Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 740)

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Práve toto, malo nájsť svetlo sveta, práve toto malo byť prezentované v kinách. Som jeden z tých, ktorí sa nehanbia za to, že majú radi aj Whedonovu verziu 2017. Ale keďže žijeme vo filmovom svete, kde sa filmové ambície strácajú popri bankovkách, takéto projekty dostávajú stopku. Povedzme si úprimne...4 hoďky sedieť v prítmí kinosály? Ja by som to zvládol...ale nezvládne to 70% obyčajných divákov. Je to epos, ktorý mal mať plátno...nakoniec ho paradoxne oživila telka. A to je pád.

Slunovrat (2019)

POZOR! Toto nieje film pre divákov, ktorý berú podobný žáner iba prvou signálnou sústavou, pri tomto treba zapnúť aj tú druhú. Nechcem znieť, ako intelektuál. Mám rád naivné hororové výplachy, ale občas nepohrdnem niečim, čo má aj trochu viac mozgu. No musí to mať šťavu. A toto má. Tento snímok nemá v pláne lákať na vizuálnu brutálnosť ( sú tu asi 3 - 4 gore zábery ), ale na priepastný rozdiel medzi kultúrami, kedy sa zistí kto a ako berie život a smrť. Je to pomalá, pod kožu lezúca depka a ak máte vzťahové problémy, alebo ste ešte horšie, psychicky labilný jedinec, tak toto je na žiletku.

Italský hřebec (1970)

Nech sa pos€riem. Za tú päťku. Sylvester tu predvádza obdivuhodný, ba priam životný herecký výkon, hodný školy Lee Strasberga. Ono keď sa vám nepostaví vtáčik letáčik, aj keď sa po vás váľajú dve tri nahé ženské ( tých bobrov si odpustite, vtedy sa to nosilo, podobne ako baranice na hlave ), pričom viem že na vás civia minimálne štyria zo štábu ( rejža, kameraman, zvukár a skriptka ), telo musí povedať svoje. Žiadna erekcia v erotickom filme, je výkon hodný Oscara. Toto je kultovka z rodu kultových.

Twisted Pair (2018)

Ak sa o tomto chlapíkovi nebude v budúcnosti písať v tých najväčších filmových encyklopédiách, tak potom nikdy. Toto je extrém z druhe strany. Diabol Ytového filmu. Umelec, ktorý sa vlastne stal kráľom pÍčovÍn, v dobrom zmysle slova. A ja len dúfam v jednú vec...Neil Breen s Tommym Wiseaom, v réžii nejakého maníka z THE ASYLUM STUDIOS ( Atkins, Ferrante, Scott ) s nejakými tými ostatnými vyhorelými hercami ( Roberts, Howell, Van Dien ). AVENGERS : ENDGAME... stráž sa.

Alan Yates (2005)

CANNIBAL HOLOCAUST, najväčší kanibalský film v histórii kinematografie a čo sa týka kontroverzie rozhodne jeden z najväčších filmov všetkých čias. A chlapík, ktorý si v tomto monumente zahral, vám v úprimnom rozprávaní z natáčania, urobí z tohto diela ešte väčší kúsok. Nesmrteľnosť exploitaiton žánru.

Frigo a soused (1920)

Niekedy sa fakt neviem rozhodnúť, kto bol najväčšou hviezdou a najlepším rozprávačom nemej grotesky. Buster či Charlie?

Základ rodiny (2005)

Zbierka klišé, alebo skôr rovno výstavná skriňa. Ale prečo neveriť, že na Vianoce sa dejú zázraky a všetko sa na dobré obráti a priania sa stanú skutočnosťou? Túto rodinku som si zamiloval a film sa stal pre mňa už teraz vianočnou klasikou. Humor a dojáky v plnej poľnej.

Volání divočiny (2020)

Bombastická podívaná pre veľké plátno, kam takto rozmáchle filmy stále patrili ( a dúfam, že stále budú ). Takže v prvom rade ľútosť nad tým, že som ignoroval jeho kino premiéru. Síce digitálna, ale starosvetsky ladená zábava o priateľstve a o uvedomení si hodnôt a priorít v našich vlastných životoch. Dobrodružstvo, ktoré má síce svoje nedostatky, ale pôsobí príjemne a vie rozhodne vykresať rôzne emócie. A ďalší dôkaz toho, že Harrison Ford je v stále dobrej kondičke a ja stále dúfam, že si opäť raz nasadí na hlavu svoj ikonický klobúk.

plakát

Robin Hood - Waylandovy meče (1985) (epizoda)

Pre mňa, z nostalgického hľadiska, jeden z tých najväčších diváckych TV zážitkov môjho detstva. Už len v prvých minútach, pohľad na zábery ´´Luciferových psov´´, pričom jeden z nich v držaní jedného z Waylandových mečov, povie tajomne meno Orias a ukáže sa jeho démonická tvár, to bolo pre mňa, ako 8-9 ročného fagana topka strašidelnosti. Pretrvalo dodnes.

plakát

Robin Hood - Robin a čaroděj (1984) (epizoda)

A môžme začať. TV legenda, ktorá opantala mladé devy titulným hrdinom a mladých šuhajov hrdinstvom celej družiny, pričom tiesnivou, občas až hororovou atmosférou ( samozrejme s prihliadnutím na dobu vzniku ) dostala zrejme každého.