berusche

okres Praha
a zajima to nekoho?!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 14.2.2018  09:43

To mě teda šíleně nebavilo! Skoro to vypadá, jak kdyby existoval mustr na typické depresivní filmy: zasadit do WWII, použít Židy (asi zřejmě s pokusem využít co největší plejádu židovských jmen), někomu ublížit, pár slz, nějaký ten záběr na brutalitu nacismu a sliny, nějaký bezpáteřák a charakter, a k tomu symboly, hlavně hodně symbolů. Jako třeba ptáci, to je dost hluboký na to, aby to lidi chápali. Tohle ne, obvykle Seveřani umí, ale tady se přibližovali klasickému americkému patosu víc než bylo nutné. A to jim teda výrazně uškodilo.

• 16.11.2017  09:24
    Deportace (2015)

Ty hvězdy jsou za obrovskou atmosféru, ty co chybí jsou za absenci jakéhokoli rozuzlení a příběhu. Tahle slušně vypracovaná a gradující bublina, která minimální aspirovala na transplantační turistiku v přímém přenosu, vyvolala v celém sále se závěrečnými titulky otázku: WTF?

• 18.10.2017  12:07
    Sněhulák (2017)

Každá adaptace má prostě svoje ALE. A udělat adaptaci Sněhuláka by stálo spoustu práce a hry, aby divák dostal vše, co dostal čtenář. Takže vám nezbývá nic jiného než hodnotit Sněhuláka úplně mimo jeho původní námět, protože jinak byste to museli odpadovat. Tak moc se film nepodobá, tak moc je oproti knize prázdný a tak moc vás z něj nemrazí. Nepovedlo se to úplně stejně jako dle mého Hypnotizér. Pokud bych to pochopila jako kriminálku samotnou, je mi moc líto, že nikdo netuší, proč Harry chlastá, že motiv je poněkud zkrácený a jednoduchý, že postavy postrádají svou nutnost v ději a že se na konci nedozvíte vůbec nic kromě toho, že se chytil vrah. A vůbec je tam těch vražd nějak málo a moc nejsou vidět. To je skoro málo!

• 18.10.2017  12:01
    John Wick 2 (2017)

Pořád je to dobrý námět, pořád jsou to výborné akční scény, ale proboha, on se snažil trumfnout Arnieho v Komandu, že jo??? Protože John v tomhle díle skutečně exceluje v tom, jak dokáže přemluvit zloduchy, aby si počkali, až vyřídí jednoho, a mohl na druhého. A to vlastně ztratí pak ten glanc.

• 14.9.2017  00:29
    To (2017)

A me to v pulce prestalo bavit...kdyz budete snidat, obedvat a veceret kolacky, tak voni vam taky prestanou chutnat.

• 9.9.2017  20:26
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Strasne me ti lide vytaceli - jak jsou zavisti, jak jsou udrbany, jak jsou ustekany, jak jsou trapni, jak jsou sobecti, jak jsou alibisticti - pak mi doslo, ze asi budeme mit vsichni neco spolecneho! Posledni dil byl genialni, ma to perfektni scenar, je to skutecne uveritelne a vzijete se do toho a verite jim, ze ty zivoty skutecne ziji. Zabiji to jen posledni scena a celkem jasna predvidatelnost uz od tretiny.

• 5.8.2017  20:18
    Můj král (2015)

Ja mam dneska takovej plnej den hezky, nefalsovany a destruktivni lasky!!! Muj kral je ovsem mistr destrukce, a to tak bolestive, ze ji citite spolu s hlavni hrdinkou. Az po konecky prstu. Tenhle snimek je ze slozky "kterak milujte nekoho, koho nemuzete prestat milovat, i kdyz se ritite z utesu"...a ja jsem vlastne porad premyslela, jak tohle muze skoncit a jen jsem doufala, ze ne fatalne. Skvely film a vyborne propracovani hrdinove!

• 5.8.2017  16:24

Vlastne je to slusna kriminalni zapletka! Ma to docela dobry rezisersky tah na branu. Dokonce o atmosferu neni nouze...ale, uplne me dusila potreba to uplne zbytecne politicky zasazovat (na dej to totiz nema zadny vliv) a jeste vic me dusily sceny, kterym ja osobne rikam "nekdo si z nas strili" (to jsou ty, co vypadaji, jakoze postrehni, mozna nezapomen, ale uz se k jejich logice nikdy nikdo nevrati)....takhle to zprasit!

• 5.8.2017  16:20

Milostny trojuhelnik, vyborna atmosfera, velice vynikajici hudba a citove zabarvena jednani, kdy mate pocit, ze uvnitr vas vsechno krici misto protagonistu...a ti se na melancholicke vlne a ne prilis expresivnim vyjadrovani vezou az do dokonaleho finale, ktere pootevre, jak vypada ta prava laska...az se me nekdy nekdo zepta, jakej mu doporucim romantak, tak tam soupnu tenhle, at se z toho pekne pose*e....

• 14.7.2017  08:31

Jednak to melo docela slusnou zapletku, kterou jsem necekala, a druhak to bylo skutecne vydirajici. Takze jsem to orvala. A urcite jsem nebyla sama. Chybi tomu ale duvody, zpusoby a vyvoj. Po vsem patrate a doufate, ze se to dozvite. Zmet scen mezi vatou, piratskymi bitvami a veceremi nestaci.

• 30.6.2017  00:30
    Tanečník (2016)

To je tak, kdyz hloubka poselstvi je vskutku dobre pripravena, odzita a natocena! A kdyz k tomu pridate zakladni citovou plejadu, je to naprosto bezkonkurencni. Vyhlasuju soutez " Kdo vezme Bajcu na Polunina"...jak ja bych ho chtela videt tancit na zivo a na cokoli. Je to dechberouci zazitek a ja chci listky ;), treba to jeste da!!!

• 30.6.2017  00:19
    Rozpolcený (2016)

Ale tak Shyamalan umi, ale nejvic tady stalo za to, ze McAvoy dokaze zaujmout a scenar podle me nebyl vubec spatny. Je to nicmene casto vatovka, chybi tomu trocha vice logiky a jak uz tu nekdo z me topky rikal, Identita se to tehdy jmenovalo a ten mind fuck tam byl daleko vtiravejsi a zajimavejsi.

• 15.6.2017  13:09
    Zlato (2016)

Nejak se mi nechce verit tomu zaveru! Ocekavala bych uplne opacny, a bylo by to tak asi dle klasickych koncu v poradku. Taky nejak nerozumim potrebe Matthewa, protoze oscara uz ma, tak proc se stylizovat zrovna do tehle rovin (Blaznovo zlato, kdyz uz zlato, mu sluselo podstatne vice). Presto, tolik nechutenstvi k chlapovi ve mne dokazal na platne vyvolat malokdo, takze je to asi v poradku. Tim opadly me romanticke idealy o nem. Snimek je to poucny, i kdyz klasicky sokujici a nekolikrat jsme neco takoveho uz videli, takze v konecnem dusledku to zapadne do prumeru.

• 14.5.2017  09:34

Hallstrom to jede jak na horsky draze. Po velkem uspechu Hatchika, ktery nenechal zadne oko suche, prichazi s dalsi velkou slzavou a dojemnou peckou. Funguje to, to je jasny. Ale je to prvoplanove a vlastne nikterak zabavne. Vzdycky je smutny, kdyz nekdo umira nebo odchazi, a tady si to trapne strihnete nekolikrat za sebou - pak to skonci...A mne to prijde sakra malo!

• 14.5.2017  04:41

Snimek o obrovskych ztratach a snaze vyrovnat se s nimi. Je to genialni! Ja tu bolest citila tak hluboko, ze jsem nemohla pak vubec usnout a po jistem odhaleni duvodu velkeho smutku jsem to musela zastavit a rozdychat. Je to verohodne, realisticke, uplne je vynechan trapny patos a kecy o zivote, a je vyuzito kazde minuty, sceny, zaberu kamery a dialogu k tomu, aby ten enormni tlak a zarmutek divaka doslova skolil! A nejzajimavejsi je, ze to vubec neni ubrecene. Ted si budu muset dat panaka, tohle bude mit dozvuky hodne dlouho.

• 13.5.2017  18:41

Hlavni hrdinka trpi!!!! A je to na ni hodne videt. Neda se uprit, ze v tomhle pripade masker a kostymerka odvedli pul hereckeho vykonu Stewartove. Zbytek dotahla svym depresivnim ksichtem a pohyby, skoda jen, ze tak statickymi, tudiz po par desitkach minut zacnou nudit. Pokud mel byt zaver o sebenalezeni dusevni poruchy, je to blby. Nedava to totiz ve spouste momentu smysl. Pokud mel byt o nadprirozenu, bylo to lacine.

• 9.5.2017  05:54
    Zakladatel (2016)

Ja se vubec nechci zamyslet nad moralnim upadkem, protoze business je business, sory jako! Genialni byl totiz vlastne Kroc. A Keatonovi snad psali roli rovnou na miru. Verila jsem mu kazdou vterinu. Hodne me bavilo, ze je to napsane tak, ze vas tvurci moc nematlaj do tech rodinnych vztahu a ze je to jen tak mimochodem. Cely americky sen sledujeme jako na stribrnem podnose, a myslim, ze obdivuhodne je s jakou gracii byl Kroc schopen podnikat a jak velky duraz byl kladen na zamestnanecky potencial, ktery je tak nezbytny. Cele to pak je zabalene do dokonale dobove scenografie, ktera se snazila, aby ji neuniklo vubec nic. A pokud uniklo, divak si toho v plejade charakteru naprosto jednoznacnych a dobre promyslenych vubec nevsimne.

• 6.5.2017  09:44
    Spojenci (2016)

Brad je vyzila kreatura, tak to jako vime. Ale nejak se zivit musi! Budiz mu odpusteno. A vezmeme zavdek tim, ze pribeh je to hodne slusnej, mozna vic nez slusnej. Akce nepotrebuji vatu, ma to neuveritelny spad (rozumej, kouknu na casovac a jsem za pulkou, proc tak brzy?). Sceny bez komentare maji hlavu a patu (a ty me u Zemeckise vzdycky bavi), zaver je fenomenalni (kdyz odpustim posledni 2 minuty). Krasna prace. Jen je skoda, ze od 65 minuty tusite, kam se ritime.

• 6.5.2017  09:36
    Snowden (2016)

Snowden patri mezi ty snimky, ktere berou dech. Berou dech proto, ze se pak desite zapnout webovku a proto, ze dlouho premyslite, jestli je to vubec mozny. A vlastne se desite toho, ze je. A tim film plni zadani: upozornit a presvedcit. V tehle rovine pak nezbyva rict, ze pocin je to povedeny. Bohuzel se mi u takovych veci stava, ze jako amater uplne vse opomijim - jake byly vykony, zda maji postavy nejaky naboj, jestli se dobre pracuje s potencialem jich samotnych, jestli ze me reziser nedela vola a jestli scenar vubec stoji za to. Zkracene: sokujici scenare dokazou prenest pozornost nekam jinam. A tady se to podarilo. Ja jsem ani nedutala (dalsi do sekce "ne, u toho fakt nemuzes zehlit").

• 6.5.2017  09:30

Bitka vs parkour - 1:1 / Bitka vs parkour - 2:2 / Bitka vs parkour - 3:3 / scenar vs potencial - 0:0 / herecke vykony vs pribeh - 0:0 .... bitka, parkour vs scenar, pribeh - 100:0 ... asi tak...Fassbenderovo vecko dobry, gamesu asi tak uplne nepomluvime (mam dojem, ze tohle brasule masti na necem podobnym playstationu), ale jinak, jinak to bylo ukrutne utahany, nudny a hlavne bez napadu!

• 29.4.2017  20:01

Vazne? Vazne se nas prototypy lacine, podpantoflacke a unudene matky snazi presvedcit, ze to takhle muze fungovat? Chybi tomu trocha humoru, toho, ktery se v tom materstvi da hledat a tak hezky ho obohacuje. A hlavne poradny scenar, tohle vypada jako teen komedie, jen o matkach, kterym je osmnact.

• 29.4.2017  19:58
    La La Land (2016)

Tak to jsem se radsi mela svezt na horsky draze!!! Prumerny romanticky sladak s blbym radoby hlubokym koncem, prumerna hudba, prumerne herecke vykony a cele je to zabalene do hloupych klise prohlaseni, ktere tem dvema neuveri vubec nikdo! Zlata Kraska a zvire. Pro me velke zklamani, zvlaste na zaklade ocekavani ze zdejsich procent. Ze ja na to vzdycky koukam....

• 8.1.2017  09:18

Bude dvojka nebo uz scenarista netusil, co s tim?

• 9.7.2016  20:20

Přesně takhle jsem si to nepředstavovala. Bohužel tomu zas tvůrci dodali patosu tolik, až ubíjel. Téhle pohádce schází čistá syrovost, na kterou jsem se tak těšila. Navíc, člověk má pocit celou dobu projekce, že už to krucinál všechno někde viděl. Průměrem ale neurazíš a je pravdou, že v tomhle případě scénář určitě špatný nebyl, herecké výkony také překvapily a herci se zhostili svých rolí s velkou grácií. Možná jen to pojetí těch klišé už začíná být na škodu.

• 9.7.2016  20:14

Až budu chtít vidět, jak si žije zlatá mládež a jak vypadá prežití psů na pustém ostrově, nepustím si rodinné drama. Pustím si americkou teen komedii a Robinsona Crusoe (možná stačí Tom Hanks s volejbalovým míčem).

• 9.7.2016  20:13
    Polednice (2016)

Ráda bych se přidala k záplavě stejných komentářů - scénář bídný (když se hodí do záběru scéna, která nemá vůbec žádné opodstatnění, považuji ji za naprostou vatu a umělé natahování děje, stejně jako opět jsem trpěla tím: proč tam proboha jezdila, proč proboha umřel její manžel, jak to, že není tohle, a jak to, že není tamhleto? - to je trochu moc otázek na jednu starou dobrou Polednici. Závěr to celé absolutně zazdil. Já myslím, že není vždycky nutné se vlichotit divákům a pomoci si takovou berlí. Někdy je třeba točit s trochou odvahy. Tady zjevně scházela. Výborná práce s prostředím, atmosféra hodně dobrá a práce pana kameramana to možná celé zachránila.

• 9.7.2016  20:08

Kdyby stačilo jako řešení poruch chování, aby dotyčný došel k progresu jen proto, že ho jiní odsoudí, bylo by na světě hned lépe. Toliko k absurditě. To, co snímku lze vyčíst naprosto očividně, je to, že scénář jde po povrchu, moc se v tom nebabrá, protože by ihned bylo jasné, že to moc nesedí.Chyběla mi jednoznačně linie "co bylo předtím" a nějaká větší sebereflexe minulých činů hlavní hrdinky. Na teen drama pro náctileté to byl ale slušný kus, herecky obzvlášť zdatné.

• 18.6.2016  22:36
    Komuna (2016)

Celý snímek jsem přemýšlela nad tím, jak pěkný koncept to je, a jak z něj nikdy nemůže vzejít nic dobrého. V závěru se mi potvrdilo, že kdo chce moc, nemívá nic. A většina z hrdinů si tohle pořekadlo užila po svém.

• 18.6.2016  22:20
    Sinister 2 (2015)

Nepamatuju si, jak ten vtip zněl celej, ale končil hláškou: bububu ty malá p*čo! Já vím, není to nic moc, když ho neřeknu celej, ale určitě si někdo vzpomene jen díky téhle hlášce. A takhle jsem se cítila na konci snímku já.

• 18.6.2016  22:18

Jako blockbuster dobrý,jako pokračování čehokoli o Avengerech žádná sláva. Příště postačí, když se někdo ještě ožení zamiluje a zabijou nějakého dalšího zlosyna a už to vážně, vážně nebude moc zajímavé. Efekty, kamera a jiné hrátky zručného filmařského týmu to nemohou přeci zachránit.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25