• Krátkometrážní
  • Hudební

Gentlemani (2019)

Riči sa prebudil z komerčnej letargie ( ktorá ale zarábala väčšinou slušné prachy ) a natočil si film v obraz svoj. Toto bude viditeľne perlou v jeho filmografii a zároveň aj vrcholom v tých ostatných, tu účinkujúcich. Čo postava, to prednáška herectva a coolovosti, čo dialóg, to radosť počúvať. Malý, ale veľký film.

Profesor v ringu (2012)

Hollywood sa opäť políškal s publikom a natočil klišovitú komédiu s poslaním. Tečie z toho toľko neoriginálnosti a povrchnosti, až to môže niekomu aj ublížiť. No ale čo už, Amerika je Amerika a zmeny sa v tomto ohľadu určite neplánujú, práve naopak. No nevravím, že sa aspoň pár krát nezasmejete, či už tak alebo onak.

Frankenstein: Day of the Beast (2011)

Frankensteinovo monštrum vo svojej plnej mäsiarskej kreativite. Má chuť nielen vidieť ľudské vnútro, ale si aj zaskotačiť so sličnou Elizabeth, to aby sa mohla stať jeho Bride. Kreatívny boli aj tvorcovia, ktorí na to šli s minimálnym atmosférickým postupom a maximálnym gory prístupom. Škode len, že je to celé veľká nuda.

Frankenstein vs. The Mummy (2015)

Chceli tvorcovia tou 114 min dĺžkou spraviť z tohto bludu EPIC horor? Stopáž ho rozhodne nerobí. Aj na menšej ploche sa dá rozohrať veľké divadlo a epic by mali byť hlavne gore scény a atmosféra. Tých tu veľa nenájdeme. Ja som nakoniec našiel len únavu zo sledovania.

Voyage Into Space (1970) (TV film)

Americký zostrih niekoľkých epizód z japonského seriálu JAIANTO ROBO 1967-68. A ide o dosť silly kaiju operu, s hroznými hereckými výkonmi a s podobnou tendenciou sú tu na tom aj triky a akčné scény. Pre fanúšikov tohto už aj na západe ( hlavne od 90. rokov ) spopularizovaného žánru, môže ísť o milé ´´guilty pleasure´´, pre tých ostatných to bude skôr trest.

Axe Giant: The Wrath of Paul Bunyan (2013)

Fantasy slasher, kde sa sekajú hlavy, hax(n)e a iné časti ľudského tela a v ktorom sa nám predstavil možný nový kultový mäsiar v hororovom žánri. Predpoklady na to mal, jeho vinou že to skončilo nemastne neslane, to teda určite nieje. A tak sa môžme pokochať jeho znalosťami ľudskej anatómie a lovu. A kochať sa môžme aj skvelými amatérskymi CGI, ktoré filmu dodávajú neuveriteľné kúzlo (ne)realičnosti.

Paranormal Asylum: The Revenge of Typhoid Mary (2013)

Prečo ma to tak nudilo, keď sa vo filme vlastne stále niečo deje a straší v ňom o stošesť? Prečo tomu potom dávam dve starz, keď je to len rádoby ducharina s neveľkou originalitou? To sú zrejme otázky pre paranormálnych vyšetrovateľov.

The Frankenstein Theory (2013)

No tak toto bola fakt iba teória, pretože s praxou to malo pramálo spoločného. Monštra nikde, ak ho ukázali na 60 sekúnd, tak aj to možno preháňam. Nič len nudné kecy, ktorých rešerše ma akože mali napínať svojimi výskumami? A ešte FF forma. No nepomohla.

Pavouci (2013)

Po úvodnej scéne z vesmíru, som sa tešil na výdatné monster lepidlo, do ktorého sa rád nalepím. S pribiehajúcimi minútami, ale moje nadšenie opadávalo, čo vyvolali nudné minúty, nešťavnaté akčné scény a málo gore, ktoré si myslím pri takomto námete malo mať výsostnú pozíciu. Záver, čo to zachránil.

Člověk ze železa (1981)

Wajda pokračuje po ČLOVEKU Z MRAMORU opäť ťažkým námetom, ktorý rozhodne nemohol vtedajším pohlavárom sadnúť. Jeho naratívnosť je obdivuhodná a aj keď sa dotýka témy, ktorá bude ľudí stále rozdeľovať, darí sa mu akčne zosúladiť aj divácke vnímanie. 2,5 hodiny dejepisnej tézy.