Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama

Recenze (20 765)

Serpico (1973)

Ak by niekto tvrdil, že Al Pacino je jeden z najlepších hercov v histórii, rozhodne by som nemal žiadne argumenty. Tento chlapík spravil a robí pre kinematografiu mamutiu službu. SERPICO je jeden z tých najžiarivejších príkladov. Realistická krimi dráma, ktorá vo svojej dobe musela zapôsobiť ako atómovka a v dnešnej dobe je to jeden z míľnikov policajného filmu.

Královna krve (1966)

AIP malo širokú škálu produkcie. Nielen tú svoju vlastnú, originálnu, ale aj zostrihané a americkými scénami doplnené zahraničné snímky. Tu sa použili klasické ( pre mňa ale dejovo nie veľmi vydarené ) ruské sci-fi blockbustery MECHTE NAVSTRECHU a NEBO ZOVYOT. Takže je to vlastne iba poprdávajúci si kúsok americkej kinematografie, ktorá vedela byť v minulosti aj mrchožrútom. Dnes sú to už nanešťastie, aspoň celkom zábavné mockbustery.

Uvězněni v čase (2007)

Vždy som rozmýšľal nad tým, ako by asi prebiehalo a dopadlo to, ak by som chcel strojom času zmeniť určité okamihy v mojom živote. Tento film mi dal názornú ukážku a zrejme aj odpoveď. Tým pádom, by mal meniť osud človeka v minulosti niekto, kto nieje tým človekom a ani nieje spätý s tým, ktorého osud sa má meniť.

Skrýš (2010)

Ak začnete zvracať hlinu, zrejme bude niekde problém. SKRÝŠ nieje zlým žánrovým príspevkom, ale chová sa podobne ako hlavný záporák(?). Značne premrštená stopáž a nejaká tá vykrádačka jedného z pomerne vydarených mysterióznych thrillerov, z roku 1998. Môžte hádať ktorý.

Masakr v kopcích (2009)

Silnejšie dve *, alebo slabšie 3 *? Prikloním sa k prvej možnosti. Pretože tento hixploitation je iba lacnou vykrádačkou TEXASKÉHO MASAKRU... s miernym presahom ( nosná línia príbehu ), pričom na to nejde aspoň s nejakým dôvtipom, alebo aspoň nejakým originálnejším momentom, ktorý by snímok popohnal ďalej z podpriemeru. Niektoré scény sú nosné, sú to hlavne tie gore momenty, ale až tak sa tu nimi neplytvá, takže zasadnutý fanda splatter žánru, tu bude mať skôr zívajúce momenty, ako tie s očkami na stopkách. Za jedno pozretie, ale určite nebudete až tak ľutovať tú necelú hoďku aj pol.

plakát

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

70. roky mali AMERICAN GRAFFITI (resp. ANIMAL HOUSE ), 80. mali FAST TIMES AT RIDGEMONT HIGH. Z tohto viditeľného progresu mali zase 90. AMERICAN PIE. Každý zo spomenutých snímkov, oslovoval vtedajšiu generáciu mladých svojím nekonvečným a hlavne realistickým prístupom k námetu stredoškolskej komédie. Tento kúsok je kultovka, ktorá možno bude pre dnešnú mládež trápnym príspevkom, ale má v sebe čistú komediálnu energiu a so skvelými hláškami, ešte lepším hereckým obsadením a hlavne neopozeranosťou.

Hlas moře (2004)

Rozporuplný námet, ktorý je zaobalený do najnezvyčajnejšieho milostného trojuholníku, aký som mal možnosť vo filmoch zhliadnuť. Láska má naozaj mnoho podôb a vyústení. Perfektne zahraný a veľmi emotívny snímok, ktorý sa dotkne každého, ktorý emócie neneguje, ale odovzdáva.

Suwíto hómu (1989)

Vo svojej domovine rozhodne nadpriemer žánru. Kto sa chrochtá blahom nad horormi, bude zadosťučinený. Špikové gore, dobrá atmoška ( film z rokov 80. ) a nejaký ten humor. Má to nádych OLD DARK HOUSE, či MAMA a ešte niekoľko veľkých hororových hitov, ale aby som neprezrádzal, tak budem radšej držať hubu ( resp. klepať do klávesnice ).

Poklad pirátů (1998)

Sam Firstenberg bol kedysi šikovný komerčný rejža akčných filmov ( AMERICKÝ NINJA ). Hulk bol občas dobrým pobavením vo svojich filmoch ( PESTÚNKA ). Grace Jones mala v 80. rokoch charizmu, ktorú aj zúžitkovala ( CONAN NIČITEĽ ). Robert Vaughn bol vlastne už legendou ( SEDEM STATOČNÝCH ). A tieto osobnosti namiešané v banánovom splite, ktorý stál niekde niekoľko dní. Ani akcia ( Firstenberg ), ani pobavenie ( Hulk ), ani charizma ( Jones ) a ani nejaké to nostalgické pomrkávanie ( Vaughn ). Jedna stár za to, že je to celkom neškodná blbina na nedeľné popoludnie.

plakát

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Už len za tú roztomilú debilnosť, si tento film moje hodnotenie zaslúži. Sobota je topka, vo všetkom v čom sa ukáže...aj v tomto nezdare. Jeden z príkladov porevolučných komerčných filmov, kedy sa chcelo podobať Západu.