Misabarry

little tramp/Lears fool

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 24.2.2011  14:58
    Serpico (1973)

Michálek před 40 lety hadr. Všechny kauzy vyšumí do ztracena. Kupíme na sebe, sofistikovaněji. V tomto případě příběh přebíjí zpracování. Plus hippie look a anima. Každý dobrý čin musí být po zásluze potrestán...

• 21.2.2011  22:28

za*raná právničina!!! Teoreticky vám eliminují a predikují každý pohyb! Nosné téma, ač k dokonalosti mi tam chybělo trochu víc vypustit info na korporace, ale tv team a integrita, boje za "své", atd,... tedy celkově další výborný Mann!

• 19.2.2011  11:42
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Pominu co vše se dá dělat se zařízením typu Stargate, poznávání světů, frenchise typu SGA, SGU, atd... Většina lidí má tento seriál, potažmo vše odstartoval film, spojeno s mládím. Díly jsou značně nevyrovnané, ale v celku ok. Pro mě osobně to táhl RDA, poté už to nebylo ono. "Hand signals." "Wacko" 8-) Nejdelší sci-fi seriál trumfl v počtu dílů X-files (další srdcovka, Mulder).

• 18.2.2011  20:49
    V odborné péči (TV seriál) (2008)

Námět, cast, všichni jsou skvělí, ale prostě střed je GABRIEL!!!! = 1 !!! HBO opět válí, originál, promiň cz dabingu i případná Rodenovo mutace...8-(

• 17.2.2011  15:50
    Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

Netřeba slov. Časová osa i pro ztracené. Přidané scény. Bible. Tečka!

• 17.2.2011  12:26
    Millennium (TV seriál) (2010)

Dělení na filmy není přesné: seriál je 6 dílů/=tv filmů/ po 90 minutách (oproti filmům delší, ač přesná stopáž se liší dle médií a eshopů). Úvodní sekvence pro seriál - kreslená. Původně vysíláno švédskou Svt 03-04/2010. http://www.youtube.com/watch?v=7mGte-8PXHM http://img812.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h20m17.png/ http://img266.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h24m49.png/

• 15.2.2011  19:05
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Loni jsem viděla fotku Pacina ze setu v bílé paruce, s černými slunečními brýlemi. Říkala jsem si "co to sakra..." Teprve po zkoumání co to bylo, jsem si letos Doktora Smrt nadělila, zrovna k narozeninám. Ano, vážné téma eutanasie, sice z pohledu jednoho muže, tedy převážně jednostranně, ale o tom asi biografické snímky jsou. Plus když se podíváte na bonusové materiály a rozhovory nejen s herci a štábem, ale mihne se tam i skutečný Jack Kevorkian, prostě tomu propadnete. A začnete o tématu přemýšlet. Pacino vám sice svůj názor na téma neřekne (otázka novináře po Zlatých Globech), ale stejně mu jeho Jacka veříte. Uzemní vás Bachem jako citací z Čarodějek. Neslyšela jsem český dabing, prý dobrý, ale originál je originál. Dvě hodiny kvalitně stráveného času.

• 15.2.2011  19:04

Podle hry Toma Stopparda v jeho režii, točeno v divém kraji, s ústřední dvojkou potulných bizárů, s bandou herců a jejich principálem, kolem věčného tématu Hamleta. Film jsem viděla několikrát, protože nejen že si k němu musíte najít cestu, ale pak i zažít a vychytávat narážky, drobnosti, slovní ekvilibristiku. Jazyková konverzačka na entou. Plus pro mě skvělé exkurzy do divadelnictví. Za málo peněž málo akce, ale tot intelektuální pošušňávání. Scény, na které nezapomenete, krom velevychváleného slovního tenisu aneb hranísi na otázky s pravidly. Tenhle film ve své bizarnosti, kostymní a vizuální hravosti jen tak nezapomenete.

• 15.2.2011  19:03

Variace na téma "děkuji, pane profesore". Někomu se může zdát moc sladké a naivní, někdo psal že se může líbit jen těm, kdož nevládnou uměním hudby a jen ho obdivují. Vše může být pravda. Ovšem tento film vás protáhne jak osobním a pracovním životem jednoho středoškolského učitele hudby, tak současně s tím americkou kulturní a politickou historií doby nedávné, přesně řečeno 1965-1995. Ke všemu dobová hudba, obraz společnosti a událostí té doby, v krásném mixu. Přidejte k tomu paradox života, když se člověku, který nadevše miluje hudbu, narodí hluché dítě. Přidejte k tomu Gershwinovy šlágry, které vám v hlavě zatraceně zůstanou. Přidejte k tomu ukázky z klasické hudby, i Lenonova ,Beautiful Boy' zpívaného a dopovázeného znakovým jazykem. Film, v němž po delší době opět zazářil Richard Dreyfuss, jenž si za to vysloužil nominaci na Oscara. Moje osobní srdcovka. http://www.youtube.com/watch?v=d3t-Rldgzc4&feature=related

• 15.2.2011  19:02
    Zoufalci (2009)

Po všech teenargerských komediích a pár statusovo-kultovních filmech typu Šeptej či Samotáři může být člověk rád, že snahy o tvorbu pokračují. Herci se snaží držet postavy zakotvené v "realitě", ač je každý nějak "ujetý". Nejvíc sympatická je snaha o zpodobnění normálního života, hledání, zklamání a tápání. Lze namítat že se tam moc neděje, konec je v podstatě montáž, tedy mluví o tom, či se to skutečně stalo, či jaká verze čeho převládne. Film je na české prostředí sympatickou snahou, ale v porovnání s komunitním bydlením třeba v Tillsammans (2000), mu chybí určitý přesah. V Tillsammans to asi dělá doba a politika, v Zoufalcích je to současnost, a ta každodenní upatlanost každého z nás je přeci jen trochu omšelá, každý se s ní potýká, a proto se možná raděj odpoutá a dívá na něco jiného. Celkově ale Zoufalci nejsou tak zoufalí!

• 15.2.2011  19:01
    Kauzy podle Kate (TV seriál) (2011)

Nový, svižný seriál z právnického prostředí, přesněji řečeno hlavní postava je mediátorka, moderního střihu. Energická, stále v pohybu ve spárech běhu událostí. Pomocnou ruku má ve svém vtipně glosujícím asistentovi, a bývalém manželovi/občasném sexuálním partnerovi, právníku u návladního. Nedávno jí umřel otec, musí se potýkat s "macechou", která vede onu firmu; má pohodového bratra. Významnou roli hraje lokace - San Francisco a vše, co nabízí, tedy nejen profláklé tram z kopce, a krásné pobřeží. Většinou začínáme probuzením na lodi a úprkem s kafem do práce. Střihové, dějově-konverzační, vizuelně atraktivní. Taková modernější Ally McBeal avšak s úspornějším počtem postav. A možná přijde i strejda RDA 8-) /=poprvé se má objevit v ep. 5, poté 8 a 10., počet ep. S1 zredukován z 13 na 10, tj. kolik lidí se na tento seriál dívá/začalo původně dívat jen kvůli němu, což? 8-)/ Ep. jsou zřejmě vysílány v jiném pořadí, prot. dějová linka s vůlí má trochu mezery. A producenti a strategie seriálu asi staví na tom, že lidi chtějí vidět RDA, proto ep. s ním upozadili, aby byla sledovanost. RDA 3 min. v 5. epizodě, klasické "Nope". Snad se rozmluví... prý bude tajuplná, zástupná role otce. 8-) Tak 10 ep. uvidíme co nám namíchají.

1 2 3 4 5 6 následující >>