Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Oblíbené filmy (10)

Drive (2011)

Bál jsem se, že si to příliš nahypuju, a ani jsem moc nesledoval pozdější trailery a veškeré promo, ale teď vím, že jsem vůbec nemusel... Jakkoliv bych si to nahypoval, splnilo by to má veškerá očekávání. Tak vymazlený film tu už dlouho nebyl. Refn se vydal přísně autorskou cestou, kašle na veškeré zvyklosti, a jede si podle svého, což je jedině dobře. Dokazuje zde, že nezáleží ani tak moc na příběhu (který opravdu není moc originální), ale hlavně na zpracování. Prim zde hraje atmosféra, kterou vytváří zejména povedená kamera libující si v detailech a pomalých záběrech (každá scéna se nechá patřičně doznít, jakoby si to režisér užíval) a pak samozřejmě podmanivá hudba ve stylu osmdesátek, ta tomu dodává hodně. Výborná je i práce s herci, kde se nejdůležitější věci sdělují nikoliv slovem, ale výrazem či gestem, což je vždycky dobře, když si film vystačí s co nejméně kecama. A tuto výrazohru zvládl Gosling perfektně, člověk na něm pozná emoci jen z pohledu očí... Mulliganová je taky obstojná, jediný Perlman si svoji roli naopak spíše vy-fuck-oval. Líbí se mi i ona přímočarost, kdy při vypořádávání si účtů a násilí film neuhýbá - když už, tak pořádně. Abych nezapomněl - film se jmenuje Drive - jsou zde "samozřejmě" i parádní řídící scény a honičky, fandové scén/filmů tohoto typu budou jásat. Nenapadá mě v podstatě nic, co bych tomu vytkl, nic, co by mi připadalo zvláštní, takže nemohu jinak než za plný počet. [Viděno na ČSFD předpremiéře 13.9.2011 v Brně]

Zuřící býk (1980)

Nenapadá mě výstižnější sousloví, než filmový "koncert". Výtečná režie Martina Scorseseho se pojí s geniálním Robertem De Nirem v příběhu o vzestupu a pádu boxera Jakea LaMotty. Na Jakea se ovšem většinu filmu nedíváme jako na sportovce, ale spíše jako na člověka a jsme tak svědky všech jeho světlých i temných stránek, jeho počátečních vítězství a následných proher i jak se z nich snaží dostat. Za zmínku stojí i výborný výkon Joe Pesciho v roli Jakeova bratra a Cathy Moriarty v roli Jakeovy manželky. Můj nejoblíbenější film od Scorseseho a jeden z mých nejoblíbenějších filmů celkově.

Zmizelá (2014)

Výborný thriller stavící na kvalitní předloze, kde byl geniálně obsazen "dřevo" Ben Affleck a Rosamund Pike jako ženská terminátorka. Nejvíc se mi na tom líbí, že to funguje i jako komentář romantických vztahů a pro všechny beznadějné romantiky a opuštěnce to vysílá signál, že úspěšný vztah může překonat opravdu leccos.

Stud (2011)

Vizuálně i zvukově strhující film - podobně jako Refn v mnou milovaném Drive si McQueen "užívá" táhlé, hypnoticky poutavé a neuhýbající záběry a podobně silně mě to nenávratně noří do hlubin filmu. Ten má pro mne i jedno prvenství - v žádném jiném filmu jsem neviděl sex působící tak vyprázdněně, zbytečně a nechutně (viz skupinová scéna ke konci) jak v Shame.

Reklama

Reklama