Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 752)

Shrek (2001)

Opäť vecička, pri ktorej ľutujem, že som ju nevidel v kine. Spústa popkultúrnych odkazov ( to ma pri každom animáku vie dojať ), rýchlosť akou to všetko fičí a postavy ( aj tie vedľajšie ), ktoré by si zaslúžili každá vlastný film. Oslík a Perníček sú na zožratie ( Perníček doslova )!

plakát

Noční můra v Elm Street (2010)

Nudné, málo strašidelné a na moje pomery aj málo krvavé, ale čo je hlavné, celkom ZBYTOČNÉ! Michael Bay by mal skúsiť nechať prerábať menej známe horrory (THE BURNING, SILENT NIGHT - DEADLY NIGHT, PROWLER ) a klasiky nechať klasikami, aj keď jeho TEXASKÝ MASAKER a PIATOK 13teho niesu na zahodenie. To ho však neospravedlňuje. Alebo skúsiť hodiť režisérske oprate niekomu skúsenejšiemu? A čo tak sám Bay?

plakát

A-Team: Poslední mise (2010)

Akčná bomba roka!!! Už dávno som sa tak pri akčnom filme nepobavil, a byť tak film menej založený na digitálnej akcii a vsadiť viac na oldschool, orgazmi sú zaručené. A aj po takom krátkom čase si už neviem predstaviť, žeby hlavné postavy stvárnili iný herci...Sharlto Copley je pre mňa novým komediálnym objavom, akurátne trafený týpek, Quinton Jackson akoby mal v sebe DNA od Mr. T, Bradley Cooper je ten správny chlapík-sukničkár a Liam Neeson...bez komentára. Proste lahôdkové obsadenie + bombastická akcia okorenená humorom = Film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť!

Predátoři (2010)

Z celého filmu dýcha atmosféra prvého PREDÁTORA a to je fajn. Každú minútu som čakal, či sa odniekiaľ nevyhrabe sám Arnold. Vynikajúca oldschoolovka, ktorých sa už robí pomenej, ak skoro vôbec. Vecička, ktorá zachraňuje žáner akčných sci-fi horrorov na veľa rokov dopredu. A takisto jedna z najlepších. Pochvala chlapci!

Žár (1981)

Presná kópia PIATKU 13teho. Niekoľko podarených gore scén však situáciu nezachráni, ale pravdepodobne keby film vyšiel skôr ako PIATOK 13teho, bol by to práve on, ktorý by sa stal milovaným kultom. Fakt je tu rozdiel len medzi hlavným mäsiarom. Pre fandov však povinnosť, meno Tom Savini im určite niečo povie.

plakát

Všechno nejlepší k mým narozeninám (1981)

Po celkom dobrých recenziách som sa rozhodol, že si film pozriem. No a vlastne keby som ho nevidel, o nič prevratné by som neprišiel. Málo krvavý slasher, alebo skôr kriminálka, ktorej bodovanie zachraňuje všehovšudy celkom podarený záver, ktorý mi svojim štýlom, nie však obsahom, trošku pripomenul NOC ŽIVÝCH MŔTVYCH, ak ste tie filmy nevideli, nemusíte sa báť, nieje to SPOILER. S klasikami ako PIATOK 13 alebo HALLOWEEN si však nezadá.

Sleepaway Camp (1983)

Fuuuh! Tak ten koniec, ten koniec! Kvôli nemu dávam 3*, zabite ma fakt som to netušil. Ale hlavne to zobrazenie, vizuálne a zvukovo, fakt podarené. Zvyšok filmu je klasický slasher, nič viac nič menej.

plakát

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jedno z najlepších pokračovaní v histórii filmu, a to myslím všeobecne, nielen animovaného. Čo ku tomu tak ešte dodať? Jednoducho GENIÁLNE!

plakát

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Film, ktorý stál u zrodu toho, čo dnes považujeme za samozrejmé - digitálne animovaný film - a už len za to si zaslúži maximálne bodovanie. Má to všetko, čo má pravý filmanimák mať, humor, akciu, vypointovaný dialóg a poslanie. Škoda len, že som to nevidel v kine.

plakát

Šifra mistra Leonarda (2006)

No mne sa to celkom páčilo. Knihu som nečítal, takže porovnávať nemôžem. Záver je pre mňa jedným z najlepších vo filmovej histórii, k čomu prispieva hlavne hudobný doprovod Hansa Zimmera, až takmer na zimomriavky. Škoda len toho pomalého deja, vystrihnúť tak 20 minút, malo by to ten správny thrillerovský drajv.