• Krátkometrážní
  • Hudební

L'insaisissable pickpocket (1908)

Diabolský vreckár, je skôr pánom ilúzií a mágie, alebo rovno mutantom. Viac ako slušný, trikový body horor.

L'Étang enchanté (1908)

V úvodných tituloch, uvedený ako fantasmagória Segundo de Chomóna. A to doslova. Tento začarovaný rybníček, má čertíkov bertíkov, sličné víly a prskavky nad hladinou.

Le Palais des mille et une nuits (1905)

Inšpirované Tisíc a Jednou Nocou. Videná 20 min verzia a nebude to len zmenou frekvencie políčok premietaných za minútu. Tu je badateľná v mnohých scénach, zmena typu a formy obrazu. A ide o snímok veľký v rozsahu a použitiu mnohých špeciálnych efektov, kostýmov, masiek a iluzionisticky namaľovaných kašírovaných kulís. Ďalší veľkofilm, veľkého režiséra.

La Statue animée (1903)

Tá oživená socha, sa nám trochu kyvká, ale to nezabráni kresličom, aby sa ich obrázky nerozmazali. Krátke, všedné, nezáživné.

Le Sorcier arabe (1906)

Arabský čarodej, si vykúzli pár dobových krások a predstaví vám malé, krátke divadielko.

Le Roi du maquillage (1904)

Tento snímok mi potvrdil, že Méliès, poprípade jeho maskéri, mali šancu stvoriť naozaj strašidelný horor. Pár krát sa o to pokúšal, ale šlo skôr len o skeče s komickým nádychom. Dať mu prachy, voľnosť a chuť natočiť aspoň stredometrážny, regulárny strašidelný film, zrejme by som na to skočil všetkými dvadsiatimi.

Le Tonnerre de Jupiter (1903)

Jupiterove ( čiže v gréckej mytológii Diove ) gule, resp. guľové blesky sa teda vedia oháňať. Vedia si naklonovať zopár šukadelických víl, pre potešenie jeho...ega. Totižto, nechcite ho naštvať.

Le Merveilleux Éventail vivant (1904)

Čiste len pre pobavenie vtedajšieho, dobového diváky, režisér dá sa povedať režíroval ako na páse, veď natočiť mu niečo také zabralo zrejme pár dní ( aj s vyvolaním negatívu ). Občas sa prikmotrili aj takéto jednohubky.

Le Petit Poucet (1909)

Jedným slovom, nezáživné. V 10tich minútach sa toho Palečka dočkáte akurát tak na pár sekúnd ( myslím v jeho rozprávkovej veľkosti ) a zvyšok je nuda prekladaná zrejme sociálnym podtónom.