atakua

atakua

Anna Nemo

okres Praha

• 11.11.2018  17:14
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

O trochu lepší, než Twillight. Ale ne o moc.

• 15.6.2018  00:25

Mělo to potenciál, ale musím souhlasit s jednou z recenzí filmu - čím víc o tom po dokoukání přemýšlím, tím menší to dává smysl.

• 13.5.2018  15:37

Zhlédnuto náhodou ve vlaku. Cesta trvala kratší dobu, než film, takže jsem dost přeskakovala kupředu ve chvílích, kdy to bylo nudné, což bylo často. Konec byl prima. Vědecké prvky v filmu byly spíš nevědecké - byla tam spousta naprostých nesmyslů, včetně okamžité komunikace mezi Zemí a Marsem - dokonce přenosu videa v reálném čase.

• 25.3.2018  18:15
    Anne (TV seriál) (2017)

SPOILERY. Nechápu, proč si tvůrci dnešních seriálů myslí, že je nutné všude přidat o 500% víc dramatu, než by nastalo v reálném žvotě (a než je součástí knižní předlohy). Každý problém je OBROVSKÝ problém a důsledky jsou dotažené zbytečně daleko (například toto je jediná adaptace knihy, kde je Anne poslána zpátky do sirotčince Následně je půlka celého druhého dílu seriálu zabitá tím, že se to detailně řeší). Anne nemůže být normálně přijatá ve škole a ve vesnici jako to je v knize. Ne, skoro všichni ji automaticky šikanují. Feminsmus je vyobrazen velmi neobratně. Vzhledem k tomu, že v těchto končinách světa se jelo především na praktickou stránku věci a spousta inteligentních dívek byla učitelkami (za malý peníz a za často nepříjemných podmínek - muži inklinovali k lepším pracem, pokud se necítili přímo povoláni být učitelem, protože měli samozřejmě více možností, než ženy), bylo vzdělání dívek do úrovně cca střední školy + učitelské nástavby něčím naprosto běžným a přijatelným jak v Kanadě, tak v USA. Ale v seriálu se naopak propaguje názor, že stačí se naučit starat o domácnost. To asi aby se hlavní hrdinka měla příležitost ukázat jako silná dívka bojující proti překážkám nebo tak něco. Jasně, že jsem za ženskou rovnoprávnost, ale je opravdu nutné, aby se muži ve filmu chovali takto zjednodušeně diskriminujícím způsobem, když to neodpovídá ani tehdejšímu životu ve venkovských oblastech Kanady, ani předloze? Na seriál jsem se nedodívala. Jednak je hlavní hrdinka tak nesympatická, že naprosto nechápu, jak si ji někdo může zamilovat. Ale především mě neskutečně štve, jak neobratně je sestavený scénář. Nejsem proti změnám předlohy, ale tady je prováděl někdo, kdo se neobtěžoval snahou ji pochopit a navíc úmyslně zcela změnil tón celé věci. Scénáristka přihodila do historické předlohy spoustu současných drsných témat a teď se poplácává po rameni, protože vzniklo "realistické" dílo.

• 8.3.2018  21:14
    Tvář vody (2017)

Nedokoukala jsem. Dobře zpracovaná vizuální stránka, super retro, bohužel mě velmi iritují výrazné a syté vodní barvy - modrá, zelená - použité ale úplně všude. Co se týče chování hlavních postav, přišlo mi naprosto neuvěřitelné. Buď jsou všichni na hlavu, nebo hlavní hrdinka byla celou dobu mořská panna a intuitivně vycítila, že narazila na životního druha. Bohužel, smysluplnější vysvětlení z rukávu nevytáhnu. Záporáci jsou extra záporní, no a zoofilie, kterou zmiňují ostatní, mě naštěstí minula, protože disponuji pudem sebezáchovy. Jedna hvězda za tu stylizaci, která mi sice vadila, ale provedená byla dokonale.

• 6.3.2018  10:27
    Nulová šance (TV seriál) (1988)

Tři hvězdičky z nostalgie. Seriál, kde klaďasové jsou tak naivně milí na sebe vzájemně a na ostatní klaďasy, až to bolí :-) Když mi bylo 10, tak to odpovídalo mému světonázoru a byl to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Teď už se na to nedokážu koukat bez ušklíbání. O dílu, který se odehrával v Praze, ani nemluvím. Na druhou stranu jsou některé zápletky dost originální oproti běžné akční produkci.

• 4.3.2018  14:52

Remake filmu Bez návodu (Instructions Not Included), který jsem viděla nedávno a který je zpracován 100x lépe, včetně konce. I dva jsou rodina je takový nemastný neslaný. Doporučuji se jako první podívat na Bez návodu, aspoň pokud ujíždíte na filmech, které hrají na city.

• 9.4.2017  13:23
    Před půlnocí (2013)

!!!Spoilery!!! Jeden z nejvíc o ničem filmů, jaký jsem viděla. Za hlášky ve smyslu - "Jsi naprosto šílená, ale já tě bezpodmínečně miluju, nikdo jiný by tě nesnesl ani půl roku." by si hlavní hrdina zasloužil nafackovat, hlavní hrdinka byla taky značně nesympatická. Naprosto nechápu, proč se na konci obtěžovali se dát zpátky dohromady, ačkoliv ona jej zcela evidentně nemiluje a taky mu to řekla. Asi proto, že tohle je "skutečný život a ne nějaká pohádka" a kdo ví, jestli by se aspoň jednomu z nich podařilo někdy najít takového šílence, aby se s ním dal dohromady? Nebo kvůli dětem. A kvůli sexu - spát spolu ostatně můžou i bez lásky, že. Jak realistické. A nudné.

• 3.2.2017  23:29
    Jackie (2016)

Velmi precizně zpracovaná nuda.

• 22.7.2016  17:28
    Doktor z hor (TV seriál) (1992)

Žádná sláva, ale že by to byla taková hrůza jako spousta současné české nebo americké produkce, to bych neřekla.

• 28.4.2016  11:44
    Kráska a zvíře (TV film) (2012)

Tato adaptace Krásky a zvířete od Krásky nevyžaduje, aby byla neuvěřitelně milá, zatímco Zvíře je totální hajzl. V ostatních adaptacích trpí Kráska patrně Stockholmským syndromem, což není divu, vzhledem k tomu, jak s tou postavou bývá zacházeno. Takže za mě vzhledem k tomuto 5 hvězdiček.

• 8.8.2011  20:29

Prvni sestina filmu me tak nudila, ze jsem se pokusila posunout dale, zda tam nebude vic deje - a nebylo. Moc nechapu hodnoceni tohoto filmu, ale asi nejsem cilova skupina - koukat se 20 minut na predvidatelny dej, ve kterem figuruje roztomily psik, me neskutecne nusilo.

• 10.7.2011  16:06
    Jádro (2003)

Na tenhle film jsem se dívala s jednou kamarádkou před naší maturitou z fyziky. Největší zábava byla komentovat ty jejich šílené výmysly. Vzhledem k tomu, že tento film obsahuje pravděpodobně nejvíce fyzikálních kiksů v historii kinematografie, to stálo za to. http://www.intuitor.com/moviephysics/core.html - kompletně rozebraná fyzika z filmu (v angličtině). Nejhorší na filmu Jádro je, že to tvůrci mysleli vážně. Kdyby to byla parodie, tak by ode mne dostala tak 3 hvězdičky, ale dvakrát bych to vidět stejně nechtěla.

• 20.6.2011  00:07
    Nepřítel nepřítele (TV seriál) (1990)

Český název je "Nepřítel mého nepřítele" - bohužel si ze seriálu nepamatuji skoro nic kromě toho, že se mi líbil natolik, že jsem si zapamatovala jeho originální název :)

• 9.6.2011  22:13
    Padlé ženy (2002)

Na film vzpomínám po mnoha letech od shlédnutí především proto, že mě naprosto šokovalo, že se něco takového ještě nedávno dělo v zemi, kterou jsem považovala za hodně rozvinutou. Nehodnotím až tak kvality filmu, jako celkový dojem.

• 25.5.2011  22:20

Film mě opravdu hodně nudil (a moc jsem se v něm neorientovala), zato rozuzlení bylo skvělé.

• 11.8.2010  12:36
    Penelope (2006)

Film sám o sobě tak úžasný není, ale rozuzlení mě úplně dostalo. Na rozdíl od normálních pohádkových ukončení je tohle neskutečně pravdivé i do života.

• 9.8.2010  16:55
    Solaris (2002)

Tento film mě z neznámých důvodů uspává, a to do 15 minut (doslova - neocenitelné před maturitou a podobně). Pravděpodobně jsem usínala při čekání na to, až se něco bude dít. Viděla jsem i původní verzi z roku 1972, která na mě tento účinek neměla, takže bych doporučila spíš tu, není tak rozvleklá.

• 9.8.2010  16:54
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Poměrně příjemný seriál, ale se spoustou moralizování a lékařských i historických překlepů. Takže se zapnutým mozkem je to na dvě hvězdičky, je to průměr, ale chyby jsou nepřehlédnutelné.

• 9.8.2010  16:53
    Irská sága (1994)

Úžasný film. Malou holčičku - Fionu - pošle otec po smrti matky k prarodičům na pobřeží Irska, kde Fiona postupně rozplétá staré rodinné legendy. Příjemná dávka tajemna, nádherné prostředí.