• Krátkometrážní
  • Hudební

Andělé a démoni (2009)

Podľa mňa lepšie pokračovanie (?) DA VINCIHO KÓDU. Všetko je tu oproti predchádzajúcemu filmu sviežejšie, filmu, ktorý sa podľa mňa dosť bral vážne. Byť DA VINCIHO KÓD taký svižný ako toto dielko, mohla to byť pecka.

Alenka v říši divů (2010)

Krásne, farebné, superhviezdne...ale niečo tomu chýba. Asi tá Burtonova schopnosť tak magicky niečo prerozprávať (NOŽNICOVORUKÝ EDWARD,OSPALÁ DIERA), alebo...no fakt neviem. Ale ako celok, nadpriemerná rozprávočka!

Mstitel beze jména (1998)

No zdá sa, ale pán Majster sa mi ani v trochu pokročilejšom veku nezdá unavený. Pre mňa jeden z tých menej výrazných filmov s Jackiem, ale určite nie málo strhujúcim. A jeden z mála s týmto hercom, ktorý som videl menej ako dvakrát, musím dobehnúť.

Mulan (2009)

Čínsky prepis legendy, sa určite drží vernejšie svojej predlohy, ako sú Disneyovky ( 1998, 2020 - u tej sa síce zredukovali tiež fantasy motívy, ale je to produkt veľkého Hollywoodskeho štúdia ). Nieje tu núdza o patriotizmus, veľké bojové scény a romantiku, ale ako celok to pôsobí striedmo a sucho. Šťavu by mu dodali krvavejšie podané bitky ( už keď sme pri tom realizme ), sexuálnejšie scény a tvrdšie súboje muža ( ženy ) proti mužovi.

Medvídci Boonie: Cesta do pravěku (2019)

Zrejme aj vďaka veľkej podobnosti z u nás populárnou DOBOU ĽADOVOU sa tento už šiesty kino snímok vychádzajúci z populárneho čínskeho CGI seriálu, dostal aj do našich kín. A je to naozaj dobrodružstvo pre celú rodinu pre veľké plátno, s humorom a záverečnými dojákmi.

Tim Dog: Fuck Compton (1991) (hudební videoklip)

Toto je diss do morku kostí. Videoklip detto. Urážky voči západnej hip hopovej scéne ( konkrétne N.W.A. z Comtonu ), to je niečo čo sa dialo dosť často.

Soup de loop: What was said and done (1997) (hudební videoklip)

Budúci člen electro skupiny Bomfunk MC´s, Raymond Ebanks, mal v minulosti aj iný projekt, ktorý možno nazvať umelecky nudným. Tento videoklip akosi túto skutočnosť potvrdzuje.

Phil Collins: You'll Be in My Heart (1999) (hudební videoklip)

Na počudovanie, nemá tento videoklip k filmu od Disneyho štúdia, TARZAN, motivačne filmový klip. Je vizuálne opulentný, ale ak by ste neboli oboznámený o tom, že ide o promo k akémusi filmu, ani to nezbadáte.

Ace of Base: Life Is a Flower (1998) (hudební videoklip)

Pre skupinu zrejme jeden z najjednoduchších videoklip, ale úprimne aj najspokojnejších. A je to viditeľné. Štvorica toho mala za sebou už dosť a tu sa po dvojročnej odmlke proste chceli len tak pobaviť. A vyšlo.

Ace of Base: Never Gonna Say I'm Sorry (1996) (hudební videoklip)

Akási variácia na predchádzajúci videoklip Beatiful Life. Podobná vizuálna štylizácia, ale viac uvolnenejšia práve kvôli jemnejšie znejúcemu songu.