funesfilm

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.7.2020  21:33
    Wilsonov (2015)

"S odretými ušami" priemer. Po výtvarnej stránke výborná práca. Hudba Novinského však chýba i v scénach, kde použitá nebola. Chýba tak tomu náboj . Inak nie zlá česko-slovenská spolupráca okorenená prijateľným humorom.

• 21.6.2020  10:29

Na rozhraní lepšieho i horšieho úsudku. Výtvarne a hudobne pôsobivé. Možno však miestami zbytočne natiahnuté v scénach, kde by stačilo sa uskromniť. Film však do koša určite nepatrí a má svoju výraznú hodnotu.

• 16.5.2020  13:41
    U vás doma (TV pořad) (2020)

No, zaujímavý po rokoch "oprášený" projekt. Tento program, by sa skôr mohol ujať ale v inom skoršom období pandémie. Negatívom je, že moderátori aj napriek deklarovanému negatívnemu testu na COVID 19 nemali na tvári rúška. Majú ísť v rámci verejnoprávnej televízie vzorom. Nestalo sa. Klinec do rakvy pre tento program dal Roman Pomajbo. Svojou scénkou o sexe, žiaľ možno zaujal aj množstvo detí, ktoré to museli v oknách a na balkónoch počúvať.

• 10.5.2020  22:19

Nórska tradične výborná filmová kuchyňa.

• 1.5.2020  11:45
    Malí letci (2008)

Pre mladšieho diváka s príbehom, atmosférou dotvorenou pôsobivou a nič poškodzujúcou hudbou. Typicky hoolywoodske. Lepší priemer a to s prihliadnutím práve na detského diváka, i keď si to určite rád pozrie aj niekto už odrastenejší.

• 3.4.2020  17:47
    Zběsilost (1997)

Študentský film?

• 8.3.2020  10:55
    27. Český lev (TV pořad) (2020)

Vždy sa rád pozriem na prenos Českých levov, no len kôli tomu, že mám rád filmy. Inak, nie je dôvod sa na to pozerať. Českému divákovi možno stačí ten 30 rokov starý humor, nemoderná scéna na pódiu. Jednoducho zastaralé. Bez inovatívnych prvkov. Atmosféra taká, akoby bolo vopred jasné, kto bude víťaz. Chcelo by to istú noblesu. Tento program teda opäť ničím neohúril a zachoval si iba svoj štandard.

• 4.3.2020  21:06

Prvá časť v znamení silného príbehu a vyrovnaných hereckých výkonov na všetkých úrovniach. Často skĺzne slovenský seriál po čase do slepej ulice plnej podnikateľov, riaditeľov, právnikov a silených hereckých výkonov s prázdnymi dialógmi. Treba veriť, že tento seriál bude na dobrej vlne pokračovať.

• 15.2.2020  16:43

Výber charizmatického chlapca do jednej z hlavných postáv, ukazuje dobrú voľbu. Film o minulosti, popretkávanej súčasnosťou tej doby. O niečom, čo je medzi nebom a zemou. Pôsobivé, no nie brilantné.

• 15.2.2020  16:35
    Largo Winch (2008)

Hudba alá Bond. Ostatné na úrovni, no s chybami.

• 10.2.2020  06:11
    Krištáľové krídlo (TV pořad) (2020)

Úzky okruh slovenskej smotánky na jednej kope. Nepochybne si cenu nominovaní zaslúžia. Tento program ale iba starne. Žiadne oživenie s perspektívou do budúcnosti.

• 10.2.2020  05:49
    Oscar 2020 (TV pořad) (2020)

Prelomové a za posledné roky jedno z najlepších oceňovaní filmovým Oscarom. Samozrejme, nikdy to asi nebude bez "umelého" predsunutia tém či účinkujúcich. I v tomto 92. ročníku sa tomu tvorcovia nevyhli. Dominovali ženskosť a medzinárodný rozmer. Rok 2019 bol naozaj nabitý kvalitou nielen v americkej kinematografii, čo sa javilo byť naozaj veľkým obohatením samotného programu. Český komentár zapadol do atmosféry.

• 26.1.2020  20:13

Dej sa môže zdať slabší. Je to však tak filmové, výtvarne bohaté. Získalo si ma to jednoduchým humorom i prejavom.

• 14.1.2020  17:21
    88 minut (2007)

Al Pacino si odskočil. Netypické pre neho, typické pre TV Barandov. Miestami amatérske. Tri hviezdičky iba kôli legende filmového priemyslu.

• 6.1.2020  17:42

Miestami zdĺhavé, nudné. Inokedy zasa silné, emočne nabité.

• 6.1.2020  17:38

Viac než dobré!

• 5.1.2020  21:20

Animácia postavičiek menej uveriteľná a tak preto moje hodnotenie kleslo na priemer. Inak film má príbeh, atmosféru hodnú pre detského diváka. Konečne Šmolkovia, akých pôvodne poznáme. Dokonca aj ja ako dospelý, som sa pri niektorých scénkach pobavil. Kreslení by boli určite krajší, no tento modrý svet sa s istými rezervami nemá dôvod stratiť v pamäti diváka.

• 1.1.2020  21:04

V štýle filmov od famózneho Karla Zemana. Dnes sa to robí inak, no aspoň tento titul pôsobí rovnako. Teší ma, že aj v našich končinách sa vytvorilo niečo, ako je Cesta do nemožna. Jedná sa v podstate o dokumentárnu zábavu a tak netreba očakávať prevratné herecké výkony. Hlavne za animáciu, u mňa vyššie hodnotenie.

• 1.1.2020  17:30

Famózne divadlo prírody, v sprievode výbornej hudby.. Škoda len, že sa to už v podstate stáva historickým dokumentom. Každý deň na planéte Zem sa mení. Strácame pôdu pod nohami. Preto je tento film jeden z tých výnimočných. Je pripomenutím, aké bohatstvo tu máme či mali sme.

• 1.1.2020  17:23
    Rok na dedine (TV film) (1967)

Pôsobivá prezentácia slovenského folklóru a hereckej elity tej doby.

• 1.1.2020  09:36
    Já, Simon (2018)

Nick Robinson v úlohe Simona absolútne autentický, presvedčivý. O tom, ako je v čase dospievania dôležité rodina, priatelia, vzťahy. Je obdivuhodné, že veľká spoločnosť sa pustila do nakrúcania takto zobrazeného coming outu. Mnohých si môže film získať nielen témou, ktorú poznáme skôr v humorne ladenej forme, no aj práve tou jednoduchosťou. Pričom ale treba poznamenať, že Simon to jednoduché určite na tej ceste "vyslobodenia" nemal. Plusom môže byť aj to, že autori vynechali scény, ktoré by celkový dojem presunuli opäť na známu úroveň. 90%.

• 30.12.2019  19:03

Prioritou je neporovnávať s tým, čo už bolo. Inak sa dostávame na úroveň neobjektívneho hodnotenia. Súčasnosť žiaľ udáva iné trendy a ostatné tak ide do úzadia. Okrem toho obsadenie protagonistov starších verzií filmu sa javí ako dosť nevhodné, nemiestne.

• 29.12.2019  12:18
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Možno sa dá niekoľko vecí vytknúť, no musím priznať, že pokračovanie Márie Terézie ma sklamalo len hlavne v prvej časti tejto druhej etapy. Neskôr už to malo energiu, spád. Bodaj by bolo viac toho, čo zobrazuje históriu našich dejín. Nech už bola akákoľvek.

• 29.12.2019  12:09

Iná, novšia verzia staršieho filmu s Charlesom Bronsonom. Opäť tá istá zápletka. Otec, manželka, dcéra a gangstri. Už to pomaly prestáva byť zaujímavé. A čo vari nemôže byť ohrozený manžel či syn? Asi nie. Po dlhej dobe však Bruce Willis tak, ako sme ho poznali z 80. a 90. rokov minulého storočia. Už len za to, je moje hodnotenie lepšie.

• 25.12.2019  10:54
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Už len kôli enviromentálnemu podtónu lepšie hodnotenie. Inak opäť uvedená rozprávka zaostala za tým, čo bolo pred mnohými rokmi. Nie všetko má byť len o počítačových efektoch. V tomto prípade mi to vyznelo ako keby chceli mať všetci všetkú tú prácu rýchlo za sebou. I tie herecké výkony. Akoby sa z hercov vytratila energia, pôvab samotného herectva. Veľa sa porovnáva s dávnou minulosťou, napríklad s Tromi orieškami pre Popolušku. Tak sa dostávame na úroveň prísneho hodnotenia súčasných titulov pre deti a mládež v bývalom Československu.

• 15.12.2019  21:27

Nebyť tak trochu vyumelkovaného zvieraťa, moje hodnotenie by mohlo byť možno aj vyššie. Pôsobivý, krásny muzikál pre odrastené deti a dospelých. Hodnotím to ale po zhliadnutí so slovenským dabingom, ktorý ma hlavne v spevavých scénach milo prekvapil.

• 8.12.2019  22:34
    LOVEní (2019)

Akoby už v Česku nevedeli nakrúcať filmy. Umreli vari scenáristi? Už je tej nízkoprahovej vzťahovej romantiky dosť. Tento hraný dokument do tej skupiny určite zapadol.

• 4.11.2019  17:40

Hrôza a to hlavne v obsadení. To ostatné, už by možno pomohlo dať aj 30%. Inak veľmi zlý film. Skôr sa to podobá na zostrih reality šou.

• 3.11.2019  22:00

Obrazová stránka veľmi pôsobivá, na úrovni. Herecké prejavy však uviazli na úroveň amatérskeho divadla. Chýba tomu "šťava". Okrem toho slovenská dejová línia nebola dostatočne ozrejmena, čo posudzujem možno skôr z nedostatočného poznania tej doby, v športe.

• 3.11.2019  15:25

Viac interné, americké. Zaostáva za atmosférou filmu Všetci prezidentovi muži, no rukopis Spielberga a Williamsa je zreteľný. I z toho dôvodu, vrátane obsadenia Meryl Streep, hodnotím na 75% celkovej kvality.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6