Luxocculta

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.3.2019  20:24

65 %

• 10.3.2019  14:09

Kvalitní zpracování i herecké obsazení. Je to srozumitelné a drží to pohromadě. Má to spád, přičemž příběhu nic nechybí ani nepřebývá.

• 10.3.2019  06:59
    Hrabě Monte Cristo (TV seriál) (1998)

Přehnaně natažené. Naproti tomu začátek ve vězení je zcela odbytý, stejně jako zúčtování s nepřáteli. Depardieu jako Dantes působí spíš komicky než tajemně. Díky jemu je to celé baňaté, nosaté, zavalité a neohrabané. Kdybychom alespoň mohli mluvit o Ornelle, ale té je tam ještě méně než dramaturgovy soudnosti. Divák si s Dantesem vytrpí své, protože to má asi o čtyři hodiny delší stopáž, než je zdrávo a není na co koukat.

• 8.3.2019  07:14

Jako malý jsem to miloval, a bavím se i jako dospělý. Honičky, mlátičky, hlášky, chytlavý hudební doprovod a Dominic Barto jako šéf :)

• 8.3.2019  07:07

Výrazně slabší, než druhý film s diamanty. Tohle je zbytečně dlouhé a utahané, s často prázdnými a hloupými dialogy.

• 11.2.2019  22:20

Tak nádherný plnokrevný osmdesátkový akční béčko, že by s ním David Sandberg mohl vystačit na tři filmy.

• 11.2.2019  21:45

Kdo tenhle film neviděl tak třicetkrát v devadesátkách, bude těžko schopen vnímat jeho kouzlo, které dnes už z větší části ztratilo svoji sílu. Tenkrát nám spolu s věkem bránilo vidět hloupost dialogů, mikrofon, co byl na scéně minimálně dvakrát delší dobu, než Jean-Claude, a špatné herecké výkony snad úplně všech. Přesto představuje nádhernej klukovskej poklad, který málokdo z té doby bude chtít zapomenout.

• 10.2.2019  10:31

Je to povrchní popová pohádka, ve které jsou i ty největší kontroverze podány tak, aby vše hladce plynulo, nikdo o ničem moc nepřemýšlel a jen si užíval velký příběh. Proč ne. Vidím v tom jen tu nevýhodu, že se na zkratkovitě vykreslený příběh a jeho postavy nedokážu úplně naladit. Tvůrci obrovsky těží ze skvělé hudby rockové legendy Queen, která naštěstí pro ně odvrací pozornost od povrchnosti celého děje. Zdrojem pro film je silný a zajímavý příběh s originální nadčasovou hudbou, ale sám film tenhle příběh vypráví tuctově, povrchně a bez větší invence.

• 19.1.2019  18:29

Film, který ovlivnil moje představy a sny o každoroční dovolené.

• 11.1.2019  00:10

Burian naprosto perlí a táhne celý film způsobem, že to přesahuje všechny mezky. Jeho kvality ční nad kvalitami scénáře i výkony většiny ostatních asi tak o dvě třídy. Film balancuje mezi němou groteskou a zvukovým filmem, jak ho známe z dalších let třetí dekády dvacátého století, kdy grimasy, pitvoření a poskakování všeho druhu ustoupilo do pozadí a tvůrci museli více zapracovat na příběhu, scénáři a hereckých výkonech. Tenhle film je krásným dokladem přechodového období dějin naší kinematografie, ale ve spoustě směrech je ještě jalový a pitomý. Naštěstí je mnohem dál, než pro mě nekoukatelná věc On a jeho sestra ze stejného roku. Burian se tady naprosto utrhl ze řetězu a je jako neřízená střela, která všechny v dosahu zasypává skvělými hláškami a fóry. Celkově však film na vyspělejší produkci let dalších nestačí. Všechny jeho nedostatky ale vyvažuje jediný člověk, který tady naplno ukázal, proč je právem nazýván králem komiků.

• 6.1.2019  20:57

Asi nejzábavnější Haasův herecký výkon v jeho prvorepublikové filmové tvorbě. Haas si tady dovoluje předvést mnohem více emocí a výrazů a je tu opravdovější, než kdy před tím. Pro mě rozhodně parádní zážitek, kdy jsem si jeho herectví užíval stejně tolik, jako výborných hlášek a fórů, kterých je tu nepočítaně. Bavil mě i Václav Trégl, který jde s Haasem vždycky skvěle dohromady. Příjemnou sestavu doplňoval také Saša Rašilov, Růžena Šlemrová a Stanislav Neumann. Diblíkovský typ Věry Ferbasové mi obecně není moc blízký, spíše naopak, ale do tohoto příběhu se hodí a neumím si úplně představit herečku, která by tu k Haasovi sedla lépe. Bez Ferbasové by to byl hodně jiný film, který by dost možná tak dobře nefungoval. Pochopitelně bez Hugo Haase by ten film byl jen vzduch …strom …šiška. Co šiška…

• 6.1.2019  13:22

Zábavně zamotaná zápletka se starými mládenci a nejasným několikanásobným otcovstvím a celkem slušným blázincem před samotným koncem :) Povedená věc s jemně ztřeštěným humorem v podání Haaseho, Štěpničkové, Plachty a dalších.

• 5.1.2019  13:32

Hodně vtipná a pohodová oddychovka s velmi sympatickou ústřední trojicí, které harmonicky vévodí skvělý Hugo Haas. Pohádkový příběh, ve kterém nad povrchností vítězí laskavý humor, hravost a přátelství. A láska je tu samozřejmě taky.

• 5.1.2019  01:00

Dojemný příběh, který sice není ve svém zpracování dokonalý, ale je krásný díky hřejivé lidskosti hlavní postavy v podání Hugo Haase.

• 4.1.2019  22:52

Až na ten hodně slabý konec jde o kvalitní zábavu, kterou táhne hlavně vynikající Ladislav Pešek v roli Čuřila.

• 4.1.2019  22:48

Dojemný dokument, který mimo jiné ukazuje, že se Hugo Haas ve filmu od toho ve skutečnosti nijak zvlášť nelišil. Srdečný a vtipný člověk, který miloval život, lidi, humor a psy.

• 4.1.2019  22:44

Zajímavý námět s trochu šroubovaným chováním hlavních postav, aby se děj trochu zapletl. Pořád to ale stojí především na vlídném humoru v podání Hugo Haase, což v konci dělá příjemný film.

• 4.1.2019  22:36

Zajímalo by mě, jak by se mi to zamlouvalo, kdybych byl dětský divák. V dospělém věku je tohle nudlové cosi totiž nepoživatelné.

• 4.1.2019  22:33

Trochu slabší Vlasta Burian, kdy v každé větě a scéně nečíhá fór k popukání, ale díky námětu a mladičké Lídě Baarové jde o dobře koukatelný kus.

• 31.12.2018  14:32

Film nevystavěný na konkrétním herci, ale na stále aktuálním tématu, kterým je zde školské teoretizování a biflování střetávající se se skutečným životem a praxí. Ještě mírně nedopečení Josef Kemr, Rudolf Hrušínský a další tu dostali stejný prostor jako osvědčené hvězdy Marvan, Kovářík nebo František Smolík, jenž pěkně ztvárnil hlavního záporáka.

• 31.12.2018  10:52

Podobně nesympaticky ukřičený a cholerický Haas jako v Načeradcovi, králi kibiců, ale tady naštěstí nechybí vtip (některé fóry jsou skutečné perly), zajímavý námět a příjemné výkony i sympatické tváře ostatních herců (Marie Glázrová, Jiřina Steimarová, Vladimír Borský, …).

• 30.12.2018  21:33

Pokud tohle dílo nejste přímo nuceni zhlédnout, pak se mu rozhodně vyhněte, protože vás jinak obere o čas a otráví svou hloupostí a trapností.

• 30.12.2018  18:24
    Mazlíček (1934)

A, co tu budu psát...

• 30.12.2018  16:24

Příjemná a oddychová komedie s vtipnou zápletkou na téma vztahového zlatokopectví, které je tu ztvárněno hlavně postavou manželky, kterou si zahrála Světla Svozilová. Ta se po sedmi letech vrací ke svému muži (Vlasta Burian), jako by se nechumelilo, a to po té, co vyschne koryto, ke kterému kdysi zběhla, čímž uvrhne poklidnou domácnost starého a už tak dost popleteného mládence do chaosu.

• 30.12.2018  16:05

Skvělými vtipy a scénkami nabitá komedie s prvorepublikovými hvězdami v té nejlepší formě. I když vzhledem k období, ve kterém se točila, je to pravda jen částečně.

• 26.12.2018  11:50

Dost možná nejhorší český film s Hugo Haasem. Film je typická ukázka snahy parazitovat na úspěchu původního filmu a vytěžit z něj maximum s minimem vlastní invence a nápadů. Pár hlášek z Mužů v offsidu vydřených až na kost doplněných několika málo vtipy novými. Za jemnou a zábavnou nerudností skrytá Načeradcova laskavost z původního filmu byla vypreparována a nahrazena až cholerickou uřvaností a otravností. Tempo a zápletka filmu přispívají k velké nudě.

• 23.12.2018  19:01

Jedna z nejzábavnějších prvorepublikových komedií. Hláškami a vtipnými scénkami, stejně jako hereckými hvězdami té doby, se tady ani trochu nešetřilo.

• 23.12.2018  18:29

Haas ve skvělé roli Richarda Načeradce. Velký prostor dostali také Jindřich Plachta a Eman Fiala. Občas film nemá to správné tempo a najdou se i slabší místa, ale celkově se jedná o príma film, kterej by vám neměl bejt ukradenej.

• 23.12.2018  18:25

Toporné výkony většiny herců zapříčiněné možná strojeně napsanými dialogy i scénářem, strhávají kvality filmu do průměrnosti. Film, který bohužel nezachraňuje ani Nataša Gollová, ale úplně bez světlých momentů není.

• 23.12.2018  18:16
    Okénko (1933)

Jako obvykle zábavný a mírně popletený Hugo Haas a k tomu neodolatelná mladá Lída Baarová jsou největšími lákadly této komedie, která v sobě navíc skrývá pár zábavných a ne zcela tradičních perliček (např. představy Haase a Baarové o škrcení). Pozornost upoutá i charakter matky Dynybylové, kterou ztvárnila Antonie Nedošínská; ta by si mohla podat ruku třeba s Dorotou Máchalovou, byť se kňouravě dušuje, že její vyděračské a podvodné manýry byly prováděny čistě z lásky k „céři“ (okrádání docenta Johánka v případě peněz za spropitné stěhovákům se pravděpodobně dělo také z tohoto bohumilého citu). Film, který minimálně v kontextu prvorepublikové tvorby stojí za to zhlédnout.

<< předchozí 1 2 3 4