Hlavně nezávazně (2011)

Ano, vážně to neberte moc závazně, poněvadž byste mohli být zklamáni. Ježiši, to nám zas jednou naservírovali z Amééériky snůšku blábolů. Skoro jsem měla dojem, že je to taková přihlouplá slátanina všech možných romantických filmů, ze které bohužel vychází zas ta otřepaná rovnice nechtějí se, kočkují se, chtějí se, ona ho nechce, pak se chtějí, pak...atd. A mě už to upřímně nebaví. Navíc Natálka prostě není můj šálek a toho šamponovanýho ňoumu už taky někam zavřete, vždyť ten jediné, co na něm za něco stojí, dává na odiv, jako by měl dojem, že se schová, že neumí hrát. Mám pro tebe překvápko, Ashtone: mě neoklameš a ani se mi nelíbíš!!!

Světová invaze (2011)

Když nemáte nic pořádného a vlastního, dejte tam Den nezávislosti, když nemáte tenhle, dejte tam Válku světů, když nemáte ani tu, smíchejte Znamení a já nevím co by se našlo, ale je toho zajisté mraky...pořád dokola ta ohraná píseň ---> přiletí zlí klucí z vesmíru, chtějí nás vybít, mají nějaké fígle, banda statečných amerických (je jedno, co jsou zač) se rozhodne zachránit svět a víte, co je zvláštní? Vždycky ty fígle kluků odhalí a pak ten svět zachrání! Jděte s tím už k šípku! To je nuda. Jediné, co si tu zaslouží hvězdu jsou možná efekty, i když ani ty mě nepřekvapily (nejvíc se mi líbila ta kolečka z dýmu, jak se nad LA střílelo) a Aaron, protože je k sežrání. Tím to hasne, už nikdy více....

Viděl jsem ďábla (2010)

Slast! Spousta krve, spousta mrtvol, jeden Zoro a pár psychoušů. Skutečně naturalistické. Já to teď budu ještě chvilku trávit, poněvadž musím říct, že po dlouhé době film, který jsme si nedávala s přestávkama, protože mi hekání tohohle a promluvy tohohle lezly krkem. I když, kdyby se i tady mluvilo o něco méně, na škodu by to nebylo (ono taky hajzle, pusť, ušetři nejsou zrovna výkvěty dialogů). A ačkoli je spousta náhod, které nahrály scénáři přímo bravurně, a běžný divák by je mohl považovat za opakovačku, já budu dělat, že to tak má být. Herecké výkony moc posuzovat nemohu, ostatně, zas tolik filmů od kluků se šikmejma očkama jsem neviděla, ale Min-sik je každopádně ta největší možná zrůda, kterou jsme v téhle roli snad mohli vidět. Tjadádádá....jen ti policajti mě teda iritovali, ty tam asi těch případů moc nevyřeší, co?

Zápisník jedné lásky (2004)

Ano, McAdams a Gosling tomu dávají skutečně ten pravý šmrnc. Ona je taková správně rozverně erudovaná, on je takový správně silně jednodušší. Jenže, i když je to krásné prostředí, krásný příběh a celé je to krásné, tak tomu chybí ten moment překvapení, protože už na začátku tušíte, kdo komu čte, a za dvacet minut už to víte na tuty. Takže, i když bych se s tím vším byla ochotná smířit, protože tomu vlastně nic nechybí, přiznejme si, že je to příliš naivně neodolatelné.

Řetězová zpráva (2010)

Snaha byla, tady se ale necení...Může mi někdo říct, proč tohle je jeden z dalších, kde středoškoláci vypadají jako kdyby doma měli dvě děti? A ta pointa se evidentně v průběhu skvostu taky ztratila. Jediné pozitivní, co si tu jednu zaslouží, je ten začátek a konec, jak neotřelé! Třeba to ale za dvacet let budou dávat jako malinové béčko.

Pevné pouto (2009)

Asi nejsilnější je neodolatelná babička Susan, která teda opravdu stála za to...Pokud bych se smířila s tím, že to měl být tuctový thriller na téma masový vrah a jeho oběti, byla bych s těmito částmi spokojena. Pokud to snad mělo fušovat do duchařiny, jsem na tom podstatně, ale podstatně hůř...Vlastně, je to takové zvláštní dílko: chvilku máte dojem, že to má v oné minutě našlápnuto, ve druhé to pohřbí asiatko-američanka z nebe, jindy zas čekáte pořádnou thrillerovou honičku či záběr a do toho Vám skočí altán s duhou...to je zvláštní. No a závěr, jak říkám, v jedné chvíli (a ty přechody mezi časem na místo činu mě fakt bavily) to vypadá dobře a pak prásk prásk, zas jsme v nebi. To snad nebylo nutné ne? Další obrovskou pochvalou je pro mě psychouš jak má být (chudák, on na to snad má obličej), dokonce i Rachel bych to věřila. Jako vždy, Mark je za muže pouze jedné tváře...a teď, babo raď?!

Norské dřevo (2010)

Asi jsem zabila tátu řetězem!!! Vážně se to snažilo navodit dojem, že to bude dráma věrné a čisté lásky? Mně to spíš přišlo jako americká teen komedoška, kde se banda náctiletých snaží souložit (ono to prostě někdy stojí za prd), když to nejde, tak se sesypou (asi v domnění, že po zbytek života to bude stát přesně za tohle) a když už není úniku, zavři oči brouku a ... Tak to ne, tohle! Bohužel jsem předlohu nečetla (no nevím teda, jestli bohužel), přesto musím říct, že scenář je nudný a vleklý (moc se toho nedozvíte), námět je ještě horší (co byste taky chtěli, věřit ještě puberťakům na téma vážnost života?), záběry jsou sice snahou o detail, který vás má zřejmě posunout v ději, ale já jsem si nepustila National Geographic, abych koukala na lesy pod sněhem a lesy bez sněhu....jednou větou: já jsem snad ještě nezažila film, který by mě ani trochu nebavil ani po hodině...Ta jedna je za statečnost, ta se režisérovi upřít nedá, a zvuk, mám dojem, že ten je skutečně povedený (no a tady je vidět, čeho všeho jsem si stačilo všimnout). Možná ze mě čiší jen obrovské zklamání.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Nemám doma sice ani jedno sáčko od D&G, ani botky od Prady, dokonce můj šatník nemá chudák ani Vuittonskou kabelku a nakonec, skoro vždy nakupuju na internetu, neboť mě nebaví moc chodit po krámech. Nicméně, já ji holčině rozumím, mám taky radost, když mám nové tričko ve skříni. A ať je to patetické, předvídatelné a prvoplánové jakkoli, je to dobrej romanťák, má hezkýho hlavního a já se bavila. Zvlášť u sezení AS, kdy jsou využívány skutečně kvalitní praktiky. Láska, pravda, dobrá duše, čest a vkus nakonec zvítězí. Díky díky! Nicméně, hlavní hrdinka je tak podobná Norisce (nejen těma barvama, ale i chováním), že to značně ničí můj dobrý pocit. No a Ďáběl nosí Pradu byl o něco více vystylovaný.

Bastardi (2010)

1. Jestli to s těmi hereckými výkony myslíte vážně, tak potěš panbůh. 2. Jestli jste doufali, že při tak lákavém námětu a s nálepkou "bez přetvářek" vám to spapáme, tak jste se zmýlili. 3. Jestli vám přijde jako dobrá filmařina, střihat do hudby nějakýho rapera obrázky jasně kategorizující bez jakéhokoli vysvětlení, musím vám říct, že ani tady nebodujete. Tak, to jen pro začátek. Teď k námětu. Ani bych to neoznačila jako selhání systému, protože ten školský systém nefunguje ani na zvláštních školách jako v obecné a Igor Hnízdo tudíž není potřeba. Nevím, kde se vzala představa tvůrců, že na zvláštních školách to takhle chodí, určitě jich hodně navštívili. Pokud tomu tak bylo, asi bych považovala za vhodné to tedy nahlásit, aby to mohla řešit vyšší instance. Pokud to tak není (což se skutečně domnívám po učitelské praxi u nás v rodině, zvlášť v té zvláštní), tak to považuji za nejhorší věc, kterou se nám kdy kdo snažil předat. Ještě přivaříme polívku, aby bylo možné tu kategorizaci a předsudky naplnit úplně! Vždyť, co jiného nám zbývá, když nemáme racionální vysvětlení-hledat třídního nepřítele. Drazí, já bych si jen přála, aby náhodou nebrali právo do svých rukou běžní lidé. Není to tak dávno, co jsme to zažili a já mám husí kůži, když tuším, že tohle je přesně ten snímek, který přesvědčí, že by to snad stálo za to....

Lví srdce (1990)

Jak už jsem říkala, tyhle béčka byla v určitou dobu dostupná jen přes německý satelit (nj, žila jsem v rodině buržoustů, tak jsme ho měli). Takže, vím určitě, že výkřik malé hezké a šikovné holčičky: "Uncle Lion, Uncle Lion" mi bude bušit v hlavě dlouho. To ale nezmění nic na tom, že tohle je jeden z těch skutečných béčkových braků. Bohužel. Chudák Jean-Claude, on halt pak začal trochu klesat a klesnul pak dokonale, páč voják univerzál a ta nesmyslná dvojrole už byly vážně moc.