Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 739)

Vyzvání k souboji (1982)

Úloha ako stvorená pre Chucka Norrisa. Zrejme nemal čas? Zastúpil ho síce vždy charizmatický, ale v tomto prípade nevýrazný Scott Glenn. Zbytočne uťahaný a dlhý snímok, ktorý až v závere ukázal, že má gule.

The Eight Hundred (2020)

Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. Patos, streľba, krv. V skratke vystihnutý film, ktorý si zaslúži hlavne pocty za skvelú technickú stránku a nekompromisný pohľad na umieranie. Je to komerčné, ale je to mimoriadne efektívne.

Turks fruit (1973)

Pán Verhoeven sa v Hollywoode sám sebe nezaprel. Toto je predobraz jeho násilných a sexuálne založených snímkov z jeho najúspešnejšieho obdobia ( obdobia americkej kariéry ). Ústredná dvojica síce z môjho pohľadu nespĺňa tie pravé chemické parametre medzi sebou, ale ich herecké výkony sú presné a spoľahlivé. Európske kino, ktoré ma tentokrát rozhodne nesklamalo.

Duch úlu (1973)

Herecký výkon malej Any Torrent, sa môže bez problémov zaradiť k veľkým zárezom detských hercov do svetovej kinematografie. Komorný príbeh, ktorý nepojme každý, ale malá slečna vie vtiahnuť do deja. Nebyť jej famózneho prevtelenia sa do naivnučkej osôbky, nebol by som k tomuto filmu taký zhovievavý.

Serpico (1973)

Ak by niekto tvrdil, že Al Pacino je jeden z najlepších hercov v histórii, rozhodne by som nemal žiadne argumenty. Tento chlapík spravil a robí pre kinematografiu mamutiu službu. SERPICO je jeden z tých najžiarivejších príkladov. Realistická krimi dráma, ktorá vo svojej dobe musela zapôsobiť ako atómovka a v dnešnej dobe je to jeden z míľnikov policajného filmu.

Královna krve (1966)

AIP malo širokú škálu produkcie. Nielen tú svoju vlastnú, originálnu, ale aj zostrihané a americkými scénami doplnené zahraničné snímky. Tu sa použili klasické ( pre mňa ale dejovo nie veľmi vydarené ) ruské sci-fi blockbustery MECHTE NAVSTRECHU a NEBO ZOVYOT. Takže je to vlastne iba poprdávajúci si kúsok americkej kinematografie, ktorá vedela byť v minulosti aj mrchožrútom. Dnes sú to už nanešťastie, aspoň celkom zábavné mockbustery.

Uvězněni v čase (2007)

Vždy som rozmýšľal nad tým, ako by asi prebiehalo a dopadlo to, ak by som chcel strojom času zmeniť určité okamihy v mojom živote. Tento film mi dal názornú ukážku a zrejme aj odpoveď. Tým pádom, by mal meniť osud človeka v minulosti niekto, kto nieje tým človekom a ani nieje spätý s tým, ktorého osud sa má meniť.

Skrýš (2010)

Ak začnete zvracať hlinu, zrejme bude niekde problém. SKRÝŠ nieje zlým žánrovým príspevkom, ale chová sa podobne ako hlavný záporák(?). Značne premrštená stopáž a nejaká tá vykrádačka jedného z pomerne vydarených mysterióznych thrillerov, z roku 1998. Môžte hádať ktorý.

Masakr v kopcích (2009)

Silnejšie dve *, alebo slabšie 3 *? Prikloním sa k prvej možnosti. Pretože tento hixploitation je iba lacnou vykrádačkou TEXASKÉHO MASAKRU... s miernym presahom ( nosná línia príbehu ), pričom na to nejde aspoň s nejakým dôvtipom, alebo aspoň nejakým originálnejším momentom, ktorý by snímok popohnal ďalej z podpriemeru. Niektoré scény sú nosné, sú to hlavne tie gore momenty, ale až tak sa tu nimi neplytvá, takže zasadnutý fanda splatter žánru, tu bude mať skôr zívajúce momenty, ako tie s očkami na stopkách. Za jedno pozretie, ale určite nebudete až tak ľutovať tú necelú hoďku aj pol.

plakát

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

70. roky mali AMERICAN GRAFFITI (resp. ANIMAL HOUSE ), 80. mali FAST TIMES AT RIDGEMONT HIGH. Z tohto viditeľného progresu mali zase 90. AMERICAN PIE. Každý zo spomenutých snímkov, oslovoval vtedajšiu generáciu mladých svojím nekonvečným a hlavne realistickým prístupom k námetu stredoškolskej komédie. Tento kúsok je kultovka, ktorá možno bude pre dnešnú mládež trápnym príspevkom, ale má v sebe čistú komediálnu energiu a so skvelými hláškami, ešte lepším hereckým obsadením a hlavne neopozeranosťou.