Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Fantasy

plakát

American Horror Stories - Bloody Mary (2022) (epizoda)

/// Už jsem ani moc nedoufal, epizoda ale příjemně překvapila. Legendu o krvavé Mary autoři pojali po svém a několikrát překvapili. Snad jen trochu lépe sestříhat a dotáhnout nějaké detaily - na bodnutí do oka se myslím neumře :D

plakát

American Horror Stories - Milkmaids (2022) (epizoda)

/// Ehm... a dál? To tam někdo při natáčení začal ťukat na hodinky ať pohnou, nebo co měl znamenat ten unáhlenej konec? :D Tenhle díl mi přijde jako fakt promarněný potenciál. Především kvůli uspěchanosti a kvůli tomu, že autoři asi zapomněli, že jsou v osmnáctém století. Nejvíc zaujmou opravdu šťavnaté nechutnosti.

plakát

American Horror Stories - Drive (2022) (epizoda)

/// Od dvou hvězd to zachránila hláška "nikam nechoď". Bellu Thorne jsem svého času měl rád v Shake It Up, ale na vážnější role to asi fakt není. Ať už má znít naštvaně nebo vypadat vyděšeně, je na ní strašně vidět jak se snaží se soustředit. A to přiblbé vysvětlování na konci, aby náhodou někdo třeba nedejbože něco nepochopil - to už je ale bohužel takový trademark posledních AHS. EDIT: Ne, je to fakt slabota.

plakát

American Horror Stories - Aura (2022) (epizoda)

/// I když jsem během sledování byl párkrát příjemně napjatý a Gabourey Sidibe mám velmi rád, dávám tři hvězdy. Epizoda působile velmi zkratkovitým dojmem a způsob jejího natočení mi něčím dost vadil. Závěrečný plot twist má navíc fakt jednoduché řešení, i když se samozřejmě tvářil velmi dramaticky :-D

Černý telefon (2021)

/// No, upřímně to byla celkem blbina. Ale když blbost šikovně natočíte, může se u ní divák docela slušně bavit. V podstatě jde o jen o únos, který je obohacený o nepříliš dobře vysvětlené prvky nadpřirozena a tajemna. I tak ale snímek hodnotím lépe, než jsem čekal - trailer byl fakt strašný, naštěstí se ve filmu "straší" zesilováním zvuku jen párkrát. Přemýšlel jsem o čtyřech hvězdách, ale nijaký konec to celkem zazdil, bohužel. A o té scéně s kabelem a kobercem se radši nebudeme bavit, jo? Pokud je tohle nejvíc očekávaný horor roku, jsou na tom horory fakt špatně.

Zákon mlčenlivosti (2022)

/// Snímek se soustředí spíše na budování nepříjemné atmosféry a práci s emocemi. Myšlenkové pochody hlavní osoby divák musí spíše hádat, v poslední třetině ale bohužel nejspíš neúspěšně - tam už se člověku odpovědí na potenciální otázky nedostane vůbec. Ačkoliv mě takovéto filmy většinou silně míjí, dvě hodiny mi utekly. Možná i díky příjemnému překvapení v podobě herečky, která film před jeho promítáním lehce přiblížila. [56th kviff]

RoboCop (1987)

/// Film mě nepřekvapil příběhem, brutalitou a skvělými maskami ale určitě ano. Osobně jsem se narozdíl od ostatních v kině nezasmál, bral jsem to docela vážně :D

BANGER. (2022)

/// Odvážný a svérázný film, který většinu času dokonale šlape. Ke konci ale ztratí tempo a dobelhá se do nepřekvapivého finále, kde místo bangeru zazní kňouravý popíček. Adam byl ve své roli většinu času nepřesvědčivý, což jsem až do konce považoval jako záměr (prostě to fungovalo), ve finále ale jeho vážné scény působily jako křeč. Marsell naprosto dokonalý!