Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Hudební
  • Drama

Recenze (20 739)

Captains Pride, Volume 33

Netuším, prečo niektorí tento blud tak svetosvete ospevujú. Kvôli až príliš preštylizovanej formálnej stránke nieje takmer nič vidieť, rachotí tu len premietačka, iný zvuk nepočuť a celkovo je to pomerne úbohé. Existuje veľké množstvo diel tohto ´´fake snuff´´ žánru, ktoré strčia toto tu do vrecka.

The House on Cuckoo Lane

Nemôžem tvrdiť, že tie prapodivné ´´mentálne´´ zábery nemali čo to do seba a boli značne znepokojujúce, ale nič hlboké som v nich nevidel a vlastne ani nehľadal, pretože pre mňa to bolo iba plytké a povrchné. Ak horor tak klasik, toto u mňa nefunguje.

Cosmic Sin (2021)

Potrebuje Bruce ešte niečo také? Alebo je to z dlhej chvíľky? Kedysi superstar, dnes poličkový herec, ktorý začína točiť na úrovni bulharských a rumunských seagaloviek, vandammoviek atď...a to mal kedysi väčšie a dlhšie zastúpenie na hviezdnom poli, ako spomínaný vyhoretí páni. jeho meno už do kín veľmi netiahne, ale po takýchto vecičkách...ho už nezangažujú ani do reklamy na zubnú pastu.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Práve toto, malo nájsť svetlo sveta, práve toto malo byť prezentované v kinách. Som jeden z tých, ktorí sa nehanbia za to, že majú radi aj Whedonovu verziu 2017. Ale keďže žijeme vo filmovom svete, kde sa filmové ambície strácajú popri bankovkách, takéto projekty dostávajú stopku. Povedzme si úprimne...4 hoďky sedieť v prítmí kinosály? Ja by som to zvládol...ale nezvládne to 70% obyčajných divákov. Je to epos, ktorý mal mať plátno...nakoniec ho paradoxne oživila telka. A to je pád.

Čističi vesmíru (2021)

Jak ja som sa tešil. Svižný, výživný úvod a potom...mrť. Škoda, malo to predpoklady uspokojiť moje chute po nejakom skvelom vesmírnom dobrodružstve. Asi už fakt starnem.

Artemis Fowl (2020)

WALT DISNEY STUDIOS MOTION PICTURES nestoja len za jednými z najväčších komerčných hitov filmovej histórie, ale aj za niektorými najväčšími finančnými prepadákmi v 125 ročnej kariére pohyblivých obrázkov. A k ním sa zaradil aj chabý ARTEMIS FOWL. Nešťastná tohtoročná pandémia, ale za to paradoxne nemôže. Skôr dosiahla toho, že účtovníci štúdia aspoň nepočítajú straty z kín, do ktorých sa film nedostal. Je takmer s určitosťou jasné, že by to chlapča v kinosálach nedotiahlo ďaleko. Stačí sa len pozrieť na výsledok. Filmársky nadpriemerné, ale umelecky podradné. Mix všemožných rozprávkových námetov a určené hlavne pre osadenstvo, ktoré okolo takýchto kúskov krúžia ( YA, Harry Potter a spol. ), pričom už len samotná knižná séria zaváňa neoriginalitou. Ťažko ale určiť, kde sa stala chyba ( Kenneth, štúdio a jeho odklady ? ), každopádne je tu výsledok a nestojí za veľa.

Avantgarda (2020)

Stanley Tong a Jackie Chan stoja za jednými z najlepších akčných komédií, nielen hongkongskej produkcie. Tento ich najnovší spoločný počin, ale neobsahuje toľko humoru a ani tú enrgiu, ktorá obklopovala ich vtedajšie produkcie. A môžu zato CGI efekty a celková únava akčného žánru.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Ak máte nejaké to širšie filmové vzdelanie ( myslené, že máte toho tonu nakukaného ), tak máte potuchy o tom, kam sa svetová ( komerčná ) kinematografia uberá. V posledných rokoch sú zmeny badateľné asi najviac. Rozvádzať to nebudem, verím, že ste širšie filmovo vzdelaní. Vlastne môžem ďakovať za to, že feministiské hnutia ( #MeToo a spol ), v spolupráci s DEADPOOLOM a LOGANOM, dali vzniknúť filmu podľa komiksu, ktorý by zrejme pred ešte takými 5timi rokmi vzniknúť nemohol, niežeby to niekto nechcel. Vznikla svižná Rková zábava, ktorá sa nebojí robiť si srandu aj zo seba, aj keď je väčšinou na strane druhej. Rýchly, nadupaný akčňák, za ktorý som rád.

Bloodshot (2020)

Vin Diesel je proste poslednú dekádu len Dominic Toretto. Ak sa obuje do niečoho iného, nieje to žiadna sláva. Finančné príjmi sú isté, tragédia medzi divákmi taktiež. Námet bol svieži a hutný, na filmovom plátne sa mu ale akosi uberá životnosť. Triky sem, triky tam ( občas sú viac ako dobré ), je to všehovšudy béčko, ktoré má vlastne aj béčkový rozpočet a tak sa svet nečuduj. Vin, jedna polička v pomyslenej VHS požičovni, je už teraz tvoja.