Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 752)

plakát

Jesse James Meets Frankenstein's Daughter (1966)

Je to výsmech dvom najobľúbenejším žánrom zlatého veku Hollywoodu, alebo jeho pocta? Ak je to to prvé, tak beriem. Ak je to to druhé, tak sa tu snažil niekto spraviť majstrštyk zarábajúci veľké prachy. Ani jedno sa nestalo.

plakát

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Ak ste videli ducharín doslova stovky ako ja, tak sa zrejme budete cítiť v mojej koži. Nemám nič proti dramatizácii hororu nejakým vnútorným aspektom, ktorý má navodiť atmosféru, že toto môže mať naozaj skutočné základy a môže ukázať, že rodinné drama, je občas väčší horor, ako nejaká mátoha, ale musí to mať energiu a emocionálne besnenie. Nie len guličky na povrázku, ktoré si divák posúva postupne dozadu. Ak by som bol laik, ak by som bol neznalec, hodnotím lepšie, ale tak nie som.

plakát

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Tento príbeh, je celosvetovo známy. V takomto poňatí, ale bude väčšina divákov v prdeli. Skvelá synth muzika a dobré obsadenie, ktoré sníma výborná kamera. Aj keď sa to snaží o atmošku v štýle THE WITCH, nefunguje. Je to len vizuálne uspokojujúca nuda.

7500 (2019)

Škoda. Po prílete do Hannoveru sa snímok rozbil a odkvecol. Pred tým to bola celkom pohodlná psychologická jazda, kde nebolo núdze o napätie a emotívne momenty. horor tu nečakajte, rozhodne nie, teda ak nemáte horor z terorizmu.

Fukušima (2020)

FUKUŠIMA má skvelé spracovanie a niekoľko emotívnych scén, ktoré vtlačia nejakú tú slzičku, tak ako to aziati vo svojich kinematografiách už neraz dokázali. Má to patriotizmus a náležitý patos. Ale to čo mu chýba, je energia a drajv. Je to len šlabikár jednej kritickej svetovej udalosti, ktorý nemá také napätie, ako by si tento moment v ľudskej histórii zaslúžil.

Čarodějnice (2020)

Rozhodne odporúčam skôr verziu z roku 1990 a to ani nie preto, že som ju videl počas detstva viackrát a akosi som na nej aj vyrastal, ale aj preto, že aj napriek Zemeckisovým CGI hrátkach, pri ktorých sa dalo viac narábať s predlohou, išlo o starú trikovú školu plnú skvelých masiek a animatronických efektov ( čarodejnice boli rozhodne strašidelnejšie, ako tento digitálny uškľab Anne Hathaway ) a atmosféra bola rozhodne tajuplnejšia. Táto verzia je len príklad toho, ako Hollywood v dnešnej dobe modernizuje po svojom a občas to nieje po chuti.

plakát

Campana del infierno, La (1973)

Z počiatku išlo o celkom podivuhodné a vo svojej podstate aj napínavé dielko. Ale kým tu niekto vyzdvihuje skôr druhú polovicu filmu, ja som sa pri nej nudil viac, ako pri tej druhej. Atmosféra, najdôležitejšia položka vo filme, ale funguje po celý čas.

Avantgarda (2020)

Stanley Tong a Jackie Chan stoja za jednými z najlepších akčných komédií, nielen hongkongskej produkcie. Tento ich najnovší spoločný počin, ale neobsahuje toľko humoru a ani tú enrgiu, ktorá obklopovala ich vtedajšie produkcie. A môžu zato CGI efekty a celková únava akčného žánru.

Necromancer (1988)

Toto je výpek 80. rokov a má aj svoje klady a zápory. Chcelo to lepšie a efektnejšie hororové scény ( tu zrejme pracoval rozpočet ) a na druhú stranu, to má atmošku, ktorú nemá väčšina rádoby hororov dnešnej doby. Takže som spokojný aj s týmto produktom.