• Fantasy

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

/// Čtvrtá řada mě napoprvé spíše otrávila. Tak moc, že jsem si poslední díl vůbec nepustil, a tak jsem si prvních osm pustil o rok a půl později znovu. Čímž jsem se ale zbavil averze vůči Eddiemu a Argylemu (kterého mimochodem už neuvidíme, i když neumřel), naopak jsem si tyto dvě postavy oblíbil. Postav je ale v seriálu už asi přeci jen moc, občas tvůrci neví, co s nimi - nejvíc mi to přišlo očividné u Jonathana. I tak si ale postaviček přidají víc, a vznikla tak otravná a ve finále navíc totálně zbytečná linka o studentech, kteří vedou jakýsi odboj proti klubu Hellfire. Napoprvé mi taky čtvrtá série přišla rozvleklá, až nabubřelá. Byť se mi ta ambicióznost líbí - Stranger Things nám daly to, co slíbila Game of Thrones pro poslední řadu, ale nestalo se tak. No a napodruhé to i v tomto ohledu vyšlo lépe a (s nějakými výhradami) jsem si užil i poslední veledlouhou epizodu. Asi dva díly by ale nějaké zkrácení snesly, protože tempo přeci jen trochu brzdily. Nový záporák Venca vypadá hodně dobře a je taktéž skvěle namluvený a Dufferům se povedlo s ním pěkně zaplnit mezírky kolem předchozích řad, velká výhrada směřuje ale k tomu, jak všechno vysvětluje do detailu a koná MEGApomalu. No, to aby se nějaké hlavní postavě nestalo něco, co by dopříště nerozchodila, že. Kvůli tomu vlastně poslední díl a potažmo celá řada vyzní trochu jako točení se v kruhu, protože se vlastně použije vše, co doposud, jen trochu jinak (solná vana, kreslení a následné skládání, motivační proslovy či restart ve vztazích postav, který se na konci úplně smaže). Snad z každé scény je ale vidět, jak moc tvůrci tohle své dílko milují a nezbývá tak jen doufat, že to v páté řadě přeci jen rozjedou trochu více a zároveň jim to nepřeroste přes hlavu. A schválně, který hity si budeme sjíždět po jejím zhlédnutí! Řadím takto: S1 > S3 > S4 > S2 (ale zde jen nepatrně).

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

/// Stopáže jsem se bál, ale nakonec nebylo proč. Dvě a půl hodiny mi utekly až překvapivě rychle, což je velké plus. Tvůrcům ale fakt chybí odvaha se zbavit nějaké z hlavních postav, u těch vedlejších to ale, koukám, není problém. Když se nad tím otravným klukem co spustil hon na Eddieho vlastně slehla zem, bylo to spíš k smíchu - tahle celá zápletka tak vlastně šla do hajzlu a smrtí se navíc nemusí nic vysvětlovat jiným postavám, žejo. A i když návrat Hoppera a Joyce výsledné dění ovlivnilo, stejně to působilo na sílu a spíše jako by tvůrci nevěděli, co jim na poslední epku vymyslet. A Venca je až přííííliš pomalej. Takhle to nezní na čtyři hvězdy, že? Jenže ono to furt má vtipné chvilky a na konci mě to přeci jen dojalo, takže tak.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

/// Po kamarádovo nadšení, že tohle je ta dobrá Annabelle a při těch 68% jsem čekal víc. Největší plus vidím v tom, že druhý film o ošklivé panence nevypadá pětikorunově, dokonce i fakt pěkně. Největší mínus je ale ve stopáži, která mohla v klidu být o čtvrt hodinu kratší, a dalo by se uvažovat o čtyřech hvězdách. Ke konci se straší docela intenzivně, ale většinu času před tím málo. Respektive já o těch čtyřech hvězdách uvažoval, ale asi by bylo lepší, kdyby se dvojka tvářila, že ta špatná jednička prostě neexistuje, než se snažit v závěru na ni na sílu roubovat. Za mě 6 a kousíček z 10

Tajná posedlost (2019)

/// Zbytečný film, který nepřekvapí, nenapne a nebaví. A zhruba u třetího momentu, kdy se někdo zezadu přiřítí k nic netušící obět odkudsi z prdele, začne dost otravovat. Nelogické a s úplně zbytečnou odbočkou o detektivovo minulosti. Brenda Song hraje a vypadá pěkně, to je tak vše.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 4 (2024) (epizoda)

/// Tak v této epizodě se toho stalo zatím asi nejméně, a hádám že ani to ducání se řešit dále nebude. Zvukaři mě vůbec nebavili.

Stranger Things - Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (epizoda)

/// Po druhém zhlédnutí musím uznat, že to s postavami pracuje moc hezky. A vzhledem k tomu, že už vím, co čekat, mě ani neštvali nováčci. Timing vtipných momentů je pořád skvělý. Takže slibný rozjezd!

Na Hromnice o den více (1993)

/// Do filmu jsem šel jen s tím, že půjde o něco s opakováním dne s cynickým pánem. A odcházím velmi příjemně okouzlen. Phil si sice stejný den nejpre užívá, ale pak to začne být otrava. Takže se začne měnit - a to tak pěkně přirozeně a nenásilně. Pěkný soundtrack a hoodně sněhu z tohohle dělá fakt pohodovou záležitost. Takže pět, proč ne ;3