Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 739)

Beethoven 5 (2003)

Vylepšenie oproti hroznej ´´trojke´´ a ´´štvorke´´. Má to spád, humor má vtipné momenty ( obyvatelia mestečka ), nechýba akcia a nejaké to ´´mystérium´´. Aj keď o nejakom znovuzrodení sa tiež nedá písať.

Beethoven 4 (2001)

Pekne sa nám to vrší. Bétovenovská séria sa nám prepadáva z rodinnej zábavy do nehumorného sitcomu, ktorý by mal vraj baviť...no koho, to teda neviem.

Beethoven 3 (2000)

SÁM DOMA 3 na kolesách, plus jeden bernardýn. Nevtipné a vkus asi nechali tvorcovia na záchode.

Beethoven 2 (1993)

Sympatický snímok, ktorý sa sústreďuje na morálne hodnoty ( rodina, pravá láska ), ale vie aj pobaviť. Oproti prvému dielu trošku zošup, ale aj tak je to film ktorý sa snaží nebyť ničím viac, ako chcel byť.

Ledová planeta (2004)

Dolfíku, Dolfíku, peniažky sú peniažky a filmová skúsenosť tak isto. No ale aspoň si v minulosti po sebe zanechal skvelé opusy, na ktoré žánrový fanúšik nedá dopustiť. Toto tu, je na oplátku jedna tvoja veľká hanba.

Krysy (2003)

Zmeska zlých CGI a celkom slušného námetu, ktorý ale vyšumel do stratena. V skratke, jednohubka, ktorá nemá na to, aby bola zhliadnuta aj druhýkrát.

Kašpárek zabiják (1994)

Surrealisticky pôsobiaca hororová blbina, ktorá sa necháva unášať podobným štýlom ako NOČNÁ MORA, ale Gašparkov humor je rozhodne mimo vtipnosť a ide len o našrubované scénky s humorom na hranici vkusu. Gore újde, vďaka aspoň za to a za niektoré celkom podarené scénky a narážky.

plakát

Frankenstein (2004) (TV film)

Režisér vždy vedel narábať s obrázkami, kompozíciami. Je to vlastne režisér hudobných videoklipov a toto jeho remeslo mu ostalo. Väčšinu jeho filmov považujem za vizuálne lahôdky, pričom príbeh ma akosi v podstate nezaujímal ( vlastne točil iba remaky, rebooty, takže príbeh bol známy ). V tomto prípade ide o nejaký poloremake, poloreboot a dej je podobne veľmi známy, ale vo svojej novej podobe nie veľmi berúci. Takže vlastne ostalo iba pozlátko.

Noční přání (1989)

Klasicky vystavené hororové béčko, ktoré v 80tkách tak efektne váľali. A občas aj búrali tabu a naratívum. Tento síce ponúka viac klišé, ale pointa celkom zaujme a má to hlavne spád, takže nudiť sa rozhodne nebudete. Odporúčam ale skôr tým, ktorí sa väčšinou maznali s horormi minulých dekád.

Edith Piaf (2007)

Jeden z tých životopisov, z ktorých nebudete mať dobrý pocit. Zrejme každá veľká osobnosť, si prešla okamihmi, na ktoré nestačil ani morfín. Úspech, ak ho neovládnete, je tým pádom pádom. Lásky sa hrnú, ale vyjdú do stratena. Smútok prevláda. Sebavedomie klesá. A to všetko slečna Cotillardová dokázala vo filmových obrázkoch ukázať a dokázať. A dokázali to aj zaslúžene oscaroví maskéri.