Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama

Recenze (20 765)

plakát

Stray Cats - Stray Cat Strut (1981) (hudební videoklip)

Ide o štúdiové video ako hrom, ale má to atmosféru a aj tie kartónové kulisy do toho akosi seknú. Pričom hudba je to to pravé.

Zelený sliz (1968)

V oblasti filmového žánru sci-fi, vždy šlo o nejakú tú inšpiráciu. THE GREEN SLIME sa zrejme zavďačil snímku THE THING FROM ANOTHER WORL ( 51´ ), ALIEN zase THE GREEN SLIME, THE THING ( 82´, čím sa kruh uzavrel ) a PREDATOR zase filmom ALIEN. A tak by to mohlo ísť stále dookola. Mám rád snímky, ktoré sú pulzujúcou mašinou a neprestávajú vo svojej akčnosti a napätiu. Triky a výpravu beriem, je to to pravé orechové pre mňa, priaznivca špeciálnych efektov starej školy a vlastne je to práve o tom. O tom podradnom vizuálnom štýle jedného príbehu, ktorý sa za dekády zmenil len v minime.

Marketa Lazarová (1967)

Temné, depresívne, naturalistické. Vo svojom objeme, sa naozaj môže o svoj titul najlepšieho českého snímku kľudne pobiť, pretože je to audiovizuálne potešenie a pokiaľ máte radi filmy, ktoré rozprávajú obrazom a nie obsahom ( napr. taká 2001 ), budete spokojný. Prečo iba spokojný? Pretože predsa len tu trochu toho obsahu bolo nutnejšie predostrieť a zmixovať s majstrovským remeselným prevedením. Čo sa týka toho majestátu, ktorý mu niekedy niekto udelil, tak či tak by som našiel niekoľko ďalších filmov, ktoré by si zaslúžili podobný piedestál, ako MARKETA a majú jak obrazovú, tak aj obsahovú majestátnosť.

Halloween (2018)

Celkový dojem mierne zaváňa sklamaním. Nie preto, že by sa HALLOWEEN nechoval ako HALLOWEEN, ale proste preto, že v tom už nieje cítiť priamočiary slasher, ale akúsi hollywoodsku agitku na všetky tie aktivistické kampane, ktoré vyrukovali práve pred rokom v tomto období. No a HALLOWEEN začal vznikať krátko nato. Každopádne, ak si odmyslím neodmysliteľné, je to technicky dokonalý zástupca svojho žánru, jeden z najlepších zásekov vo svojej sérii a jeden z vynikajúcich spôsobov, ako stráviť tieto chladné pochmúrne jesenné večere v kine.

plakát

Adrian Belew - Big Electric Cat (1982) (hudební videoklip)

Tento videoklip sa úspešne snaží využiť vtedajšie dobové vizuálne vychytávky, pričom je to ideálne spojenie s týmto zvláštnym songom.

plakát

Dorothée - Vive les vacances (1985) (hudební videoklip)

Bol to nápad manažérov, alebo samotná speváčka zostala na úrovni 10 ročného decka? Pretože toto je jeden z jej mnohých videoklipov, ktoré vedia ubiť svojou trápnosťou.

plakát

Dorothée - Le Bon Dieu (1984) (hudební videoklip)

No dobre, má to aspoň tú minimálnu kvalitu, je to ale strašne na hrane. Ale pomaly si uvedomujem, že ten hlasová prejav speváčky proste nemôže mať nikdy seriózne umelecký videoklip.

plakát

Hélène - Est ce qu un garçon (1989) (hudební videoklip)

Hélène a jej videoklipy a všeobecne aj umelecký prejav nebol až tak hrozný, ako ten od Dorothée, ale aj napriek tomu šlo o béčkovú audiovizuálnu kategóriu.

Česká soda (1998)

Ako je možné, že v dnešnej technologicky vyspelej dobe, je humor na úrovni trápnej frašky? A ako je možné, že pred 25 rokmi sa situačný humor stále môže pochváliť kvalitou a zábavnosťou? Zmenila sa doba, alebo ľudia? Myslím, že by sa to dalo v krátkosti vyjadriť v nejakej reportáži ČESKEJ SÓDY.

plakát

The Undertones - There Goes Norman (1980) (hudební videoklip)

Niekto by povedal - ´´to sú teda ksichty´´ - a mal by vlastne pravdu, na tomto to vlastne v u tohto videoklipu vlastne stojí.