Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 746)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Ak nečakáte od akčného žánru až príííliš veľa, máte radi žánrové jednohubky, pri ktorých vám nebude vadiť, ak na nich hneď po sledovaní zabudnete, prehltnete občasnú nevierohodnosť príbehu, na úkor formálnej stránky, tak potom ste na správnej adrese. Na vyššie hodnotenie to nemá, ale tých 3* je podľa mňa takisto málo.

Život Adèle (2013)

Vlastne ani neviem svoje myšlienky prefiltrovať cez klávesnicu. Je to film, ktorý rozpráva tak, ako život sám. Láska, bolesť, radosť, utrpenie. Tie odvážne erotické scény sú v tomto prípade nepodstatné a sú len doplňujúce, aj keď sa hodia viac do hardcoru, ako do mainstreamu. Nieje to o prvoplánovanej erotike, je to o láske vyvolávajúcej túžby, z ktorých pramení sex.

plakát

Takoví normální zabijáci (1994)

Pokiaľ vás nezavalí smršť vizuálu, ktorý redefinuje pojem - formálna stránka filmu, tak vás zavalí nuda. Áno, je to paradoxné, ale tieto hrátky s kamerou, zvukom, strihom, farbou obrazu a samotnými hereckými výkonmi, prinášajú ospalosť a nesústredenosť. Legenda, ktorá je síce kultovým snímkom, ale naprosto nezábavným.

Očista: Anarchie (2014)

Prvý diel mal atmošku, ktorú tvorili štyri steny domu, do ktorého sa dobíjali TENTO sviatok oslavujúci mäsiari. V tomto prípade sa však prostredie mení, ale možno nie k lepšiemu. Aj keď akcie pribudlo a je pekne krvavá, nočné LA nemá správny náboj na vyvolanie tiesnivej atmosféry.

Jodorowsky's Dune (2013)

Keby Jodorowsky došiel do cieľa, filmový svet by sa dočkal technicky najväčšieho filmu histórie. A bol by ním až doteraz. Pri sledovaní tohto úchvatného dokumentu je vám až ľúto, že tento ´´iný´´ režisér svoju víziu nenaplnil.

plakát

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Ale áno. Tak toto tu, môže byť. Síce sa všetci prítomní ( aj tá zdegenerovaná mäsiarska čata ala PRELET NAD KUKUČÍM HNIEZDOM ), chovajú ako kreténi, norma pre hororového fandu je tu splnená. A som len rád, že sa zmenila lokalita. V tých lesoch už nebolo fakt čo objavovať.

Ouija (2014)

Kurv@, čo to má byť? To si fakt producenti ,,áčkových,, hororov myslia, že tento žáner je pre malé, ufňukané decká? NIE!!! Prosím vás spamätajte sa!!! Sme tu aj MY! Ľudia, diváci, ktorí nemáme pri každej voľnej sekunde v ruke mobil, aby sme prevetrávali facebook, fanúšikovia, ktorí dychtíme po Rkovom dizajne, MY čo uznávame horor v celej svojej kráse! Halooooooooo? Je tam niekto?

Malá mořská víla (1989)

Tak tu to všetko začalo. MALOU MORSKOU VÍLOU, sa započali pre štúdio triumfálne 90. roky, označované aj ako Disneyho renesancia. Je to základový model, ktorý sa rokmi zdokonaľoval a ladil. Kvalitná animácia, veselý príbeh plný humoru a sentimentu a dokonalá hudobná zložka. To všetko, zmenilo rodisko Mickey Mousa v nasledujúcich rokoch na zlato.

Frankensteinova dcera (1958)

Vystihnúť atmosféru tohto snímku by nebolo ťažké. Nieje tu totiž žiadna. Scény nasledujú po scénach, niečo čo by pripomenulo gradáciu deja ani za mak. Dobová hororová jednohubka ( dá sa povedať, že boli točené desiatky ročne za pár šupiek ), pri ktorej si producenti dúfali iba v zárobok nejakého dolárika a kašľali na nejaké trvalé zapísanie sa do histórie žánru.

Herkules (1997)

Tak v tomto prípade sa u Disneyovcov nekrotili a riadne popustili uzdu svojej fantázii, čo vidno na všemožných vizuálnych srandičkách a gagoch. Rýchlopalba humoru, akcie a morálneho posolstva.