Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 746)

Čarodějnice (2020)

Rozhodne odporúčam skôr verziu z roku 1990 a to ani nie preto, že som ju videl počas detstva viackrát a akosi som na nej aj vyrastal, ale aj preto, že aj napriek Zemeckisovým CGI hrátkach, pri ktorých sa dalo viac narábať s predlohou, išlo o starú trikovú školu plnú skvelých masiek a animatronických efektov ( čarodejnice boli rozhodne strašidelnejšie, ako tento digitálny uškľab Anne Hathaway ) a atmosféra bola rozhodne tajuplnejšia. Táto verzia je len príklad toho, ako Hollywood v dnešnej dobe modernizuje po svojom a občas to nieje po chuti.

plakát

Campana del infierno, La (1973)

Z počiatku išlo o celkom podivuhodné a vo svojej podstate aj napínavé dielko. Ale kým tu niekto vyzdvihuje skôr druhú polovicu filmu, ja som sa pri nej nudil viac, ako pri tej druhej. Atmosféra, najdôležitejšia položka vo filme, ale funguje po celý čas.

Avantgarda (2020)

Stanley Tong a Jackie Chan stoja za jednými z najlepších akčných komédií, nielen hongkongskej produkcie. Tento ich najnovší spoločný počin, ale neobsahuje toľko humoru a ani tú enrgiu, ktorá obklopovala ich vtedajšie produkcie. A môžu zato CGI efekty a celková únava akčného žánru.

Necromancer (1988)

Toto je výpek 80. rokov a má aj svoje klady a zápory. Chcelo to lepšie a efektnejšie hororové scény ( tu zrejme pracoval rozpočet ) a na druhú stranu, to má atmošku, ktorú nemá väčšina rádoby hororov dnešnej doby. Takže som spokojný aj s týmto produktom.

Božský (2008)

Životopis, ktorý sa sústreďuje na hlavné motívy. Čo je len dobre. Ale nerobí to zase nejakým akčným, alebo strhujúcim štýlom, aj keď niektoré scény sú drsné a niektoré zase pôsobia ako WTF. Obstojná filmová encyklopédia jedného úseku talianskej histórie.

Bouře (1982)

Existenciálny snímok, ktorý sa môže pochváliť svojou epičnosťou v naratíve. Vzťahy sú dilematické a plné nezrovnalostí. Skvelé a uvoľnené herecké výkony, dodávajú tomuto filmovo divadelnému príbehu na cene.

Parazit (2019)

Tento snímok, je naozaj jeden z mála. Miešanie žánrov a štýlov, miešanie pocitov a citov, miešanie námetov a pohľadov. Z môjho pohľadu možno ocenenia Americkej Filmovej Akadémie, aspoň teda film, boli možno len politickou propagandou, ako ísť ďalej. Je tento snímok nepriznanou obeťou nového smeru oceňovania? Alebo to potvrdzujú aj tohto ročné sošky? Každopádne je to vo svojej forme strhujúci snímok a skvelý príklad pre umenie Filmu.

Beethoven 5 (2003)

Vylepšenie oproti hroznej ´´trojke´´ a ´´štvorke´´. Má to spád, humor má vtipné momenty ( obyvatelia mestečka ), nechýba akcia a nejaké to ´´mystérium´´. Aj keď o nejakom znovuzrodení sa tiež nedá písať.

Beethoven 4 (2001)

Pekne sa nám to vrší. Bétovenovská séria sa nám prepadáva z rodinnej zábavy do nehumorného sitcomu, ktorý by mal vraj baviť...no koho, to teda neviem.

Beethoven 3 (2000)

SÁM DOMA 3 na kolesách, plus jeden bernardýn. Nevtipné a vkus asi nechali tvorcovia na záchode.