Misabarry

Misabarry

little tramp/Lears fool

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 1.8.2011  20:11

Soundtrack, střih, život sám. Po létu přijde podzim... kdyby to bylo tak přímočaré...

• 26.2.2011  10:31

Nehodnotíme herce ale dokument. A to je sakra málo - výčet info je k dohledání, ukázky z filmů (fanoušci jistě viděli) jakž takž také, na dokument málo. Trochu to vypadá na rychlou jehlu a chabou látku. Člověk by čekal analýzu, když input má/zná, ale to by na tv všelijaké kvality chtěl asi moc.

• 12.4.2013  14:38
    Anatomie lži (TV seriál) (2009)

Sakriš, proč to ukončili!!! Cal a Emily, chjo!

• 4.7.2011  20:16
    Any Human Heart (TV seriál) (2010)

Ze začátku poznáme střihy, vypravěče a jeho životní "verze". Od studentských let, kdy nevybitou sexualitu postupně nahradila spisovatelská dráha, první manželství a dítě, přes osudovou lásku a nejšťastnější období života, různé pověření a operace v době 2. sv. v., po trable středního věku až k problémům stáří jako je zdraví, živobytí, co s volným časem, a jak vidím život zpětně vůbec. Ze začátku mě Jim Broadbent strašně štval, neboť se v prostříhaných záběrech vždy buď mračil, plakal, prostě vzpomínal a úlohu hrál mladý představitel. Pak štafetu přebral M. MacFadyen, a přes krásné peripetie ji dotáhl daleko. Když tedy přišel čas pro Broadbenta, po nemocnici a v "nové" době mi stařík nějak nesedl (zápletka s mladými v hnutí a akce v Ženevě). Stáří na franc. venkově, odkud jsme vše pozorovali, vlastně bylo vyprávěno až v posmrtně vydaných denících, které si Logan vedl od útlého dospívání do smrti. BBC se prolétla 20. stoletím, opět tu máme Edwarda a Wallace Simpsnovou, tentokráte v nelichotivém světle, které si s gustem vedlejších rolí zahráli výškově stejní herci. MacFadyen trochu přečníval - výškově i výkonem, ale toť úloha hlavní postavy. Vynikla také překrásná Hayley Atwell. Dostupné na YT i bonus materiály o natáčení, které bylo rychlé, ale intenzivní.

• 15.8.2011  18:12
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

S dobovými záběry by to byla jiná školní výuka!

• 13.3.2011  12:57

"dokument"=mega stopáží na nikdy nepřehrávaných páskách jednoho potrhlého frantíka, který se z filmu o street artu stal sám módní ikonou a rychloprodejcem zboží bez obsahu. Má to hype, na jedno shlédnutí stačí.

• 26.3.2011  14:18
    Bez obalu (TV pořad) (2003)

...zrušeno na dupání politických kedlububnů

• 18.7.2011  13:33

Mamma bear Mary Streenburgen se zprvu nezdá ale pak manžílkovi vše spočítá a pěkně si to vynahradí. Tolik avizovaných twistů a zápletek tam není, ani tolik brilantní scénář, jak ve všech promo rozhovorech udávají. Chlapi se spokojí s nažhavenou Elizou Dushku, dámy všech věkových kategoriích tím, jak decentně spratkovsky, leč v bodech kouzelně si Rickman hrál - s kravatou, s čokoládou, v župánku či s rozcuch hárem, s kartáčkem, ale nejlepší je na nafukovacím růžovém křesílku. Toť ale vše, jinak je film podivná splácanina psycha a komedie, hluchá místa pro policii i děj, mini cooper na efekt, soundtrack občas ok, občas mimo.

• 3.7.2011  14:47
    Bouřlivé výšiny (TV film) (1998)

Jako u podobných románových předloh existuje X verzí (k nalezení na YT). Nemohu porovnávat s jinými, ale tato z produkce BBC pro TV ponurostí a postavami moc nepřesvědčí. V jednom záběru objímá hl. hrdina vykopanou kostru své mrtvé milé v bílém závoji, v druhém se Hareton šklebí na štěně. Polibek na konci to nezachrání.

• 4.4.2011  13:56

Skvělé dětské role, i dospělí, hudba, švih, pro mě nejlepší Malmros (z svateb. fotografa, totálně ulítlé Malé Suzie, i Nejlepšího léta 8-) jj, každý máme svého Ježíše na pokec!

• 21.4.2011  22:09
    Cabriolet (2001)

Kabriolet má ve zpětném zrcátku trochu status těch cool filmů, ale mě na něm vždy přitahovala hudba - když už člověk po x-té sjíždí soundtrack, říkal si, že se na to také podívá. Filmy o outsiderech letí, ale tenhle mě nedokázal tolik přitáhnout, víc do kolen mě dostala adaptace Topolovy Sestry!

• 17.3.2011  17:54

Plus za hudbu (krom Morriconeho i Bach, Debussy, Dvořák, prostě klasici), české lokace a kompars - nejen s písní a plakáty, ale i herci, alespoň dle závěr. titulků, člověk si jich těžko všímá, když je ponořen do příběhu, největší "kulisa" je asi zámek Sychrov a klášter v Teplé - krása! Příběh těžce útočí na city, místy předvídatelně sladký, jednoduchost zfilmované love story se snaží trhat kontext doby, tajemství, atd. Největší dojem na mě asi zanechal Gabriel (oči mluví za vše) na Karlově mostě, nikoli Hans!

• 5.8.2011  14:25
    Chamtiví lháři (TV film) (2003)

TV film, sic Dennehy jako třešnička, ale celé to působí dost lacině a nekonsistentně. Lépe si o tom něco přečíst.

• 20.7.2011  14:53
    Closet Land (1991)

"Children are so powerful but they make such easy victims." Indický režirér, střídající se indické motivy podmazávek a čitelnost spolupráce. P. Glasse. "Skříňové" drama dvou silných výkonů.

• 12.4.2013  14:39
    Cosmos (TV seriál) (1980)

RIP Carl, but good work!

• 1.7.2012  15:36

Drsny minimalismus!

• 13.8.2011  21:49
    Dogma (1999)

Když vypreparuju ty "tupě vtipné" scény, scénář celkem ok, katolickou tematiku Smith trošku propral, no a pak jsou tu výkony jednotlivých postav! The voice of God! Oh my Alan!

• 13.8.2011  21:55

Film se výkony tak snaží! Nevědět bojující okolnosti a léta vzniku, i dokument z natáčení plus Rickmanův komentář... poprvé v hlavní roli... chtělo by se to svést na střihače, kde už na to vliv neměl, či prostě na něco, co nesedí. Plus za Dvorského, Rubeše i hlavní představitelku. Charisma se tu přímo přítomně převaluje, ale někdy ani to k uhranutí nestačí.

• 15.2.2011  19:05
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Loni jsem viděla fotku Pacina ze setu v bílé paruce, s černými slunečními brýlemi. Říkala jsem si "co to sakra..." Teprve po zkoumání co to bylo, jsem si letos Doktora Smrt nadělila, zrovna k narozeninám. Ano, vážné téma eutanasie, sice z pohledu jednoho muže, tedy převážně jednostranně, ale o tom asi biografické snímky jsou. Plus když se podíváte na bonusové materiály a rozhovory nejen s herci a štábem, ale mihne se tam i skutečný Jack Kevorkian, prostě tomu propadnete. A začnete o tématu přemýšlet. Pacino vám sice svůj názor na téma neřekne (otázka novináře po Zlatých Globech), ale stejně mu jeho Jacka veříte. Uzemní vás Bachem jako citací z Čarodějek. Neslyšela jsem český dabing, prý dobrý, ale originál je originál. Dvě hodiny kvalitně stráveného času.

• 12.4.2013  14:35
    Dr. House (TV seriál) (2004)

8 řad, díky!!!

• 25.8.2013  12:48

Škoda, zaujalo by, ale ostatní herci mi to trochu kazili, Adamíra vyčnívá!

• 19.1.2015  09:39

škoda, zklamání..

• 1.7.2012  15:37
    Děsivé dějiny (TV seriál) (2009)

Hosted by Stephen Fry! And fast intro song...

• 10.1.2013  13:21
    Emile (2003)

Zvláštní film. Pomalé, nic se neděje, chcete buď vraždit nebo to vypnout. Trochu roztřesená kamera, domácké scény jak z home movie, civilní herectví a kde nic tu nic, neustálé flashbacky a detailní záběry obličejů. "Film o lidském bytí než o konání." Aneb první setkání s Bessanien jako režisérem, jeho vizí, prací s hudbou a obrazem. Bojuju mezi nelíbí se mi - nadužívání flashbacků, hudby, sugestivnosti, těžkosti režie a obrazů, po je to zvláštní líbivost právě pro nezvyk pomalosti, tolika vysvětlivek, vlastně stojatosti ač vstupů minulosti a malých krůčků. Scénář se může zdát místy nesouvislý až díratý, otázka zda je to záměr pro diváka, či vrstva která mi zatím utíká. Za povšimnutí stojí volba režiséra ve flashbacích nechat "starého", současného Emila, nikoli ho nahrazovat mladší verzí. Minulost je subjektivní, vzpomínky z nás činí, kdo jsme. Chvíli trvá, než si na to zvyknete, jakýsi vnucený pohled z Emilova úhlu. Bessai prý v dvd komentářích říká: "Jsou to malé věci, které vytváří napětí mezi lidmi, ty, které je činí rezeznatelně lidskými." Charakter a nádech filmu prý připomíná či je inspirovaný/abstrahovaný z Lesních jahod. V tomto případě se pohyby odehrávají pod povrchem, emočně, skoro nepozorovaně, přesto. Nejde o typické rodinné drama, ač linie naznačeny, poté se buduje vztah prastrýce a mladé neteře. Film skoro až zanechá díru, donutí přemýšlet, jaké vlastně vyvolal pocity a dojmy. Ženské představitelky jsou přesvědčivé, Freddy citlivý, Emile nerozhodný, vnitřně oživující, rozervaný, přesto svůj samotář, znovuožívá/prožívá svá minulá rozhodnutí. McKellen v zapadlém komorním nízkorozpočtovém až indie projektu mezi X2 a posledním LOTRem.

• 5.3.2011  23:52

Jedna věc je posuzovat výklad čistě ekonomických věcí, druhá lidi, psychologii. Neznám Fergusona, ale už jen za to, že se do toho pustil, mu vysekávám poklonu. Je to sice detailní analýza americké anabáze putování ke krizi 2008, ale v globálním propojeném světě na 3 kliky krysou je odpovědný každý, hlavně za své chování a s-vědomí (má-li nějaké). Obyčejný člověk si ani nepředstaví ty cifry /trillions, wtf, digits/, ani peníze to nejsou, ani hodnoty, jen x-krát přebalené, nadhodnocené dluhy. Aneb k tomu prof. Keller - korporace si ponechaly zisky a riziko přehodily na chudou spodinu/ač jí je 90%, f-ck them, hlavně že my kluci v klubu vyvolených se máme sqvěle/. Funguje typové dělení lidí, na studia ekonomie už jde urč. typ, pokud je "academia" prolezlá, že nevidí střed zájmů, "vychovává" to přesně pro potřeby klientů, hned po škole naskočit s úchvatným resumé a entusiasmem do firmy, které prof. "konzultoval". Btw, pár "oblíbenců" v dokumentu je prostě nezapomenutelných, aneb "slušný" člověk /nevyhynul-li/, se, ač účasten či nikoli, alespoň snaží analyzovat, dopátrat podstaty, stavu, příčin, "zainteresovaný" bud asertivně řekne no comment, nebo mlčí, koktá, pošle vás někam...cokoli, ale body language okamžitě křičí, vidíte, že lže, narychlo vymýšlí,... Jak to říci a zůstat v rámci slušnosti--to se nedá..!!!! Vše je o lidech, každé odvětví lidské činnosti...nedávno zesnulý A. Lustig vzpomínal Sorokina: 90% lidí jsou normální pracující, z ruky do úst, 5% je vyjimečných, ať již iq, charakter, cokoli, a 5% je spodina, ať zlem, perverzí, dosaďte si, lidská chamtivost nezná mezí, ač bezvýznamné majetky z peněz, které jste si skutečně nevydělali... vše ve světě jsou služby, ale skutečné statky vytváří jen malé procento lidí, kteří ještě "pracují" v původním slova smyslu, zbytek sedí na zadku v kanclu, v ruce telefon a z pusy žvásty... Nebudu hodnotit Oscara. Jako detailní studie lze zobecněním nahlédnout lidské jednání v souč. světě přeindividualizované touhy "uspět", instantně zbohatnout, bez ohledů, bez skrupulí. Nedělejte si naději, že se to někdy změní. Daňoví poplatníci cvakají vše, páni se baví dál. Je mi špatně. Ale toť éra globálního divokého kapitalismu bez jakékoli síly ho usměrňovat...Na 1 US reprez. 5 lobbistů 8-) Lobbista, povolání budoucnosti...Ulobbujte se k smrti, ale kdo za vás bude vytvářet ty skutečné hodnoty, zbydou-li nějaké... To není jen o ekonomii, politice, lžích, zájmech, to je o smyslu. Každý hrabe jen pod/pro sebe, ale celek se veze do... Dobrou noc, těšilo nás, přístě si vezmem více... Bělohradský, s revizí jeho podpory transformace čsr/čr řekl: "Dali jsme těm idiotům/v pův. řec. význ. slova/ ekonomům moc velkou moc. Co je nám do nich. Víc by nás měla zajímat kvalita společnosti, nežitelnost měst, žp, atp...Howgh, aneb po tomto to chce něco na uklidnění...prodali jsme "balíček", věděli jsme že je na h..., a proto jsme si vsadili že krachne, na čemž jsme vydělali mnohonásobně víc než na balíčku samotném 8-)... ever heard of CSR, only b-llsh-t, they think and laugh straight in yr face... but the common people have to live in the world, y dont.. a je jedno jestli je to USA, český korupční rybník, či kdekoli jinde... Vyhlašme motto dneška: "Okraď dřív než budeš okraden!" ...ač do hrobu si to nevezme nikdo z vás...kdy se opice zvrhla v chamtivou, je tím nadána "od přírody", tedy odjakživa, nebo...? http://www.ct24.cz/textove-prepisy/osobnosti-na-ct24/118061-dnes-vladne-hyperburzoazie-rika-vaclav-belohradsky/ Nejde o korupci, ale o systém - funguje patologicky!

• 1.3.2011  00:59
    Fontána (2006)

Místy barevnost hraničí s kýčem. Důležitá je snaha o udržení linií jednoduchosti, zapojit diváka. Příběhy míchají i s kvalitou. Ač to celé působí jako pohádka/sci-fi pro dospělé. Hudba Mansella opět podmanivá, opět ve spolupráci s režisérem. Ale nějak mě pozdní Aronovsky tolik nebere, ač toto mi přijde lepší než Labut.... Něco mezi 3-4, špíš horší 4

• 25.6.2011  17:25

Komentář B. Rösnera!!!

• 8.6.2011  11:52

...přichází studená fronta... * za toho de Nira dětská oslava je hodně crazy, snaží se vršit gagy, ale už to negunguje

• 18.3.2011  22:19

...because she was messed with as a woman! ... i will love y no matter what (s kartáčkem v puse, roztomile i vážně 8-) žádné pohádkové scénáře, prostě working class love a její vývoj po krůčkách plus promiň dabingu, ale v originále to zní lépe a na první podívání se člověk zasměje ať je to kolikátý remake chce, my all time favourite, subtle, bold, funny, ... pardon my french

• 15.8.2011  17:56
    Galaxy Quest (1999)

Pro netrekistu trochu průměr, ač ty gagy vidím, nějak netrhnou.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6