• Krátkometrážní
  • Hudební

Laibach: Wirtschaft ist tot (1992) (hudební videoklip)

Kolega Epistemolog presne vystihol inšpiráciu pre tento videoklip Slávny nemý sci-fi METROPOLIS. Kde sa dav pracujúcich ľudkov ( oviec ) v robotických pohyboch snažia urobiť si svoju prácu. Čiže niečo, čo sa dnes dá vidieť v každej pásovej výroby, vykorisťujúceho každého menej vzdorného zamestnanca.

Lucie Vondráčková - Láska na 100 let (1996) (hudební videoklip)

Jeden den na kole. Nejaká tá hruštička, či kukurička, cyklistické kaskadérske výkony hlavného krásavčeka. Už len úsmevná nostalgická spomienka na doby bez mobilov.

The Cure - Pictures of You (1990) (hudební videoklip)

Mať v kečke nápady na vizualizáciu filmu, či už v tomto prípade videoklipu, treba mať trošku iného ducha. Tu sa mi zdá, že sa skôr improvizovalo a v postprodukcii pri dobre vychladenom nápoji, rodili obrazové turnaroundy.

Erasure - Always (1994) (hudební videoklip)

Japonskými legendami ovplyvnený videoklip, škoda len toho až prílišného štúdiového prevedenia, ale berme, že to bol zámer.

Karel Gott: Zdvořilý Woody (1963) (hudební videoklip)

Ja len dúfam, že to bola paródia. Musela. Pretože Karol, pre mňa síce úspechmi rešpektovaný, ale nadnesený spevák, tu predvádza to najhoršie čo môže spevácka hviezda vo videoklipe spraviť. Robiť zo seba v plnej vážnosti...doplnte si sami.

Miloš Kopecký: Mackie Messer (1960) (hudební videoklip)

Elegán Kopecký sa predvádza pred blondskami ( a tie zase divákom ). Krásne dobové videoklipové predstavenie.

UFO Mimozemská invaze (2012)

Už ani neviem, za čo vlastne dávam tú jednú chabú hviezdičku. Či za Van Dammove tragické cameo, či za jeho sexy dcéru Biancu, či za nechtene vtipné ( plus nelogické ) dialógy a situácie...netuším. Je to ale vďačný film na večernú pařbu, pri ktorej značne vynikne jeho (ne)výnimočnosť.

Černý krab (2022)

Čakal som horšie. Predsa len Netflix neprichádza vo väčšine prípadov s peckami. Ale akási ( občianska, susedná, svetová ) vojna, vnukne nápad ako ju prekonať, ukončiť, poprípade nepriateľa vyhladiť. A na to sú určený jedinci, ktorý spĺňajú určité požiadavky, aby sa misia podarila. Rýchlo odsýpajúci dej, pár obstojných napinákov a film určený na pohodku pri TV.

Nahá kořist (2007)

Všetko zlé na filme, sú hlavne nelogičnosti ktorými film doslova zarastá ako s burinami. Dramaturgia ale nepustí. Vyvolať napätie a nejaký ten ,,thrill´´ proste musí prejsť aj takýmito úskaliami. Je to za dva, dalo sa to aj kľudne skrátiť, ale má to ten béčkový drajv, ktorý je vždy v takýchto prípadoch pridanou hodnotou.

Bez slunce (1983)

Zaujímavý, nenásilný, proste tak nejak komerčný pohľad na život v mnohých exotických krajinách, kde by človek európsky ( samozrejme na výnimky ) zrejme nežil ľahko. Dokumenty v tomto spôsobe osobne nevyhľadávam, ale nikdy nezaškodí dať si výlet ak nie prstom po glóbuse, aspoň takouto formou.