• Krátkometrážní
  • Hudební

Útěk robotů (1984)

Ani veľmi nezaslúžený prepadák a podceňovaný produkt robotického sci-fi 80. rokov. Je viditeľné, že snímku nejde o nič viac, len pobaviť a napnúť diváka rýchlim dejom, s minimálnymi neakčnými zastávkami. A určite je to v tejto AI dobe rozhodne (ne)príjemné spestrenie pre diváka.

Noční děsy (1983)

Antológia, ktorá svojmu názvu nedostojí. Poviedky niesu ani strašidelné, ani napínavé, resp. mohli byť v rukách lepšieho ( lepších ) tvorcov. Zrejme by sa potom s poviedkami aj niečo spraviť. Tak je to len uspávanka, ktorá vám nočné mory rozhodne neprinesie.

Billy Idol: Cradle of Love (1990) (hudební videoklip)

David Fincher. Najlepší to režisér videoklipov a mamut v hudobnej branži. Krásne tu  ( a hlavne slušne ) skĺbil sex a rock´n´roll, pričom ostalo pri malinkých náznakoch, ale klip srší energiou a erotickou atmosférou.

East 17: Someone to Love (1996) (hudební videoklip)

Klip ako okno do duše. Rodinná pohoda, ľudskosť hudobných ľudských strojov a skvelá formálna stránka veci.

East 17: Do U Still (1996) (hudební videoklip)

East 17 podľa mňa nikdy neupadali, ani v hudobnej tvorbe a ani v tej videoklipovej, kde vlastne postupne ( ale nie vždy ) rástli. Bola trochu škoda, že boybands z prvej polovice 90. rokov, máločo prežili v tej druhej. Do U Still je song a videoklip, ktorý rozhodne neukazoval, že skupina po roku zanikne.

East 17: Thunder (1995) (hudební videoklip)

No toľko babeniek na jednom mieste...ale Easťáci si to mohli dovoliť a zrejme aj zaslúžiť. A samozrejme nesmie chýbať aj vtedy populárny dáždik.

East 17: Hold My Body Tight (1995) (hudební videoklip)

Song, ktorý svojou energiou a náladou rozhodne rozklusá aj cynika. Je to hip hopový popík, z krásnych 90. rokov, kde to vtedy šumelo iným spôsobom. Videoklip je oslava MTV štýlu s krásnymi tanečnicami a skupinou opäť na vzduchu.

East 17: Steam (1994) (hudební videoklip)

Slušne, štýlovo natočený koncertný videoklip. East 17 v plnej paráde, kde si svojimi tanečkami dievčenské publikom rozhodne nalákajú.

East 17: Around the World (1994) (hudební videoklip)

Song patrí k tomu najpopulárnejšiemu, čo skupina vytvorila, ale neviem, či si zaslúžila tak lacne odfláknutý videoklip. Takéto niečo im proste nesedí. Niekoľko scén tam jednoducho neladí.

East 17: West End Girls (1993) (hudební videoklip)

Cover megahitu od Pet Shop Boys, ktorý ale krásne zapadol do štýlu skupiny East 17. Klip sa podaril rovnako dobre, je to pestrá škála (M)TV pojmov.