Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama

Recenze (20 765)

plakát

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Jedno z najlepších pokračovaní v histórii filmu, a to myslím všeobecne, nielen animovaného. Čo ku tomu tak ešte dodať? Jednoducho GENIÁLNE!

plakát

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Film, ktorý stál u zrodu toho, čo dnes považujeme za samozrejmé - digitálne animovaný film - a už len za to si zaslúži maximálne bodovanie. Má to všetko, čo má pravý filmanimák mať, humor, akciu, vypointovaný dialóg a poslanie. Škoda len, že som to nevidel v kine.

plakát

Šifra mistra Leonarda (2006)

No mne sa to celkom páčilo. Knihu som nečítal, takže porovnávať nemôžem. Záver je pre mňa jedným z najlepších vo filmovej histórii, k čomu prispieva hlavne hudobný doprovod Hansa Zimmera, až takmer na zimomriavky. Škoda len toho pomalého deja, vystrihnúť tak 20 minút, malo by to ten správny thrillerovský drajv.

Andělé a démoni (2009)

Podľa mňa lepšie pokračovanie (?) DA VINCIHO KÓDU. Všetko je tu oproti predchádzajúcemu filmu sviežejšie, filmu, ktorý sa podľa mňa dosť bral vážne. Byť DA VINCIHO KÓD taký svižný ako toto dielko, mohla to byť pecka.

Blbý a blbější (1994)

Komédia komédií! No fakt! Do krajnosti dovedené, až takmer absurdné scénky, geniálni Carrey a Daniels, krásna Lauren Holly, to všetko fičí bez oddychu, až sa neviete smiechu zbaviť. Superbomba zo zlatých 90tych!

plakát

Alenka v říši divů (2010)

Krásne, farebné, superhviezdne...ale niečo tomu chýba. Asi tá Burtonova schopnosť tak magicky niečo prerozprávať (NOŽNICOVORUKÝ EDWARD,OSPALÁ DIERA), alebo...no fakt neviem. Ale ako celok, nadpriemerná rozprávočka!

Wrestler (2008)

Som dosť sklamaný, nebyť Mickey Rourkeho, tak sa nemám na čo pozerať, no možno ešte tak na Marisu Tomei, v stave minimálneho oblečenia. Príbeh...skoro žiadny, herecké výkony...´´ vďaka´´ Rourkovi si tu vlastne nikto ani nevrzol. Celkovo pre mňa taký malý umelecký prepadák.

New Police Story (2004)

Krásny návrat Jackieho Chana ku koreňom. Takto ho mám rád. Nádhera. A Charlene Choi...plyšový maznáčik.

Medailon (2003)

Podobný prípad ako TUXEDO. Ak Jackie nemá tvorcovskú slobodu, tak to dopadne ako toto. Pre mňa jeden z jeho najhorších filmov, z Hollywoodskych najhorší.

Tuxedo (2002)

Dosť nezáživný pokus Jackieho o paródiu na 007. Možno v hongkongskom obale by to bolo zábavnejšie a svižnejšie. Ale taký je život. Jackie by mal točiť za americké prachy...ale v Honkongu.