Noc oživlých mrtvol (1968)

Noc živých mŕtvych je úžasná, George A. Romero je neuveriteľný režisér, aj s malými peniazmi dokázal natočiť klasický zombie film, ktorý bol v tej dobe tak originálny a odvážny a funguje dobre aj dnes. Tento film patrí medzi klasiku, ktorú si musíte pozrieť, kvalita filmu je neuveriteľná, má desivú, tiesnivú a veľmi klaustrofobickú atmosféru, ktorú vyvoláva od začiatku do konca. Treba vyzdvihnúť aj výborné herecké výkony, ktoré dodávajú hlavným hrdinom nádych väčšej ľudskosti, a to až tak, že záver je veľmi trpký a na tú dobu nezvyčajný.

Úsměv (2022)

Keby v titulkoch hrala pieseň Smile od Avril Lavigne, bolo by to poetické.

Vřískot (2022)

Úprimne nechápem všetko to nadšenie a príde mi ABSURDNÉ tvrdiť, že toto je to najlepšie po prvom dieli, toto je najhorší diel ságy, nie je to strašné, je to naozaj pozerateľný film a to je všetko, dej je slabý, vrah a hlavne jeho motivácie sú smiešne, toto je jednoznačne najhorší Ghostface z celej ságy, nakoniec film zachraňuje úroveň násilia a sem tam nejaké to prezradenie, ale prvé 4 filmy Wesa boli niečo iné.

Vřískot 3 (2000)

Myslím, že horor v tomto filme sú Courtneyine vlasy, mám pravdu? Čo to, do pekla, je.

Vřískot 2 (1997)

Pozerať sa na horory je jedna vec, ale prežiť ich je vec druhá a Vreskot 2 nastavuje latku vyššie a úprimne povedané, mal tu aj skončiť. Wes Craven a Kevin Williamson to tentoraz roztočili na plné obrátky. Je to oveľa menej rafinované a viac in your face, čo je v porovnaní s prvým filmom príjemná zmena, pretože to, čo ste robili v prvom filme, nemôžete robiť. Podobne ako prvý film je to zábavné vďaka sebavedomým postavám a vtipom, ktoré s tým súvisia, ale stále berie zabíjanie veľmi vážne. Craven a Williamson udržiavajú hru na hádanie a stále nás nútia premýšľať, kto je ten prekliaty vrah. Hlavní predstavitelia Neve Campbell, David Arquette, Courteney Cox a Jamie Kennedy sú späť. Výnimočnosť tohto Vreskotu spočíva v tom, že herecké obsadenie je sympatické, podľa môjho názoru možno o niečo sympatickejšie ako v origináli. Posledné dva diely nemajú žiadne postavy, ktoré by boli také sympatické ako prvý Vreskot a toto pokračovanie. Všetci herci sú skvelí. Jerry O'Connell, Timothy Olyphant, Elise Neal, Sarah Michelle Gellar, Liev Schreiber atď. Všetci prichádzajú hrať a prinášajú svoju áčkovú hru. S väčšinou hercov aj súcítite. Scenár sa baví tým, že z Dereka, ktorého hrá Jerry O'Connell, robí potenciálneho podozrivého. Film ukazuje Sidneyinu oprávnenú paranoju, ako napríklad malé momenty, keď jej Derek ponúkne miesto a ona si sadne vedľa postavy Timothyho Olyphanta Mickeyho. Nemôžete si pomôcť, ale možno vám ho je trochu ľúto, ale zároveň uvažujete, či za všetkými vraždami nestojí on. Williamson odvádza skvelú prácu pri žonglovaní so všetkými týmito postavami. Na Vreskote 2 si vážim to, že vôbec nehrá na istotu. Riskuje a neospravedlňuje sa. Zabijú, kto je pravdepodobne najobľúbenejšou postavou série Randyho Meeksa. Chce to odvahu to urobiť, ale som rád, že to urobili. Randyho mám rád, ale jeho smrť len urobila Vreskot 2 oveľa nepredvídateľnejším a stávky sú hneď oveľa vyššie. Nehrali to na istotu. Rekviem Kevinovi Williamsonovi a Wesovi Cravenovi. Niektorí môžu uvažovať nad tým, že Sidney a Randy boli predurčení byť spolu a pravdepodobne mali zomrieť v treťom filme, kým skončia ako pár, ale aj keď to mohlo byť v pohode, jeho zabitie v tomto pokračovaní robí všetko nepredvídateľným a pôsobí viac šokujúco. Keď už hovoríme o údere, odhalenie vraha je celkom prekvapivé. Mickey(Olyphant) bol očakávaný, ale Craven a Williamson robia peknú poctu Laurie Metcalfovej pani Loomisovej, Billyho matke. Porušujú pravidlo, že sériový vrah je zvyčajne muž, a zároveň vzdávajú hold iným ženským vrahom v kinematografii, najmä pani Voorheesovej zo série Piatok trinásteho. Prvý Vreskot mení pravidlá hry, ale v druhom filme upevnil Sidneyho Prescottovú, ktorá je jedovatá. Ak sa so Sidney spriatelíte, zomriete, ako chudák Randy Meeks. Človek by si myslel, že všetci hlavní hráči sú v bezpečí, ale nie sú, v jednom momente si dokonca myslíte, že Dewey je hotový. Jednoducho sa necítite v bezpečí pre nikoho iného, a čo sa mi páči, je to, že si film robí srandu sám zo seba, pretože Randyho argumentom je, že pokračovania, najmä pokračovania hororov, sú odpad, čo paradoxne spôsobuje, že Vreskot 2 je jedným z mála hororových pokračovaní, ktoré sa považujú za dôstojné v porovnaní s mnohými príšernými hororovými pokračovaniami, ktoré zabili tento žáner. Je to meta, ešte predtým, ako ľudia vedeli, čo je to meta. 9/10

Vřískot (1996)

"Nie, prosím, nezabíjajte ma, pán Ghostface, chcem byť v pokračovaní." Taká klasická hláška pre klasický film.

Co děláme v temnotách - Sbohem (2021) (epizoda)

Uvedomil som si, že som už dlho nevidel Davida Crossa ani Donala Loguea v žiadnej úlohe. Táto epizóda konečne vysvetľuje ich absenciu. Koniec koncov, Čo robíme v tieni JE dokumentárny film, však? Nie je to dôvod, prečo vždy vysvetľujú seba a nové udalosti priamo štábu? Okrem toho, že táto epizóda je informatívna o kariérnych oblúkoch týchto dvoch skvelých hercov, patrí aj k najvtipnejším epizódam seriálu. Výborne zvládnuté.

Co děláme v temnotách - Siréna (2021) (epizoda)

Ostatné názory celkom pokryli všetko, čo som chcel povedať (a potom niektoré), takže naozaj nemám čo dodať! Snáď okrem toho, že cameo Scotta Bakulu bolo vtipné a dúfam, že ho v budúcnosti nejako vrátia. Nie nadarmo je to môj najobľúbenejší seriál, ktorý sa momentálne vysiela. Je vtipný, inteligentný a hrejivý. Milujem ho.

Co děláme v temnotách - Útěk (2021) (epizoda)

O tejto epizóde sa dá povedať veľa. Predovšetkým Nandor sa cíti zodpovedný za stratu pôvodného upíra, ktorého bezpečnosť je absolútne nevyhnutná, hoci mu Nadja zabudla povedať, aby tú vec nakŕmil. Čoskoro vykopali tú hrôzu, ktorá je pochovaná vonku. Je z neho len trup a hlava a predtým, ako ho pochovali, zašíval divoký ovos na modernom Long Islande. Ide teda o to, aby túto vec znovu chytili, pretože sa hovorí, že ak zomrie on, zomrú všetci upíri. Laszlo sa ho pokúša skrotiť hudbou, ale omylom prehltne harmoniku. Je tu niekoľko vtipných scén, keď sa skupina stretáva. Opäť ich organizuje a usmerňuje Gullermo, ktorý nemá žiadne zásluhy.

Co děláme v temnotách - Soudní síň (2021) (epizoda)

Keď gang získa kontrolu nad Súdnou sieňou, začne vynášať rozsudky nad upírmi, ktorí spôsobili škodu iným upírom. Medzitým má jeden zo susedov problémy s predajom "chlapských vankúšov", ktoré sú súčasťou pyramídovej schémy. Laszlo súhlasí, že mu pomôže vysporiadať sa s garážou plnou vankúšov. Do toho sa pripletie chlapík, ktorý bol členom Klubu komárov, ktorého Guillermo zradil a premenil na upíra. Nedodržiava pravidlá a je odsúdený na smrť, ale Guillermo pracuje na záchrane jeho "života". Je to slušná epizóda a funguje celkom dobre. Páčilo sa mi Laszlovo úsilie ako advokáta.