adam9

adam9

Adam Kahánek

okres Praha

homepage

Twitter: adam9kah

11 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

  „How wonderful life is, now you're in the world...“ Viděl jsem něco božského! Muzikály nevyhledávám, no po tomhle dokonalém, stoprocentně začnu, a jestli tenhle ten nějaký překoná? Asi už teď vím, že to není možné. Dvě hodiny neustálého střídání svižnosti a písní, z nichž romantika sálá do všech koutů. Tak vybalancované, až to vyráží dech, který si musíte udržet do konce. Do konce, který vám ho vyrazí bez pochyb až do posledního řádku titulků. Ano, pak si teprve uvědomíte, co jste to viděli za, opakuji se, boží dílo. Na závěr jen dodat, že Nicole Kidman nevyhledávám, ale zde? (SPOILER) Tak nadpozemsky krásná, že při každém pohledu na ni tajete, tajete, až nakonec společně s ní roztajete. Tento výkon měl být oceněn Oscarem bez debat!

 • poster

  Walk the Line (2005)

  Největší příběhy píše sám život. Walk The Line je srdcovka, kterou jsem musel vidět dvakrát, abych se do ní plně zamiloval. Je to skvost, v jehož čele jsou excelující Joaquin Phoenix a Reese Witherspoon. Oba vdechli životu Johnnyho Cashe to pravé kouzlo, díky němuž si řadu songů uchovám v paměti nekonečně dlouho.

 • poster

  Spisovatelé (2012)

  Spojení Lily Collins a romantiky funguje, zdá se, naprosto báječně. Po Love, Rosie mě uhranula s dalším žánrově podobným snímkem, avšak v dosti odlišné roli po charakterové stránce. Tahle byla mnohem cyničtější, zábavnější, avšak možná dokonce ještě zranitelnější oproti Rosie. Opět se jedná na první pohled o klasickou kýčovitou a citově ždímající podívanou, ale opak je pravdou. Film mi dal strašně hodně z pohledu přemýšlení nad mým osobním životem a podal silné podněty k zamyšlení nad tím, jak se vyrovnávat s bolestí, minulostí, ale i přítomností. Konec je sice až moc happy-ending, ale to vůbec nevadí, film tím neztratil své hlavní poselství. Navíc má skvělé herce (do Lily jsem se definitivně zamiloval a Greg Kinnear je super otec) a sympatický soundtrack. UPDATE: Nevydržel jsem ani dva měsíce bez druhé projekce. Asi je brzo to dávat do TOP 10, ale já prostě musím. Stuck in Love je neskutečně blahodárný film, který mě i přes svou nereálnost naprosto uchvátil - jeho přednesené životní podněty zaobalené ve spisovatelském duchu jsou dokonalým dočasným lékem na špatné období. S filmem se cítím "less cynical", a i když je to jen neobjektivní rouška, která brzy prosákne, tak na to kašlu. Jo a už jsem říkal, že postava Grega Kinneara je naprosto skvělá? A že jsem se do Lily Collins zamiloval? A co teprve ten trefný soundtrack...

 • poster

  Kill Bill (2003)

  Já prostě nemám slov. Nedokážu to popsat. Jsem unešen. Vše je tak dokonalé...

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Moje klasika na Štědrý večer. Na romantické komedie si potrpím a k téhle chovám velký sentiment. Příběhy všech postav jsou tak srdeční záležitostí, že Vás neotráví ani po x-tém zhlédnutí. Keira Knightley se mi zde líbí 2x víc než v Pirátech a dalších filmech, Bill Nighy prostě a jednoduše exceluje, sympaťáci Hugh Grant a Colin Firth tomu všemu dodávají tu správnou romantickou esenci. Nechybí ani komik Rowan Atkinson...prostě perfektní vánoční film, ať už je nálada jakákoliv.

 • poster

  Match Point - Hra osudu (2005)

  Snad moje nejoblíbenější drama. Neodolatelná Scarlett a také hodně krásná Emily + jeden z mých oblíbených herců Rhys-Meyers v hlavní roli. K těmto hereckým hvězdám režisér režisérů Woody Allen a něco úžasného! Ten zvrat, to drastické řešení problému mi skoro vyhodilo "hubu z bantů." Napětím jsem se třepal a čekal, jak to skončí. No a jak vidno hlavní myšlenka filmu "Raději mít štěstí než být dobrý" byla perfektně dodržena.

 • poster

  Jak vycvičit draka (2010)

  DreamWorks umí, umí. Tolik emocí jsem asi ještě v žádném animáku neviděl, respektive mě tak nedostal. Výborná idea příběhu a "Bezzubka" je prostě adorable dragon, kterého by chtěl každý :) A ještě na něj sbalit holku, proč ne? :)

 • poster

  Prokletý ostrov (2010)

  Jako by se spojil nejlepší Hitchcock a tuhou atmosférou dokonalá noirovka, z níž napětí prýští do všech stran. Strašidelné tajemno, které mohutně umocňuje postava Bena Kingsleyho, kolem celého prokletého ostrova si vaši pozornost okamžitě podmaní a nepustí vás až do konce, který je naprosto úchvatný. Pro mě bez debat nejlepší film od Scorseseho a dozajista jeden z nejlepších od DiCapria. Marně mě pak aktuálně napadá lepší mysteriózní thriller, který si tak skvěle pohrává s divákem.

 • poster

  Vertigo (1958)

  Nejlepší film mého oblíbeného režiséra. James Stewart jako jeho dvorní herec nezklamal, celou dobu s ním "vyšetřujete", pak se zamilujete a nakonec upadnete do té největší temnoty.

 • poster

  Aféra Thomase Crowna (1999)

  Brosnan si roli neskutečně užívá a já s ním. Krásně spletitý děj, a ta finální scéna v tom muzeu? Prostě a jednoduše bombová!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace