Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Obsahy (12)

Carmen (2000)

Dokument pojednává o ženě, která má milostný vztah s jedním vídeňským kinem. Uklízí jeho sedačky, promítá v něm filmy a nakonec v něm i spí.

Special (2006)

Osamělý strážník, který má na starosti pokuty za parkování, dostane psychotický záchvat po prášcích a začne být přesvědčený, že je superhrdina.

Bůh žehnej Americe (2011)

Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy.

Wrong (2012)

Dolph Springer se jednoho rána probudí, aby zjistil, že ztratil svou životní lásku, psa Paula. Během svého pátrání po Paulovi Dolph radikálně mění životy ostatních, a sám u toho riskuje zdravý rozum.

Dáma v jezeře (1947)

Editorka kriminálního magazínu si najme Philipa Marlowea, aby vypátral manželku jejího šéfa. Soukromý detektiv brzy zjistí, že se zapletl do nebezpečného případu vraždy.
Film využívá ve své době originální subjektivní kamery, kdy vidíme skoro celý film z pohledu hlavního hrdiny.

Burke and Hare (2010)

Dva vykutálení pánové Burke a Hare se chtějí dát na vysoce výdělečný byznys, který spočívá v poskytování mrtvol lékařské škole v Edinburghu, tehdejšího centra lékařského výzkumu. Jediné, co jim chybí, jsou těla. Film je inspirován skutečnými událostmi.

Velký třesk (2010)

Soukromý detektiv je najat, aby vyšetřil případ pohřešované striptérky. Jednoduchá práce se zkomplikuje poté, co každý, koho detektiv vyslechnul, končí mrtev.

Lítám v tom (2009)

Profesionál, specializující se na tzv. poradenství pro změnu kariéry (eufemismus pro vyhazování lidí z práce), se snaží dosáhnout dvou hlavních cílů ve svém životě: 1. Procestovat v letadle alespoň milion mil v tzv. frequent flyer programu, ve kterém sbíráte peníze za nalétané míle. 2. Získat práci v záhadné managament společnosti MythTech.

Teď už jsi velký chlapec (1966)

Film, odehrávající se v rozmarných 60. letech vypráví příběh 19ti-letého mladíka Bernarda Chanticleera, který po prvním odloučení od rodičů poznává pravý svět a s ním i první lásky. Přes nevoli rodičů se Bernard seznamuje se sekretářkou, pracující v knihkupectví Bernieho otce. Na druhém rande se však Bernard beznadějně zakouká do svůdné tanečnice, jisté Barbary Darlingové, která ovšem, jak se později ukáže, muže nenávidí a jediné co ji zajímá, je ona sama. Ve hře je i osamělá paní bytná Nora Thingová, policista Francis či starý kohout, přebývající v 5. patře po zemřelém bratrovi paní Thingové a nenávidějící všechny ženy, speciálně ty kolem 20tky, což se pro Bernarda přebývajícího právě v 5. patře ukáže jako problém...

Tato komedie z rané tvorby Francise Forda Copolly působí na diváka svou rozverností a uvolněností, která tak trochu plyne i z tehdejší doby amerických 60. let. Film byl v roce 1967 nominován na Oscara (Herečka ve vedlejší roli - Geraldine Page hrající matku hl. hrdiny) a 3 Zlaté Glóby (Nejlepší film - komedie/muzikál, Nejlepší herečka - komedie/muzikál - Elizabeth Hartman v roli Barbary Darlingové, a opět Geraldine Page jako Herečka ve vedlejší roli).

SpongeBob v kalhotách (1999) (TV seriál)

Spongebob Squarepants je mluvící mycí houba v kalhotách, která žije v ananasu pod hladinou moře. Sponge je neobvykle veselé povahy a to jde na nervy jeho nabručenému sousedovi, chobotnici s jménem Squidward Tentacles. Tomu koneckonců leze na nervy každý, i chamtivý Mr. Krabs, který vlastní restauraci Krusty Krab a zaměstnává i našeho Spongeboba. V jeho bláznivých dobrodružstvích ho doprovází i jeho domácí hlemýžď Gary, prostoduchá hvězdice Patrick Star, veverka ve vesmírném obleku Sandy Cheeks a nesmíme zapomenout ani na arci-padoucha Planktona, který neustále vymýšlí podlé plány jak přetáhnout zákazníky Mr. Krabse do svého restaurantu The Chum Bucket, kde vlastně ještě ani jednoho neměl.

Jeden život a ten další (2006)

Krátký film brazilského režiséra Daniela Aragãa vypráví příběh o tom jak může dopadnout románek mezi úspěšným mužem a nerozvážnou dívenkou. Dívka otěhotní a muž dítě odmítá. Zmatená dívka se rozhoduje jestli si jej nechat či ne...

Waste (2007)

Krátký film brazilského režiséra Marcose Prady, který zachycuje "život" skládek v Brazílii. Spalováním skládek vznikají plyny jako metan či CO2, které jsou nebezpečné pro životní prostředí a přispívají ke globálnímu oteplování. Na skládkách je zároveň závislý život statisíců občanů Brazílie, kteří by bez skládek neměli žádnou práci na uživení svých rodin.

Reklama

Reklama

Reklama