Živí mrtví - Víc než dál (2012) (epizoda)

Pri ďalšom sledovaní tohto seriálu začíname vidieť, ako ďaleko sa tento seriál dostal. Krátka prvá sezóna v nás zanechala túžbu po ďalšom zabíjaní zombíkov a ťažkých rozhodnutiach, ktoré musia Rick aj Shane urobiť. Prvá polovica druhej série nám to priniesla a ešte viac, aj keď sa mi zdalo, že celá záležitosť so Sophiou bola až príliš naťahovaná. Teraz prichádza a odchádza druhá polovica 2. série a my sme videli oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Keďže tvorca Frank Darabont bol z projektu prepustený, nepodieľal sa na písaní druhej polovice 2. série. Ale táto záverečná polovica sezóny sa rýchlo prehnala cez viac ako 40 minút každej epizódy. A epizóda "18 Miles Out" nie je výnimkou. Nielenže je vynikajúca, je to pravdepodobne jedna z najlepších epizód v seriáli. Ani nie po piatich minútach Rick konfrontuje Shanea s tým, že mal s Lori vzťah, keď ho vyhlásili za mŕtveho. Vháňa Shaneovi strach do očí, čo od Ricka nečakal. Nielenže sa k tomu Shane priznal, ale priznal aj to, že zabil Otisa, keď Rick nadhodil situáciu v škole. Táto scéna bola plná nenávisti a strachu a boli to úvodné momenty epizódy. Skutočným príbehom tejto epizódy bolo privedenie Randalla, úplne vyliečeného zo zranenia nohy, 18 míľ pred farmu a jeho vysadenie. No skôr než mohli odísť, Randall prosí Ricka a Shanea, aby ho tu nenechávali, pretože pozná Maggie. Shane, uvažujúc logicky, Rickovi povie, že pravdepodobne vie, kde sa farma nachádza, a že si pre svoju skupinu príde a prepadne ich. Shane vytiahne zbraň a ledva minie Randalla, pretože Rick ho zastaví. Tým sa začína boj medzi oboma vodcami, ktorý sa končí útokom desiatok chodcov. V minulotýždňovej epizóde "Triggerfinger" scény z farmy epizódu tak trochu zničili. To však nebol prípad epizódy "18 Miles Out". Beth, ktorá sa už prebrala zo šoku, uvažuje o samovražde, čo vyvolá hádku medzi Maggie a Beth, ako aj Lori a Andreou. Začíname vidieť konflikt medzi Andreou (ktorá je na strane Shanea) a Lori (ktorá je na strane Ricka). Diváci hovorili o tíme Shanea a tíme Ricka a táto epizóda konečne ukazuje, ako je skupina rozdelená na tieto dva tímy - okrem Deryl, ktorá, zdá sa, nie je na nikoho strane. S epizódou som mal, žiaľ, jeden problém. Ku koncu prestrelky s chodcami začnú Rick a Randall utekať z oblasti a nechajú Shanea zomrieť. Nakoniec však Randall a Rick prídu na pomoc v aute a Shanea zachránia. Keby som teraz bol Rick a Shane by sa ma takmer pokúsil zabiť, nezachránil by som ho. Ale chápem, že Rick, hoci sa začína meniť na temnejšiu postavu, má stále pocity pochopenia a odpustenia. Úprimne povedané, myslela som si, že táto scéna bola dráždivá. Rick a Shane sa do konca tejto sezóny postavia proti sebe a neskončí sa to tým, že boj prerušia chodci. Predpovedám, že jedna z týchto postáv zomrie alebo opustí skupinu... ale to ukáže až čas.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Z väčšej časti sa mi príbeh páčil, ale náhodné prehrávanie epizód, ktoré bolo háčikom Netflixu, podľa mňa nefungovalo. Osobne mám pocit, že by som dal viac hviezdičiek a bol by som investoval do postáv a príbehu, keby sa odvíjal na základe časovej osi. Vo všeobecnosti nie som fanúšikom seriálov, ktoré využívajú flashbacky a pri epizódach prehrávaných v nelineárnom poradí mi to miestami pripadalo zmätené. Napriek tomu boli postavy dobre vykreslené a herecké obsadenie odviedlo skvelú prácu. Záverečná epizóda ( ktorá je pre všetkých rovnaká) uzavrela veľa medzier v príbehu a bola uspokojivým ukončením limitovaného seriálu.

Kaleidoskop - Červená (2023) (epizoda)

Toto je štvrtá epizóda, ktorú som si pozrel po druhej (zelenej), piatej (fialovej) a štvrtej (oranžovej), a táto je zatiaľ najzaujímavejšia! Červená farba predstavuje energiu, vzrušenie a celkovo je to jedna z najfarebnejších farieb, ktorej sa venuje najviac pozornosti. Ako taká sa táto epizóda nazýva červená. Bohužiaľ? Mám pocit, že najmä túto epizódu nemôžete sledovať len tak pred epizódou s veľkou udalosťou, pretože ako divák dobre poznáte výsledky udalosti bez toho, aby ste prežívali skutočný stres a napätie s našimi milovanými postavami. Teraz si idem pozrieť tretiu epizódu (modrú).

Živí mrtví - Přestřelka (2012) (epizoda)

Rick, Herschel a Glen riešia následky prestrelky. Ide o silnú epizódu, ktorá opäť vyzdvihuje ľudstvo späť do jeho prvotného stavu a obsahuje napínavé akčné a hororové scény. Bezprostredne sa sústreďuje na následky dvoch veľkých incidentov z predchádzajúcej epizódy, z ktorých nebudem nič spoilerovať. Obe tieto scény sú z vizuálneho hľadiska výborne spracované a prinášajú množstvo napätia a hrôzy. Všeobecnou témou, ktorá sa tiahne mnohými scénami a dialógmi, je sebeckosť ľudstva a postavy na mnohých miestach kontrastujú. Mnohé z nich sa ocitnú v extrémnych situáciách a reagujú po svojom, aby si zabezpečili vlastné prežitie a v niektorých prípadoch aj prežitie iných. Niektorý vývoj postáv, ktorý sa odohráva na farme, ukazuje, že ľudia sa uchyľujú k svojim základným inštinktom prežitia. Zobrazujú sa typické príčiny konfliktov a motivácie ľudí pri páchaní násilných činov na sebe navzájom. Dobre sú vykreslené najmä postavy, ktoré sa snažia ovplyvniť ostatných, aby sa dopustili násilných činov v mene ochrany a prežitia. Všetky herecké výkony sú vynikajúce a produkčné hodnoty sú skvelé.

Živí mrtví - Nebraska (2012) (epizoda)

Je to solídna epizóda, najmä scéna v bare. Dialógy boli perfektné na prípravu záverečného zúčtovania. ALE...Loriina časť je smiešna. Aký zmysel malo to, že sa tehotná žena vydala hľadať svojho manžela, do mesta, v ktorom nikdy nebola. Veď čo mala robiť, jazdiť po každej ulici a trúbiť, kým Rick nepribehne? Tá časť, keď sa pozerala na mapu a uhýbala z cesty, aby sa vyhla chodcovi. Zdá sa, že táto časť bola vynútená a nebola nevyhnutne potrebná pre túto epizódu. Akoby ju využili na to, aby natiahli 47-minútovú epizódu.

Kaleidoskop - Oranžová (2023) (epizoda)

Táto epizóda prináša niekoľko nepríjemných udalostí. Jai Courtney je dobrý herec, ktorý sa stáva typickým predstaviteľom neznesiteľného blbca. V takejto úlohe bol výborný vo filme Jack Reacher ako protivník postavy Toma Cruisa, ale v tomto filme divák musel oslavovať jeho smrť z rúk titulnej postavy/hrdinu. Arogantné postavy sa v drámach používajú ako protipól hrdinom a Jai túto úlohu plní dobre. Vyzerá to tak, že tu bude zloduchom a možno aj špicľom, ktorý odovzdáva informácie federálom. Samozrejme, môže to byť len neznesiteľný blbec, ktorý vzbudí naše podozrenie skôr, ako bude špeh odhalený. Napriek tomu jeho pádu budú diváci tlieskať bez ohľadu na to, či je špiónom, alebo nie. "Orange" prináša do príbehu isté napätie a zároveň predstavuje kladnú postavu v úlohe Te-Te. Agentka Nazan je samozrejme podlá a snaha o to, aby pôsobila sympaticky tým, že ukazuje situáciu s jej synom, padá. Je to zloduch plný zlých úmyslov.

Živí mrtví - Stodola (2011) (epizoda)

Najskôr mi dovoľte, aby som sa upokojil po tom, čo som videl na konci. Najlepší koniec v akomkoľvek seriáli doteraz. Úžasné..!!! Jednoducho neuveriteľné..!!!! Teraz neviem koho napadlo urobiť takýto koniec (všetkým scenáristom ktorí to vymysleli sa pokloniť..rešpekt)ale dostane vás to...nikto myslím tým nikto nečakal že to skončí. Nemyslím si, že scenáristi môžu prekonať tento koniec akýmkoľvek iným koncom, ktorý plánujú pre budúce epizódy. Bože!!! Ešte stále som z toho dramatického záveru v nemom úžase. Už mi dochádzajú slová chvály. Seriál môže ísť od tohto momentu už len vyššie. Dúfam. dovtedy potlesk pre scenáristov a tiež čas na vydýchnutie, aby vymysleli ešte lepší koniec ako tento, aby sme sa v ďalších epizódach bavili :)

Živí mrtví - Tajemství (2011) (epizoda)

Táto epizóda mi celkovo prišla dosť napínavá, keď Glenn vysypal svoje dve "tajomstvá" a Dale sa postavil Shaneovi tak, ako to urobil. Andrea bola zvyčajne otravná, ale medzi ňou a Shaneom bola skutočná chémia! Keď sa natiahla a zobrala mu veci a on potom zastavil auto a povedal "no tak poď sem", to bolo HOT!!! Zdá sa, že Andrea vždy vie, čo chce. Veľmi asertívna. A teraz ten scenár s Lori po ranných tabletkách. Nevedel som, ako tento liek vlastne funguje, tak som si to vyhľadal. Ukázalo sa, že tieto tabletky sa NEPOUŽÍVAJÚ, keď už ste tehotná!!! No tak, spisovatelia! To ste sa o tom s niekým neporadili??? Tieto tabletky musíte užívať 1-5 dní PO pohlavnom styku bez ochrany!! Takže ak ste mali pohlavný styk a nepoužili ste kondóm, alebo ste vynechali antikoncepčnú tabletku, alebo ste boli sexuálne napadnutá, potom a len potom budú tieto tabletky fungovať. NIE po tom, ako sa potvrdí, že ste tehotná. Veľmi ma sklamalo, že to uvidia diváci a budú si myslieť, že je to "alternatíva" k pozitívnemu testu. Tak to teda nie je.

Živí mrtví - Chupacabra (2011) (epizoda)

Mojou najobľúbenejšou časťou tejto epizódy bola výmena názorov medzi Darylom a Merlom, jeho bratom ako halucináciou. V krátkom časovom úseku vypovedá o minulosti týchto dvoch postáv. Ukazuje však Darylovu oddanosť svojej veci a Michael Rooker je v tejto scéne tiež najlepší. Inak seriál pokračuje v normálnom vývoji postáv a príbehu ako obvykle, Shane pokračuje aj vo svojom zostupe, ale stále ma tu baví herecký výkon Jona Bernthala. Celkovo pre túto epizódu 4 z 5.

Kaleidoskop - Modrá (2023) (epizoda)

Toto je piata epizóda, ktorú som si pozrel po druhej (zelenej), piatej (fialovej), štvrtej (oranžovej) a šiestej (červenej) epizóde. Odporúčam ľuďom, aby si túto epizódu NEpozerali aspoň dovtedy, kým neuvidia 3-4 epizódy, pretože sa dá povedať, že ide o stretnutie skupiny aj udalostí, ktoré formovali ostatné epizódy. Modrá je farba inteligencie, komunikácie a dôvery. Ako sme videli a doteraz zistili, že každá farba na tento seriál pôsobí a možno kazí myšlienku každej epizódy. Je tiež farbou chladu a nedostatku emócií. Epizóda bola dobrá, trochu rýchla a možno sem-tam pár dejových dier, ale toto je komediálny seriál s obmedzeným rozsahom, takže je v poriadku, že má dobré vybudovanie a tak ďalej.