Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Akční

Zajímavosti k filmům (5)

Jízlivě tvůj

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Sitcom před jeho premiérovým uvedením koupila australská Seven Network.

Jízlivě tvůj

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

5. 2. 2013 během natáčení druhé epizody v londýnském studiu ITV na South Bank se zrovna přes řeku v House of Commons, tj. parlamentu, hlasovalo o zákoně umožňujícím rovnost před zákonem párům stejného pohlaví. Dopadlo to 400 pro ku 175 proti. Producenti to sdělili hlavním představitelům a ti to poté sdělili publiku. Ian poklekl a "požádal" v nadsázce Dereka o ruku. Sitcom byl ovšem uváděn v době, kdy bylo téma homosexuality přemítáno v USA, Francii i jinde na světě. Producenti jsou si toho byli vědomi a doufali, že sitcom bude nejen průlomový a přispěje nejen k diskusi, ale že může posunout i hranice.

Jízlivě tvůj

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Sitcom měl pracovní název Vicious Old Queens, ale když vyjednávali o účasti Iana McKellena, řekl, že není "starý", a tak bylo slovo "Old" z názvu vypuštěno. Název poté varioval mezi Vicious Queens, usadil se však na konečném Vicious.

Emile

Emile (2003)

Ian McKellen si za pobývání v Britské Columbii vytvořil posedlost na Beaver Tails - dlouhé donuty s cukrem na vrchu. Řekl režisérovi, že jeho postava musí mít repliku s "Beaver Tail", a tak se tato část dialogu dostala do filmu.

Millennium

Millennium (2010) (seriál)

Hudba k trilogii byla nahrána v Bratislavě za 4 dny. Notový zápis pro orchestr vážil 33 kg. Orchestr dirigoval Alan Wilson, který již spolupracoval například na filmech Ospalá díra (1999), Mlčení jehňátek (1991) nebo Dogville (2003).

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama