Misabarry

Misabarry

little tramp/Lears fool

• 1.8.2011  18:26

Ač mám muzikály celkem ráda, tímto mě Burton nepřesvědčil. Prostředí stále odkazuje na green room.

• 21.7.2011  17:12

Netřeba slov, stačí vizuál a muzika. Granny/Rasta=Serkis! Rickman vymazán z údajů na imbd, zde zůstalo. No cameo.

• 21.7.2011  15:00
    Rozum a cit (1995)

...special thanks to Eric Thompson, producers wish to thank ... Stephen Fry / Emma napsala skvělý scénář a taky skvěle zahrála! Austenová jak vyšitá. Ang Lee, Patrick Doyle a známé, prověřené herecké tváře. Vtip, dojetí, láska, přátelství.

• 21.7.2011  01:16

Nejdřív praští hudba a nepustí. Poté uběhnou 2 hod děje ani nevíte jak. Režisérovo pojetí je úprava, pro hlavu otázek a zvědavost tedy zbývá google a další zdroje interpretací a událostí. Neeson by měl sice hrát mladší postavu, ale je přesvědčivý, u Julie nejprve praští naprostá americkost, až ke konci ji lze trochu uvěřit, Rea je na tyto role dobrý (viz později Vendetta), oddře ty poctivé policajty, Quinna jako herce neznám, Rickmanova postava je v irské historii dosti kontroverzní, podněty jsou třeba i jen z vášnivých diskusí na YT, zaznělo že přízvuk napodoboval strašně, lze shlédnout a slyšet skutečného de Valeru ke stáru. Atmosféru tvoří i barvy filmu, pár vtipných situací se také počítá. Budování samostatnosti je pro každý národ jiné téma, film sice není dokument, ale alespoň otevře nové pole které stojí za to prozkoumat. A civil war je bitch, bratr proti bratru. Trivia: funeral coda měla být ve filmu Heat (1995), jenž skladatel dělal, avšak na poslední chvíli nahrazena Mobyho "God moving across the face of waters", na YT lze dohledat original score with footage, a další filmové spojitosti.

• 20.7.2011  14:53
    Closet Land (1991)

"Children are so powerful but they make such easy victims." Indický režirér, střídající se indické motivy podmazávek a čitelnost spolupráce. P. Glasse. "Skříňové" drama dvou silných výkonů.

• 19.7.2011  15:51

Cílek je jen průvodce tří infodokumentů: Jak se chránit před vodou? 18. 7. 2011, Ekozahrady 15. 7. 2011, Ekospolečenství 12. 7. 2011 / iVysílání ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10257331325-ekoprukopnici/video/

• 18.7.2011  15:45
    Play (2001)

Věrně dle předlohy, urnový háj a příběh ze tří pohledů. Minghella: "Faster, less emotions." / Rickman o: http://www.youtube.com/watch?v=PQMQPmMMTek&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=ts0kvgnk_jg&feature=related

• 18.7.2011  13:51

Minghella, Neruda, Rickman, táhne to Juliet Stevenson... need i say more... need to watch more (often) ...vážně, dle ohlasů doporučují psychologové a griefing counselloři jako ten truchlící film, který vám pomůže uchovat vzpomínky i se poté pohnout dál. The Sun (maybe) gonna shine!!! Jamie baby... Z dokumentu o Minghellovi - Making of TMD: http://www.youtube.com/watch?v=mR09ZYKPlSQ / http://www.youtube.com/watch?v=TUaCfypuE4Y&feature=view_all&list=PLA513F82EF377171E&index=74

• 18.7.2011  13:33

Mamma bear Mary Streenburgen se zprvu nezdá ale pak manžílkovi vše spočítá a pěkně si to vynahradí. Tolik avizovaných twistů a zápletek tam není, ani tolik brilantní scénář, jak ve všech promo rozhovorech udávají. Chlapi se spokojí s nažhavenou Elizou Dushku, dámy všech věkových kategoriích tím, jak decentně spratkovsky, leč v bodech kouzelně si Rickman hrál - s kravatou, s čokoládou, v župánku či s rozcuch hárem, s kartáčkem, ale nejlepší je na nafukovacím růžovém křesílku. Toť ale vše, jinak je film podivná splácanina psycha a komedie, hluchá místa pro policii i děj, mini cooper na efekt, soundtrack občas ok, občas mimo.

• 17.7.2011  10:47

Záleží proč jste se na film podívali. Já za Rickmana hvězdu, jinak kde nic tu nic. Dostupné na YT.

• 16.7.2011  03:30

Ale jo, po neslané první vycpávkové části I. se i přes nános patosu a kýče Harry a spol. dokodrcali do přístavu lásky a přátelství, jak jim to "Jo" misionářka předepsala. Škoda brutality na Snapovi, pak mu věnujem 5 min okénko slávy, ač jsme všici tušili, že double agent to nakonec celou dobu hrál na dobrou stranu. Njn, tak jsem dodívala sérii jen díky Rickmanovi! God bless all 2D/eng.

• 15.7.2011  15:44

Nějak jsem se pořád koukala, čekala, koukala, kluk přišel ke zranění a byl konec. není to lehké, je to vnitřní pohled dovnitř, asi jsem se minula s významem, výpovědí, nebo jsme trošku kulturně shiftlí, na každého působí jinak.

• 15.7.2011  15:29

Grant jako homo slizoun hraje odpornost slizky sqvěle, mladičká představitelka Stelly mladou, naivní, leč podivnou, hlavní herecká hvězda Rickman kouzlí v představení pro děti ale jinak to žádná komedie není. Smutná trága a prapodivné dění.

• 15.7.2011  15:23
    Víno roku (2008)

Reklama na Napa Valley s dobovým soundrackem? Rickman przní svou francouzštinu a trochu šprechtí německy. Chtělo by to něčím zapít...

• 15.7.2011  15:22

Zatím největší zklamání z celé filmové série. Ale ze slabé předlohy holt nevykřešete víc než průměrný frenchise. Běhání po lese a vatu do dvou dílů mašinérie na peníze cpát nemuseli!

• 12.7.2011  18:17

Hluchá místa, jakoby plácané dějově, aby zas na konci vyvrcholila událost, a ten patetický cliffhanger do relikvie... Film nemůže zachránit to z čeho "Jo" jen ždímá prachy, jakkoli se tváří charitativně. Zamilované epizody pro probouzející se hormony, Jim Broadbent jako starý prof., Helena zase naprostá záporačka, a jediný, kdo mě drží při sledování je prostě Snape! Ne nadarmo byl zvolen nej postavou! God Bless Alan!!! A chudák Brumbál, obětován jako první úlitba před masovou řežbou! Z pohádky v masakr, děti odrostly, miliardy v bance.

• 11.7.2011  15:57

Dospělejší, akčnější, propracovanější, snad z toho nebude mutant tu z matrixu, tu ze star wars, tu přispěchá Gandalf, a další odjinud. Nejtlustší kniha osekaná jen do hlavní linie.

• 10.7.2011  21:38

Míchanina neskutečného kalibru! Turnaj mě konečně trochu vtáhl do světa HP, ale blány a bludiště, plus když znovuzrod Voldemorta trochu připomíná dobro a zlo a pouta StarWars, trochu to od Rowlingové smrdí laciným odvarem. Pattinson tam byl asi na ozdobu, sekvence v bludišti je odkazuje na Blair Witch či co...? Vrcholem pro mě jsou světlé chvilky probouzející se pubertální nesmělosti a zájmu o druhé pohlaví, a bál samotný. Plus zpěv. Těsím se dál, linie Severus!

• 10.7.2011  20:48

Přeměny moc nebraly, werewolf a spol., ani hrátky s časem, dojem udělá mluvící hlava a jízda autobusem, Klofáč, ale hlavně pomalu prokukuje do vedení Snape...obsazení Gambona ok, více enegrický hlas, ač Harris byl takový Gandalf dobra, prostě vtiskl podobu roli první. Emma Thompson je úžasná, Spall se opět nezapře a Maggie Smith je prostě dáma!

• 10.7.2011  20:45

2 a půl hodinový pavoučí horor pro děti? Snad jsou další díly lepší! Kennethova role byla na zfackování! Julie Walters okouzlující jako vždy! No a John Cleese létá do počtu.

• 9.7.2011  23:03

Kniha na imaginaci, filmy na ždímání frenchise a peněz. Ach jo, Rowlingová!

• 8.7.2011  22:26

Remake u mě zprvu u Hallströma působil dojmem sladké holywoodskosti, ale když v cca 50 minutě zemřel hlavní lidský představitel, zbytek filmu mě rozsekal na padrť. Silný příběh, psal život sám!

• 5.7.2011  21:44

Suburbie je peklo a drbny nezachrání ani barevnost! Dobré podmazávací songy Toma Jonese. Winona vypadá jako mladinká Keira.

• 5.7.2011  12:23
    V plamenech (2008)

Asi jsem taky viděla jiný film než co se píše v komentářích. Ano, nemusela bych fotbal a sex, a ani M. Williams, a dva pánové působí spíše pro ozdobu, ale pokud se režisérka chopila tohoto námětu, asi něco sdělit chtěla. Na každého to působí jinak, ale celkově se to snaží zachytit psych. vývoj po traumatu. Odmítání, popírání, zlost, přijetí, smíření, možnost posunu dál. Onen dopis na mnohé působí nešťastně, ale je to jen jeden konkrétní prostředek z metod a forem psychoterapie. Vyznění pro člověka záleží na fázi a zkušenostech života. A samozřejmě lépe zní v originále, i dabing hodně shazuje.

• 4.7.2011  20:16
    Any Human Heart (TV seriál) (2010)

Ze začátku poznáme střihy, vypravěče a jeho životní "verze". Od studentských let, kdy nevybitou sexualitu postupně nahradila spisovatelská dráha, první manželství a dítě, přes osudovou lásku a nejšťastnější období života, různé pověření a operace v době 2. sv. v., po trable středního věku až k problémům stáří jako je zdraví, živobytí, co s volným časem, a jak vidím život zpětně vůbec. Ze začátku mě Jim Broadbent strašně štval, neboť se v prostříhaných záběrech vždy buď mračil, plakal, prostě vzpomínal a úlohu hrál mladý představitel. Pak štafetu přebral M. MacFadyen, a přes krásné peripetie ji dotáhl daleko. Když tedy přišel čas pro Broadbenta, po nemocnici a v "nové" době mi stařík nějak nesedl (zápletka s mladými v hnutí a akce v Ženevě). Stáří na franc. venkově, odkud jsme vše pozorovali, vlastně bylo vyprávěno až v posmrtně vydaných denících, které si Logan vedl od útlého dospívání do smrti. BBC se prolétla 20. stoletím, opět tu máme Edwarda a Wallace Simpsnovou, tentokráte v nelichotivém světle, které si s gustem vedlejších rolí zahráli výškově stejní herci. MacFadyen trochu přečníval - výškově i výkonem, ale toť úloha hlavní postavy. Vynikla také překrásná Hayley Atwell. Dostupné na YT i bonus materiály o natáčení, které bylo rychlé, ale intenzivní.

• 4.7.2011  18:48
    Perfect Strangers (TV seriál) (2001)

Dostupné na YT. Buď výborná předloha, režie či provedení, ale pro mě vše. Rodinná sešlost jako téma může být nudné, pikantní až bolestné, ale přesto jsem byla od první chvíle přikovaná očima k obrazovce. Říká se, že v každé rodině jsou alespoň 3 závažné události, tajemství, cokoli. Skládačky nejen fotek a vyprávění, doplněné pasující hudbou. Vtipné i odhalující s výborným obsazením.

• 4.7.2011  18:32
    Miss Potter (2006)

Pohádkové prostředí, kde se pohádky tvoří, trochu přikrášlené, příroda taky. Pohodovka.

• 3.7.2011  14:47
    Bouřlivé výšiny (TV film) (1998)

Jako u podobných románových předloh existuje X verzí (k nalezení na YT). Nemohu porovnávat s jinými, ale tato z produkce BBC pro TV ponurostí a postavami moc nepřesvědčí. V jednom záběru objímá hl. hrdina vykopanou kostru své mrtvé milé v bílém závoji, v druhém se Hareton šklebí na štěně. Polibek na konci to nezachrání.

• 3.7.2011  13:29
    Magické hory (TV seriál) (2009)

Obrazově ok, netřeba mluvit, ale v rámci průvodců sakra nevyužitý potenciál, škoda...

• 1.7.2011  01:26

Divadlo na film, decentní hudba, fotky dob, a život v dialozích. Na tohle se musím podívat znovu. / Edit: poslech v originále vs. cca tři verze cz dabingu, za originál bych přihodila skoro na plné hvězdy!