• Krátkometrážní
  • Hudební

Lou Reed: Women (1982) (hudební videoklip)

Skupina zahalená do modrého svetla. Skutočný, filozofický presah videoklipu ma ohromil svojou ´´farebnosťou´´ a ´´feelingom´´. Depka jak bejk.

Lovci čarodějnic (1968)

Vincent Price tu stvoril ďalšiu zo svojich skvelých kreácií, avšak vedel by som si túto jeho postavu predstaviť v kvalitnejšom filme s takýmto námetom. WITCHFINDER GENERAL nieje veľmi kvalitným snímkom, viac sa pri ňom nudíte a aj napriek možno provokatívnemu námetu nieje príliš drsný.

Lovci dinosaurů (2005)

To sa nedá ináč ohodnotiť ako, buď odpadom alebo 5timi *. Ja som sa rozhodol mu dať maximum. Za také prachy, až sa tomu veriť nechce. Proste bomba ako hrom. Občas zbožňujem takéto trapkoviny. ,,Krásny,, film.

Lovci hlav (2011)

Severská kinematografia už od dôb nemej éry ( viď Mauritz Stiller ) dokazovala, že nieje veľmi stereotypná a strednoprúdna. Tak ako tento jej príspevok. Čakať od tohto thrilleru niečo, čo sa vidí každodenne v amerických produkciách, by bol veľký omyl. A podobne veľkým omylom by bolo tento film prerobiť v Hollywoode na obraz svoj.

Lovci lidí (2008)

Čo by nám tak tento drsný hixploitation poradil. Nebrať stopárov, nevyskakovať na miestnych vidlákov, jazdiť lesnými cestami len v núdzi, no a v prípadnom už extrémnom prípade, že si vás niekto chtiac zmýli s vysokou zverou, zaryť sa do prvej diery a vyčkať čo bude ( možno ich to prestane baviť ). Lenže človek sa v krajných situáciách chová celkom ináč, podobne ako nešťastná kôpka mladistvých z tohto snímku. Predvídateľný, ale v rámci žánru viac ako obstojný kúsok.

Lovci lvů (1996)

Nádherne nasnímaný a strhujúci dobrodružný spektákel s ohromujúcou a dokonalou hudbou Jerryho Goldsmitha. Val Kilmer pre mňa osobne nieje herec, ktorý by stvárňoval pre mňa nejako sympatické postavy ( výnimka vo filme WILLOW ), v tomto prípade však mením názor. Michael Douglas, to je bez komentára, do úlohy lovca-veterána sadol skvelo. Žánrová lahôdka, jedna z najlepších v 90. rokoch.

Lovci pokladů (2004)

Taká moderná indianajonesovka so svižným dejom a celkom sympatickým obsadením. No to sú však všetky jeho klady.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Oproti jedničke veľké zlepšenie, pridalo sa na zábavnosti a film ubieha pekne ako hodinky. Zaslúžené 4,5 *.

Lovcova noc (1955)

Páni duchovní, vidíte sa? 95% tejto vašej selanky je rovnaká. A aká veľká je sila manipulácie úbohých ovečiek silnými cirkevnými persónami. Vizuálne štedrý snímok poukazuje na určité nerovnosti, ktoré sa nachádzajú v zdanlivej spravodlivosti. A ktorá inštitúcia to má napísané medzi riadkami? Vedzte drahí veriaci.

Love (1919)

Tu chýbal už len Buster´´Frigo´´Keaton. On, Al St. John a Fatty boli niekedy svätou trojicou nemého slapsticku. Monty Banks nieje plnohodnotná náhrada, aj napriek snahe, ktorú preukazuje. Ináč ide o výbornú grotesku, ktorá vás vtiahne už len úvodnou scénou so studňou.