Skvělé dětské role, i dospělí, hudba, švih, pro mě nejlepší Malmros (z svateb. fotografa, totálně ulítlé Malé Suzie, i Nejlepšího léta 8-) jj, každý máme svého Ježíše na pokec!
Chtělo by se říci na co Jiří Podlipný sáhl, to bylo.. putoval redakcemi, ale toto bylo, hl. pro pubertáky, skoro lepší než zprávy. Malostranské korekce v 168h se tomu snaží šlapat na paty, ale ...
Osobní výpověď je stále nejsilnější formou předávání, věčný to vztah učitele-žáka
Jestli se I. Chaun dovolil V. Poltikoviče, naservíroval na YT: http://www.youtube.com/watch?v=kWrfh6Kk_l4
... pro mladší ročníky je doba, pozadí, tisk, a vůbec názory směsí úděsu, údivu, pozastavení, zasmáním, děsem, ... aneb masa je odjakživa manipulovatelné stádo průměrných, které mají "my chytří hoši" pod kontrolou a zahrává si s ním jak se mu zlíbí. Zajímavé, že byly velké tlaky, aby čt neuvedla před posl. volbami, aneb mladé zblbnem pár hesly a ekonomiku nadřadíme nad vše. Bohužel je to nevyléčitelné. A nehrajme stále na přežitou polaritu Klaus-Havel. Není to podstatné. Podstatné je, že se nejede na vize, ale na nakraď co můžeš, pak už nebude.
pro běžného smrtelníka unikátní záběry ČAF, krom dvou megafilmů, ale hlavně krásná osobní setkání se spoustou českých lidí, známých i neznámých... jj, když člověk viděl mlád, zapamatuje si.
...možná kdyby svou trošku na film. pásek pobreptal i Pacino, bylo by to kolem a kolem, jako u Scarface materiálů, takto ok, dozvíme se, vidíme záběry, ale pro komplexnost pohledů...
kdyby bylo více režie a trochu vidět záměr nebylo by to tak zlé, působí jako home camera, možná intence, každý asi očekával něco trošku jiného, ale tak na zkouknutí budiž, do kin asi ne...
...because she was messed with as a woman! ... i will love y no matter what (s kartáčkem v puse, roztomile i vážně 8-)
žádné pohádkové scénáře, prostě working class love a její vývoj po krůčkách
plus promiň dabingu, ale v originále to zní lépe a na první podívání se člověk zasměje
ať je to kolikátý remake chce, my all time favourite, subtle, bold, funny, ... pardon my french
A female American Israeli lawyer is defending a Palestinian charged by an Israeli court. It's a tough case because of strong political background. Meanwhile she finds out she's pregnant and thinks about abortion... Složitou situaci má hlavní postava, ale ony ústřední postavy jsou zahrány přesvědčivě, pevně, nepřehrávaně, zvláštně - hl. postavaHanny, ale i district attorney Gabriela Byrne je podivná, ze začátku zalíbením do Hanny, poté stylem mluvy a chůze, pak už jen právničinou a zájmem vystrnadit nového spolubydlícího-brzy možná něco více-palestince-od Hanny. Krom poolitického kontextu izraelci-palestinci, britové v zemi, pár krásných pohledů na zemi, letiště, ale hlavně Jeruzalém - zeď i vrch střech hrobu, ... Celkově zajímavě vyprávěné, silné charaktery, prostředí i téma.
Plus za hudbu (krom Morriconeho i Bach, Debussy, Dvořák, prostě klasici), české lokace a kompars - nejen s písní a plakáty, ale i herci, alespoň dle závěr. titulků, člověk si jich těžko všímá, když je ponořen do příběhu, největší "kulisa" je asi zámek Sychrov a klášter v Teplé - krása! Příběh těžce útočí na city, místy předvídatelně sladký, jednoduchost zfilmované love story se snaží trhat kontext doby, tajemství, atd. Největší dojem na mě asi zanechal Gabriel (oči mluví za vše) na Karlově mostě, nikoli Hans!
dle románu, novinařina, Londýn, nukleární zbraně a zástěrky vlády, zapletení lidé, sledování, taková klasika, nic nového, nic starého, dobrá práce, body za zapletení Prahy a Pachelbelova kánonu.
Po shlédnutí člověk osciluje, neví jak hodnotit, pohybuje se mezi pokusem o art a kýčem. Dalo by se říci nalinkovaný thriller, přitom minimalistické drama, na rok vzniku dobře obsazené.
Jedno jest jací hosté, Craig to prostě bourá!!! Mrs F. gave the world another Ferguson 8-)
Zpívá, tančí, za sidekicka má robota, úžasné puppets, tweets and emails, sám se odbourá, glosuje cokoli, jakkoli, a nakonec si vždy ze show něco odnesem, krom návyku sledování a Craiga! One hell of a Scotsman 8)- Balls! Edit: některé scény se zaryjí pod kůži svou brutal honesty, např. o Craigově minulosti, když si vyměnil místo s Larry Kingem, Eulogy za oba rodiče, a další. Stay up late, y can always sleep through work tomorrow 8-)
Barevné retro o ang. komunitě v Africe, které není tak easy jak se může zdát. Rodinné nefunkčnosti, osamělost syna, otec řešící trable alkoholem, všichni něvěrní se všemi, upjatost a dekorum spol. řádu. Do toho odlehčenost, láska a sexualita, tiky manifestující uzamčená traumata. Docela moc toho režisér/autor scénáře nacpal do hodiny a půl.
...náhodou, 3 chlapi v "chalupě", ač je to sitcom, irish cultural stereotypes, lepší něž leckteré "vtipné" výsmažky moderní doby! A Roy Dotrice si to vyloženě užíval, i Gabriel byl odlehčený 8-)
"dokument"=mega stopáží na nikdy nepřehrávaných páskách jednoho potrhlého frantíka, který se z filmu o street artu stal sám módní ikonou a rychloprodejcem zboží bez obsahu. Má to hype, na jedno shlédnutí stačí.
Jedna věc je posuzovat výklad čistě ekonomických věcí, druhá lidi, psychologii. Neznám Fergusona, ale už jen za to, že se do toho pustil, mu vysekávám poklonu. Je to sice detailní analýza americké anabáze putování ke krizi 2008, ale v globálním propojeném světě na 3 kliky krysou je odpovědný každý, hlavně za své chování a s-vědomí (má-li nějaké). Obyčejný člověk si ani nepředstaví ty cifry /trillions, wtf, digits/, ani peníze to nejsou, ani hodnoty, jen x-krát přebalené, nadhodnocené dluhy. Aneb k tomu prof. Keller - korporace si ponechaly zisky a riziko přehodily na chudou spodinu/ač jí je 90%, f-ck them, hlavně že my kluci v klubu vyvolených se máme sqvěle/. Funguje typové dělení lidí, na studia ekonomie už jde urč. typ, pokud je "academia" prolezlá, že nevidí střed zájmů, "vychovává" to přesně pro potřeby klientů, hned po škole naskočit s úchvatným resumé a entusiasmem do firmy, které prof. "konzultoval". Btw, pár "oblíbenců" v dokumentu je prostě nezapomenutelných, aneb "slušný" člověk /nevyhynul-li/, se, ač účasten či nikoli, alespoň snaží analyzovat, dopátrat podstaty, stavu, příčin, "zainteresovaný" bud asertivně řekne no comment, nebo mlčí, koktá, pošle vás někam...cokoli, ale body language okamžitě křičí, vidíte, že lže, narychlo vymýšlí,...
Jak to říci a zůstat v rámci slušnosti--to se nedá..!!!! Vše je o lidech, každé odvětví lidské činnosti...nedávno zesnulý A. Lustig vzpomínal Sorokina: 90% lidí jsou normální pracující, z ruky do úst, 5% je vyjimečných, ať již iq, charakter, cokoli, a 5% je spodina, ať zlem, perverzí, dosaďte si, lidská chamtivost nezná mezí, ač bezvýznamné majetky z peněz, které jste si skutečně nevydělali... vše ve světě jsou služby, ale skutečné statky vytváří jen malé procento lidí, kteří ještě "pracují" v původním slova smyslu, zbytek sedí na zadku v kanclu, v ruce telefon a z pusy žvásty...
Nebudu hodnotit Oscara. Jako detailní studie lze zobecněním nahlédnout lidské jednání v souč. světě přeindividualizované touhy "uspět", instantně zbohatnout, bez ohledů, bez skrupulí. Nedělejte si naději, že se to někdy změní. Daňoví poplatníci cvakají vše, páni se baví dál. Je mi špatně. Ale toť éra globálního divokého kapitalismu bez jakékoli síly ho usměrňovat...Na 1 US reprez. 5 lobbistů 8-) Lobbista, povolání budoucnosti...Ulobbujte se k smrti, ale kdo za vás bude vytvářet ty skutečné hodnoty, zbydou-li nějaké... To není jen o ekonomii, politice, lžích, zájmech, to je o smyslu. Každý hrabe jen pod/pro sebe, ale celek se veze do... Dobrou noc, těšilo nás, přístě si vezmem více...
Bělohradský, s revizí jeho podpory transformace čsr/čr řekl: "Dali jsme těm idiotům/v pův. řec. význ. slova/ ekonomům moc velkou moc. Co je nám do nich. Víc by nás měla zajímat kvalita společnosti, nežitelnost měst, žp, atp...Howgh, aneb po tomto to chce něco na uklidnění...prodali jsme "balíček", věděli jsme že je na h..., a proto jsme si vsadili že krachne, na čemž jsme vydělali mnohonásobně víc než na balíčku samotném 8-)... ever heard of CSR, only b-llsh-t, they think and laugh straight in yr face... but the common people have to live in the world, y dont.. a je jedno jestli je to USA, český korupční rybník, či kdekoli jinde... Vyhlašme motto dneška: "Okraď dřív než budeš okraden!" ...ač do hrobu si to nevezme nikdo z vás...kdy se opice zvrhla v chamtivou, je tím nadána "od přírody", tedy odjakživa, nebo...?
http://www.ct24.cz/textove-prepisy/osobnosti-na-ct24/118061-dnes-vladne-hyperburzoazie-rika-vaclav-belohradsky/ Nejde o korupci, ale o systém - funguje patologicky!
I. díl lze stopáží promítat ZŠ,SŠ, druhý má těžkopádný začátek, prostředek opakuje díl první, ale pak to celkem jde.
Není to nic světoborného, animační forma přístupná pro malé i velké, není to (snad) tak podlézavé jako někt. tendenční dokum., ač citáty si vyberete vždy jak chcete aby to vyznělo, ale celkově je to jako snaha o alespoň kapku k ekon. gramotnosti (jakýchkoli) obyvatel našeho jednoho globálního rybníku kapříků -8) aneb co budem dělat na suchu....
Nevím, jestli má člověk očekávání z jména režiséra, castu, či námětu. Nebo je to ne-tempem vyprávění... ale některé romány lze zfilmováním vyzvednout, jiné zabít. Film je jednoduchý, průhledný, těžce předvídatelný. Něco se začne dít až poslední půl hodinu, předchozí čas je div, že se člověk protloukl. Výsledkem jsou dvě hodiny záběrů detailů a hlav, tedy dobrá proma, špatný film.
Místy barevnost hraničí s kýčem. Důležitá je snaha o udržení linií jednoduchosti, zapojit diváka. Příběhy míchají i s kvalitou. Ač to celé působí jako pohádka/sci-fi pro dospělé. Hudba Mansella opět podmanivá, opět ve spolupráci s režisérem. Ale nějak mě pozdní Aronovsky tolik nebere, ač toto mi přijde lepší než Labut....
Něco mezi 3-4, špíš horší 4
Nejsem odborník na Janáčkovu hudbu ani jeho osobu (prof. Štědroň je jen jeden 8-), ale myslím, že na dobu vzniku celkem zdařilé dílko. Nemám antipatie k panu Munzarovi, a vím, že má hudbu moc rád, vystupoval i s orchestry jako konferenciér či recitátor, hudbě rozumí... Film hodně staví na prolínacích sekvencích, snu, reality, inspirace. Pro hudebního outsidera zajímavé.
Něco mezi 3 až 4, nevím přesně. Svižné, neurazí, ač jedno podívání stačí. Harrisonovi stačí výraz, Diane a Rachel občas teatrální, ale dobře, Jeff a Wilson snad nejsou do počtu. Asi jde o pocit, který vám film zanechá. Hudba je další důležitý hráč. Celkově příjemné.
"Život je darován a vzat každému z nás. ...proč mě to neutěšuje...protože jste hodný člověk ...protože je to váš přítel..."
Film mě sebral víc než Rain Man. Ač může být prvoplánový a nasládlý, zaměřuje se na nejpodstatnější a nejdůležitější věci v životě. A ač podobných filmů existuje spousta, stejně se lidem do paměti vypálí.
Nehodnotíme herce ale dokument. A to je sakra málo - výčet info je k dohledání, ukázky z filmů (fanoušci jistě viděli) jakž takž také, na dokument málo. Trochu to vypadá na rychlou jehlu a chabou látku. Člověk by čekal analýzu, když input má/zná, ale to by na tv všelijaké kvality chtěl asi moc.
Moje komentáře
Bäst i Sverige! (2002)
Skvělé dětské role, i dospělí, hudba, švih, pro mě nejlepší Malmros (z svateb. fotografa, totálně ulítlé Malé Suzie, i Nejlepšího léta 8-) jj, každý máme svého Ježíše na pokec!
Bez obalu (TV pořad) (2003)
...zrušeno na dupání politických kedlububnů
Zavináč (TV pořad) (1999)
... pořad pro cílovou skupinu své doby aneb když se v čr net rozjížděl
Stalo se (TV pořad) (1997)
Chtělo by se říci na co Jiří Podlipný sáhl, to bylo.. putoval redakcemi, ale toto bylo, hl. pro pubertáky, skoro lepší než zprávy. Malostranské korekce v 168h se tomu snaží šlapat na paty, ale ...
Paměti mystika (TV seriál) (1998)
Osobní výpověď je stále nejsilnější formou předávání, věčný to vztah učitele-žáka Jestli se I. Chaun dovolil V. Poltikoviče, naservíroval na YT: http://www.youtube.com/watch?v=kWrfh6Kk_l4
Léčba Klausem (TV film) (1992)
... pro mladší ročníky je doba, pozadí, tisk, a vůbec názory směsí úděsu, údivu, pozastavení, zasmáním, děsem, ... aneb masa je odjakživa manipulovatelné stádo průměrných, které mají "my chytří hoši" pod kontrolou a zahrává si s ním jak se mu zlíbí. Zajímavé, že byly velké tlaky, aby čt neuvedla před posl. volbami, aneb mladé zblbnem pár hesly a ekonomiku nadřadíme nad vše. Bohužel je to nevyléčitelné. A nehrajme stále na přežitou polaritu Klaus-Havel. Není to podstatné. Podstatné je, že se nejede na vize, ale na nakraď co můžeš, pak už nebude.
Tibet, dalajlama, poselství (TV film) (1998)
pro běžného smrtelníka unikátní záběry ČAF, krom dvou megafilmů, ale hlavně krásná osobní setkání se spoustou českých lidí, známých i neznámých... jj, když člověk viděl mlád, zapamatuje si.
Making of 'Carlito's Way', The (2003)
...možná kdyby svou trošku na film. pásek pobreptal i Pacino, bylo by to kolem a kolem, jako u Scarface materiálů, takto ok, dozvíme se, vidíme záběry, ale pro komplexnost pohledů...
Všechno je sračka (studentský film) (2009)
kdyby bylo více režie a trochu vidět záměr nebylo by to tak zlé, působí jako home camera, možná intence, každý asi očekával něco trošku jiného, ale tak na zkouknutí budiž, do kin asi ne...
Frankie a Johnny (1991)
...because she was messed with as a woman! ... i will love y no matter what (s kartáčkem v puse, roztomile i vážně 8-) žádné pohádkové scénáře, prostě working class love a její vývoj po krůčkách plus promiň dabingu, ale v originále to zní lépe a na první podívání se člověk zasměje ať je to kolikátý remake chce, my all time favourite, subtle, bold, funny, ... pardon my french
Jak na věc (2002)
Nepřeslazené, anglicky svižné. People need people, nobody is an island. 8-)
Hanna K. (1983)
A female American Israeli lawyer is defending a Palestinian charged by an Israeli court. It's a tough case because of strong political background. Meanwhile she finds out she's pregnant and thinks about abortion... Složitou situaci má hlavní postava, ale ony ústřední postavy jsou zahrány přesvědčivě, pevně, nepřehrávaně, zvláštně - hl. postavaHanny, ale i district attorney Gabriela Byrne je podivná, ze začátku zalíbením do Hanny, poté stylem mluvy a chůze, pak už jen právničinou a zájmem vystrnadit nového spolubydlícího-brzy možná něco více-palestince-od Hanny. Krom poolitického kontextu izraelci-palestinci, britové v zemi, pár krásných pohledů na zemi, letiště, ale hlavně Jeruzalém - zeď i vrch střech hrobu, ... Celkově zajímavě vyprávěné, silné charaktery, prostředí i téma.
Canone inverso - milostný příběh (2000)
Plus za hudbu (krom Morriconeho i Bach, Debussy, Dvořák, prostě klasici), české lokace a kompars - nejen s písní a plakáty, ale i herci, alespoň dle závěr. titulků, člověk si jich těžko všímá, když je ponořen do příběhu, největší "kulisa" je asi zámek Sychrov a klášter v Teplé - krása! Příběh těžce útočí na city, místy předvídatelně sladký, jednoduchost zfilmované love story se snaží trhat kontext doby, tajemství, atd. Největší dojem na mě asi zanechal Gabriel (oči mluví za vše) na Karlově mostě, nikoli Hans!
Obrana říše (1985)
dle románu, novinařina, Londýn, nukleární zbraně a zástěrky vlády, zapletení lidé, sledování, taková klasika, nic nového, nic starého, dobrá práce, body za zapletení Prahy a Pachelbelova kánonu.
Millerova křižovatka (1990)
...asi nejsem na žánr, chtělo by to vidět víckrát, či prostě...třeba časem
Siesta (1987)
Po shlédnutí člověk osciluje, neví jak hodnotit, pohybuje se mezi pokusem o art a kýčem. Dalo by se říci nalinkovaný thriller, přitom minimalistické drama, na rok vzniku dobře obsazené.
Jak přicházejí sny (1998)
Hodně barevné, neobvyklé, leč předvídatelné téma rodinných tragédií, bolesti a lásky.
Noční Show Craiga Fergusona (TV pořad) (2005)
Jedno jest jací hosté, Craig to prostě bourá!!! Mrs F. gave the world another Ferguson 8-) Zpívá, tančí, za sidekicka má robota, úžasné puppets, tweets and emails, sám se odbourá, glosuje cokoli, jakkoli, a nakonec si vždy ze show něco odnesem, krom návyku sledování a Craiga! One hell of a Scotsman 8)- Balls! Edit: některé scény se zaryjí pod kůži svou brutal honesty, např. o Craigově minulosti, když si vyměnil místo s Larry Kingem, Eulogy za oba rodiče, a další. Stay up late, y can always sleep through work tomorrow 8-)
Soumrak nad Jižní Afrikou (2005)
Barevné retro o ang. komunitě v Africe, které není tak easy jak se může zdát. Rodinné nefunkčnosti, osamělost syna, otec řešící trable alkoholem, všichni něvěrní se všemi, upjatost a dekorum spol. řádu. Do toho odlehčenost, láska a sexualita, tiky manifestující uzamčená traumata. Docela moc toho režisér/autor scénáře nacpal do hodiny a půl.
Madigan Men (TV seriál) (2000)
...náhodou, 3 chlapi v "chalupě", ač je to sitcom, irish cultural stereotypes, lepší něž leckteré "vtipné" výsmažky moderní doby! A Roy Dotrice si to vyloženě užíval, i Gabriel byl odlehčený 8-)
Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)
"dokument"=mega stopáží na nikdy nepřehrávaných páskách jednoho potrhlého frantíka, který se z filmu o street artu stal sám módní ikonou a rychloprodejcem zboží bez obsahu. Má to hype, na jedno shlédnutí stačí.
Finanční krize (2010)
Jedna věc je posuzovat výklad čistě ekonomických věcí, druhá lidi, psychologii. Neznám Fergusona, ale už jen za to, že se do toho pustil, mu vysekávám poklonu. Je to sice detailní analýza americké anabáze putování ke krizi 2008, ale v globálním propojeném světě na 3 kliky krysou je odpovědný každý, hlavně za své chování a s-vědomí (má-li nějaké). Obyčejný člověk si ani nepředstaví ty cifry /trillions, wtf, digits/, ani peníze to nejsou, ani hodnoty, jen x-krát přebalené, nadhodnocené dluhy. Aneb k tomu prof. Keller - korporace si ponechaly zisky a riziko přehodily na chudou spodinu/ač jí je 90%, f-ck them, hlavně že my kluci v klubu vyvolených se máme sqvěle/. Funguje typové dělení lidí, na studia ekonomie už jde urč. typ, pokud je "academia" prolezlá, že nevidí střed zájmů, "vychovává" to přesně pro potřeby klientů, hned po škole naskočit s úchvatným resumé a entusiasmem do firmy, které prof. "konzultoval". Btw, pár "oblíbenců" v dokumentu je prostě nezapomenutelných, aneb "slušný" člověk /nevyhynul-li/, se, ač účasten či nikoli, alespoň snaží analyzovat, dopátrat podstaty, stavu, příčin, "zainteresovaný" bud asertivně řekne no comment, nebo mlčí, koktá, pošle vás někam...cokoli, ale body language okamžitě křičí, vidíte, že lže, narychlo vymýšlí,... Jak to říci a zůstat v rámci slušnosti--to se nedá..!!!! Vše je o lidech, každé odvětví lidské činnosti...nedávno zesnulý A. Lustig vzpomínal Sorokina: 90% lidí jsou normální pracující, z ruky do úst, 5% je vyjimečných, ať již iq, charakter, cokoli, a 5% je spodina, ať zlem, perverzí, dosaďte si, lidská chamtivost nezná mezí, ač bezvýznamné majetky z peněz, které jste si skutečně nevydělali... vše ve světě jsou služby, ale skutečné statky vytváří jen malé procento lidí, kteří ještě "pracují" v původním slova smyslu, zbytek sedí na zadku v kanclu, v ruce telefon a z pusy žvásty... Nebudu hodnotit Oscara. Jako detailní studie lze zobecněním nahlédnout lidské jednání v souč. světě přeindividualizované touhy "uspět", instantně zbohatnout, bez ohledů, bez skrupulí. Nedělejte si naději, že se to někdy změní. Daňoví poplatníci cvakají vše, páni se baví dál. Je mi špatně. Ale toť éra globálního divokého kapitalismu bez jakékoli síly ho usměrňovat...Na 1 US reprez. 5 lobbistů 8-) Lobbista, povolání budoucnosti...Ulobbujte se k smrti, ale kdo za vás bude vytvářet ty skutečné hodnoty, zbydou-li nějaké... To není jen o ekonomii, politice, lžích, zájmech, to je o smyslu. Každý hrabe jen pod/pro sebe, ale celek se veze do... Dobrou noc, těšilo nás, přístě si vezmem více... Bělohradský, s revizí jeho podpory transformace čsr/čr řekl: "Dali jsme těm idiotům/v pův. řec. význ. slova/ ekonomům moc velkou moc. Co je nám do nich. Víc by nás měla zajímat kvalita společnosti, nežitelnost měst, žp, atp...Howgh, aneb po tomto to chce něco na uklidnění...prodali jsme "balíček", věděli jsme že je na h..., a proto jsme si vsadili že krachne, na čemž jsme vydělali mnohonásobně víc než na balíčku samotném 8-)... ever heard of CSR, only b-llsh-t, they think and laugh straight in yr face... but the common people have to live in the world, y dont.. a je jedno jestli je to USA, český korupční rybník, či kdekoli jinde... Vyhlašme motto dneška: "Okraď dřív než budeš okraden!" ...ač do hrobu si to nevezme nikdo z vás...kdy se opice zvrhla v chamtivou, je tím nadána "od přírody", tedy odjakživa, nebo...? http://www.ct24.cz/textove-prepisy/osobnosti-na-ct24/118061-dnes-vladne-hyperburzoazie-rika-vaclav-belohradsky/ Nejde o korupci, ale o systém - funguje patologicky!
Příběh věcí (2007)
negativa se nalézají lehce, nikdo ale neví jak/kam/... dál, a tak nás táhne proud a víry v něm...
Peníze jako dluh (2006)
I. díl lze stopáží promítat ZŠ,SŠ, druhý má těžkopádný začátek, prostředek opakuje díl první, ale pak to celkem jde. Není to nic světoborného, animační forma přístupná pro malé i velké, není to (snad) tak podlézavé jako někt. tendenční dokum., ač citáty si vyberete vždy jak chcete aby to vyznělo, ale celkově je to jako snaha o alespoň kapku k ekon. gramotnosti (jakýchkoli) obyvatel našeho jednoho globálního rybníku kapříků -8) aneb co budem dělat na suchu....
Muž ve stínu (2010)
Nevím, jestli má člověk očekávání z jména režiséra, castu, či námětu. Nebo je to ne-tempem vyprávění... ale některé romány lze zfilmováním vyzvednout, jiné zabít. Film je jednoduchý, průhledný, těžce předvídatelný. Něco se začne dít až poslední půl hodinu, předchozí čas je div, že se člověk protloukl. Výsledkem jsou dvě hodiny záběrů detailů a hlav, tedy dobrá proma, špatný film.
Fontána (2006)
Místy barevnost hraničí s kýčem. Důležitá je snaha o udržení linií jednoduchosti, zapojit diváka. Příběhy míchají i s kvalitou. Ač to celé působí jako pohádka/sci-fi pro dospělé. Hudba Mansella opět podmanivá, opět ve spolupráci s režisérem. Ale nějak mě pozdní Aronovsky tolik nebere, ač toto mi přijde lepší než Labut.... Něco mezi 3-4, špíš horší 4
Lev s bílou hřívou (1986)
Nejsem odborník na Janáčkovu hudbu ani jeho osobu (prof. Štědroň je jen jeden 8-), ale myslím, že na dobu vzniku celkem zdařilé dílko. Nemám antipatie k panu Munzarovi, a vím, že má hudbu moc rád, vystupoval i s orchestry jako konferenciér či recitátor, hudbě rozumí... Film hodně staví na prolínacích sekvencích, snu, reality, inspirace. Pro hudebního outsidera zajímavé.
Hezké vstávání (2010)
Něco mezi 3 až 4, nevím přesně. Svižné, neurazí, ač jedno podívání stačí. Harrisonovi stačí výraz, Diane a Rachel občas teatrální, ale dobře, Jeff a Wilson snad nejsou do počtu. Asi jde o pocit, který vám film zanechá. Hudba je další důležitý hráč. Celkově příjemné.
Čas probuzení (1990)
"Život je darován a vzat každému z nás. ...proč mě to neutěšuje...protože jste hodný člověk ...protože je to váš přítel..." Film mě sebral víc než Rain Man. Ač může být prvoplánový a nasládlý, zaměřuje se na nejpodstatnější a nejdůležitější věci v životě. A ač podobných filmů existuje spousta, stejně se lidem do paměti vypálí.
Al Pacino versus Robert de Niro (TV film) (2008)
Nehodnotíme herce ale dokument. A to je sakra málo - výčet info je k dohledání, ukázky z filmů (fanoušci jistě viděli) jakž takž také, na dokument málo. Trochu to vypadá na rychlou jehlu a chabou látku. Člověk by čekal analýzu, když input má/zná, ale to by na tv všelijaké kvality chtěl asi moc.