Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 739)

plakát

"X" - Nestvůra z vesmíru (1967)

Takešiovia opäť zachraňujú svet, pričom im pri tom sekunduje exkluzívne krásna árijka a jeden caucasský mudrc. Kaiju monštrum je podobne vyhúkané, ako samotný hrdinovia a chová sa takisto podobne. Teda štýlom - ,,kde to vlastne som,, ale už keď som tu, tak vám rozmašírujem polovicu japonských ostrovov. Slabé tokusatsu, ktoré godzillovským, či gameráckym šlágrom nesiaha ani po päty.

plakát

#BSM - Bud' soboj (2011) (hudební videoklip)

Výstižný názov pre skupinu, song a pre klip, ktorý ho dopĺňa.

plakát

#DAVAJDOSVIDANIJa (2012) (hudební videoklip)

Zhliadnite videoklip a verím, že si o ňom pomyslíte zrejme to isté čo ja.

#MístoKlidu (2018) odpad!

Ak som zrazu dostal NA TO chuť, zrejme by som mu mal uštedriť aspoň jednu hviezdičku za inšpiráciu. Takže sa redšej idem...

plakát

'Chô' kowai hanashi A: yami no karasu (2004)

Od dneskajška sa budem častejšie pozerať na pokladničný displej, aby som náhodou nezaplatil prekliatu sumu, aj keď si myslím, že pre väčšinu Slovákov je účet 666 éčiek za nákup vskutku nereálne číslo. Aspoň, že tak. Nejde tu o žiadnu formálne sofistikovanú ducharinu ( všetky oprate prevzali známejšie snímky ), ale má to svoje plusy a niektoré strašidelné scény naozaj nie sú na zahodenie.

plakát

'Halloween 4' Final Cut (2001)

Je to klasický zostrih tvorcovských tvrdení o tom, že ten a tá boli skvelý a nadšení pri natáčaní. Že išlo o parádne skĺbenie talentu a námetu. A pritom je to len ďalší z tisícov. Je však krásne sledovať making-of filmu, ktorý má ´´už toľko rokov´´ a ktorý ma v mladosti nasledoval.

plakát

'It's Alive!' (1969) (TV film)

Céčkový psychologický snímok, s fantasy námetom. A vôbec to nefunguje. Ani z tej a ni z tej druhej stránky. Ani ako sonda do gebule psychopata a ani ako monster movie. Mišmaš, ktorý vznikol len na pobavenie unaveného, amerického, televízneho publika.

plakát

'N Sync: Bye Bye Bye (2000) (hudební videoklip)

Zrejme s tou úvodnou scénou, v ktorej sa chlapci húpu na na lankách ako bábky, bolo povedané aj niečo dvojzmyselné. Každopádne svižný a silno dobový videoklip.

plakát

'Shitsurakuen': jôbafuku onna harakiri (1990)

Keď sa konečne po 11 minútach ( berte to ako keď sa konečne niečo začne diať ) zaborí do brušnej dutiny wakizashi, tak som si povedal, čo sa bude ešte diať tých zvyšných 20 minút. No takže ešte 10 minút rezania bruška a 10 minút sledovania agónie spolu s vypadávaním vnútorností. Nie som znechutený, videl som všeličo, ale takto nezáživný prednes už dlho nie.