• Krátkometrážní
  • Hudební

Nevyhrožuj (1996)

Skvelá paródia hodná svojho mena, ktorá ale najviac zaujme milovníkov parodovaných snímkov, resp. fanúšikov buranských komédií.

Někdo to rád blond (2004)

Dokonalo buranská, nemorálna komédia, ktorú od bratov Wayansovcov ani nemožno neočakávať ( viď. SCARY MOVIE ). Pozor, len pre fandov !

Fahrenheit 9/11 (2004)

Dokument podľa skutočných udalostí, so skutočným ( ? ) vysvetlením. To, ale záleží len a len od diváka. Dokonalý konšpiračný dokument, ktorému ´´napätie´´ môže závidieť polovica komerčných thrillerov.

Godsend (2004)

Obrovský, obrovský potenciál sa skrýval v tomto filme. Už len herecké obsadenie sľubovalo, že sa nedočkáme tuctového thrilleru. A predsa som sa dočkal. Tam, kde mala byť mrazivá a strašidelná atmosféra, ostala len predvídateľná nuda a klišé.

Tahle země není pro starý (2007)

V poslednej dobe ma sklamal takmer každý novo videný snímok s Oscarom za najlepší film roka ( napr. THE HURT LOCKER alebo CRASH ), až si myslím, že začínam byť presýtený filmami ( ale verím, že nie ). Tento oscarový opus bratov Coenovcov ma síce nesklamal až v takej miere, ale určité očakávania mi nenaplnil. Jediného Oscara, ktorého si zaslúžil, bol za scenár, ktorý prekypuje skvelými dialógmi. Tie zvyšné ocenenia až tak vážne neberiem. Bez nejakej tej ostatnej kritiky ale musím uznať, že je to kvalitné dielo, drsné, náladové, ale preceňované.

Poslední štace (1924)

Dráma o degradovaní ľudskej dôstojnosti. Osobne si ale myslím, prečo ten starý pánko už dávno nesedí doma v pokoji na dôchodku - alebo žeby niečo také vtedy neexistovalo? Verím, že áno. Snímok je formálne bezchybný. Režisér dokázal svojím majstrovským vizuálnym cítením dať aj tak jednoduchému príbehu ( s úsmevným, ale nedôveryhodným koncom ) razantnosť a jedinečnosť. Na dokonalých 5* to z môjho pohľadu síce nieje, ale Murnau opäť potvrdil, že nedokázal natočiť zlý, alebo zbytočný film.

P.S. Miluji Tě (2007)

Skvelá romantická komédia, ktorá je skvelá v tom, že sa vyvaruje takmer všetkým klišé, ktoré tvoria tento žáner. Naozaj originálne.

Elektra (2005)

Celkom zdarilá komiksová adaptácia, ktorá je o niečo vydarenejšia ako jej braček DAREDEVIL. Má švih, spád, síce neoriginálnu, ale dobre zvládnutú akciu a Jennifer Garner, ktorej to na plátne stále svedčilo. V tomto prípade ani veľmi nevadí, že scenár nieje z tých najlepších.

Přes noc třicítkou (2004)

Veľmi milá komédia, ktorá nostalgicky pripomenie staré zlaté časy komédií ako VEĽKÝ alebo VICE VERSA ( SPLNENÉ PRIANIE ). Jennifer Garner hraje dokonalo.

Holky z kalendáře (2003)

Veľmi podarená komédia o tetách, ktoré v ich rozhodnutí nezastaví ani vek. No zaujme skôr to staršie publikum.