funesfilm

funesfilm

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.5.2019  10:42

Občas možno scény zbytočne dlhé. Strih nie vždy v správnom momente. Inak, dobre pozrieť. Život vo filme.

• 1.5.2019  17:49
    From Slovakia With Love (TV film) (2015)

Zaujímavý pohľad na Slovensko. Pôsobivé zábery. Môže len mrzieť, že sa pozabudlo akosi na Horné Považie, Kysuce, Oravu a Turiec.

• 27.4.2019  20:27

No i napriek tomu, že sa jedná akoby o hranú dokumentárnu tvorbu, s odstupom doby hodnotím na priemer s "odretými ušami". Dejová línia je myslím si v poriadku. Dokonca sú obsiahnuté aj ťažké okamihy, ktoré nenechajú i silného diváka, v pokoji.

• 27.4.2019  20:18
    Milada (2017)

Premárnená šanca chopiť sa dôstojne témy Milada Horáková. Scény bez línie. Až ku koncu badať náznaky nejakej stability príbehu, no napokon to vychádza akési zdĺhavé.Tento film jednoducho treba reklamovať a urobiť odznova.

• 22.4.2019  19:10

Bez hlavy a bez päty. Už len kôli hudobnej stránke, aspoň nejaké kladné hodnotenie. Rapoš už dávno stratil žiaru. Je však pravda, že dnes už rozprávky nakrúcať nevie takmer nikto. Osloviť detského diváka v súčasnosti, je veľmi ťažký oriešok.

• 22.4.2019  19:04

Pohodička na nedeľné popoludnie.

• 7.4.2019  12:35

Nebyť sprievodnej hudby počas celého filmu, jednalo by sa v podstate o hraný dokument. Niekdajšia hviezda, zhasína.

• 24.3.2019  09:55
    26. Český lev (TV pořad) (2019)

Český lev je výnimočná udalosť. Vždy sa rád na tento program pozriem a vždy závisí spokojnosť aj od nominovaných filmami. Tento rok boli hodnotné snímky a bolo asi ťažko povedať, ktorý je ten naj v jednotlivých kategóriách. Na druhej strane, málokedy som celkom spokojný. Zdalo sa mi to všetko akési moc rýchle, akoby bez kontaktu s televíznym divákom. Jedine ocenenie pani Šimkovej. Inak nič tak pútavé, zábavné. Opäť ani scéna neohúrila.

• 6.3.2019  21:44
    Najväčší Slovák (TV seriál) (2019)

Dokumenty k jednotlivým osobnostiam, sú naozaj zaujímavé a veľa sa človek dozvie. Avšak myšlienka na naj Slováka, sa vytráca. Nedá sa určiť ten naj. Okrem toho niektorí do desiatky asi ani nepatria. A hlavne, má to politické znaky.

• 3.3.2019  10:34

Oslava prírody a prezentácia ľudských vlastností. Vizuálna lahôdka.

• 25.2.2019  19:16
    Oscar 2019 (TV pořad) (2019)

Bez moderátora hlavného programu, nič moc. Čo sa týka moderovania zo štúdia v Markíze, tak tiež nič moc. Dokonca som aj pri tom zaspával. Chcelo, by to už konečne nočné sviežejšie moderovanie. Juraško je z tých lepších, no otáznik je, či musí byť aj v tomto programe. Boris Pršo, je úctyhodné, ako sa postavil na nohy a treba mu len držal palce. Tiež však mohli nájsť tvorcovia i v jeho prípade iné riešenie. Čo sa týka Oscarov, ako takých, vždy je to v podstate politika. Aktuálna téma v spoločnosti, má veľkú nádej sošku získať. Avšak Oscar patrí naozaj medzi naj filmové ceremónie. Je to oslava filmu.

• 28.1.2019  13:13
    Krištáľové krídlo (TV pořad) (2019)

Bratislavské politické divadlo. Bohužiaľ posledné roky sa tento a podobné programy podobajú skôr na niečo iné, než na čo boli možno pôvodne určené. Skutočné i ocenené osobnosti a to z celého Slovenska, zostávajú tak v úzadí toho všetkého.

• 14.1.2019  22:32

Konečne sa divák môže baviť aj na francúzkej komédii súčasnosti. Jednouché, ničím prekombinované, situačné, so štipkou klasiky. Výborný relax a zábava.

• 4.1.2019  21:12
    Najväčší Slovák (TV pořad) (2018)

Anketa, ktorá dopadne ako Zlatý slávik. "Zopár" ľudí rozhoduje o titule, ktorý si zaslúži inú úroveň. Úmysel nebol zlý, no nikdy niečo takto zrealizované, nemá spravodlivý výsledok. Je aj pravda, že najväčší človek krajiny, sa určiť nedá. Na zamyslenie je samozrejme obsadenie popredných miest kontroverznými osobami. Program moderuje už "obkukaná" pani Vinczeová. Obohatením je na druhej strane určite moderátor Chrappa. Ten priniesol akúsi jednoduchosť, novotu. Spočiatku program vyznieval ako propaganda istých politických kruhov. Celé zle od začiatku až po koniec. Pre mnohé osobnosti, čo boli prínosom pre Slovensko, to môže byť istým spôsobom urážka. Sklamanie či vizitka národa? Po odvysielaní posledných minút programu 1.5.2019, možno konštatovať, že aj napriek zbytočným výstupom niektorých hostí, to malo pomerne dôstojnú dohru. Veľa sa divák v priebehu niekoľkých týždňov dozvedel, no viac hviezdičiek dať jednoducho nemôžem.

• 2.12.2018  13:46
    Čára (2017)

Autentické, pravdepodobne tak, aké to bolo v dobe deja. Slovenský film, samozrejme s nadávkami bežnej hovorovej reči. Kvalita hereckého prejavu na výnimočnej úrovni. Nebyť častého strihu, tak zážitok zo sledovania, mohol byť oveľa lepší.

• 23.9.2018  11:23
    Masaryk (2016)

Najtemnejšia hodina v českom podaní. Časť prelomovej histórie, vtedy pomerne mladého štátu. Časť života človeka, ktorého mnoho z nás až tak nepoznalo. Zjavne nebol Masaryk mladší, rodený diplomat. Servítku pred ústa si často nedával. Preto nie vždy, hlavne na strane druhej, priateľov pravdepodobne nemal. Všetko to vyvažoval. Vymykal sa...Nezvládal svoje emócie, svoje vnútro. Tento film prináša nový pohľad na dobu začiatku nacistického temna v Československu. O nás, bez nás sa dialo. Vizuálne veľmi dobre zvládnuté. Žiadne veľké prestrelky či "bombová" pyrotechnika. Je to o niečom inom. Spokojnosť.

• 1.9.2018  13:06

Filmové od začiatku do konca. Je možno poznať, že sa v scenári išlo podľa knihy a zbytočne sa nevnášali do deja predstavy produkcie. Takýchto titulov sa rodí veľmi málo. Tom Cruise nie je Clint Eastwood. Myslím prirovnanie k hercovi s istým "vyžarovaním". No i tak je výsledok s označením ,,podarilo sa".

• 29.7.2018  21:01

V podstate televízny film. Takých existuje veľa a je len málo výnimočného v Dievčati vo vlaku. Téma podobná, ba až rovnaká. Tri hviezdičky, len tak tak...

• 17.6.2018  20:25
    Výkupné (1975)

Čakal som viac. Obsadenie Seana Conneryho mohlo byť zárukou niečoho dynamickejšieho či viac filmovejšieho. V niekoľkých okamihoch, som si mohol myslieť, že sledujem niektorú z epizód britského seriálu Profesionáli. Klasika, na nedeľné popoludnie.

• 4.6.2018  22:21
    Slovenka roka 2018 (TV pořad) (2018)

Stretnutie bratislavskej smotánky. Plné politických prezentácií. Ocenené sú len nechtiac, možno do toho vtiahnuté.

• 19.5.2018  19:48
    Královská svatba (TV pořad) (2018)

Pre nás rozprávka, ale aspoň majú byť Angličania na čo hrdí a pyšní...Zatiaľ.

• 8.5.2018  20:39

Dve hviezdičky za efekty. Inak bieda.

• 6.5.2018  12:23
    Sabotáž (2014)

Hraný dokument plný vulgarizmov. Arnold pravdepodobne bude musieť brať už aj role v takýchto filmoch. Jednoducho sklamanie.

• 22.4.2018  11:02
    Anthropoid (2016)

Čakalo, by sa niečo možno veľkolepejšie. Po toľkých rokoch, by si to téma atentátu z dôb protektorátu, zaslúžila. Porovnávanie s českou verziou zo šesdesiatych rokov 20. storočia, vždy určite existovať bude. Vtedy sa nakrúcalo v iných podmienkach s inými tvorcami, no výsledok vyšiel na výbornú. Anhropoid nevykazuje takú energiu. Emócie sa strácajú. No i napriek tomu, je film dobrým dielom. Trošku ma potešilo, že Jozefa Gabčíka predstavili v prvej polovici ako Slováka. Táto skutočnosť sa v minulosti akoby potláčala. V tomto prípade k tomu došlo už asi aj v druhej polovici. Autori chceli pravdepodobne spočiatku ukázať spojenectvo dvoch národov v rozdelenom štáte. V konečnom súčte predovšetkým prestrelka v kostole, autentická a dostatočne dlhá. Všetko však poukazuje na to, že Nemci by neboli tak úspešní bez našincov. Vždy sa zradca z vlastných radov nájde.

• 21.4.2018  10:20
    Čo ja viem (TV pořad) (2014)

K uvedenému programu, som si nenašiel pravidelnú cestu asi aj kôli moderátorovi. Myslím si, že pán Merčiak patrí skôr za mikrofón a nie na obraz. Téma i spracovanie, sú aj napriek tomu určite obohatením verejnoprávnej televízie. Je len niekedy mätúce, ako sa striedajú slovenské celebrity z jednej televízie do druhej. To je však pravdepodobne údeľ za úzky mediálny priestor.

• 16.4.2018  21:37

V jednoduchosti, je krása.

• 11.4.2018  20:23
    O čo ide Idě (TV film) (2016)

Keby takýmto spôsobom pracovali aj štátne inštitúcie, výsledky by možno priniesli svoje ovocie. Rómovia potrebujú usmerniť. Aj v tomto filme bolo ukázané, že veľkou "brzdou" sú práve rodičia. Je veľa talentov v tejto komunite, čo si zaslúži pozornosť s trpezlivosťou v jednom. Zaujímavý pohľad, do duší mladých Rómov.

• 24.2.2018  10:07
    Prázdniny (TV seriál) (2017)

Detskí predstavitelia celkom dobrý výkon. Avšak výber hercov dospelých do hlavných úloh, bol veľmi zlý. Už len kôli tým deťom, dávam aspoň hviezdičku.

• 22.2.2018  18:58
    Kořist (1971)

Film plný akčných scén a kaskadérskych kúskov. Belmondo vo famóznej forme. Sharif v jeho typicky zobrazenej postave. Byť viac hereckej "výbušnosti", pokojne hodné aj päť hviezdičiek.

• 18.2.2018  18:57

Zvrtlo sa to. Pokiaľ sa na to divák nepozerá ako na jeden z dielov Votrelca, označenie zaujímavé sci-fi, môže byť. Bohužiaľ to však producenti a iné mimozemské bytosti dávali dokopy asi v stave opitosti. Prípadne pri stole s veľa peniazmi, kde sa mali rozhodnúť. Nie je to zlé, no dominantného tvora dať na bočnú koľaj, nebolo pravdepodobne najrozumnejším riešením, možno ani plánovaným nie. Miestami zdĺhavé, prázdne...Tak to pôsobí. Prišiel nový, negatívny hrdina? Označenie Alien si tento film rozhodne nezaslúži. Náznak pokračovania, môže byť nádejou v obrat, či zmenu smerovania série.

<< předchozí 1 2 3 4