Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 740)

plakát

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

70. roky mali AMERICAN GRAFFITI (resp. ANIMAL HOUSE ), 80. mali FAST TIMES AT RIDGEMONT HIGH. Z tohto viditeľného progresu mali zase 90. AMERICAN PIE. Každý zo spomenutých snímkov, oslovoval vtedajšiu generáciu mladých svojím nekonvečným a hlavne realistickým prístupom k námetu stredoškolskej komédie. Tento kúsok je kultovka, ktorá možno bude pre dnešnú mládež trápnym príspevkom, ale má v sebe čistú komediálnu energiu a so skvelými hláškami, ešte lepším hereckým obsadením a hlavne neopozeranosťou.

Hlas moře (2004)

Rozporuplný námet, ktorý je zaobalený do najnezvyčajnejšieho milostného trojuholníku, aký som mal možnosť vo filmoch zhliadnuť. Láska má naozaj mnoho podôb a vyústení. Perfektne zahraný a veľmi emotívny snímok, ktorý sa dotkne každého, ktorý emócie neneguje, ale odovzdáva.

Suwíto hómu (1989)

Vo svojej domovine rozhodne nadpriemer žánru. Kto sa chrochtá blahom nad horormi, bude zadosťučinený. Špikové gore, dobrá atmoška ( film z rokov 80. ) a nejaký ten humor. Má to nádych OLD DARK HOUSE, či MAMA a ešte niekoľko veľkých hororových hitov, ale aby som neprezrádzal, tak budem radšej držať hubu ( resp. klepať do klávesnice ).

Poklad pirátů (1998)

Sam Firstenberg bol kedysi šikovný komerčný rejža akčných filmov ( AMERICKÝ NINJA ). Hulk bol občas dobrým pobavením vo svojich filmoch ( PESTÚNKA ). Grace Jones mala v 80. rokoch charizmu, ktorú aj zúžitkovala ( CONAN NIČITEĽ ). Robert Vaughn bol vlastne už legendou ( SEDEM STATOČNÝCH ). A tieto osobnosti namiešané v banánovom splite, ktorý stál niekde niekoľko dní. Ani akcia ( Firstenberg ), ani pobavenie ( Hulk ), ani charizma ( Jones ) a ani nejaké to nostalgické pomrkávanie ( Vaughn ). Jedna stár za to, že je to celkom neškodná blbina na nedeľné popoludnie.

plakát

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Už len za tú roztomilú debilnosť, si tento film moje hodnotenie zaslúži. Sobota je topka, vo všetkom v čom sa ukáže...aj v tomto nezdare. Jeden z príkladov porevolučných komerčných filmov, kedy sa chcelo podobať Západu.

Immortalitas (2012)

Už len z princípu obchádzam (Česko)Slovenské bijáky, pretože v 21. storočí to naozaj stojí v našich luhoch a hájoch za prd. Občas ma niečo ale predsa len dovedie k nejakému dielu. Stretol som sa s nejakým tým žánrovým snímkom, ktorý môžem odporučiť ( ZLO ), ale väčšinou som stúpil do ho...horúceho pekla. A to peklo je tu doslova. Máme proste talent. Na hov...hovadiny. Celé zle...asi by stačilo, aby som prestal pravé v tejto chvíli komentovať. EXORCISTA, LÉGIA a každý druhý snímok s tragickým osudom hlavného hrdinu, je tu badateľný. V prepise Made In Slovakia. Hanbím sa.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Práve toto, malo nájsť svetlo sveta, práve toto malo byť prezentované v kinách. Som jeden z tých, ktorí sa nehanbia za to, že majú radi aj Whedonovu verziu 2017. Ale keďže žijeme vo filmovom svete, kde sa filmové ambície strácajú popri bankovkách, takéto projekty dostávajú stopku. Povedzme si úprimne...4 hoďky sedieť v prítmí kinosály? Ja by som to zvládol...ale nezvládne to 70% obyčajných divákov. Je to epos, ktorý mal mať plátno...nakoniec ho paradoxne oživila telka. A to je pád.

plakát

Frankenstein Meets the Space Monster (1965)

Bizarnosť, ktorá presne ako moji spolukomentujúci tvrdia, ostala vekovo v 50. rokoch, kedy tento žáner hlavne v béčkových a céčkových vodách, dýchal prvé a posledné. Avšak aj napriek tomu, že ´´ufóni´´ pôsobia smiešne a naivne ( tu sa proste strieľalo od pása a určite nie do cieľa ) a celkovo snímok pôsobí ako roztrieštené sklo na podlahe, má akési vnútorné pnutie, keď v niektorých scénach pôsobí až príliš vážne a ide mimo zábavný žáner. Space Monster je na zasmiatie, ale Frankie vie svojím ksichtom vybudiť pomerne obstojné znechutenie.

plakát

Khraniteli (1991) (TV film)

Myslím, že v takomto predstavení, by to zvládla aj naša STV. Myslené v tej dobe. Je to niečo viac, ako odpočinková nedeľnejšia večerná chvíľka poézie a nejaká výpravnejšia inscenácia, či rozprávka na nedeľnajšie predpoludnie. Tento prepis prvej knihy je v rámci rarít svetlom. Možno nie tak dobrým, ale má to svoje. Objavia sa aj časti ostatné? Existujú vôbec?

Who? (1973)

Filozofická rádoby sci-fi, ktorá ale vlastne dopadá ako nudná konverzačka s veľkým prístupom k hereckej mizanscéne. Plagát dosť zavádza, vyzerá ako z akčnej bondovky. Pri tom je to len komorný príbeh, ktorý sa tak nejak celkovo nepodaril.