha ako stvorená pre Chucka Norrisa. Zrejme nemal čas? Zastúpil ho síce vždy charizmatický, ale v tomto prípade nevýrazný Scott Glenn. Zbytočne uťahaný a dlhý snímok, ktorý až v závere ukázal, že má gule.

• 3.5.2021  15:43

Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. V skratke vystihnutý film, ktorý si zaslúži hlavne pocty za skvelú technickú stránku a nekompromisný pohľad na umieranie. Je to komerčné, ale je to mimoriadne efektívne.

• 3.5.2021  13:09
    Turks fruit (1973)

Pán Verhoeven sa v Hollywoode sám sebe nezaprel. Toto je predobraz jeho násilných a sexuálne založených snímkov z jeho najúspešnejšieho obdobia ( obdobia americkej kariéry ). Ústredná dvojica síce z môjho pohľadu nespĺňa tie pravé chemické parametre medzi sebou, ale ich herecké výkony sú presné a spoľahlivé. Európske kino, ktoré ma tentokrát rozhodne nesklamalo.

• 1.5.2021  17:13
    Duch úlu (1973)

Herecký výkon malej Any Torrent, sa môže bez problémov zaradiť k veľkým zárezom detských hercov do svetovej kinematografie. Komorný príbeh, ktorý nepojme každý, ale malá slečna vie vtiahnuť do deja. Nebyť jej famózneho prevtelenia sa do naivnučkej osôbky, nebol by som k tomuto filmu taký zhovievavý.

• 1.5.2021  15:30
    Serpico (1973)

Ak by niekto tvrdil, že Al Pacino je jeden z najlepších hercov v histórii, rozhodne by som nemal žiadne argumenty. Tento chlapík spravil a robí pre kinematografiu mamutiu službu. SERPICO je jeden z tých najžiarivejších príkladov. Realistická krimi dráma, ktorá vo svojej dobe musela zapôsobiť ako atómovka a v dnešnej dobe je to jeden z míľnikov policajného filmu.

• 25.4.2021  17:05

AIP malo širokú škálu produkcie. Nielen tú svoju vlastnú, originálnu, ale aj zostrihané a americkými scénami doplnené zahraničné snímky. Tu sa použili klasické ( pre mňa ale dejovo nie veľmi vydarené ) ruské sci-fi blockbustery MECHTE NAVSTRECHU a NEBO ZOVYOT. Takže je to vlastne iba poprdávajúci si kúsok americkej kinematografie, ktorá vedela byť v minulosti aj mrchožrútom. Dnes sú to už nanešťastie, aspoň celkom zábavné mockbustery.

• 25.4.2021  15:41

Vždy som rozmýšľal nad tým, ako by asi prebiehalo a dopadlo to, ak by som chcel strojom času zmeniť určité okamihy v mojom živote. Tento film mi dal názornú ukážku a zrejme aj odpoveď. Tým pádom, by mal meniť osud človeka v minulosti niekto, kto nieje tým človekom a ani nieje spätý s tým, ktorého osud sa má meniť.

• 25.4.2021  14:05
    Skrýš (2010)

Ak začnete zvracať hlinu, zrejme bude niekde problém. SKRÝŠ nieje zlým žánrovým príspevkom, ale chová sa podobne ako hlavný záporák(?). Značne premrštená stopáž a nejaká tá vykrádačka jedného z pomerne vydarených mysterióznych thrillerov, z roku 1998. Môžte hádať ktorý.

• 25.4.2021  10:52

Silnejšie dve *, alebo slabšie 3 *? Prikloním sa k prvej možnosti. Pretože tento hixploitation je iba lacnou vykrádačkou TEXASKÉHO MASAKRU... s miernym presahom ( nosná línia príbehu ), pričom na to nejde aspoň s nejakým dôvtipom, alebo aspoň nejakým originálnejším momentom, ktorý by snímok popohnal ďalej z podpriemeru. Niektoré scény sú nosné, sú to hlavne tie gore momenty, ale až tak sa tu nimi neplytvá, takže zasadnutý fanda splatter žánru, tu bude mať skôr zívajúce momenty, ako tie s očkami na stopkách. Za jedno pozretie, ale určite nebudete až tak ľutovať tú necelú hoďku aj pol.

• 24.4.2021  15:34

70. roky mali AMERICAN GRAFFITI (resp. ANIMAL HOUSE ), 80. mali FAST TIMES AT RIDGEMONT HIGH. Z tohto viditeľného progresu mali zase 90. AMERICAN PIE. Každý zo spomenutých snímkov, oslovoval vtedajšiu generáciu mladých svojím nekonvečným a hlavne realistickým prístupom k námetu stredoškolskej komédie. Tento kúsok je kultovka, ktorá možno bude pre dnešnú mládež trápnym príspevkom, ale má v sebe čistú komediálnu energiu a so skvelými hláškami, ešte lepším hereckým obsadením a hlavne neopozeranosťou.

• 24.4.2021  13:14
    Hlas moře (2004)

Rozporuplný námet, ktorý je zaobalený do najnezvyčajnejšieho milostného trojuholníku, aký som mal možnosť vo filmoch zhliadnuť. Láska má naozaj mnoho podôb a vyústení. Perfektne zahraný a veľmi emotívny snímok, ktorý sa dotkne každého, ktorý emócie neneguje, ale odovzdáva.

• 18.4.2021  17:32

Vo svojej domovine rozhodne nadpriemer žánru. Kto sa chrochtá blahom nad horormi, bude zadosťučinený. Špikové gore, dobrá atmoška ( film z rokov 80. ) a nejaký ten humor. Má to nádych OLD DARK HOUSE, či MAMA a ešte niekoľko veľkých hororových hitov, ale aby som neprezrádzal, tak budem radšej držať hubu ( resp. klepať do klávesnice ).

• 18.4.2021  15:17

Sam Firstenberg bol kedysi šikovný komerčný rejža akčných filmov ( AMERICKÝ NINJA ). Hulk bol občas dobrým pobavením vo svojich filmoch ( PESTÚNKA ). Grace Jones mala v 80. rokoch charizmu, ktorú aj zúžitkovala ( CONAN NIČITEĽ ). Robert Vaughn bol vlastne už legendou ( SEDEM STATOČNÝCH ). A tieto osobnosti namiešané v banánovom splite, ktorý stál niekde niekoľko dní. Ani akcia ( Firstenberg ), ani pobavenie ( Hulk ), ani charizma ( Jones ) a ani nejaké to nostalgické pomrkávanie ( Vaughn ). Jedna stár za to, že je to celkom neškodná blbina na nedeľné popoludnie.

• 18.4.2021  11:14

Už len za tú roztomilú debilnosť, si tento film moje hodnotenie zaslúži. Sobota je topka, vo všetkom v čom sa ukáže...aj v tomto nezdare. Jeden z príkladov porevolučných komerčných filmov, kedy sa chcelo podobať Západu.

• 17.4.2021  15:37
    Immortalitas (2012)

Už len z princípu obchádzam (Česko)Slovenské bijáky, pretože v 21. storočí to naozaj stojí v našich luhoch a hájoch za prd. Občas ma niečo ale predsa len dovedie k nejakému dielu. Stretol som sa s nejakým tým žánrovým snímkom, ktorý môžem odporučiť ( ZLO ), ale väčšinou som stúpil do ho...horúceho pekla. A to peklo je tu doslova. Máme proste talent. Na hov...hovadiny. Celé zle...asi by stačilo, aby som prestal pravé v tejto chvíli komentovať. EXORCISTA, LÉGIA a každý druhý snímok s tragickým osudom hlavného hrdinu, je tu badateľný. V prepise Made In Slovakia. Hanbím sa.

• 11.4.2021  17:04

Práve toto, malo nájsť svetlo sveta, práve toto malo byť prezentované v kinách. Som jeden z tých, ktorí sa nehanbia za to, že majú radi aj Whedonovu verziu 2017. Ale keďže žijeme vo filmovom svete, kde sa filmové ambície strácajú popri bankovkách, takéto projekty dostávajú stopku. Povedzme si úprimne...4 hoďky sedieť v prítmí kinosály? Ja by som to zvládol...ale nezvládne to 70% obyčajných divákov. Je to epos, ktorý mal mať plátno...nakoniec ho paradoxne oživila telka. A to je pád.

• 11.4.2021  11:54

Bizarnosť, ktorá presne ako moji spolukomentujúci tvrdia, ostala vekovo v 50. rokoch, kedy tento žáner hlavne v béčkových a céčkových vodách, dýchal prvé a posledné. Avšak aj napriek tomu, že ´´ufóni´´ pôsobia smiešne a naivne ( tu sa proste strieľalo od pása a určite nie do cieľa ) a celkovo snímok pôsobí ako roztrieštené sklo na podlahe, má akési vnútorné pnutie, keď v niektorých scénach pôsobí až príliš vážne a ide mimo zábavný žáner. Space Monster je na zasmiatie, ale Frankie vie svojím ksichtom vybudiť pomerne obstojné znechutenie.

• 10.4.2021  16:49
    Khraniteli (TV film) (1991)

Myslím, že v takomto predstavení, by to zvládla aj naša STV. Myslené v tej dobe. Je to niečo viac, ako odpočinková nedeľnejšia večerná chvíľka poézie a nejaká výpravnejšia inscenácia, či rozprávka na nedeľnajšie predpoludnie. Tento prepis prvej knihy je v rámci rarít svetlom. Možno nie tak dobrým, ale má to svoje. Objavia sa aj časti ostatné? Existujú vôbec?

• 3.4.2021  17:34
    Who? (1973)

Filozofická rádoby sci-fi, ktorá ale vlastne dopadá ako nudná konverzačka s veľkým prístupom k hereckej mizanscéne. Plagát dosť zavádza, vyzerá ako z akčnej bondovky. Pri tom je to len komorný príbeh, ktorý sa tak nejak celkovo nepodaril.

• 3.4.2021  15:22

Námet, ktorý rozdeľuje svet už od nepamäti. Cirkev a jej ( dokázaná ) zvrátená temná stránka, jej obete a ďalej zmanipulované ovečky, ktoré dôkazom zaslepene neveria. V tomto prípade sa režisér pokúša o osobnejší ( a rozhodne ešte temnejší pohľad na stránku veci. V hororovom háve odený thriller, ktorý má čo ponúknuť aj dnes. Ako píšem, toto je nekonečne bludný kruh a rozhodne stále aktuálna téma.

<< předchozí 1 2 3 4 174 346 519 691